Geometrie

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Geometrie

Příspěvekod luubaan » 31.07.2013 18:36

zdar všichni od minulého týdne mi auto na nerovné silnice táhne do Leva,když mam kola dány rovne tak mi jde volant lehce do Leva?co by to mohla dělat?je to dost neprijemny a nevím co by to mohlo byt?uz to nekdo vyresil co to dela?
Kia Ceed II SW 2017.4 1.6 CRDi 100Kw /TOP
luubaan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: kolin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
24000 km @ 5.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Geometrie

Příspěvekod luubaan » 31.07.2013 18:42

Gustaf píše:
Mirek28 píše:Nechal jsem si v :kia: servisu změřit geometrii ( měl jsem trochu pocit, že auto má tendenci jet doleva). Řekli mi, že geometrie je naprosto v pořádku a dali mi i protokol o měření. Doma jsem na to koukal a opravdu u všech hodnot přední i zadní nápravy jsem byl v toleranci podle předepsaných hodnot. Někde hezky uprostřed a někde spíš blíž k hranici, ale stále v toleranci. Jen u odklonu na přední nápravě jsem zjistil, že jsem mimo toleranci.
Předepsáno je -1°00´až +0°00´ a já mám vlevo -1°01´ a vpravo -1°04´ přesto mi řekli, že geometrie je v pořádku a nic s tím nedělali.
Měřil jste někdo geometrii a jaké vám vyšli hodnoty a jaký je problém větší odklon kol ? Dá se vůbec u :kia: odklon kol seřizovat, nebo to je dané z výroby (třeba tak to měla Felicie). V pondělí se asi vydám do servisu, aby mi to vysvětlili.


Po dvou letech provozu pozoruji stejný problém. Na druhé roční prohlídce jsem si proto nechal seřídit geometrii.
A nenastala vůbec žádná změna. Zpočátku se mi zdálo, že auto trochu táhne doleva, bylo třeba neustále korigovat
volantem. Jenže, když se po seřízení geometrie nic nezměnilo, tak jsem více zkoušel - třeba na rovině prudce
brzdit - a nic, auto jede rovně, jako když střelí. Spíše se mi zdá, jakoby posilovač posunul svůj "střed" někam
víc doleva. Je to možné? Teď jsem přehodil letní kola a nic se nezměnilo. Při rovnání směru zprava se volant
vrací s větší silou, než zleva a má snahu jít přes středovou polohu. Takže jej musím dřív zadržet. Zleva pak
zase do středu trochu dotočit. Auto pak ale jede naprosto rovně. Je možné, že by to mohl způsobovat posilovač?
Asi po třech týdnech po prvním seřizování jsem byl znovu v servisu a technik kroutil hlavou.
Byl jsem s ním projet i jiného CEEDa, kterého tam zrovna měli na garančce a to samé. Zprava šel volant
s větší silou zpět až do středu a zleva jej bylo třeba dotahovat.
Pak mi udělali znovu kontrolu geometrie a zase bez výsledku. Ještě pro úplnost dodám, že auto se takto projevuje
rovnoměrně zatížené, se správným tlakem v pneumatikách a na rovné cestě.
A ,že by se špatně sjížděly gumy, se mi nezdá. Ještě navštívím servis, ať přemýšlějí.
Zajímalo by mě, jestli má ještě někdo podobnou zkušenost. Mám ještě jedenáctiletou feldu a s ní jsem nikdy
nic podobného nezažil. Pravda, felda nemá posilovač.
Pro zajímavost přikládám oba protokoly z měření.

toto presne dela me :(
Kia Ceed II SW 2017.4 1.6 CRDi 100Kw /TOP
luubaan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: kolin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
24000 km @ 5.2 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod Ceedka » 15.08.2013 00:03

chlapi, mám podobný problém, auto ako keby trochu tahalo do lava a ked vyjdem zo zákruty tak ho musim do stredovej polohy dotlačiť no z prava to takto nie je , sam sa tam dostane bez väčšej pomoce.
já tiež neviem čo za tým može byť , no uvidíme teraz sa pojde menit olej filtre a vsetke tie základné veci tak dám skontrolovat geometriu ... a uvidíme :)
Uživatelský avatar
Ceedka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 04.12.2010
Bydliště: Kosicky kraj  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
110000 km @ 7 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod luubaan » 16.08.2013 16:46

Tak teď jsem byl v servise a byly to projet a říkaly mi že prý za to mužou špatné silnice a že mam široké gumy 205/55/16 a že ty k tomu hodně napomáhají?
sem z toho jelen byly jsme to projet na nové silnici a nic a jen jsme vjely na starší tak auto chvíli táhlo tam a zas na druhou hrůza u nás moc silnice nové nejsou
tak jsem to ani nezjistil i když se starší silnice zda byt rovna není!!!!!
Kia Ceed II SW 2017.4 1.6 CRDi 100Kw /TOP
luubaan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: kolin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
24000 km @ 5.2 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod micronimus » 16.08.2013 17:38

když dojdou servisu logické argumenty proč něco nefunguje jak má hledají se vždy zástupné problémy :D Rozměr pneu 205/55/R16 není nikterak extrémní ba se odvažuji říci že u současných aut této třídy a výkonu je to nejběžnější rozměr pneu. Navíc podvozek je už od výrobce přizpůsobený tomuto rozměru, tak kde je tedy ten problém? Na vině mohou být např. i špatné pneu, např. standardní Micheliny co KIA na Ceedy montovala často táhly na jednu nebo na druhou stranu už když byly nové.
Cee´d SW 1,6 CVVT 95kW EX+
najeto: 75000 km
Uživatelský avatar
micronimus Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 2
Registrován: 15.01.2008
Bydliště: Praha 4 - Modřany  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
62000 km @ 8.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod luubaan » 16.08.2013 17:45

Mé to u Michelin nedělalo teď jsem tam pořídil Pirelli.
Kia Ceed II SW 2017.4 1.6 CRDi 100Kw /TOP
luubaan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: kolin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
24000 km @ 5.2 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod MartinP » 16.08.2013 19:01

To není Michelinami, ale jak už bylo popsáno výše. Osobně mám dost naježděno jak s různými značkami aut tak pneumatiky sjedu během 2 až 3 sezon a těch jsem taky vyzkoušel dost a osobě zůstávám u Michelinu přeci jenom mají dobrý nájezd kilometru.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod luubaan » 16.08.2013 19:10

Já si myslím ze to pneu není geometrii to taky není?
Kia Ceed II SW 2017.4 1.6 CRDi 100Kw /TOP
luubaan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 15.11.2011
Bydliště: kolin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
24000 km @ 5.2 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod MartinP » 16.08.2013 20:01

Bohužel je to zvětší části nerovnosti silnic stačí najet i vyjetou kolej a auto to rozhodí. Stalo se mi párkrát, že to znatelně trhlo at do prava nebo doleva. Na jaře uvažuji o koupi Pneumatik Michelin Primacy 3 ted mám Michelin Primacy HP a máji zhruba 1 - 2 mm do limitu 1,6 mm tak nechám zkouknout geometrii přeci už mám najeto přes 100 000 Km.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: Geometrie-co je to příklon-reklamaci provedení geometrie

Příspěvekod Lada30 » 05.09.2013 09:31

Mám ceed SW po FL(2011).Nechal jsem si u Kia udělat geometrii podvozku-zdálo se mi již od pořízení auta, že je volant mírně napravo(nebyli jsme si zcela jisti), tak pro jistotu. Dle protokolu vyplívá, že na přední ose byla na obou stranách větší hodnota závleku a na obou nápravách vlevo překročená sbíhavost.Odklon na obou nápravách byl vpořádku. Po provedené geometrii jsou tyto hodnoty vpořádku všechny. Co mne ale zaráží, tak u protokolu, který se dělí na části primární úhly a sekundární úhly mám najednou u položky sekundární úhly u příklonu vlevo nižší hodnotu než je v políčku požadováno a vpravo zase vyšší než je požadováno. Před geometrií byly tyto hodnoty ve vymezeném intervalu požadováno.Reklamoval jsem tedy geometrii a servis mi tvrdí, že to nejsou důležité údaje, že to nemá na nic vliv, že to udělení technické nemůže do budoucna ovlivnit a že je to v případě, kdy se upravuje sbíhavost běžné a nelze toto odstranit-že je to nenastavitelná položka vyplívající z ostatního nastavení.

Chci se Vás zeptat, co ta položka příklon v části protokolu sekundární úhly znamená reálně, jaký to má vliv na jízdní vlastnosti a zda je to reklamovatelné nebo nikoliv.

Děkuji všem za případné osvětlení dané problematiky či za radu.
Lada30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 07.10.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 7.9 l/100km

Geometrie Kia Ceed kombi

Příspěvekod marek.dargaj » 09.12.2016 20:17

Nedávno jsem byl na geometrii kol. Protokol, který mi vydal autoservis "Auto Jandovsky" mi trochu neseděl. Původní stav se nelišil moc od toho nového jak je vidět v protokolu v příloze.
Argument servisu byl, že se to nedá nastavit z důvodu pevného uchycení kola ramenem.
Gumy byly ale sjeté nerovnoměrně a tak se chci zeptat jestli někdo máte podobný problém a jestli můžete poradit co s tím.
Dík Marek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Beda dne 09.12.2016 20:17, celkově upraveno 1
Důvod: Prispevek sloucen s existujicim.
marek.dargaj Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 23.03.2015
Bydliště: roztoky  Czech Republic (cz)

Re: Geometrie

Příspěvekod altt » 08.09.2017 21:11

Ahojte, nechcel som kvôli tomuto zakladať novu tému tak to píšem sem. Mám prvýkrát nové auto a chytil som nedávno žiaľ obrubník. Chcem si dať skontrolovať geometriu a chcem sa spýtať či to musím robiť v Kia servise kvôli záruke alebo je to jedno. Auto mám cca 4 mesiace , kupované ako nové. Díky :)

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod crui5er » 08.09.2017 22:37

Pokud půjde pouze o seřízení geometrie, tak můžeš navštívit jakýkoliv servis ;)
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod Beda » 09.09.2017 08:18

Geometrii muzes delat kde chces, akorat ty univerzalni servisy nemusi mit uplne presna cisla a limity, jak predepisuje vyrobce, ale jen nejaky standard asi bude zalezet od vybaveni co maji a data v nich nahrana :yes:

Kdysi jsem chtel s prvnim ceed'em do neautorizovaneho servisu na geometrii a rekli mi, ze ho nemaji v systemu.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8279  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Geometrie

Příspěvekod altt » 09.09.2017 09:27

Ďakujem vám za odpovede :)

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé