ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod nomisu » 26.10.2017 12:23

Ahojte kiaci :) mam paru dotazy :) Kia ceed 1.6GDI zlata edicia
1 všimol som si že keď sa aktivuje isg a spúšťam sa príklad z kopca-kolóna a pri tom točím volantom -posilňovač funguje i keď je stále isg spustené .. ale keď znova naštartuje auto tak cítim také chvenie vo volante ako keby sa korigoval nastavoval volant - po paru pootočený vo volante z jednej na druhu stranu, ide volant zas ako pred tým. neviem je to normálne ? môžem to tak robiť či radšej naštartovať auto a až tak točiť volantom . :?

2 čítal som v návode že by nemalo nove auto stať na mieste viac než 3min preto aj to isg používam .. lepšie použivať alebo radšej nie ? :?
par krát sa mi stalo že som nevedel zaradiť jednotku alebo spiatočku keď som stal na mieste spojka bola až na podlahe-pomohlo vyšlapnutie spojky.. príde mi že sa mi to stane keď sa často zapne isg , skúsil som jazdiť bez neho a rýchlosti šli aj ľahšie zaradiť a problém sa neprejavil .. teraz mam nabehané cca 1000km príde mi to už lepšie pri jednotke možno počtom KM častejšie použitie prevodovky.. spiatočka tak tu som mal problém zaradiť aj včera .. :|

3 poznatok - mimo tejto témy .. čítal som tu na fore že pri ceed vo volante nieje žiadna spätná väzba .. ja som to pochopil tak že sa nevracia volant . mne sa vracia krásne aj pri vyššej rýchlosti cítim väčší odpor - proste správanie volantu tak jak som sa obával tak som spokojný .. teraz neviem či som to ja zle pochopil alebo tam je iný posilňovač :? :? :?

Ďakujem za odpovede :)
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod melonsvk » 26.10.2017 12:39

ISG vypni, je to eurosh*t :| Ver mi, ze motor sa bude mat ovela lepsie bez neho.

Ad. 3 - hovori sa o spatnej vazbe od kolies, teda ci v zakrutach citis, ci stracas adheziu alebo nie a celkovo ci mas prehlad, co sa pod kolesami deje. Volant sa samozrejme vracia sam ako aj u inych aut ;)
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod buko1 » 26.10.2017 12:56

add spätná väzba - myslí sa tým prenos "informácii" od kolies späť k volantu (do rúk vodiča). Šoférovanei bez spätnej väzby sa blíži pocitom, keď pripojíš herný volant k PC a spustíš si napr. GTA (až na tie vibácie).


edit: melonsvk bol rýchlejší.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod nomisu » 26.10.2017 14:49

tak som to zle pochopil :D vďaka Vám za vysvetlenie ;) a so zaraďovaním rýchlosti ste nemali problém ? zmizne tento problém časom ? :?
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod cPute » 26.10.2017 15:49

Co se týká řazení - koupil jsem předváděčku s 12 000 km, řadí perfektně. Dokonce musim říct, že mě až překvapilo jak přesně a dobře řadí.

S Kiou zatim jinou zkušenost nemam, ale co jsem před pár lety měl novýho Golfa (VII), tak prvních cca 1500 km skoro nešlo řadit jedničku, pak se to najednou vzpamatovalo a od tý doby no problem.


Zpětná vazba od kol ve volantu - souvisí to především s tím, že dříve byly hydraulické posilovače, teď už jsou v hodně autech elektrické. Má to nějaké výhody, ale jednou z nevýhod je ztráta zpětné vazby.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod jiv » 26.10.2017 17:04

K tej 2. Ja som maval zo zaciatku tiez podobny problem, tiez mi niekedy nesla zaradit 1.ka alebo R. Nemyslim si ale ze to suvisi s isg (aj ked teda mam ho tiez). Mne to pride ako keby tam bolo v prevodovke take hluche miesto a ked si dal paku moc dolava tak to tam neslo. Neviem ci to dava zmysel :?
jiv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 26.01.2017
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2016)
20000 km @ 7.0 l/100km

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod nomisu » 27.10.2017 11:39

Ďakujem , ďakujem :) isg radšej použivať nebudem a som rád že počtom Km to zmizne :) A hej mne to tiež príde jak keby do hluchého miesta som narážal - niekedy ho prerazí a niekedy pomôže prešľap spojky no zatiaľ som neprišiel na to prečo to niekedy spraví :D zrejme to treba rozbehať aj v návode píše že sa máju často pri zábehu radiť rýchlosti .. :)
CEED 2017 1.6GDI GOLD EDITION DARK GUN METAL
Uživatelský avatar
nomisu Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 3
Registrován: 17.09.2016
Bydliště: Košice okolie  Slovakia (sk)

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod only_one » 27.10.2017 12:14

výhody elektrického serva by mě docela zajímali :-) krom výrobní ceny :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: ISG robí vám to tiež ? + poznatok ceed 2017

Příspěvekod cPute » 27.10.2017 15:51

Např.:
Tlačítko proměnlivé tuhosti řízení - neříkám že to kdo ví jak funguje, ale rozdíl tam je ...
Vozidlo se samo může řídit (drobné korekce směru podle senzorů pruhů, ..., aktivní parkovací asistent)
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé