Prehrievanie motora

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Prehrievanie motora

Příspěvekod pavolmalovec37 » 25.05.2018 19:34

Ahoj ľudkovia,

[*] vo februári tohoto roka som si kúpil starý Cee'd no v stave takmer ako nové auto. Dneska sa mi vyskytla akurát taká kuriozitka, že keď som šiel dlhšie v kolóne a mal som pustenú klímu, tak mi začala stúpať teplota vody. Po nejakých cca 10. minútach som až musel zapnúť kúrenie a ventilátor naplno. Ale vždy len keď som pustil klímu, keď som mal čisto len ventiláciu/kúrenie, tak sa mi držala niekde pri 90°. Neviete mi povedať prečo sa mi nespustil napredu ventilátor, prosím Vás? :help: Alebo aspoň po čom by som mal ísť.


[*] Ďalšia taká vec, čo mi blbne je zámok ľavých zadných dverí. Častokrát mi nejdú zvnútra vôbec otvoriť. Dá sa to nejak opraviť alebo kúpiť druhý zámok? Bol som v autodieloch a vraj oni také nemajú v katalógu, že mám ísť do predajne KIA.


Za každú radu vám ďakujem. :drink:
Kia Ceed LX; 1,4 cvvt; 77kw; G4FA; rok 2009 pred FL
pavolmalovec37 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 25.05.2018
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod Beda » 25.05.2018 21:00

Prvne bych proveril, zda se ti ten vetilator vubec nekdy roztoci, zahral bych nekde poradne motor a pak se sel podivat, zda se ventilator toci, kdyz ma motor tak vysokou teplotu. Kdyz se nebude tocit, tak bych zkontroloval pojistku v motorovem prostoru (bude tam asi 40A pojistka oznacena BLOWER). Kdyz ani tam nebude problem, tak bych zacal resit termostat, jeho test ve varici vode a nebo rovnou vymenu :idea:

Nemas nahodou na tech dverich prepnutou castecne detskou pojistku? Zamek se bude delat jen original, takze v normalnich autodilech nejspis nesezenes, vymenu bych resil za nejaky z bouracky, bude levnejsi nez novy, ale asi ne o tolik, zalezi na jakeho zidaka narazis na vrakovisti) :( .
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod rudolf.tomka » 27.05.2018 10:09

nevidím tam žiadnu hodnotu prehrievania motora , 90 st. :? , vo Felde mi to stúpalo aj nad 110 st. :o , mne zapne čidlo ventilátora v :kia: SOUL , pri 93 st. / podľa OBD hodnoty /otváracia teplota termostatu je cca 82 st, tak može byť , že otvára neskôr :?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod Berka » 27.05.2018 11:25

Při zapnuté klimatizaci a ohřátém motoru mi běží ventilátor chladiče téměř stále, aniž by na teploměru byla vidět nějak zvýšená teplota. Takže tohle bych zkontroloval asi jako první, zda správně spíná.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod pavolmalovec37 » 29.05.2018 14:09

Pardon zle som sa Vám vyjadril ľudkovia. To kúrenie som púštal keď už bola voda niekde pri 120 stupňoch. Šla dosť vysoko. Za chvíľu si pôjdem pozrieť dole tú poistku, pretože aj keď pustím klímu tak sa nespustí ventilátor čo by automaticky mal.
nemal som celkom čas posledné dni preto vám aj tak neskoro odpisujem za čo sa vám ospravedlňujem.
Ďakujem ale za rady. :)
Kia Ceed LX; 1,4 cvvt; 77kw; G4FA; rok 2009 pred FL
pavolmalovec37 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 25.05.2018
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod pavolmalovec37 » 01.06.2018 11:03

Takže dneska zasa. Mal som klímu pustenu na chladný vzduch na automatike, čo automaticky spustí ventilátor naplno. Po chvíľke státia auto cez 110 stupňov, vypol som klímu a začalo sa ochladzovat. Nasledovne keď som ju pustil a zastavil som v kolóne, z klímy postupne začal ísť teplejší a teplejší vzduch a zasa sa začalo auto prehrievat.
Pri státí som sledoval ci ide ventilátor napredu. Ten funguje ako má. Napadlo ma, či tá klíma nerobí nejakú veľkú záťaž tomu motoru, či tam nie je poškodená kladka na klímakompresore alebo ložisko v nej. Lebo som si všimol že keď mám pustenu klímu a nemám zaradenu žiadnu rýchlosť, tak mi občas zakolisaju otáčky. Ako keby išlo už zdochnut to auto. Už sa mi raz stalo že mi tak aj zdochlo. :(
Kia Ceed LX; 1,4 cvvt; 77kw; G4FA; rok 2009 pred FL
pavolmalovec37 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 25.05.2018
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod Tazipes » 01.06.2018 14:09

Při zapnutí klimatizace na volnoběh otáčky zakolísají, než si auto samo přidá plyn. Zvětšený odpor kompresoru by mohl být způsobený jeho přidřením. To se stává, když někdo třeba celou zimu klimu nezapne a mazivo v chladícím médiu kompresor nenamaže. Že by to ale takto zahřívalo motor se mi nezdá. Zkus ještě, jestli ti při zapnutí větráku opravdu proudí skrz chladič vzduch. Mohla by se protáčet vrtule na hřídeli, nebo když auto nemáš od nova, jestli tam vůbec je. Někomu mohla prasknout, vyndal jí a nazdar. Pozor přitom na ruce. Nebylo auto nabourané? A podívej se jestli není zanesený zvenku chladič. Třeba někdo jezdil rally.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod pavolmalovec37 » 02.06.2018 13:22

No takže chladič je čistý a poistka vyzerá byt tiež takto na pohľad ok. Dneska sa pôjdem povoziť a keď sa zas prehreje tak kuknem ten ventilátor či točí ale to som si istý že bude. Už by som asi tipoval len ten termostat. Alebo klimakompresor ale to hádam nie.. :? Tipujem podľa toho že už keď sa mi začína prehrievat tak ide teply vzduch z vyduchov namiesto studeného. Ale tak som len laik.
Kia Ceed LX; 1,4 cvvt; 77kw; G4FA; rok 2009 pred FL
pavolmalovec37 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 25.05.2018
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: Prehrievanie motora

Příspěvekod pavolmalovec37 » 02.07.2018 13:58

Takže problém bol predsa vo ventilátore na chladiči, ktorý musel byť vymenený. Dokopy diel aj s robotou 200€.
Kia Ceed LX; 1,4 cvvt; 77kw; G4FA; rok 2009 pred FL
pavolmalovec37 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 25.05.2018
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé