Výměna tyčky stabilizátoru

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Výměna tyčky stabilizátoru

Příspěvekod Tony » 25.07.2008 22:24

mohli by jste vy co jste podstoupili výměnu stabilizátoru (nebo čehokoliv na podvozku) podělit o zkušenosti před a po výměně? třeba jak moc to bouchalo že jste s tím jeli do servisu a cukali se nějak na reklamaci nebo to uznali hned?
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod forrester » 25.07.2008 22:38

bouchani je casto pri malych nerovnostiach na ceste, najprv v servise presviedcali ze je vsetko ok,ze je na vine vozovka, ale zistil som to tak ze som robil mysicky ,samozrejme nie pri velkych rychlostiach :lol: a tak mi to buchalo najviac
ale ked mas dobry servis, tak staci povedat mechanikovy nech too kuknu a on by to mal uz vediet ze nie su v poriadku, a teraz uz davaju nejake zosilene :shifty:
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Příspěvekod petokilian » 26.07.2008 12:03

forrester píše:bouchani je casto pri malych nerovnostiach na ceste, najprv v servise presviedcali ze je vsetko ok,ze je na vine vozovka, ale zistil som to tak ze som robil mysicky ,samozrejme nie pri velkych rychlostiach :lol: a tak mi to buchalo najviac
ale ked mas dobry servis, tak staci povedat mechanikovy nech too kuknu a on by to mal uz vediet ze nie su v poriadku, a teraz uz davaju nejake zosilene :shifty:
ahoj,taky se mi zdat ,že to jsou tyčky stabilizatoru,taky to boucha po nerovnostech ,v ponděli skočim do servisu ,ať mi na to kouknou.
petokilian Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 266  Témata: 16
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: liptovsky mikulaš  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Rio III (2014)
1200 km @ 5.8 l/100km

Příspěvekod Hurdis » 26.07.2008 16:17

Bouchání se začalo citelně projevovat od najetých cca 27 tkm. Výměnu tyček stabilizátoru jsem ale nechal až na druhou garančku ve zkráceném intervalu. Stačilo s technikem projet pár stovek metrů kolem servisu, výměna byla v rámci záruky. Teď je klid.
Kia Cee´d CRDi - 82 000 km
Š Octavia II TDi
Š Rapid 136 (2 ks)
a další..
Uživatelský avatar
Hurdis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 1
Registrován: 20.10.2007

Příspěvekod ladlen » 26.07.2008 16:31

Mne to začalo búchať okolo 35 tis.km, citiť to najmä pri pomalej jazde po menších nerovnostiaxh, ideálna je na to zámková dlažba. Ja som to nahlásil pred 2.garančnou prehliadkou, technik sa so mnou previezol možno 300 metrov, povedal, to sú tyčky stabilizátora, potom ich vymenili, najprv jednu, lebo druhá ešte nebúchala, o mesiac aj druhú, a je ticho. Dúfam, že tieto nové už sú lepšej kvality.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Tony » 26.07.2008 20:12

tak hlavně že to mění. vypadá to tedy že záruka funguje
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod thunder » 22.09.2008 23:16

nemajte ma za hlupeho ale moli by ste mi presnejsie opisat to buchanie???lebo som zacal pozorovat daco aj ja ked sme dne s isli s autom a pocul to aj on..nebol to taky klasicky zvuk od napravi ked prejdete nerovnost,ale v pozadii je este aj daky iny..ale nie som si isty....dik
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod ladlen » 22.09.2008 23:23

thunder: prevez sa pomaly po dlažbe a ak budeš počuť búchanie vpredu na náprave, tak je to takmer isté, že sú to tyčky stabilizátora. samozrejme, ak máš auto vyrobené v r.2007 a ešte si ich nemenil. Napokon, treba zobrať technika zo servisu a ten bude hneď vedieť, či sú to oni, alebo ešte snáď niečo iné.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Příspěvekod thunder » 22.09.2008 23:46

zas zas stupidna otazka na akej dlazbe??...a dik ladlen
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod ladlen » 23.09.2008 09:58

thunder: Tak dlažba môže byť zámková, alebo normálne cestné kocky, mne to na nich pri pomalej jazde 20-40 km jasne búchalo a technik hneď povedal, že sú to tyčky stabilizátora. Od výmeny je v aute ticho.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Katikakus » 23.09.2008 10:02

Odkdy montuji nove, zesilene tycky?
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.09.2008 12:25

pocujte mne ide taky divny buchot zozadu, jak keby z kufra, alebo dokonca sa mi niekedy zda ze aj nieco vo dverach rezonuje,alebo uz neviem, iba to tak krkoce tiez to mozu byt tie tycky? lebo teraz ked som bol na servisnej po 30tis tak sme sa s technikom previezli a nieco slabo tam pocul povedal ze sa na to pozru a pozreli.... vraj nic tam nenasli, vraj rezerva bola slabo dotiahnuta-tomu neverim ale vraj dotiahli tak pol zavitu a ze sa s tym mam este pohrat poskusat ked to bude hrkotat tak mam prist.... tak teraz neviem, ale hrkat by to asi nemalo po 32tis km.....rok a pol stare auto, ked bolo nove nehrkalo.....
dik
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod matej » 23.09.2008 18:33

rio nema v zadu ticky stabilizatora.........mne to tiez bucha ale velmi si to nevsimam......podla mna to buchaju piate dvere v zamku
matej
 


km @ l/100km

Stabilizator nebo tlumice?

Příspěvekod phracek » 24.09.2008 09:20

Ja bych se chtel zeptat na vec, ktera se mozna take tyka stabilizatoru.

Jel jsem vcera po D2 a urcitou dobu to byla dlouva pravotociva zatacka.
Je to od Vyskova smerem na Brno (Myslim u odbocky na Rousinov). Najednou v jednu chvili
se mi jakoby predni kola ustrelili o 15-30 cm do leva.

Nejprve jsem si myslel, ze tam byla nejaka spina ci mokro, ale dalnice byla sucha.
Je mozne, ze jsem mel spatne tlumice nabo stabilizator?

Diky Petr.
phracek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 102  Témata: 20
Registrován: 02.01.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2007)
27500 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.09.2008 09:29

matoni píše:pocujte mne ide taky divny buchot zozadu, jak keby z kufra, alebo dokonca sa mi niekedy zda ze aj nieco vo dverach rezonuje,alebo uz neviem, iba to tak krkoce tiez to mozu byt tie tycky? lebo teraz ked som bol na servisnej po 30tis tak sme sa s technikom previezli a nieco slabo tam pocul povedal ze sa na to pozru a pozreli.... vraj nic tam nenasli, vraj rezerva bola slabo dotiahnuta-tomu neverim ale vraj dotiahli tak pol zavitu a ze sa s tym mam este pohrat poskusat ked to bude hrkotat tak mam prist.... tak teraz neviem, ale hrkat by to asi nemalo po 32tis km.....rok a pol stare auto, ked bolo nove nehrkalo.....
dik



Mne to robí tiež. Na 99% to sú piate dvere (zámok). Skús to nejako vypodložiť, príp. zájsť do servisu.
U nás 29.9. je tá jesenná akcia (kontrola auta), tak to tam spomeniem
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé