Přirezávající brzdové destičky k brzdovým kotoučům...

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Příspěvekod Tony » 31.05.2008 19:50

Hurdis píše:Za 8 měsíců jsem s vozem najel 33tkm a brzdy pískají, na kotoučích jsou znatelné rýhy a subjektivně hodnotím i sníženou účinnost brzd. Vzhledem k tomu, že na předchozích vozech různých značek jsem nemusel na brzdy šáhnout podstatně delší dobu a ani mým stylem jízdy rozhodně nadměrně netrpí, hodnotím tenhle problém jako nedostatečnou kvalitu. Schválně jsem zvědav, jak se k tomu :kia: postaví, rozhodně nehodlám dát kůži lacino :D


ono 33 tisic km je taky už docela pěkná dávka kilometrů. plus jsem se díval že máš kouli a taháš sem tam i docela velký vozík. myslím že i toto má na stav brzd velký vliv :yes:

@vlado

to prasknutí nic moc. skoro to nejde ani slyšet. ale nějaké ty stopy na kotoučích máš. to bude materialem destiček. vyměň a uvidíš
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod ladlen » 01.06.2008 00:04

@Hurdis: Neviem, čo si má o tom myslieť, ja mám 41 tis.km, tiež 1,6 CRDI, a brzdy zatiaľ vôbec nerobia problém, hoci so škodovkami mám presne opačný problém. Takže si myslím, že máš buď auto, ktoré má problém, alebo si fakt robil niečo, čo proste nesedí s povahou auta, napr: ťažký vozík, prudké brzdenia atď,...
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Hurdis » 01.06.2008 10:31

ladlen píše:@Hurdis: Neviem, čo si má o tom myslieť, ja mám 41 tis.km, tiež 1,6 CRDI, a brzdy zatiaľ vôbec nerobia problém, hoci so škodovkami mám presne opačný problém. Takže si myslím, že máš buď auto, ktoré má problém, alebo si fakt robil niečo, čo proste nesedí s povahou auta, napr: ťažký vozík, prudké brzdenia atď,...


no nevím, vlek netahám zase tak často a nepatřím ani k řidičům stylu brzda-plyn, naopak jsem zvyklý brzdit motorem a při každém brzdění a zastavování podřazovat
Kia Cee´d CRDi - 82 000 km
Š Octavia II TDi
Š Rapid 136 (2 ks)
a další..
Uživatelský avatar
Hurdis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 1
Registrován: 20.10.2007

Příspěvekod vladislav » 01.06.2008 10:31

@Tony

Destičky jsem dostal nové....takže zatím bez problémů..uvidím až zaprší.... :D :D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Problémy s destičkami

Příspěvekod Návštěvník » 11.06.2008 20:50

Mám ten samý problém. Po pár (asi 4) dnech co ceed stál na dešti, se destičky přilepily a po rozjezdu hlasitě tloukly o kotouč.Po pár probržděních se to upravilo.Byl jsem s tím v servise, tam to (zdarma ) zkontrolovali a přezkoušeli -údajně je to normální, jen povrchová koroze kotoučů. Když se ale podívám na kotouče jiných aut, tak reznou podstatně pomaleji než u ceeda.
Myslím , že kotouče jsou z nekvalitní slitiny, asi by to stálo zato řešit to rovnou s dovozcem resp. výrobcem,vypadá to fakt na vadu materiálu.Když nás bude víc, budou se tím zabývat.
P.S. Škoda, jinak je ceed moc fajn auto a po projíždce služební Octavií jsem rád, že jsem nešel do Škodovky. :kia: :kia:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Problémy s destičkami

Příspěvekod Návštěvník » 12.06.2008 13:29

Marty píše:...Když se ale podívám na kotouče jiných aut, tak reznou podstatně pomaleji než u ceeda.
Myslím , že kotouče jsou z nekvalitní slitiny, asi by to stálo zato řešit to rovnou s dovozcem resp. výrobcem,vypadá to fakt na vadu materiálu..... :kia: :kia:


na první pohled to tak vypadá . Neviděl jsem např žádné Volvo s orezlými kotouči. Ale je to jenom subjektivní pocit, už z principu musí reznout všechny kotouče protože nejsou z nerez oceli. Na druhou stranu buď rád že nemáš Škodu nebo VW , tam stačí na ně jen dejchnout a jsou do 10 min rezavý :grin:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod mbiron » 12.06.2008 14:55

No podle me cim mene se s autem jezdi tim se ta koroze vice projevuje.Vemte si auta v autobazarech,tam je to videt velice dobre.Kolikrat maji problem s tim autem vubec pohnout pokud tam stoji dele.Videl jsem v AAA v Praze na vlastni oci jak roztahovali auto a hezkejch par metru gumovali nez se to utrhlo.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4954  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod vladislav » 12.06.2008 16:46

mbiron píše:No podle me cim mene se s autem jezdi tim se ta koroze vice projevuje.Vemte si auta v autobazarech,tam je to videt velice dobre.Kolikrat maji problem s tim autem vubec pohnout pokud tam stoji dele.Videl jsem v AAA v Praze na vlastni oci jak roztahovali auto a hezkejch par metru gumovali nez se to utrhlo.


No nevím já s tím autem jezdím hodně a dlouhé trasy ..a ta koroze brzdových kotoučů je dost velká a rychlá tím to asi nebude...je to zrezlé hned druhý den.před tím jsem to tak v masivní míře nikdy na žádném autě neměl.....ted mám nové brzdové destičky tak zatím mám od přirezávání klid..
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 13.06.2008 09:10

Včera ráno po dešti jsem se mrknul na kotouče ceeda a služební fábie. Obě auta jely předtím odpoledne a u fábie byly více rezavé.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Problémy s destičkami

Příspěvekod Návštěvník » 13.06.2008 12:01

Na druhou stranu buď rád že nemáš Škodu nebo VW , tam stačí na ně jen dejchnout a jsou do 10 min rezavý :grin:[/quote:kwcf4o40]

A to jsi jen tak plácnul, nebo to máš z praxe? Mě se to ještě nikdy nestalo a to ze škodovkou jsem najezdil už nějaký kilometr.
Dnes jsem právě koukal na parkovišti na ceeda a bylo po dešti a byl pěkně orezlí o proti mé fabii
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Problémy s destičkami

Příspěvekod snike » 13.06.2008 12:04

micronimus píše:........ Na druhou stranu buď rád že nemáš Škodu nebo VW , tam stačí na ně jen dejchnout a jsou do 10 min rezavý :grin:


Před Cee´dem jsem měl skoro 5 let Fábii a s reznutím kotoučů jsem neměl jediný problém :no: :no: :no: A stejné je to i nyní se Cee´dem :yes: :yes: :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Aifell » 13.06.2008 12:11

Mě se to stalo také jednou ... Zajel jsem za mokra do garáže a ráno lupnutí a otisky na kotoučích také byly. Od té doby klid, jelikož jsem jezdil jen za sucha a auto je v garáži :-( A tak se docela obávám děštivého počasí a o zimě ani nemluvím :-( Asi to bude vážně špatným složením materiálu, jen je mi záhadou, že to někomu dělá a někomu ne :-(

A hlavně nejde o rezavé kotouče ty reznou u více aut, když je potřísníte vodou, mě spíše jde o to přireznutí destiček ke kotoučům a pak to lumpnutí při rozjezdu a i na kotoučích lze vidět otisk destiček. Samozřejmě jen do doby přebrždění na nejbližší křižovatce :-) Zatím mě to neplechu velkou nedělalo, ale obávám se horšího počasí a toho, že auto strčím do garáže za mokra na více dní a pak bude problém ... :evil:
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod vlafi » 17.06.2008 22:03

Už je na světě zpráva s daným problémem,která pochází z Anglie..
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Aifell » 18.06.2008 11:47

vlafi píše:Už je na světě zpráva s daným problémem,která pochází z Anglie..


A víc k tomu nevíš?? Protože já stím mám také problém a jak jsem psal obávám se zimy a deštivého počasí! :-(
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod vlafi » 18.06.2008 20:05

Tady je zprava

Afternoon Tech,

Ceed with corrision on the alloys under the laquer. on all four alloys pictures attached to the thl

replace the alloys is required no damage to the rim the spoke are the problems.The pictures start of at the RHF then work around the vehicle


a tady odpoved

Thanks for your enquiry.

Unfortunately I cannot accurately make out all the damage indicated by the photographs, can I ask for you to obtain refurbishment prices and add them to the case. I will speak to our warranty department from there.



Víc k tomu zatím není...Můžu jen poradit návštěvu servisu a sepsat to a začít řešit jako Vladislav
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé