Přirezávající brzdové destičky k brzdovým kotoučům...

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Přirezávající brzdové destičky k brzdovým kotoučům...

Příspěvekod vladislav » 17.05.2008 17:24

Mám v poslední době na autě nezvyklý problém...a to i při dvoudenním stání auta na místě venku pokud prší nebo je vlhké prostředí mi přireznou brzdové destičky ke kotoučům.a dělají to obě strany na předních kotoučích .byl jsem s tím servisu tam si auto nechali a snažili se tu závadu vyvolat ,ale a co čert nechtěl ty destičky nepřirezli..i když kotouč byl rezavý jako liška jak to kropili vodu....nikdy jsem se s touto závadou nesetkal..předal jsem servisu tyto fotky..a ten je poslal na Kiu do Prahy takže zatím nevím jak to pokračuje dál..v servisu mi dali na vedení destiček nějaké speciální mazivo..takže zatím je to v pořádku.,ale ovšem ještě nepršelo....Já osobně myslím bud je problém v materiálu na destičkách ..nebo materiál na kotoučích???Vedení destiček je absolutně čisté takže v tom nevidím žádný problém...
Destičky za jízdy nedrhnou ani kotouče při brzdění nevykazují žádný problém v házeni a citlivostí na volantu.. :no: :no:
Chtěl bych vás požádat má někdo podobnou závadu,aby jste mi také popsal tento problém .. . ..Děkuji...Zatím se mi zdá ,že v odstranění tohoto problému Kia trochu tápe..ale už jsem zaslechl,že nebudu s timto problémem jediný..za začátku mi to nedělalo tak často tak jsem to přecházel,ale ted už je to moc...Proto se chci poradit a budu moc rad za všechny vaše názory a poznatky okolo tohoto problému....Diky moc Vladislav..
Obrázek

Více foto v mé deníčku... http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=104&postdays=0&postorder=asc&start=15
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Ivamar » 17.05.2008 18:12

Stejný problém - zadní kotouče. Jednou jsem zatáhnul ruční brzdu,pak jsem hned odbrzdil a nechal auto zaparkované. Po týdnu jsem za jízdy slyšel divné hučení při brzdění, pak to skončilo. V servisu mi řekli, že mám na kotoučích otisk destiček a že mi to teda při servisní prohlídce obrousí. Teď mi to už nedělá, obrousilo se to při běžném provozu, ale tento problém je pro mě novinka, u jiných aut se to nestávalo......
Ivamar Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 24.02.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Příspěvekod gazpetr » 17.05.2008 19:09

Tak s tímto problémem jsem se naštěstí nesetkal. Vypadá to opravdu na ten materiál, ppod. se tam vytváří něco jako elektrochemický článek. Že by někde ..... udělali chybu ? Ona stačí nějaká špatná příměs do litiny a je to. Kdyby to bylo třeba po měsíci tak neřeknu, ale po dvou dnech to je na pováženou
Něco podobného se vytváří v místě styku náboj kola - disk, ať už je to buben nebo kotouč. Někdo radí namazat jiný nechat na sucho. Já osobně to trochu natřu vazelínou a na šrouby dávám trochu grafitové vazelíny. Mazat by se to dle některých expertů nemělo kvůli tomu, že hlavní síla se přenáší právě tou třecí plochou. Kdo se pak má ale koukat na ty rezavé náboje, když se mění kola. :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Tony » 17.05.2008 20:43

ivamar píše:Stejný problém - zadní kotouče. Jednou jsem zatáhnul ruční brzdu,pak jsem hned odbrzdil a nechal auto zaparkované. Po týdnu jsem za jízdy slyšel divné hučení při brzdění, pak to skončilo. V servisu mi řekli, že mám na kotoučích otisk destiček a že mi to teda při servisní prohlídce obrousí. Teď mi to už nedělá, obrousilo se to při běžném provozu, ale tento problém je pro mě novinka, u jiných aut se to nestávalo......


ruční brzda je u ceeda bubnová, takže když ji zatáhneš tak se ti s destičkami nic neděje ale v bubnu se rozevřou čelisti. aspoň teda myslím, když tak ať mě někdo opraví.

jinak toto se tu už řešilo. mě taky přireznou destičky a to i po jednom dni když prší. ale je pravda že žádné otisky nemám. hold vláďo ty musíš být vždycky v něčem jednička :) :grin:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod snike » 17.05.2008 20:56

@Tony: Je to jak píšeš viz. obrázek

Obrázek
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod vladislav » 17.05.2008 20:56

@Tony
Ted jsem koukal na tvůj kotouč v album...nevím jestli vidím dobře tak tam nějaké stopy máš..pokud to není odraz té podlahy...je na každém jak se k tomu postaví..já to řešit hodlám a proto se ptám na názor ostatních...Jinak dík za tvůj názor..i za tvůj soucitný úsměv..
Obrázek

P.S...Ivamar píše toto....V servisu mi řekli, že mám na kotoučích otisk destiček...takže měl stopy po destičkách a ne na bubnové ruční brzdě... :cool:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 17.05.2008 21:56

@vladislav

:roll: tak u Picanta tento jev nenastává, hlídám ty kotouče všechny čtyři od tý doby, co na ně vidím(přes elektrony), celkem pravidelně :yes:


...a viděl bych to taky v těch destičkách...asi na Tebe vyšla špatná sada :help: ...takže si myslím vyměnit destičky :yes: a sledovat dál


..taky je otázka, jestli Tvé auto servis :kia: mani měli stát venku v přirozeném kyselém prostředí, když to zkoušeli... :evil: a dešťovka má taky jiné složení, než voda z vodovodu, kterou to dozajista kropili :no:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 18.05.2008 16:38

Mam podobny problem jako vladislav. Stava se mi, ze se obcas desticky prilepi a pak zustava na koutoucich otisk. Ten sajrajt zbusobuje, ze ten kotouc pri brzdeni jakoby smajda... Musel jsem hodne silne probrzdit, aby to prestalo delat. Porad je to ale mirne citit. A celkove mam pocit, ze auto brzdi min, nebo spis brzdy nejsou tak ostre jako na zacatku. V servisu jsem to rikal, cumeli na to jak vejri, pry ze to jeste nevideli a neslyseli. Pry na servisni prohlidce se na to podivaji, otazka je, jestli to tak dlouho vydrzim.
Ja tipuji na problem v materialu. At uz brzdove desticky, nebo kotouc.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Aifell » 19.05.2008 15:53

jj to samé se stalo i mě. Včera jak celý den chcalo jsem za deště zajel s autem do garáže a dnes ráno když jsem se rozjel tak jsem slyšel a i cítil mírné odtrhnutí. po vyjetí z garáže jsem juknl skrz elektrony a jasně viděl orezlé stopy od destiček na kotoučích. Při brždění jsem malinko slyšel větší hluk od kol, ale to přestalo zhruba při dobrždování na druhé křižovatce. jen jsem chtěl napsat, že i já jsem další :-) a hned jsem si na Vladislava vzpoměl ;) Zároveň jsem byl dnes v servisu a hned jsem se na toto optal jestli i někdo stím měl problém ... a mechanici na mě také koukali jak když to slyší prvně a jen vedoucí servisu mi řekl, že je to normální a že se to stává ...

Tak by mě zajímalo jak dopadl Vladislav v servisu co mu řekli a co vyměnili a jestli to dělá i nadále???
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod vladislav » 19.05.2008 17:30

@aifell
Ahoj ...ted mi to znovu udělalo ....psal jsem email na servis...servisní technik mi odpověděl,že po dohodě s tech. pracovníkem KIA MOTORS CZECH s.r.o. a má doporučený další postup diagnostiky..ve středu po přijezdu domů dám auto do servisu.. a dostanu náhradní auto...

Chtěl bych požádat ty kterým to dělá a chtějí tuto závadu řešit ,aby zatlačili na své servisní techniky a ty to konzultovali z Prahou...tam už o tom vědí.. :yes:
Stane se na všech autech se vyskytne nějaká zavada ,ale pokud je snaha to vyřešit ..tak je to na dobré cestě to dát zase do pořádku...Ze začátku to dělalo jen někdy ted to dělá už hodně často..většinou když přijedu po delši cestě v deští..a brzdy jsou rozehřáté a mokré..potom to přirezne i do druhého dne... :yes:
Pokud by se to stávalo bez jakýchkoliv následků tak to přejdu,ale na kotouči zůstávají orezlé stopy..přesně jak psal Grafix i se mi zdá menší účinnost brzd..


Ještě jednou chci vás požádat pokud vám to vadí reklamujte to hned at je nás více najednou...myslím,že jde o vadné serie brzdových destiček a nebo kotoučů... :evil: :evil: :kia:

Touto cestou chci poděkovat prodejci i servisnimu technikovi u firmy KIA
JIŘÍ SOUČEK s.r.o.
Jiráskovo předměstí 899/III
377 01 Jindřichův Hradec

Za ochotu řešit vyskytující se problém a příkladný přístup k zákazníkům...
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Ivamar » 19.05.2008 18:31

Snížený účinek brzd jse vypozoroval cca po 10 tis. km. Problém s kotoučema a destičkama nebude vadná série, ale zřejmě trvalý stav, protože se problém objevuje jak u aut 2007, tak 2008. Při parkování stojím logicky na brzdě a to že zůstane přilepená na kotouči je pravděpodobně výrobní vada v mechanice brzdy u zadního kola. Teď nevím jestli zůstane přilepená pravá, nebo levá strana. Obě určitě ne. Bohužel (bohudík ), nemám momentálně na kotoučích nic...
Ivamar Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 24.02.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Příspěvekod vladislav » 19.05.2008 19:08

@ivamar
Myslím,že to nebude trvalý stav to přirezávání....co jsem byl na srazu tak to nikdo neměl stopy na kotoučích akorat.. Luděk f..mluvil o tom ,že se mu to stalo asi 3x... drtivá většina učastníků to neměla a ani s tím neměla žádné problémy.. :no: :no: U zadniho kola se to jakž takž dá snad přejít ,ale na předních kotoučích je to na pováženou to jsou do kabiny rány a slyšim jak se odtrhávají obě dvě strany....Ovšem pokud auto postavím do garáže tak to neudělá.. :no: :no: V každém připadě je to závada na reklamaci...No uvidíme. :wink:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 19.05.2008 19:13

Ja mám ten istý problém, čo má Vladislav. Na druhý deň po daždi, mi to na aute tak trhne, ako by som chcel odísť zo zatiahnutou ručnou brzdou, keď je sucho, je to bez problémov - zatiaľ to ale neriešim.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Beda » 19.05.2008 19:25

Pravidelne stojim venku a zatim se mi to jeste nestalo :sad: ze by chyba nejaky serie :?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 19.05.2008 20:14

taky parkuju venku , nic nepřirezává, dokonce i po dešti jsou kotouče čisté bez skvrn
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé