"plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: "plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Příspěvekod nexter » 10.07.2018 14:58

Ja tento problem pocitujme takisto od zaciatku. Predtym som mal Ford Fusion a teda riadenie bolo absolutne presne. U Ceeda musim stale korigovat smer. Musel som si na to zvyknut a je to jedno velke velke velke minus pre toto inak v celku vydarene auto. Momentalne mam najazdenych 103 000km a chystam sa bud. tyzden na geometriu (uz 2 krat). Ale neslubujem si od toho vela nakolko po prvej sa toho moc nezmenilo. Nutná korekcia volantu nevymizla, mierne sa potlacila ale nezmizla.... :( :( :(
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: "plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Příspěvekod buko1 » 10.07.2018 16:05

TraCkerCZE píše:Ahoj. Trošku oživím téma. Mám na autě najeto nějákých 4700km. A od začátku mi auto absolutně nesedlo. Doufal jsem, že se to spraví časem, že si zvyknu, ale bohužel. Musím to pořád honit zleva doprava. Udržet přesnou stopu je skoro nereálné. Ve volantu necítím žádnou odezvu od kol a vše doháním očima, až se mi auto začne blížit čáře. A to nemluvím o odskakování v zatáčkách při nerovonosti. Je to hodně nepohodlné. Už jsem toho řídil dost a zkušenost s :kia: je zatím nejhorší. Nemáte někdo pdobné pocity? Když srovnám s fabii2 co má manželka, tak je rozdíl citelný a to už tam rachotí stabilisátor, má to 160tisíc najeto...


Čo sa týka odozvy -Ceed (a aj ďalšie modely KIA) už dlhé roky používajú miesto hydraulického posilovača posilovač elektrický - takže čakať nejakú odozvu od kolies môže naozaj iba riadny optimista. Na druhej strane - skúsili ste zmenu režimu riadenia - SPORT/NORMAL/COMFORT? Problém môže byť práve v tom (ja osobne napr. v režime Comfort jazdiť nedokážem, brat zasa odmieta jazdiť v inom režime). Osobne som si ani u Ceedu a ani u Carensu nevšimol, že by som v režime NORMAL mal nejaký problém s držaním stopy - riadenie je troška citlivejšie ako u hydraulického posilovača čo mám v RIO, ale že by som musel neustále korigovať volant to nie. No neviem ako by sa auto správalo pri režime COMFORT na diaľnici...
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: "plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Příspěvekod TraCkerCZE » 10.07.2018 16:15

Jezdím v režimu NORMAL. Zkoušel jsem i SPORT - říkal jsem si, že třeba sám to trochu rozhazuju, že volant jde příliž lehko. Ale stejně mi to prostě nesedělo. Jakoby prvních pár stupňů pootočení volantem bylo z gumy. Možná můj subjektivní pocit. Ale prostě se mi auto neřídí dobře.
:kia: Ceed 2 SW, 1,6 GDI TOP 2018 :CZ:
Uživatelský avatar
TraCkerCZE Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 03.03.2018
Bydliště: Šenov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2018)
34000 km @ 6.9 l/100km

Re: "plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Příspěvekod mar72 » 10.07.2018 19:15

TraCkerCZE píše:Jezdím v režimu NORMAL. Zkoušel jsem i SPORT - říkal jsem si, že třeba sám to trochu rozhazuju, že volant jde příliž lehko. Ale stejně mi to prostě nesedělo. Jakoby prvních pár stupňů pootočení volantem bylo z gumy. Možná můj subjektivní pocit. Ale prostě se mi auto neřídí dobře.
Já jezdím režim SPORT jiné režimy mi přijdou nějaké moc lehké a nemám z jízdy moc dobrý pocit. Ten Sport je tužší ale taky jsem od toho auta čekal tak nějak větší jistotu, ještě tak dálnice celkem jde, ale příčné nerovnosti nebo rychlé střídání zatáček nejsou pro ten podvozek dělané. Chápu že to není žádný sporťák ale rodinný kombi a možná by to auto sedělo líp kdybych v něm na 99% nejezdil sám ale ten podvozek je takový nervózní nebo jak to napsat.
Uživatelský avatar
mar72 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 1
Registrován: 12.01.2018
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: "plavani" auta/ rizeni s delsi odezvou...

Příspěvekod Milan_SK » 10.07.2018 22:30

TraCkerCZE píše:Jezdím v režimu NORMAL. Zkoušel jsem i SPORT - říkal jsem si, že třeba sám to trochu rozhazuju, že volant jde příliž lehko. Ale stejně mi to prostě nesedělo. Jakoby prvních pár stupňů pootočení volantem bylo z gumy. Možná můj subjektivní pocit. Ale prostě se mi auto neřídí dobře.
Ceed II je zial znamy svojim "gumovym" riadenim. Ja som presedlal z Hondy a tiez mi trvalo dost dlho, kym som si zvykol, pretoze Civic mal neporovnatelne preciznejsie riadenie. Nastaveny mam uz len rezim SPORT, kde je volant aspon trochu tuhsi, ale riadenie je aj tak tupe. Ceed III ma uz podla prvych testov podstatne lepsie a komunikativnejsie riadenie. Takze bud si casom zvyknes, alebo vymenis auto za iny model.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Předchozí

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé