Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Hanter » 23.09.2016 21:55

Dovol mi napisať moj postreh z KIA CEED-u.

pre kupu tohoto auta som sa rozhodol z dovodu totalneho nedostatku jazdených aut s benzinovým motorom v strednej triede.
Kupiť jazdenu atmosferu s dvojlitrovým benzinovym motorom,rozumným najazdom kilometrov a nestočenu sa rovná utopii :D
Predtým som mal japoncov s velkou spokojnosťou..

Auto som sice kupil ročné -jazdene s 15 000 km na tacho za solidnu cenu priamo z KIA. Auto má momentalne 23 000 km,už absolvovalo výmenu sedačky a pokazený brzdový spínač.Naštastie sa to bez prieťahov v servise urobilo..
Za necelý rok,ktorý to mám sa mi bez problemov dari robiť spotrebu na dlhých trasach podla PC cca 5,7 až 5,9,čo realne vychadza cca 6,2 až 6,4 litra. Podotýkam že jazdim relativne svižne a obvykle sme tam dvaja dospeli a dve deti plus nemalo batožiny. Za to dávam KII jedničku.

A moje dojmy...? Po naštartovani mám pocit že štartujem diesel alebo prve TSI motory s vytahanými rozvodmi.Riešil som ten pocit s kompetentnými tu na fore. je to vlastnosť,ten klepavý zvuk vydava vysokotlakova pumpa GDI,po odpojeni ide motor ticho,ibaže nema výkon.Neriešim ,nejako som si zvykol. Taktiež nemám pocit že to auto má 99 KW,pocitovo skor cca 80-85kw.Darmo sučasne emisne EURO 5,alebo 6 nám atmosfericke motory tak "zleniveju" že na stare dobre atmosfery sa bude robiť poradovnik... Jednoducho v nizkych otačkach je to auto super lenive a to nemam problem točiť auto na 3500 otačok.Pred kupou som si bol vyskušat aj Mazdu 3 s 1,5 atmosferickym motorom a 74 kw a to bola uplne ina káva.Ibaže to auto je vnutri male a samozrejme má malý kufor.
Trochu sa mi nepači hluk od kolies a taktiež sprevodovanie hlavne prvých štyroch rýchlosti....
Takže prečo nakoniec CEED SW...?

Možem zhodnotit viac pozitiv ako negativ : rozumný pomer cena vykon,pohodlne sedačky, dostatok miesta pre mna /193cm / ,velký kufor,prepokladaný nezaujem zlodejov,dlhá záruka a verim že aj to GDI niečo vydrži :thu:
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 7
Registrován: 28.11.2015
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod elkan » 25.09.2016 20:09

A nemůže být s tim motorem nějaký problém? Já mám teda najeto 12000, ale motor je tichý jak po startu, tak během jízdy, a ten výkon motoru naopak chválím, teď jsem se vrátil z víkendu, a protože jsem pospíchal, docela jsem to hnal, dva lidi, plný kufr a na střeše kola, hodně dynamická jízda, a s výkonem velká spokojenost. A ještě musím pochválit spotřebu, při tomhle stylu jízdy s kolama, a spotřeba podle pp 7,5l, v reálu tak 7,8l.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Mirse » 26.09.2016 07:10

Také se mi to nějak nezdá - s motorem nemám ani já žádný podobný "zvukový problém", je tichý a svižný a já si ho velice chválím ... :thu:
Ještě poznámku k dvojitému dnu kufru - bude to tak jak píše mv12 - krátký Ceed už asi nee (ale to spíše potvrdí či vyvrátí jejich majitelé), SW v :CZ: automaticky ano, podlaha po sklopení rovná ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod syberius » 26.09.2016 11:50

Ani mě motor po nastartování nijak neklape, ale třeba máš citlivější sluch než já.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod t0x!n » 26.09.2016 12:52

Mne teda neklape, to ani pise Hanter nepsal, psal, ze je hlasity (rachotavy), mam teda naprosto to stejne od novoty, po nastartovani "traktor", jakmile zahreju jizdou je ale uplne tichunkej, pri startu otacky leti ke 2000, za par sekund padaji na 1500, nasledne na 1000, pote odjizdim, kdyz je motor zahraty drzi se na nejakych 700 a je tichy. Osobne me nenapadlo, ze by to melo byt jinak...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Hanter » 26.09.2016 15:22

V mojom pripade je to trochu aj subjektivna záležitosť. Moj otec bol automechanik,takže ked sme štelovali ventily ešte na starých autach,tak zmenu zvuku sme vždy počuli.. Ale o inom : Je rozdiel naštartovať motor so vstrekovanim MPI a GDI čo sa týka zvuku. A to vážne.

Kludne si skuste naštartovať motor trebars Toytu Corollu,SUZUKI SX 4 ,MAZDU alebo aj staršiu feldu s motorom od WW,alebo ine.Kedže som mal po studenom štarte pocit že to aute znie čudne,tak mi to mechanik priamo v KII ukazal ako ten motor bude tichši.Odpojenim konektora na pumpe a motor mal zvuk "bežny". Sadli sme do GDI,ktore boli na showroome a mali tiež ten klepkavý zvuk a odvtedy to už neriešim
Známy pracuje ako mechanik v Toyote a sam skonštatoval"má to zvuk ako dobre utlmený diesel". Podotýkam že servisuje aj KIE.. :D

/mal som vela rokov Mazdu a bol to šepot kvetin /.

Každopadne ALE nechcem auto kritizovať,je take ake je :D
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 7
Registrován: 28.11.2015
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod t0x!n » 26.09.2016 16:12

jestli by jsi mohl, nahraj mi prosim zvuk - video na youtube po ranu za studena od 1. nastartovani, udelam video taky a porovname, to "hrceni" nebo hlasitejsi chod po 1. startovani mi taky prijde normalni, ale muzeme porovnat jestli to je stejne, popr. se muzou pridat ostatni

ja co pozoruju pro me divneho a nejsem mechanik, takze nedokazi identifikovat co by to mohlo byt a uz vidim v servisu jak jim to ukuzuju, kdyz tam kolikrat tvrdi, ze neslysi evidentni zvuky, tak je to, ze slysim v nepravidelnym intervalu nekde z motorovyho prostoru jakoby "cinkani", prirovnal bych to treba uvolnenymu sroubku s matkou v nejakem plechu kde ten sroubek poskakuje a cinka

zkousel jsem vyslapovat spojku, dela to jak pri vyslaple, tak nevyslaple, pri studenym i teplym motoru, samozrejme nejlepe je ten zvuk slyset kdyz ma clovek plne zahraty motor, ktery pak v tech 600-700 ot. skoro opravdu neni slyset a nejvice potom slysi ono cinkani

P.S. nijak me to neomezuje, vykon auta mi stale prijde stejny, ale prijde mi to proste zvlastni, zajimavy je, ze jsem videl video z ameru hyundai velostera taky s GDIckem a to cinkani bylo i na tom videu taky slyset

dokonce jsem nasel stejny zvuk sice to je 1.6TGDI ale je to naprosto stejny: https://youtu.be/nDNZkXTGm4s?t=4m45s (takovy cinkavy zvuk na pozadi)
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Hanter » 26.09.2016 16:36

Jeden nemenovaný člen mi to poslal ako nahravku a máme to všetci rovnake..
Robi to ten priamy vstrek a to konkretne táto sučiastka /vysokotlaková pumpa/

Zaujimave je to,že niektore auta s priamym vstrekom to cinkotanie nevydavaju a zrovna KIA áno.. :D
Schvalne som si predčerom zašiel vypočuť ako štartuje A1 s motorm TSI z roku 2011. Možem povedať že Zetor je na tom krajšie,čo ma aj dosť potešilo :D
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 7
Registrován: 28.11.2015
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod t0x!n » 26.09.2016 16:40

bavime se ale o cinkani na pozadi, ktere neni pravidelne, nikoli tom hlavnim "cvakani", ktere je ve zvuku nejsilneji slyset, ze? :)
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Hanter » 26.09.2016 17:19

Skor by som povedal že to cvakanie je intenzivne a pravidelne /hlasne/
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 7
Registrován: 28.11.2015
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod miky265 » 26.09.2016 20:45

tak dneska som si dal dalšiu okrušnú jazdu po predajniach :D konečne som sa zastavil aj zas v kii kde dvojité dno ceed má ale len od gold hore. Takže ten pár centimetrový schod tam je.
Tiež som si dal spraviť komplet cenovú ponuku.
Celkovo to vychádza presne na 13 725,60€ je to aj Team slovakia edition ( disky, park. senzory, zatmavené okná) a tiež s metalízou. K autu sú ešte gumené koberce, štartovací balík ( podložky pod špz, predpredajná prehliadka a vôňa do auta :D asi stromček neviem :P ) a posledne povinná výbava údajne v cene 115€ no mám to zadarmo.

Čakanie na auto vo výrobe je 2 mesiace alebo skladovka 1-2 týždne.
Dostupné farby - Cassa White (WD), Track Red (FRD) tieto su nemetalické takže auto by ma vyšlo ešte lacnejšie a metalické Bronze metal (MY3), Sirius Silver (AA3), Sand Track (D5U)

Otázne je aký je rozdiel medzi metalickou a nemetalickou farbou ? Teda okrem výzoru či dlhšie vydrží alebo je viac odolná proti škrabancom alebo kamienkom a pod.

Edit: tak po prečítaní viewtopic.php?f=21&t=243&hilit=track+red&start=315 do tej červenej nejdem :D inak má niekto radu ako sa starať o lak ? jeden lakérnik mi vravel že nové auto by som nemal tak pol roka umívať žiadnym šampónom a pod.
miky265 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 1
Registrován: 30.08.2016
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod Athlon » 27.09.2016 20:50

No ja som kupoval CEED r.v.10/2015 s nabehanými 23km za velmi rozumnu cenu od importera, v máji/2016 a je to 1,6GDI vo vybave GOLD... S umyslom ze uz len znova benzin a ziadny diesel, a navyse len atmosferu.... mam na nej skoro 6000km nabehane a zatial pohoda... len treba hlavne brat do uvahy ze pri predbiehani si musis dat na cas a ratat s tym ze tam neni ten znamy "turbo efekt".
Co sa tyka spotreby: som na 6,4l/100km podla pal. PC a to jazdim aj pomaly aj rychlo.Kufor, aspon moj má dvojite dno ktore je riesene plastovou priehradkou ktora sa da vymontovat.
KIA c´eed 1,6GDI GOLD, r.v.: 10/2015
Athlon Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 19.06.2016
Bydliště: Sládkovičovo  Slovakia (sk)

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod miky265 » 27.09.2016 22:48

felicia 1.3mpi 50kw a kombík :D obiehať s tým dokážem tak snať to pôjde aj s 1.6 GDi :D bol by som dosť sklamaný keby že to bude horšie :lol:

a to dvojité dno ako som písal vyššie u silver výbavy nieje, je to len gold a viac čo ty aj máš. Ono vymontovať ide tak snať pôjde aj dorobiť v prípade núdze :D
miky265 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 1
Registrován: 30.08.2016
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod elkan » 27.09.2016 23:41

To se fakt neboj, že by gdi bylo podobný felicii. Budeš mít jednou tolik výkonu, a to bude hodně znát. Já měl atmosféru 1,6 - 66kw, bylo to vcelku živý auto, ale i tak má gdi o hodně vyšší výkon, a jsem s tím spokojen. Hlavně při naloženým autě a při klimatizaci. Asi to bude i lépe zpřevodovaný, za mě teda to jezdí parádně...
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia ceed 1.6 GDi skúsenosti a odporúčania

Příspěvekod miky265 » 28.09.2016 11:18

Báť sa nebojím preto tam je smajlík :D inak zas na obranu Felície tak váži len 1tonu a výkon má počítame sa mi zdá lem do 5000 ot.
miky265 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 1
Registrován: 30.08.2016
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2016)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dubrull