Klepání u pravého předního kola

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Neferti » 14.02.2011 17:52

Zdravím všechny. Tak jakoby toho bylo málo, ráno jsme uslyšel divné zvuky od předního pravého kola. Při přímé jízdě po menších nerovnostech se ozývá "kovové" klepání od kola které jde slyšet normálně v kabině. Náhodou jsem ten zvuk uslyšel a jsem si jistej, že ještě o víkendu bylo vše OK. Nikam do díry jsem nevletěl, najeto mám 21 000 km. Koukal jsem na ramena, stabilizátor, tlumič a nic jsem neobjevil. Jen když do kola bočně zatlačím jako bych chtěl auto rozhoupat, ozývá se podobný zvuk. No vidím to na servis. Ještě mi mají měnit zámek od kufru :thd: :thd: :thd: :thd: :thd:
Nestalo se to už někomu??
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod -Petr- » 14.02.2011 19:10

Nemáš tam jen šutr mezi kotoučem brzdy a diskem? To bys pravděpodobně bez sundání kola nezjistil. Zkus sundat kolo a podívej se, jestli nemáš zkroucený brzdový kotouč (sem tam se zkroutí pokud se intenzivně brzdí a pak se prudce zchladí - ale spíš se to stává v létě, když vjedeš po intenzivním brždění do louže a když už je brzdič fakt dost sjetej) - a pak klepe - jak je vyosený tak sebou mlátí o brzdiče.
Co mně dál napadá - a to by bylo na servis a dost mastný - závada homogenního kloubu. Ale to snad proboha u tak nového auta nepřipadá v úvahu???? Dej vědět jak si dopadl, zapínám si sledování tohoto fóra. Dík.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Beda » 14.02.2011 19:31

Kovove klepani vetsinou poukazuje na tycky stabilizatoru, to same jsem mel i ja, akorat dle tveho modelu by jsi mel mit uz ty nove vylepsene :huh: Takze si nejsem jist, zda to delaji ony tycky :?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8326  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod PeterZM » 14.02.2011 19:35

Ja som počul rovnake zvuky a menili mi tyčky nepomohlo to tak som to reklamoval este raz ale v druhom servise a vstredu mi idu menit komplet pravy tlmič aj s ulozenim.
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod miroslav » 14.02.2011 20:04

Pozor !!! Tlumiče se musí vyměnit oba !!!!!!!
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod zulyk » 14.02.2011 20:31

no to urcite vymenia, ale nie naraz :lol:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Neferti » 14.02.2011 21:38

Vzpěrné tyčky stabilizátoru se zdají být OK. Klepání se objevuje jen při nájezdu na nerovnost v přímém směru. Taky tipuju ten tlumič ale můžou to být i silenbloky ramena. Kdybych vjel do nějaké díry tak se nedivím že to dělá ale v neděli jsem se ještě popojížděl po vesnici kde jsou silnice samej hrb a vše bylo OK. Zkusím si zajistit servis na pátek v rámci záruky, stějně mi mají měnit ten zámek v kufru zadara, tak se na to můžou kouknout. :x :x
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Neferti » 14.02.2011 21:43

zulyk píše:no to urcite vymenia, ale nie naraz :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: ................. asi tak
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod MartinP » 14.02.2011 22:23

Zkontroluj jestli nemáš povolený kolo a pak ty sabilizátory, tlumič, čep nebo vymačkanej silentblok.
MartinP Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.12.2007
Bydliště: Příbram  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
193000 km @ 5.5 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Ondro » 15.02.2011 18:31

Neferti, ja som mal to isté (už som to tu popisoval) a stačilo utiahnuť horné uloženie tlmiča. Odvtedy pokoj. Možno je to len to.
(Tiež som mal pravý predný, ale niekto tu mal aj ľavý...asi to v Žiline uťahuje nejaká kočka a ide na to príliš jemne..."-)
Ondro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 04.08.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW (2009)
291000 km @ 6.7 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Neferti » 15.02.2011 21:38

Teď jsem přijel z města a už jsem to nevydržel, v garáži jsem si vytáhl ráčnu s 19" ořechem, vyloupl jsem ty krytky matek tlumičů a u pravýho kola byl docela volnej........ tak jsem to dotáhl a v pátek v servisu to nechám překontrolovat všechno !!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Neferti » 19.02.2011 22:30

Takže v servisu to jen překontrolovali a přetáhly celej podvozek. Uvidíme co dalšího se objeví ... :| :|
New Kia Cee'd 1.4 CVVT, Blue Metal, 80.2kW Aktive plus
Uživatelský avatar
Neferti Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 4
Registrován: 08.12.2009
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
110300 km @ 7.5 l/100km

Re: Klepání u pravého předního kola

Příspěvekod Babar » 13.12.2020 18:39

Mám podobný problém. Klepanie sa mi ozývalo od ľavého kolesa. Pred mesiacom mi vymenili tyčky stabilizátora. Teraz mi začalo po prechode cez poľnú cestu znova klepať, ale oveľa výraznejšie. Na každej menšej nerovnosti.

Budúci týždeň to pôjdem vymeniť, tak to snáď dovtedy vydrží.

Update: Dotiahli ešte raz tyčku stabilizátora a je kľud.
Babar Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 29.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé