1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

Příspěvekod Neferti » 10.11.2019 23:27

Právě řeším zajímavou závadu, kdy mi motor nejde nastartovat po ujetí krátké trasy nebo sem tam při jízdě chcípne.
1. Motor nastartuji poté co auto delší dobu stálo bez problémů. Po ujetí 2 km kdy zastavím a znovu chci po 10-15 minutách nastartovat tak startér točí ale motor nechytne. A když se náhodou povede nastartovat, má divný chod a otáčkoměr neukazuje otáčky. Musím motor zhasnout a znovu nastartovat, pak je to OK a jezdí a jezdí.
2. už se mi stalo že po odstavení plynu auto bez důvodů chcíplo.

Měnil jsem rozvody motoru, Dělalo to před výměnou a dělá to i po výměně. Rozdělal jsem pojistkový modul s relátky a vše prohlédl, kontakty pojistek očistil a rozdělal každé relé a vyčistil spínací kontakt (naštěstí nejsou zalité nějakou hmotou). Nyní musím otestovat co to udělá.

Také jsem rozdělal spínací skřínku, kde jsem očistil pohyblivé kroužky a kontaktní piny + nová vazelína.

Měl někdo něco podobného nebo ví někdo čím to je???
Naposledy upravil Neferti dne 13.11.2019 15:38, celkově upraveno 1
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

Příspěvekod therion » 11.11.2019 08:49

vypis z diagnostiky?
pokud to dela spise u zahrateho motoru , tak se zamer na snimac polohy kliky.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1059  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: 1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

Příspěvekod Neferti » 13.11.2019 15:17

Diagnostika bez chyby. Dělalo to i pře výměnou rozvoďáku a i po něm. Jak je motor zahřátý tak to jelo (Ale 2x bezdůvodně chcíplo po odstavení plynu). Tipoval jsem to na 95% problém s elektroinstalací. Zatím jsem to neměl příležitost otestovat z důvodu nemoci. Ale myslím, že ta očista kontaktů spínací skřínky a relátek (i pojistek) pomohla.

Pro všechny co se o to budou pokoušet taky. Spínací skřínka drží na pod volantem na jednom šroubku. Při manipulaci doporučuji odpojit konektor skřínky z elektroinstalace. Otočit klíčkem do zapnuté polohy a vytáhnout skřínku. Opatrně rozdělat 3x zaklapávací zámky a opatrně vytáhnout. jsou tam 4x pružinky a z boku rotačního modulu aretační kulička na pružince !!!! Měděné spínací kroužky je možno vytáhnout a očistit brusným rounem. Také spínací piny ve spodní patici.Na závěr namazat měděné kroužky vazelínou a seskládat. Je to velice jednoduché (pokud se vám nerozletí rotační modul s aretační kuličkou :D ) Pak do stačí vše dát dohromady a vyzkoušet start .....
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: 1.4CVVT benzín - motor chcípne nebo nestartuje

Příspěvekod Neferti » 11.08.2020 19:17

Takže tato chyba stále přetrvává. Po nastartování - pokud se to povede, tak to chcípne když se odstaví plyn (po ujetí cca 1-2km) pokud není zahřátý motor... Koukl jsem tedy do motoru a metodou pokusu a omylu rozdělal něco nad klapkou táhla od plynového pedálu. Byla to nějaká malá elektronická klapka- byla tak znečištěná, že se zasekávala..... tak jsem vyčistil a zprovoznil. Až teď jsem na internetu zjistil, že to byl volnoběžný regulační ventil..... Tak uvidíme. Má s tím někdo nějakou zkušenost??? Nebo manuál ke stažení, ať vím co a jak rozdělat a vyčistit???

Hold žigul to není- tam byl karbec zlatej :D

Ventil

Díky
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé