Praskání v brzdovém pedálu.

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Aifell » 30.04.2012 09:31

Dobrý den. Obracím se tady na vás s dotazem jestli někdo nemá podobný problém či jestli někdo neví jak tento problém vyřešit. Poslední dobou hlavně když jsou velká horka tak mi začal při brždění jakoby praskat brzdový pedál. Je to takové nepříjemné a je to samozřejmě slyšet a i cítit na noze. Je to takové jako drhnutí (praskání) prostě brzdový pedál nejde krásně plynule jako dříve a zadrhává. Říkal jsem si jestli je tam třeba nějaká pružina či nějaký kloub ve kterém se pedál pohybuje a postačí toto místo jen promáznout … nevím. Proto vás tady zatěžuji s tímto mým neduhem :oops: Jo ještě bych doplnil to praskání, ten zvuk se ozývá zevnitř auta ne z motorové části, takže bych to tipoval někde pod volantem ...
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Katikakus » 30.04.2012 12:47

Mas to v zaruce, tak to odvez do servisu, at se ti na to podivaji. ;)
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Aifell » 01.05.2012 19:23

Díky za radu ... Člověk nemá servis zrovna u nosu a nemám zrovna dostatek času dát auto na jeden den do servisu a čekat na něj a chodit po Mostě ... :cry: Proto jsem se ptal čím by to mohlo být a jestli někdo neměl či nemá podobnou zkušenost.
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod djtomy1 » 01.05.2012 19:51

Podle toho jak to popisujes,tak by to mohlo delat drhnuti o plast.Skus odsunout sedadlo co nejdal lehni a koukni.
Promackni a baterkou se podivej,jestli to o neco nedrhne.
Podobne mi to delal plynovy pedal u vectry.Vadil tam kousek plastu ,ktery se ohybal a rovnal a to praskalo
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod midv31 » 05.05.2012 17:44

Čau Aifell,chcel by som sa spýtať,ako si dopadol s tým tvojím problémom ohľadom bŕzd. Lebo niečo podobné som začal sledovať na našom aute aj ja. Zatiaľ díky moc,maj sa.. :help:
midv31 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 05.05.2012
Bydliště: senica  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
46550 km @ 6.8 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Aifell » 07.05.2012 14:21

Ahoj. Popravdě zatím jsem to neřešil. Vždy to pociťuji v těch největších vedrech. Dělá to i když nemám nastartováno a nefunguje tedy posilovač brzd. Vždy zatlačím nohou brzdový pedál a něco v něm přeskakuje a praská. Jako kdyby tam byla nějaká vadná pružina či nepromazaný spoj.
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Happy » 10.05.2012 17:58

Ahoj, mám posledních 14 dnů naprosto, ale naprosto stejný problém. Lépe bych to nepopsal!!!!!!!!!!
Pouze, když jsou horka, minulý týden pršelo a bylo relativně chladno, nebyl vůbec žádný problém. Začalo mi to dělat právě před 14 dny a poprvé mě to docela vyděsilo. Sešlápl jsem brzdový pedál a zhruba v 1/3 dráhy to udělalo křup (jako kdyby něco přeskočilo)... a po dalším sešlápnutí zase... takto asi 5 km a pak to bylo dobré. Po 2 dnech stání zase přesně to samé, co popisuješ. Ujel jsem asi 120 km na jeden zátah a nic se nezměnilo. Po několikadenním stání se to zase objeví. Když jsem hledal ve starém diskuzním fóru, našel jsem tam stejný problém, ale nevyřešilo se to. Byl jsem nucen po několika letech nahlédnout sem - do nového fora - kouknu a vidím, že má někdo ten samý problém (díky, Bože, nejsem blázen). Dnes jsem byl i v servisu, slíbili mi, že se na to příští týden podívají, ale moc bych tomu nedával. Kamarád automechanik na to koukal a říkal, že mechanicky je to v pořádku, nic vychozené není, nic tam zjevně nedrhne, že to buď bude v brzdovém válci nebo v posilovači brzd pod brzdovým pedálem (což mě teda mezi námi pěkně smolí - a je jedno, že to dělá, i když není nastartované). Je to nepříjemné, protože to akusticky otravuje a je to cítit v noze. Jako kdybych se na to auto nemohl spolehnout. Zatím je to jen pocitový problém, protože se mi nezdá, že by to hůř brzdilo. Je ale komické, že nás to postihlo ve stejnou dobu - mám ceeda 2007, 1.6CVVT s ESP, najeto pouhých 25 000 km.
U žádného auta jsem nikdy nic takového nezažil (to už je druhá taková hloupá závada - ještě mi při couvání jako kdyby píská spojka).

Kdyby k tomu někdo něco měl, dejte, prosím, vědět.
Happy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  
Registrován: 06.07.2008
Bydliště: Zlínský kraj  Czech Republic (cz)

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Aifell » 15.05.2012 00:29

Také jsem rád, že nejsem jediný kdo má podobnou závadu. Jsem si ale jistý, že v servisu na mě zase budou koukat jak kdybych si to vymýšlel :| No uvidíme ... Proto bych byl také moc rád, kdyby sem někdo napsal jestli měl podobný problém, jak jej vyřešili v servisu a čím to bylo.
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Midloch » 16.05.2012 08:51

přátelé,
mám vengu ani ne rok a dělá něco podobného od začátku. Někde jsem tady na fóru o tom četl, ale nevím kde, nebojte - nejsme jediní :-)
když jsem byl v servisu (reklamace drátu v sedadle řidiče) říkal jsem o tom technikovi a dělal jako že to slyší poprvé ale mám pocit že už to slyšel a nechtělo se mu na to odpovídat.
V létě jdu na 1. garančku, tak uvidíme
fakt je, že už jsem si na to tak trochu zvykl :-)
Venga 1,4 CVVT 66kW 2011/03
Uživatelský avatar
Midloch Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 21.09.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
3500 km @ 6.8 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod BednarMar1 » 22.06.2012 12:11

Mohu potvrdit. Moje paní má Ceed 1.4CVVT a v teplech praská v brzdovém pedálu, při couvání občas jsou slyšet zvuky jakoby na spojce něco drhlo, při pravém max. rejdu něco lupe v nápravě a při zmáčknutí spojkového pedálu také občas něco zavrže. Jinak auto OK. Uvedené závady servis neřešil, bud to technik nechtěl slyšet, nebo řekli, že to nic není.... Faktem je, že to snad na bezpečnost vliv nemá, pouze akusticky to není ono....
Uvidíme, je to ještě v záruce, tak jsem zatím v klidu :-)
Uživatelský avatar
BednarMar1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 3
Registrován: 10.06.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod spacirx » 05.07.2013 10:22

Mám naprosto stejný problém (perfektně popsané) při intenzivnějším brždění zalupe postupně i vícekrát a při každém lupnutí se pedál jakoby trochu propadne. Začalo to až teď v těch vedrech. Mám Ceed 1.4 2007. A taky nevím čím to je... Zároveň mi začalo lupat někde v palubce u výdechů pod sklem, ale to asi jak palubka chládne při zapnutí klimatizace.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Ceed_BB » 27.09.2013 15:52

To iste mam aj ja a pojdem s tym do servisu a dam info kde je problem.Ja tam budem chodit do vtedy kym to neurobia mna tam uz poznaju :-D
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod Katikakus » 15.11.2013 15:08

Povedlo se nekomu tento problem v spolupraci se servisem identifikovat a vyresit?
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod spacirx » 15.11.2013 19:11

Dělalo to opravdu jen v těch největších vedrech, teď je klid.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Praskání v brzdovém pedálu.

Příspěvekod jose939 » 03.03.2014 18:21

Zdravím mám ten istý problém, uvidím čo povedia v servise ..... :twisted:
jose939 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 4
Registrován: 06.02.2011
Bydliště: Kolta  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
29000 km @ 6.6 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé