Houknutí z motoru po studeném startu

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 12.12.2018 14:46

prosím vás, přestante řešit někoho, o kom nevíte zhola nic a jen máte tendenci dotyčného urážet. Ta osoba mě i jiným rozebrala do posledního šroubku celý interiér a důkladně vytlumil každý kousek a na všechno mám fotky a tohle dělal i v čase pro jiné na servise, aby uspokojil zákazníka. Nechci a nebudu ho dále tady řešit. On je právě ta vyjímka mezi těmi, co opravdu jen mění díl za nový a já si ho cením.
Nicméně řeším houkání a řešil jsem, že se mu prostě nechce hrabat do startéru pro občasné houknutí a zaroven je tu někdo, kdo mi dá úplně nový origoš za 2 tácy.
Mám pocit, že každý projev se vždy prohlubuje a pak to nepojede vůbec a tam se dostat nechci.
Ačkoli přiznám, jsem povaha, jenž často řeší kraviny.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Berka » 12.12.2018 14:59

Neřeším, neurážím, 2 tácy za nový startér je výborná cena, ale co když to nebude. Tak jsi vyhodil 2 tácy. Demontáž a montáž by jsi musel provést tak či tak (pokud by jsi ho měnil za nový) a ta rozborka není potřeba dělat příliš velká, je to fakt na 15 min. středně, spíše méně odborné práce a když pominu čistič brzd a nějaké mazivo, tak je to zadarmo. Nejtěžší bývá ho vůbec vyndat.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 12.12.2018 17:56

super. Konečně nějaké rozumné info. :thu: Taky si myslím že dva tácy za origoš jsou super, ale pokud mi neodešel úplně tak asi zbytečnost.
Pro kámoše není problém ho demontovat, ale myslím si, že ho nikdy ještě nerozebíral a má z toho přirozeně obavy (samozřejmě že ve značkovém servisu běžně nerozebírají startéry)..
Co tedy potřebuji k tomu očištění? Jaký typ maziva a co uhlíky, rovnou koupit nové a podle čeho je koupit? Nebo je neřešit? A mám nějak překontrolovat ten pastorek?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Berka » 12.12.2018 19:12

Uhlíky neřeš. Startér vyndej, vyzkoušej jak se otáčí pastorek- zda jde ztuha nebo jde relativně lehce, pokud to půjde prostříkej to čističem na brzdy aby se vypláchnul a rozpustil usazený prach a pak něčím promaž ložiska, hřídel rotoru po které klouže pastorek a spojku pastorku. Pokud jde snadno sundat (bez vyskočení uhlíků) horní víčko, tak ho sundej a promaž ložisko. Když to půjde použij nějaké plastické mazivo, klidně grafitovou vazelínu, když to půjde jenom sprejem tak použij něco vzlínavého, ale WD-40 za chvíli vyprchá. Já používám na podobné věci tohle https://www.rc-store.cz/berner-chemie/berner-vysoce-vykonne-mazivo-sprej-500ml.html?gclid=Cj0KCQiAgMPgBRDDARIsAOh3uyJ-C-HQJ67f10xra7RJJwPRZpvDdHHPa9vuhq3ZrJeDNTRpCQ5ois0aAt6TEALw_wcB Dobře se to aplikuje, všude zateče a po vyprchání pomocné látky zůstane jen hustější mazivo.
Pastorkem několikrát otáčej ve volném směru aby se spojka rozhýbala a promazala. Někdy je problém najít spojení pouzdra té spojky pastorku, kudy tam stříkat čistič a pak to mazivo, aby zateklo dovnitř. Ale to všechno po menším zkoumání a otáčení sem a tam uvidíš.
Aby jsi měl představu jak funguje uvidíš tady od 2:40 min do 3:50 min https://www.youtube.com/watch?v=4jU5PdXbA6Y
a pak ještě jedno https://www.youtube.com/watch?v=CCQMUBAZrJw
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 17.12.2018 12:18

tak tuhle jsem zaznamenal, že houknutí se lehce ozvalo ještě 2x při studeném rozjezdu, takže jsem se odhodlal k malé investici, ačkoli možná zcela zbytečné a objednal drážkový řemen nový od INA.
Mám podezření, že houknutí je od řemene Gates, tak uvidím po výmeně.
Ale pokud se mi to potvrdí, tak celkem smutné, když pomyslím, že Gates je top výrobce na tyto části.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Berka » 17.12.2018 14:03

Pokud se ozvalo houknutí i při rozjezdu, tak to samozřejmě už startér být nemůže. Řemeny Gates určitě špatné nejsou, ale netuším jak by to mohl způsobit. Prokluz? Slabé napnutí a rozvibrování? Fakt nevím.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 17.12.2018 14:50

No jednou jsem ho přitahoval a několik startů bylo ok, takže možná nějaký páteční kus...no vyměním a uvidíme.Mě to houkání znervoznuje a 300kč fakt není hodně.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Stefi » 17.12.2018 16:19

Polsondeside , už jsem to radil minule, :shock: :? Posypat trochu řemen práškem jak se používá na balonky, nebo na duše 8-) / nazývá se to Talkum puder , je to minerální mastek v našem jazyku /(anebo asi se tomu hovorově říká i jinak ,mastek klouzek:| )
https://fichema.cz/mastek---klouzek---t ... 97040.html
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod lubos550 » 17.12.2018 16:55

Moze byt, ze aj ked remen vyzera rovnako, tak pouzivaju trochu inu zmes na jeho vyrobu. Tym, ze je zubpvy. tak nie je uplne vyvazeny a pri nejakej teplote a otackach sa rozkmita. Firma co ho vyraba ho zrejme lem skopirovala a neodladila v realnom aute.

Da sa skusit bud uz ten spominany mastek, alebo vosk, popripade zatepla trochu napustit silikonovym olejom a nechat vsiaknut.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 31.12.2018 08:44

já se opravdu setkávám se samou ojedinělou záhadou.
Včera ještě s řemenem Gates jsem nastartoval a lehké houknutí, po okamžitém sešlápnutí plynu též jen lehce houklo a nastal klid což mi potvrdilo domněnku, že je to záležitost drážkového řemene (houkne zcela vyjímečně pokud je vlhko a lehce nad nulou..ohřatý motor nikdy nehoukne a pod bodem mrazu taky ne).
Ještě večer jsem ho vyměnil za INA a při zahřátem motoru nasadil a po startu ticho.
Dnes ráno vychladlé auto...startuji, houklo to jako blázen a než se ohřál motor na provozní teplotu (5min jízdy) tak ještě pocvakával (takže ještě horší než s původním)
Já to ale opravdu nechápu. :no:
V čem je jako problém? Netušíte?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod rudolf.tomka » 31.12.2018 13:56

požiadať niekoho nech ti naštartuje , a ty doslova hlavu pod kapotu , kde to "húkne" , ináč to nezistíš :? a nahrať na videjko ....
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 31.12.2018 18:52

to už jsem dělal. Je to asi subjektivně pouze zvuková kulisa, která ničemu nevadí, ale mě to hold sere. Dva řemeny a houknutí. Bude to dělat jedna z těch kladek na řemeni (alternátor a ta kladka je nová). Je tam už pouze vodní čerpadlo, klima kompresor a pak ta řemenice od motoru.
Houkne to z těchto míst, ale blíže určit nelze. Při druhé či třetím startu za studena už to téměř nehoukne.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Houknutí z motoru po studeném startu

Příspěvekod Polsondeside » 10.01.2019 08:13

vrátil jsem původně zakoupený řemen gates se kterým to houkne jen lehce a krátce po prvním chladném startu.
Jestliže byl dotáhnut, tak několik prvních startů je naprosto bez houknutí. Zkusím zase lehce přitáhnout ale nevnímám to jako řešení.
Pokud mají odlišnou směs gumy oproti originálu, tak by se to projevovalo u všech aut a psalo by to více lidí? :?
Nebo na to musí mít vliv nějaké to převodové kolo, na kterých řemen běží.
Napadá mě snad jen to úplně vespod od motoru, které je ze dvou vlisovaných části a mezi je guma a pokud už není úplně 100% tak může v prvních vteřinách proklouznout.. :oops: Nevím.
Nesnáším nějaké nedostatky nebo nepříjemné projevy u čehokoli, které nejsem schopen odhalit, proč se dějí. Všechno má vždy svojí podstatu, proč se tak děje :)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé