Ojetý CEE'D

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Ojetý CEE'D

Příspěvekod Alofok » 08.11.2018 20:07

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu.
Chystám se koupit ojetou Kiu Cee'd, moje představa - rok výroby min. 2014, do 80 000km. Motor 1.6 GDI.
Chtěl bych se zeptat na co si dát pozor, co čekat apod.? Jednalo by se o moje první auto..
A další otázka - nejraději bych koupil ojetinu od autorizovanýho dealera, kdy prodávají auta z protiúčtu, ale když na ty prodejny koukam, jsou nekřesťansky drahý. Z autobazaru, například AAA jsou auta s touhle specifikací okolo 190-210k, u autorizovaný ojetiny na týhle ceně jsou 1.4 cvvt rok 2011-2013, ten rozdíl je tam obrovskej.
Dá se věřit autu z áček? popřípadě jakym způsobem si můžu být stoprocentně jistej, že daný auto z áček je opravdu stále v tovární záruce / pochybuji, že dostanu do auto na den na půjčení abych si zajel do kia servisu a tam to zkoukli.
Díky moc :)
Alofok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 13.08.2018
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod melonsvk » 08.11.2018 20:23

Na acka si daj pozor, tie ich ceny obvykle platia iba pre uver a tam preplatis aj gate. A neboja sa ti predat kludne aj burane auto s tym, ze danu informaciu sa dozvies az na siestej strane zmluvy malym pismom.

To, ci je auto v zaruke zistis podla servisnej knizky, ze absolvovalo vsetky predpisane prehliadky. Navyse mozes zavolat do servisu/servisov zo serv.knizky a informovat sa, ci dana prehliadka (s danym zakazkovym listom) bola skutocne vykonana.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Beda » 08.11.2018 21:16

AAAcka maji dobre napsane smlouvy, takze kdyz ji podepises a pak chces neco reklamovat, tak az pak zjistis, ze jsi vlastne koupil pojizdny vrak, kde doporucuji vsechno vymenit k tomu te donuti si poridit navic k cene jejich carlife nebo jine pojisteni, ktere krasne vypada, kdyz si prectes jeho podminky, co vse kryje, ale ve finale stejne nic nedostanes, protoze ti reklamaci prave neuznaji ... kvuli tomu, ze jsi se upsal, ze kupujes pojizdny vrak. Takze nerikam, ze vsechny auta z Acek jsou spatne, ale oni ty jeho stav nedokazi garantovat, stejne tak jako vetsina bazaru a co neodhalis hned na miste, uz tezko dohonis pak, takze se priprav razervu na nejakou investici po koupi. Ja to tak mel zatim u vsech ctyrech aut, ktere jsem kupoval ojete, at jsem se ho snazil sebe lepe zkontrolovat, tak vzdy mi neco uteklo. U Santa Fe jsem nezjistil, ze nefunguje klima (utikal anapln), jak taky, kdyz jsem ho kupoval v zime. U Sorenta mi po par mesicich auto nenastartovalo (servis mi zbytecne vymenil podavaci cerpadlo a byl to jen zkorodovany kontakt v el. instalaci). No a u posledniho Sorenta jsem neodhalil nefunkcni 4x4, protoze jsem nebyl dost oprskly pri koupy, abych to zapnul na asfaltu a nebo vyjel v Nemecku nekam na cizi pole :oops:


Takze te rozhodne nechci odrazovat od koupe ojetiny, ale proste te jen upozornuji, aby ses pripravil na mozne dalsi investice, kdyz nebudes kupovat zrovna auto od nejlepsiho kamarada, ktery ti prizna jeho neduhy.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8283  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Alofok » 08.11.2018 21:39

to ste mě moc neuklidnili teda. Hádám, že je to o štěstí, ale pokud to auto je stále v záruce, tak mimo běžný investice by o nic jít nemělo ne? v podstatě vše, co jsi vypsal u sorenta a santa fe by měla pokrýt záruka
Alofok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 13.08.2018
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Beda » 08.11.2018 21:45

Krom te poskozene 4x4 spojky naposled, tak ano, pokryla by to zaruka, kterou jsem mel mit i ja na to posledni auto, kdyby mne bazar neoblb a ja se neprehledl v servisce u jednoho cisla a pak jsem ji tam pro moje nestesti zapomnel, takze mi ji bazar sice poslal ale az po 14 dnech jsem zjistil, ze auto je bez zaruky :| No jo chybami se clovek uci :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8283  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Alofok » 08.11.2018 21:56

a nějaký zkušenosti pro nákup ojetiny od autorizovanýho dealera? tam by tyhle problémy být snad neměli, i za vyšší cenu
Alofok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 13.08.2018
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod snike » 08.11.2018 22:04

Pred dvema lety jsem manzelce kupoval ojete Rio. AAA a dalsi bazary jsem hnedka zvrhnul a radeji priplatil a koupil u prodejce Kia. Vse bez problemu :thu: I v tomto pripade bud ostrazity a over si zda ma kupovane auto platnou zaruku :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6101  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Alofok » 08.11.2018 22:11

a jakym způsobem s jistotou ověřim, že je v záruce? jak to ze servisky poznám?
Ale ty ceny mezi bazarek a autorizovanym jsou uplně jiný.. třeba tohle: https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/ ... oFrom=list by od autorizovanýho stálo 300k
Alofok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 13.08.2018
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod snike » 08.11.2018 22:50

Tak ten je zrovna z AAA https://m.aaaauto.cz/kia/ceed/car.html?id=231688340

Pokud ho budes kupovat z bazaru, tak si udelat zkusebni jizdu do predem domluveneho servisu Kia, aby se ti na auto podivali a overili platnost zaruky.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6101  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod mv12 » 09.11.2018 00:49

Nezdá se mi, že by zrovna v AAA prodávali auta o 100 tis. levněji než jinde. O něco málo než u autorizovaného prodejce KIA možná ano, ale ne o tolik...
AAA má různé triky a zrovna třeba ceny rádi udávají ty, co jsou jako výchozí při výpočtu splátek při koupi na úvěr. Pro platbu v hotovosti je pak většinou cena o dost vyšší... Další oblíbený trik je, že inzerují auta, která ani nemají, ale mají nalákat kupce do prodejny, kde se mu pak snaží vnutit jiné "stejné" auto, které je ale dražší, v horším stavu apod. Brácha si takhle kdysi vyhlédl jedno auto na netu, zamluvil si ho na prohlídku a i přes telefonické ujištění těsně před návštěvou, že auto pro něj mají připravené, mu pak nutili něco jiného a výmluva byla, že u daného auta zjistili skrytou vadu, takže ho vracejí majiteli. Sice si nic vnutit nenechal, ale ztráta času... To auto pak bylo na webu dál ještě min. půl roku...
Já bych taky AAA vynechal, pokud si sebou nevezmeš celý nákupní tým složený minimálně že zkušeného právníka, výtečného mechanika, všemi mastmi mazaného obchodníka a dobrého psychologa
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Mirse » 09.11.2018 07:55

Já se připojím jen stručně - s áčkama mám za sebou v minulosti dvě jednání a obě s jediným výsledkem - už NIKDY !!!
Jen díky tomu, že jsem si vzal smlouvu a pečlivě jí přečetl (a to pod velkým nátlakem, vůbec se jím to nelíbilo) tak jsem nenaletěl, tak jak píšou kluci, koupil bych vlastně totální vrak a ještě za šílenou cenu, myslím tím za podmínek jejich financování, dokonce tuším, že za to nedávno dostali nějakou pokutu :thd: :thd: :thd:
Takže aut se to až tak netýká, věřím že se u nich taky najde dobré ale to jednání a smlouvy jsou vražedné ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3921  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod only_one » 09.11.2018 09:13

já do áček pravidelně odprodávám auta co jsem měl ve firmě po dvou letech 60-80tis km a vždy byly ve špičkovém stavu a dostal jsem za ně vždy velmi slušnou cenu. Takže je to vždy o tom si auto prověřit. Jinak AAA nakupují s flotilovýma slevama nové auta, mají je chvilku jako referentské auta a pak prodávají jako lehké ojetiny za slušný prachy s plnou zárukou. Jediné auto co jsem jim neprodal byl poslední Ceed kde oni mají tak nízkou cenu za nákup nového díky tomu jejich obřímu nákupu fleetu, že se jim to prostě za normální cenu vykoupit nevyplatí a já to pod cenu prodávat nepotřeboval. Ovšem taky jsem se tam byl podívat na pár aut. Nejvíc mě rozštípal jeden Range Rover, který měl být ve špičkovém stavu. Ovšem moje poměrně slušná soukromá diagnostika Jaguar/Landrover objevila 64 závad v komfortce :-D :-D :-D :-D. A když sem jim nabídl cenu, protože mě tyhle sebemrskačské věci zas tolik nevadí a k RR to tak nějak patří, tak nastoupil pan manažer prodeje a jeho bazarnický newspeeak mě baví ještě dneska :-D a nejvtipnější je, že postupně spadla i na netu cena tak, že to prodali za mín, než sem jim nabídl já.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod MiNut » 09.11.2018 09:19

Tak já ceeda z AAA mám. Je pravda, že kdybych se nepotřeboval zbavit starého auta, protože se tam sr**o pár věcí (převodovka a dpf), tak jsem jim ho dal protiúčtem, jinak bych se toho nezbavil.. Ale něco prodat/koupit v AAA je peklo..
Nejdřív jsem vyjednával kolik mi dají za mé staré auto, z původních 25 000 kč jsem se dostal až na 55 000 kč (pak ho prodávali za 80 000 kč, chudák člověk co ho koupil :( ). A u ceeda 1.6 GDI výbava Exclusive (4 roky starý po operáku), jsem se dostal na docela dobrou cenu + mi ještě něco vrátili kvůli špatným světlům (klasická vada blikání ledek), které jsem si pak nechal vyměnit zdarma v kie na záruku.
Auto jsem si nechal před koupí proklepnout. Byly na něm 4 pojistné události, všechno jen plechy a opravené v autorizáku. Nechal jsem si vše vytisknout i s fotkama a když mě ujišťovali, že auto nebylo nikdy bourané, tak jsem jim to ukázal... A tak jsem si vyjednal i slevu a druhou sadu pneu..
No a předávací protokol byl samozřejmě napsán tak, že by pak nešlo skoro nic reklamovat, třeba tam bylo že nejde klima a přitom šla a takových věcí tam bylo víc, ale naštěstí reklamace světel prošla :D Vzhledem k tomu že auto bylo v tovární záruce tak jsem to neřešil..
No kdybych se nepotřeboval zbavit starého auta tak bych tam asi nešel. Všechno hrozně natahují. Když dají nějakou nabídku a vy řeknete, že ji neberete a chcete víc, tak řeknou, že se jdou zeptat "šéfa" a minimálně na půl hodiny zmizí a přijdou s další nabídkou. A takhle se to opakuje, sem tam se musí člověk sbalit a pohrozit, že odejde. Člověk nesmí kývnout na první nabídku a musí počítat s tím, že tam stráví opravdu hooooodně času.
Ceed SW 2021 - 1.5 T-GDI -TOP
Cee'd 2012 - 1.6 GDI (už není)
MiNut Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 11.09.2017
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
112000 km @ 7.5 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod mv12 » 09.11.2018 10:13

Nákup auta v AAA: https://www.mesec.cz/clanky/jak-jsem-ku ... zkusenost/
vč. reálných smluv. Jen je to už 5 let, takže áčka už dnes budou s triky zase o kus vpředu
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Ojetý CEE'D

Příspěvekod Alofok » 11.11.2018 21:49

A když by se jednalo o koupi rok starého vozu s minimálním nájezdem (do 20k km)?
Jinak, když teda Áčka ne, kde teda koupit? Soukromník, kterého neznám je daleko větší riziko než Áčka, autorizovaný prodejci Kia v nabídce 1.6 gdi pod 300k nemají vůbec. To všichni kupujete nový auta?
Alofok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 13.08.2018
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé