Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod lucin86 » 23.09.2022 20:09

Ahoj. Rád bych se se zeptal na vaši spokojenost s vozem Ceed 1.6 gdi a na to, jaké poruchy jste řešili. Vlastním vůz Kia Ceed 1.6 gdi 2015, najeto něco přes 85 tis. Vůz zakoupen koncem roku 2018, kdy měl najeto něco kolem 39 tis. Ze začátku jsem byl s vozem nadmíru spokojen. I přes nějaké drobné problémy. Ale poslední 2 roky jsou s vozem akorát problémy. Podotýkám, že o vůz se pečlivě starám. Za ty 4 roky, co vůz vlastním, jsem už řešil tyto závady. Cvakání při točení volantem (vyměněna tyč řízení), pískání ventilace (výměna ložiska), prasklá výplň sedadla, blikající a nefunkční led denní svícení u obou světel (výměna tištěných spojů), vrzání při točení volantem (výměna převodovky řízení), výměna brzd, kovové chrčení motoru za jízdy při vytočení motoru nad 3 tisíce otáček (závada neobjasněna, nejspíš nějaká blbost), opětovné cvakání ve volantu (bude teprve řešeno na záruku), výměna vzpěry předního kola, no a teď to nejhorší, motor ztrácí olej (únik nezjistěn), takže mě nejspíš dle servisu čeká výměna polomotoru. Nebýt vůz v záruce, tak se nedoplatím. A to sem ještě neřešil ty prkotiny jako vrzajici sedadlo řidiče, špatné stahování okna u řidiče (pomalé a vrže), samo se zvedající sedadlo řidiče (v horkých dnech) a podobně. Tak, jak mám vůz rád a líbí se mi, oproti novému ceedu, tak mám chuť vůz po skončení záruky prodat. Ale vzhledem k financím si vůz ještě nějaký čas asi ponechám...Máte někdo podobné zkušenosti? Díky za info.
:kia: Ceed 1.6 gdi 2015
lucin86 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 46  Témata: 21
Registrován: 16.01.2019
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2015)
470000 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod elkan » 24.09.2022 00:25

Měl jsem ceeda s motorem 1,6 gdi r.v. 2015 a letos jsem ho vyměnil za nový model. Takže cca 6,5 roku 85000 km.
V záruce jsem řešil pouze led světla, také blikaly obě, jedno po druhém. A potom jsem reklamoval popraskanou koženku na sedadle řidiče, potah byl vyměněn v záruce. A pak ještě jedna věc, výměna páčky spínání mlhových světel. Jinak nic, takže jsem byl s autem spokojen. Hlavně je dobrý, že všechno v záruce.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod achiles » 27.09.2022 03:13

ahoj, mám ceed II 2013 1.6GDI, najeto 110tkm.

u auta jsem řešil tyto problémy:

- vrzající zadní roletka - oprava prostříknutím nějakým mazivem, ale po čase se to objevilo znovu. další reklamace řešena podlepením, ale to moc nepomohlo. Od té doby jsem ji v autě neměl
- vadný keyless přijímač v klice řidiče - několikrát zcela vybitá autobaterie než se přišlo na souvislost se zatýkáním do senzoru - oprava výměnou antény
- vibrace motoru při cca 2500ot/min - několikrát reklamováno a nakonec jsem dostal vyjádření, že je to vlastnost.
- příliš citlivé ABS, kdy na zvlněné silnici auto několikrát úplně přestalo brzdit - řešeno přehráním software ESP
- vadný pravý zadní parkovací senzor - výměna
- prokluzující spojka - oprava výměnou spojky simmeringu na hřídeli převodovky
- nefunkční parkovací kamera - oprava výměnou
- nefunkční bezklíčové otevírání 5. dveří - řešeno výměnou antény v zadním nárazníku
- výměna levého i pravého hlavního světlomenu kvůli blikajícímu LED proužku
- vibrace výplně PP dveří - opraveno
- nefunkční tlačítko na volantu pro změnu režimu rádia - opraveno
- prasklá koženka na sedačka řidiče - oprava výměnou čalounění na sedáku
- zůstává viset venkovní klika u řidiče - vyměna zámku

pozáruční problémy:
- opětovné nefunkční bezklíčové otevírání 5. dveří - řešeno výměnou antény v zadním nárazníku - díl jsem objednal použitý na ebay a oprava svépomocí
- levé zadní stahování oken při zavření nezůstalo zavřené, ale sjelo zase dolů - opraveno svépomocí rozebráním motorku a zase složením
- prasklý plast řidičovi sedačky v oblasti elektrického ovládání - nelze koupit - oprava podlepením a prošroubováním vruty ke konstrukci sedačky

problémy, které auto stále má:
- občasné lehké tuhnutí posilovače ve středové poloze (děje se pouze na dálnici)
- drnčení přihrádky spolujezdce


přestože bylo těch problémů na autě dost, tak se většina projevila do 1-2 let a téměř vše bylo opraveno na záruku. S autem jsem spokojený a jen co to finance dovolí, tak na 99% budu kupovat proceed.
Naposledy upravil achiles dne 10.11.2022 17:18, celkově upraveno 1
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod hlinajs » 30.09.2022 11:28

Ja som ziadne poruchy nemal, teraz ma ceed 77000km, chodim len na garancky.
klop-klop-klop na drevo, nech to tak aj ostane.
:kia: Cee'd SW 2016 1.6GDi, edice EURO2016
Uživatelský avatar
hlinajs Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 183  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Baden-Württemberg  Germany (de)

Kia cee'd SW II (2016)
95000 km @ 7.3 l/100km

Re: Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod mv12 » 12.11.2022 01:48

Můj ceed koupený v červnu 2014.

V záruce řešeno:
- hned při koupi jsem reklamoval při uzavření pískající výduch vzduchu ve středu palubky (nedovíral a proto díky unikajícímu vzduchu pískal) - vyřešeno výměnou
- duben 2016 - reklamován problém s ABS (na zvlněné silnici přestalo brzdit) - vyřešilo přehrání ESP software za aktuální verzi
- srpen 2016 - výměna obou předních světel (známý problém s LED)
- září 2020 - popraskaná koženka na sedadle řidiče - řešeno výměnou čalounění
- únor 2021 - výměna plynových vzpěr pátých dveří - byl problém za chladného počasí, kdy ztrácely sílu na zvednutí dveří

Po záruce jsem zatím žádné problémy neměl, tak snad to dlouho vydrží :thu: Jinak jen běžná předepsaná údržba (olej, filtry, kapaliny, letos svíčky). Aktuálně najeto asi 86 tis.km.
Za mně spokojenost.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Kia Ceed 1.6 gdi. Poruchy a vaše spokojenost.

Příspěvekod jula1967 » 12.11.2022 17:53

po 107 tisíc žere olej-karbon-stírací kroužky a kouřívost -katalyzátor,motor jde asi do hajzlu.
Uživatelský avatar
jula1967 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 129  Témata: 16
Registrován: 01.05.2020
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé