Geometrie

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Geometrie

Příspěvekod radek1910 » 30.03.2012 16:57

tak chalani aj ja som bol vcera na geometrii ...cena 32 euro ale davali mi novy poistovaci kruzok na manzetu co je na poloosi blizsie k motoru na strane vodica ..unikala mi vazelina ked som si menil zimne gumy za letne tak som to spozoroval ...na kontrole mi nastavovali sklon alebo uhol ,mal som dost vychylene prene kolesa a zadne ok ..v cene bola komplet kontrola podvozku a manziet kontrola tlaku pneumatik a vyvazenie....ale pocas kontroli sa zistilo ( bol som sa previezt aj s mechanikom) ze mam nepravidelny zvuk z PP kolesa ...asi mi odchadza lozisko podla vyjadrenia mechanika... takze hlavny technik mi povedal aby som pozoroval zvuk a priblizne o tyznen alebo o mesiac ked sa to nezlepsi tak ho vymenia v ramci zaruky....lozisko musi vydrzat aspon 100 000 km ...ja mam zatial nabehanych 34000 km ...hlavne kvoli tomu zvuku s PP kolesa som isiel na geometriu...a podla mechanika ze dobre ze som radsej prisiel skor ako neskor lebo by mohlo sa poskodit aj nieco ine od loziska ....takze asi o cca 2 tyzdne som tam zase.... ale tentoraz zadara.... :D
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Geometrie

Příspěvekod TomB » 09.04.2012 21:42

Tak při výměně pneu jsem si všiml špatně sjetých letních gum :| , takže půjdu na geometrii. Volal jsem ještě před převážením do Balkaru a za 700 prý komplet předek i zadek. Ale při výměně pneu a vyvěšených ramenech jsem objevil, že silentbloky hlavně na levé straně (překvapivě) jsou vymačkané. Takže jsem volal znovu a prý to chtějí vidět. Možná, že pravý silentblok už byl veměněn dříve, mám auto teprve 13 měsíců (ale více než 30kkm). Ale v poslední době jsem začínal cítit při prudším brzdění jemnou vibraci, ale ne pedálu. Doufám, že to bude tím! Takže ve středu jdu na výměnu silentbloků na obou stranách (záruka) + geometrie (700Kč), zatím spokojenost s jednáním (p.Zelenka). :yes:
TomB Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 01.05.2011
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
140000 km @ 5.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod a.v.turna » 11.04.2012 07:33

Na STK mi naměřili na Ceedu 1,4 rozbíhavost 1 stupínek, což je v toleranci, ale mám si to pohlídat a příště měřit bez poklic na kolech pro větší přesnost měření. Stačí po 20 000 km, nebo po projetí celé D1, to je otřes.
a.v.turna Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 12.02.2012
Bydliště: T.Bati 1030, Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Geometrie

Příspěvekod a.v.turna » 11.04.2012 16:18

Mám vyměněné stabilizátory řízení . Tyčky s kulovým čepem na Ceedu 1,4 nutno sledovat každý rok. Jinak hrozí, že po 20 000 km neprojde auto přes první STK, což je po 4 letech provozu. Záleží, jaké cesty máte na okrese a jak často jezdíte na D1. Přední náprava je dobře seřiditelná, chválí ji na STK a značkový servis po tom jde, výměna je jednoduchá a v záruce na 7 let.

Edit: Beda - prekopirovan text prispevku stejneho autora z jineho tematu, kde se probirala jina tematika

Přední náprava u ceeda 1,4 vyžaduje roční kontroly .
Před STK první po 4 letech je dobré si nechat zkontrolovat v záruce stabilizátory řízení s kulovým čepem. Přední náprava u všech osob. automobilů trpí na dálnici D1 více , než u nákladních . Po dvaceti tis. km je podle provozu na D1 zralá k výměně tyček s kulovým čepem na přední nápravě řízení. Další faktory , které ničí kulové čepy jsou výmoly na okres. cestách. Pokud nenavštívíte značkový servis KIA před STK, nemusíte s vozem projít. Prosím o další zkušenosti s přední nápravou na KIA Ceed.
a.v.turna Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 12.02.2012
Bydliště: T.Bati 1030, Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Geometrie

Příspěvekod Matthew0014 » 11.04.2012 18:34

Auto malo 4 roky v januári, tak som absolvoval STK v decembri a vtedy mala KIA 122 800 km. Prešiel som bez chýb, len ma technik upozorňoval, že mám nerovnomerne opotrebované pneumatiky. (Ešte malá chybička, že tiekla vazelína z manžety poloosi, ale túto závadu mám už opravenú) Taký problém je s prednými nápravami v Ceede, že sa nedá nastaviť odklon kolies. Že vraj to urobia, ale bolo by to zásah do konštrukcie, a nedoporučujú. Tak teraz chcem vymeniť zimné pneu na nové letné a mám strach z opotrebovania vnútornej strany.
KIA Cee´d SW 1,6 CVVT EX 2008

KIA Ceed SW GT-Line 1,4 T-GDI 2019
Matthew0014 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  
Registrován: 15.08.2010
Bydliště: Nána  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
409000 km @ 6.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod radek1910 » 12.04.2012 20:52

aj aj som si vsimol na svojich michelinkach nepravidelne opotrebovanie prednych gum ...opotrebovane mam z vnutornej strany... a z vonkajsej mam skoro ako nove :x
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod djtomy1 » 12.04.2012 23:51

Jenom takovy dotaz.Nemate panove na kolech sedmnactky?To byva taky pricinou sjeti vnitrku kol.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod radek1910 » 14.04.2012 02:09

nie ja mam od vyroby origo 16-cky disky gumy michelinky 205/55 /R16 ....

a podla vstupneho technika v servise tak iba ceed a ine auta od :kia: maju tento problem.... je to zlou montazou prednych ramien.... zistili to pri jednom aute co havarovalo a bolo v servise .... no mali tam aj sportage ceed rio uz aj vengu ale vyskusali to najprv pri ceed - e po suhlase majitela.... a upravili uchyt prednych ramien - McPherson ... o spodnu cast karoserie - resp. spodneho nosnika auta.... predtym mal ceed opotrebovane predne gumy z vnutornej strany a po celnom naraze ked menili ramena a stabilizator ( priecny skrutny )tak pri vymene upravovali uchyt tych ramien...robota na cca 2 mesiace...

a asi po cca 8-9 mesiacoch majitel prisiel do servisu s tym ze opotrebovanie je rovnomerne na gumach...

len ma zarazilo ked ten technik povedal ze upozornili ( ze vraj ) aj :kia: v ziline ( teplicka nad vahom ) o chybe pri montazi podvozku ...

ced bol r.v2007 ...ja mam svoj r.v.2009 a podla gum sa asi vo vyrobe nato VYKASLALI.... :x :x :x
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod djtomy1 » 14.04.2012 03:48

Tak to neni dobre,ja mam na tech michelinach najete 100km a vypadaji jako kdybych na nich najezdil deset tisic.To budou nejake vybehove mekke gumy.
Na vectru jsem koupil michelin p7 maji za sebou dve sezony a nevypadaji tak sjete jako ty od kie.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod Matthew0014 » 14.04.2012 21:32

Ja mám 195/65 R15 Michelin Energy Saver, vydržali 4 sezóny a cca. 75-80 t km. Na PP kolese mám na vonkajšej strane 1,8-2 mm, na vnútornej takých 1-1,2 mm. Ostatné sú rovnomerne opotrebované.
KIA Cee´d SW 1,6 CVVT EX 2008

KIA Ceed SW GT-Line 1,4 T-GDI 2019
Matthew0014 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  
Registrován: 15.08.2010
Bydliště: Nána  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
409000 km @ 6.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod robek » 05.04.2013 11:39

Neriesili ste aj niekto polohu volantu pri rovnom smere auta? Aj na rovnej ceste (bez priecneho sklonu) musim mat volant pootoceny do prava. Gemoteriu som este neabsolvoval (jedna sa o nove auto), Zatial som len v servise diskutoval. Pytal som sa ci tam je tisíchran na ktorom by sa dal volant dat do nulovej polohy ak by bola geometria OK. Odpoved: Krok na tisichrane je taky, ze keby ho o jeden zub pootocia do lava tak mi zas bude natoceny volant do lavej strany. :huh:
robek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 22.03.2013
Bydliště: BS  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
160 km @ 7.7 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod tje » 25.06.2013 23:11

Marek_Km píše:Tak mě napadá, po zhruba kolika km by se mělo jet na seřízení geometrie a popřípadě kam - jestli do autorizovaného, nebo běžného servisu, nebo to stačí nechat zkontrolovat při garančce? Ptám se proto, protože se mě při žádné garančce (3) neptali, jesli to chci nechat zkontrolovat.

Ja som isiel do bezneho servisu, kde robia geometriu bezne. Za 20 min na pockanie, som si mohol pozriet co je problem, nastavili, premazali. Cena okolo 26€. Pocitam ze v autorizovanom raz tolko.
tje Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 30.01.2013
Bydliště: Stupava  Slovakia (sk)

Re: Geometrie

Příspěvekod Mirek28 » 03.07.2013 23:18

Protože málo jezdím a několikrát mi v současných deštích přirezly brzdy a trochu pískaly, využil jsem akci servisu na seřízení geometrie a vyčištění brzd a nedopadl jsem moc dobře. Co se týká brzd tak pohoda, ale geometrie mě trochu rozhodila. Jak je vidět z přiložené fotky protokolu, je nějaký problém u příklonu pravého kola. Předepsáno je 13° - 14° a já mám 1°21´. To je nějak hrozně divné. V roce 2010, kdy mi dělali geometrii jsem byl přibližně v půlce předepsaných hodnot, tedy v pořádku. A teď tohle?? Když jsem na to upozornil technika, tak mi řekl, že to asi bude nějaká chyba měření, protože takovéto hodnoty by velmi ovlivnily i ostatní měření a tam se zdá vše v pořádku. Nemám to řešit, stejně s tím nelze nic dělat..... Příklon kola ovlivňuje jak se kola vracejí z rejdu do rovného směru.
Tak teď nevím co s touto informací dělat, řešit nebo neřešit? v únoru prošlo auto STK bez námitek. Podotýkám, že auto nebylo nikdy bourané a ani jsem s ním nenarazil do obrubníku nebo tak něco.
Geometrie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod mbiron » 05.07.2013 07:12

Pokud ti drzi rovny rejd, pokud se ti nesjizdi pneu a pokud nemas zhorsene jizdni vlastnosti tak hod papir do kose.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod pawlow » 05.07.2013 11:48

djtomy1 píše:Tak to neni dobre,ja mam na tech michelinach najete 100km a vypadaji jako kdybych na nich najezdil deset tisic.To budou nejake vybehove mekke gumy.
Na vectru jsem koupil michelin p7 maji za sebou dve sezony a nevypadaji tak sjete jako ty od kie.


Ahoj, mam ten samy Problem, na tech originalnich michelinkach (17nactky) mam dost drsne sjetou vnitrni stranu a hlavne jsou po nejakych 40 tisicich strasne hlucne - na dalnici si pri otevrenym oknu skoro neposlechnu Radio.
Cos myslel vybehovyma gumama?
Uživatelský avatar
pawlow Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 9
Registrován: 11.01.2010
Bydliště: Budyšín - Bautzen  Germany (de)

Kia cee'd SW (2010)
72800 km @ 5.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé