EPS+ABS svietia kontrolky

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod gajdy » 06.12.2017 11:58

Ahojte, nenasiel som nikde na fore podobnu skusenost tak skusim a mozno niekto pomoze, poradi... Auto(kia ceed 2007,1.6 crdi, 140000 km)dlhsie stalo vonku a tak som sa rozhodol nabit baterku. No po opatovnom nahodeni nemale prekvapenie a teraz len kopec nervov. Na palubovke mi ostali svietit ikonky abs, esp off(to mi svietilo aj pretym), a ikonka batetie. Nejde zapnut ani radio. Uplne najhorsie ale je ze aj eps a teraz vobec neotocim volantom resp. velmi ale velmi tazko. Vymenil som vsetky poistky v motorovom(tu som nemenil len tie dve velke ploche lebo ich nemam) aj palubovkom priestore. Je mi jasne ze musim ist na diagnostiku ale rad by som sa tam nejako na aute dostal. Predne svetla funguju, smerovky, stierace tiez ale napr.zadne svetla nesvietia a ani kurenie nie-to sa sice zapne ale nefunguje.ak by niekto nieco podobne zazil resp riesil bol by som za akukolvek radu rad.
gajdy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 06.09.2017
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod mv12 » 06.12.2017 14:44

Jestli to dobře chápu, tak jsi baterku měl odpojenou, nabil ji a po opětovném připojení to začalo dělat co popisuješ? (Nebo jsi to nabíjel připojené a začlo to zlobit při nebo po nabíjení?)

Já bych začal tím, že bych proměřil tu baterku (případně zkusil připojit jinou, u které vím, že je dobrá) a proměřil, jestli je napájení opravdu v pořádku. Nevím čím jsi to nabíjel a jak nabíječka pozná nebo nepozná vadnou baterii, ale taky by už mohla být ta baterka KO. Pojistky jdou snadno zkontrolovat (proměřit), není třeba hned všechny vyměňovat... (změřit, zda je správné napětí před i za pojistkou, nebo ji aspoň vyndat a změřit, zda není přerušená). A pokud jsi to neměl úplně odpojené, tak bych zkusil úplně vypojit baterku, počkat a pak jí zase připojit, jestli se to náhodou nevzpamatuje.

Pokud bych s jistotou vyloučil, že je vada v napájení, tak bych já osobně už v tomto případě nejspíš musel na servis, protože jestli tam nejde víc věcí najednou, tak to asi jen tak doma na koleni nezjistíš, co se kde odpálilo... Navíc jestli není odpálená žádná pojistka, tak to spíš vypadá na to, že mohlo odejít něco v elektronice, kde stačí i málo... Ale píšeš, že nejde ani rádio apod., tak bych hned nemyslel na nejhorší a směřoval to nejdřív k prověření té baterie a napájení ;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod Beda » 06.12.2017 20:17

mv12 uz to presne vystihl, sehnal bych jinou baterku, jestli jsi tam mel jeste puvodni baterku, ktera tam byla z prvovyroby, tak bych se divil, ze by po 10 letech jeste dobre fungovala, i kdyz stat se to muze viz. nas maly pruzkum viewtopic.php?f=6&t=5556 Dalsim negativem muze byt, ze ti auto jen stalo nejakou delsi dobu a hadam melo pripojenou baterku, coz ji vybilo vice nez je zdravo a opetovne dobiti to uz nezachranilo. Zmer si schvalne napeti na baterce pri startovani zda je pod 10V :(
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod Berka » 06.12.2017 21:22

Postupoval bych stejně. Vyzkoušet jinou baterku, pokud to půjde změřit hodnotu nabíjení za chodu motoru, zkontrolovat oxidaci na klemách připojení baterie. Jak dlouho to auto venku stálo? Ještě koukni zda náhodou nějaký hlodavec nenačal nějaký kabelový svazek. Při nabíjení nedošlo náhodou třeba i ke krátkodobé záměně polarity?
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod gajdy » 07.12.2017 14:14

Dakujem za odpovede.Poistky som vymenil z dovodu ze nemam ako ich otestovat a kedze som mal nahradne prislo mi to ako najrychlejsie riesenie.Ono to cele zacalo ze som mal zly start tak som vymenil skrutky a vycistil miesto ako ide kabel z baterky do karoserie.Baterku som vybral a nasledne som ju dal nabit domov. Baterka ma 2 roky. Tu je pravda ze najskor som zle pripojil kable a jemne to zaiskrilo. Hned som vsak chybu napravil a baterka sa nabijala cca, 12 hodin-vtedy mi baterka ukazala ze je ok. Baterku som otestoval len takym jednoduchym testerom co mam za10 eur a ukazuje ze je nabita... Ono tak ci onak budem potrebovat ist na diagnostiku len najviac ma sere to servo, tocit volantom ide extremne tazko a bojim sa s tym ist na cestu resp. do servisu.
gajdy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 06.09.2017
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod Berka » 07.12.2017 14:51

Připojil jsi špatně kabely na baterku když jsi ji nabíjel mimo auto, nebo jsi připojil špatně kabely na baterku při zapojování v autě. Pokud to první tak by to nemělo vadit, baterka by to měla přežít, pokud jsi špatně zapojil kabely na baterku v autě, můžeš mít podstatně větší problém.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: EPS+ABS svietia kontrolky

Příspěvekod Marek_Km » 08.12.2017 07:07

Když se mi před pár lety tyhle 2 kontrolky rozsvítily a zároveň šlo těžko točit volantem, tak jsem měl v háji snímač ABS. Nový stál kolem 4 litrů, sehnal jsem z bouračky asi za necelou půlku, už si přesně nepamatuju... Kdysi jsem to tu řešil.
Edit: tak jsem se obětoval a našel to vlákno viewtopic.php?f=18&t=2271
Ale třeba budeš mít štěstí a nebude to tato závada.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé