vymena brzdoveho oblozenia

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod zulyk » 28.06.2016 07:29

u mna pravidlo, s oblozenim menim aj kotuce, vzdy ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Tazipes » 28.06.2016 08:33

tominecko píše:Ahojte, idem meniť komplet zadné kotúče a platničky a chcel by som sa spýtať čo je potrebné pri výmene kotúčov a platničiek namazať a hlavne čím. Kúpil som univerzálnu mazaciu pastu ATE ,,Plastilube" a chcel by som nou namazať brzdový piest, vodítka bzrdových strmenov a jednu stranu brzdového strmena, ktorá bude priliehať k bzrdovej platničke. Mazanie medennou pastou sa vraj neodporúča lebo obsahuje kovy. Za všetky rady ďakujem.

Asi to jde i bez mazání, ale já mažu. Würth dělá pastu na brzdy, namažu s tím všechny plošky, kde se destičky dotýkají třmenu a cca dva roky mi to vydrží. Pak mi začnou lupat brzdy při současném brzdění a zatáčení. Kupoval jsem to kdysi v tubičkách po 4g cca za 40,-, pak jsem si s kolegy v práci koupil veké balení. Naučil jsem se to na Puntu, kde se ze třmenu od firmy Bosch postupně stávala neforemná rezavá hrouda a co rok jsem to musel cídit.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod alex.333 » 28.06.2016 13:48

zulyk píše:u mna pravidlo, s oblozenim menim aj kotuce, vzdy ;)

Ten kdo na to má, může s obložením měnit celé auto :D .
Kotouče jsem neměnil, protože byly v pohodě, krásně rovně ojeté bez drážek. Pouze jsem ubrousil hrany na krajích pilníkem.
Ideální by bylo nechat je stočit na soustruhu, ale na to nebyl čas.
Desky si i tak sedly po ujetí doslova pár km.
Vzadu bych, ale desky bez stočení (nebo rovnou výměny) kotouče nedal. Vzadu je to ojeté od pohledu škaredě.
Je to drážkovité, vysoký rezavý rantl, no prostě to není ono.

Ještě k reakci zulyka - u spousty aut se dnes opravdu vyplatí místo stočení dát rovnou kotouče nové. Ceny jsou poměrně nízké.
Tak jsem to udělal u bývalky - Citroenu Xantia. Přední chlazený kotouč mě stál necelých 300,- Kč :o . Tam se to opravdu nevyplatilo řešit jinak :) .
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Tazipes » 28.06.2016 15:13

Záleží na vzájemném poměru tvrdosti materiálu destiček a kotouče. U minulého auta jsem měl oboje Brembo, destičky vydržely cca 50 tkm a kotouče tak 200 tkm, než se sjely pod povolenou tloušťku. U mého Ceeda po 80 tkm mám desky sjeté tak na třetinu tloušťky, ale kotouči už zbývají asi tři desetinky do předepsané smrti. Takže origo desky vydrží, ale je to brus.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Beda » 28.06.2016 19:16

Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod alex.333 » 28.06.2016 22:39

GeneHawkins píše:Meyle je balič, mohl sis tam dát Starline, vyšlo by to nastejno.

Meyle PD jsem vybral na základě vícero dobrých referencí na netu. Od řady PD se dají očekávat +- stabilní vlastnosti. U Starline nevíš jakou sérii jakého výrobce zrovna trefíš, takže tady jsou veškeré reference k ničemu.
Raději bych si koupul Textary nebo ještě lépe Juridy, ale na Kiu to jsou vyhozené peníze.
Jezdím sice svižně, ale brzdy jsem na Kii ještě nikdy neuvařil.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Polsondeside » 29.06.2016 06:33

taky mě zajímá nějaký zajímavý poměr značek pro nákup desek i kotoučů. A dále jestli se dá sehnat takové ty ochrané obruče na zadních kotoučích? Mám je totálně prorezlé.
Mimochodem, nedávno jsem sundaval a čistil třmeny a nemile mě překvapilo, že vzadu se mu sí povolit rameno aby šel vyndat :o
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod zulyk » 29.06.2016 07:46

alex.333 píše:
zulyk píše:u mna pravidlo, s oblozenim menim aj kotuce, vzdy ;)

Ten kdo na to má, může s obložením měnit celé auto :D .
Kotouče jsem neměnil, protože byly v pohodě, krásně rovně ojeté bez drážek. Pouze jsem ubrousil hrany na krajích pilníkem.
Ideální by bylo nechat je stočit na soustruhu, ale na to nebyl čas.
Desky si i tak sedly po ujetí doslova pár km.
Vzadu bych, ale desky bez stočení (nebo rovnou výměny) kotouče nedal. Vzadu je to ojeté od pohledu škaredě.
Je to drážkovité, vysoký rezavý rantl, no prostě to není ono.

Ještě k reakci zulyka - u spousty aut se dnes opravdu vyplatí místo stočení dát rovnou kotouče nové. Ceny jsou poměrně nízké.
Tak jsem to udělal u bývalky - Citroenu Xantia. Přední chlazený kotouč mě stál necelých 300,- Kč :o . Tam se to opravdu nevyplatilo řešit jinak :) .


ano ano, to je ten spravny pristup, davat kotuce na sustruh :lol:
pises, ako keby si kotuce menil kazdy tyzden...
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod alex.333 » 29.06.2016 10:36

Máš se soustruhem problém? Na základě čeho? Vlastní zkušenosti nebo jpp (jedna paní povídala)?

Já s tím mám jen ty nejlepší zkušenosti a navíc osobní, takže pro mě je to správný přístup a nikdo mě o opaku nepřesvědčí.
A to hned na několika autech.
Jeden z příkladů - nové brzdy komplet Ferodo Premier. Nové kotouče se při (opatrném !!!) zajíždění mírně zvlnily a začaly vibrovat do pedálu. Vyreklamovány a vyměněny za nové z jiné výrobní šarže. Stejný způsob zajíždění a opět se zvlnily.
Místo na reklamaci šly na soustruh. Výsledek? Maximální spokojenost do ojetí.

Podobná zkušenost s kotouči na jiných 2 autech, přičemž jednou se srovnávaly kotouče na ojetině.

Pocházím z malého města, kde je každá druhá firma nástrojárna, takže je tu hodně těch co to opravdu umí. Žádný problém.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW Obrázek
Uživatelský avatar
alex.333 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 18.07.2012
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod zulyk » 29.06.2016 14:50

absolutne nemam potrebu ta tu o niecom presviedcat..ja som vyssie napisal svoj nazor, za ktorym si stojim

to ze ty davas kotuce na sustruh je tvoja vec a mne je to absolutne fuk, pre mna su to vyhodene peniaze, ktore radsej dam do novych ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Beda » 29.06.2016 19:23

Polsondeside píše:... A dále jestli se dá sehnat takové ty ochrané obruče na zadních kotoučích? Mám je totálně prorezlé.
...


Jestli se ti jedna o ty kryci zadni plechy viz. ten pulmesic z teto fotky
Obrázek
tak te zklamu, prodava se to vetsinou jako komplet s dalsimi vecmi, ktere jsou k tomu pripevnene.

Resil jsem to na Santa Fe, tam mne staly oba priblizne 8tis., protoze se to dodava vcetne mechanismu rucni brzdy.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod radek1910 » 03.05.2017 21:30

ahojte kia ci ,tak už prišla rada aj na moje brzdy .Mam nieco vybrate ale najprv by som sa chcel s vami poradit o vyber kotucov a dosticiek.
predne a zadne kotuce TEXTAR aj dosticky ,alebo kotuce TEXTAR a dosticky TRW. Popripade ak uz ste menili tak ake mate alebo ako vam brzdia.Niekde na nete som cital ze su kotuce makke aj tvrde alebo aj dosticky makke vrde alebo sa prasia tak neviem co si vybrat nakolko by mali brzdy vydrzat aspon ako tie co mam od nova cca 120 000 km. :thu: :yes:
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Beda » 03.05.2017 22:19

Kombinace TRW kotouce a desky TEXTAR mi na Santa Fe piskaji, asi to budou dost tvrde desky, protoze treba predek u druheho auta (Sorenta) mam kotouce ATE a desky TEXTAR a jsou minimalne sjete, obcas si sice hvizdnou, ale neni to tak hrozne jak u Santa Fe. To spis nejak nevydrzela kombinace na zadku Sorenta, desky TEXTAR a kotouce ZIMMERMANN, desky vydrzely jen necelych 60tis. km a jedna z nich jiz byla pod minimem.

Mozna uzitecne pocteni http://www.mjauto.cz/jake-vybrat-brzdove-kotouce
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod Rastiksvk » 23.05.2017 05:20

Tak mam najazdene 40 000km a o chvilu pride na rad vymena dosticiek ... prekvapivo su natom lepsie predne ako zadne dosticky co by som nepovedal kedze vacsinou sa zjazdia skor predne ako zadne ale moze to byt zmesou ze vpredu su tvrdsie a vzadu nie :) predpokladam ze na jesen pride vymena, a teraz otazka kotuce su dibre akurat mi vadia tie Kia kotuce ze strasne hrdzaveju tak rozmyslam kupit cely set redne plus zadne a vymenit si ... tu v DE az nechapem ake su ceny ... cely set textar nejakych 180€ brembo okolo 200€ cca... a teraz dilema ktoru znacku Textar Brembo alebo ATE ... TRW nechcem vidiet tie su tusim od vyroby :)
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: vymena brzdoveho oblozenia

Příspěvekod zulyk » 23.05.2017 07:50

ak su kotuce dobre, preco ich ides menit? ze su hrdzave? a myslis, ze aftermarket, ktory kupis nebude po tisicke km vyzerat rovnako? :)
inac, nemal by som problem ani s jednou znackou, ktoru si vymenoval
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé