ceed 2013 - problém s brzdami?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Beda » 08.07.2016 14:07

@MihaCeed
check your PM / zkontroluj si soukromé zprávy
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Jaroslav.Z » 25.01.2017 02:34

Ahoj,měl jsem stejný problém Kia ceed SW, 1,6 CRDi 94KW,záruka mi běží od 4/2014,ale auto jsem koupil jako skladové-ihned k odběru v 4/2015, takže neznám přesný rok výroby, stalo se mi to celkem 3x, vždy v nízké rychlosti cca 30-40km/h, dvě kola na pevném povrch a minimálně jedno na ledu,štěrk nebo mokrá guma na železničním přejezdu, ABS kope do pedálu, ten postupně leze nahoru a ztvrdne a téměř nebrzdí, když se to stalo naposled, tak jsem vjel do křižovatky 1/2 auta a měl málem nehodu, zavolal jsem prodejci a ten mi potvrdil,že některé vozy mají uvedený problém,řešením je přehrání softwaru domluvil jsem se na návštěvě a zatím to vypadá,že by to mohlo být ok, ABS je výrazně méně citlivé, opakovaně jsem to testoval před i po přehrání,po přehrátí softu,jedu ,dvě kola asfalt, dvě led a auto se lehce zavlní-nijak nebezpečně (kola na asfaltu drží směr),abs kope do pedálu a ten je +- stále ve stejné poloze-neleze nahoru, nebo jen minimálně, před přehrátím se auto ani nehnulo z přímého směru a ABS hned fungovalo,někdy až moc brzy,uvidíme časem,ale doufám ,že už se mi nestane,že by auto přestalo brzdit,překvapuje mě, že výrobce ví o problému a neprovede svolávací akci u takto podstatné závady.
Jaroslav.Z Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 25.01.2017
Bydliště: Chrudim  Czech Republic (cz)

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Beda » 25.01.2017 08:05

Je to typ zavady, ktere nemaji vsechny vozy, ale jen nektere, proto neni svolavaci akce a Kia ceka, kdo se ozve, ze se mu auto pri brzdeni chova divne :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod mv12 » 25.01.2017 10:34

Že "závadu" brzd mají jen některá auta ještě není pro mě omluva pro to, aby nebyla svolávací akce. Brzdy jsou jednou z hlavních komponent bezpečnosti a tak by se nemělo čekat, ale svolat a kontrolovat, případně opravit... Nebo to alespoň udělat při servisní prohlídce... Ale :kia: prý tvrdí, že to důkladně prověřovali a řešili to i s Němci a vše je v pořádku. Nejde prý podle nich o závadu, ale jen jiné nastavení chování ABS, které by prý mělo být uživatelsky komfortnější, protože mimo jiné pedál nekope tolik do nohy, takže se prý může někomu zdát, že auto přestalo brzdit, ale ve skutečnosti brzdí :lol: Sám jsem to zažil a vím, že nebrzdilo, i když jsem ze všech sil na pedál šlapal... A navíc po přehrání reaguje ABS jinak a lépe - hlavně reaguje o něco později.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Leitooo » 25.01.2017 11:35

ten problém tady prostě je....a sama KIA o tom ví...všem doporučuju přehrát ten software jak jsem již psal v příspěvku dříve. Jsem zděšenej....kolik lidí s tím ještě po mě tady mělo tu zkušenost. Hromada lidí o tom prostě ani neví nebo to nesdílí tady na stránkách. Já sám jsem si říkal že to mohlo být způsobeno mou špatnou manipulací s vozidlem. Ale po tom co málem srazíte skupinku školáků z první třídy a po opakovanejch problémech si řikáte že to nemůže bejt náhoda...Pak vlezu sem a najdu hromady podobných zkušeností.

Jen ještě pro info vysdílím to, že jsem to nahlásil a řešil to odbor ministerstva dopravy a bylo mi sděleno, že bez znaleckého posudku kdy se nám to stane (jako je stav vozovky, teplota, stav pneumatik, rychlost atd atd) to nebudou řešit a celou záležitost uzavřeli. Bez toho aniž by to někdo řešil s Kia Motors a jestli o tom vědí......a oni vědí. Sami technici nad tím kroutí hlavou, ale říkají že s tím nic nezmůžou. Rozhodnutí o svolávačkách musí odsouhlasit soudruzi v Koreji.

Nechápu ani proč Kia nepřehrává potají a automaticky tyto vadné ABSky při garančkách. Dělají to pouze a jen na Vaše upozornění což je opravdová tragédie...

Nedáme to do A dost Tunovi? :D
Leitooo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 03.02.2015
Bydliště: Čerčany  Czech Republic (cz)

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Beda » 25.01.2017 14:08

Mi prijde, ze svolavacku schvalne neudelali, protoze to nechteji delat u aut, ktere ridici nenahlasi, ze se chovaji pri brzdeni divne, aby se nahodou po prehrani divne chovat nezacaly :| Coz je neomlouva, protoze je to dle vasich popisu docela vazne, ale holt nejsme v Americe, kde by si na ne urady doslapnuly, stacilo by parkrat nabourat a uz by se museli vic zajimat.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Leitooo » 25.01.2017 14:38

no a to je právě ono...spousta z řidičů co maj vadnej software to nemusí vědět....řikaj si stejně jako já (a mnohý jiný), že buď jeli moc rychle...nebo že nepřizpůsobili jízdu stavu vozovce...atd atd atd....

Kdyby můj kolega z práce nepřišel náhodou na tuhle diskuzi....tak jsem žil pořád v domnění, že neumím správně ovládat auto...že neumím jezdit atd.....a to mám přitom spousty zkušeností s ABS z jiných aut a tam v pohodě :thu:
Řikám si...kolik lidí na tuhle diskuzi nepřijde asi...a žije v tom co jsme si myslel já sám.....je to pěkně na :thd: ....

Těžko se dá pak určit jestli se takový případy, kdy ta ABSka způsobila nehodu, už staly. Umím si představit, že policie při šetření takový nehody to uhraje na nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky. Kdybych třeba já srazil ty děti na přechodu a tvrdil že za to může ABSka...kolik lidí by mi asi věřilo?!?!?! :?

Zajímalo by mě jestli něco takovýho řeší i zákazníci :kia: v jiných státech a jestli se to dá třeba i dohledat.....kdyby někdo něco našel tak to sem prosím dejte sdílet
Leitooo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 03.02.2015
Bydliště: Čerčany  Czech Republic (cz)

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Pslada » 01.02.2017 16:15

Přidávám se mezi majitele Ceed JD, které mají problémy s velmi citlivým ABS, vůz jsem zakoupil jako skladovku 2/2013, rok výroby je 8/2012, několikrát se mi stalo, že jsem brzdil ve městě před křižovatkou a auto po sešlápnutí brzdového pedálu jelo dál jako sáňky. Myslel jsem si, že jsem najel na zledovatělou vozovku, ale jelikož je tato zima delší, zjistil jsem, že se takto vozidlo chová i na vozovce, která je pokrytá vrstvou sněhu. Na stejném povrchu jsem vyzkoušel jak brzdí služební Octávia 2012, která má najeto okolo 250 tis. km, a náhodou má stejné pneumatiky i rozměr jako moje vozidlo, Octávia brzdí s mnohem větší razancí a má přibližně poloviční brzdnou dráhu. Po přečtení této diskuse jsem se rozhodl s vozidlem zajet do servisu, kde proběhla zkušební jízda a následné přehrátí software. Nyní vozidlo brzdí s mnohem větší razancí, řekl bych, tak jak správně má. Myslel jsem, že když jezdím každý rok na pravidelní prohlídky a garančky, úprava software je automatická, ale bohužel tomu tak není. Jinak děkuji servisu Kia Asas, kde vše proběhlo rychle a profesionálně čekal cca 30 minut.
Pslada Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 02.03.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd (2013)
107000 km @ 6.7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Šmoulič » 01.02.2017 16:35

Mám stejné zkušenosti s tímhle problémem. Dokonce jsem se o něm nejdříve dočetl tady na fóru a ptal se na to v servisu během první garančky a tam mi tvrdili, že o ničem nevědí. A protože se mi to do té doby nestalo, nehádal jsem se s tím, že nejspíš mám už jiný soft. Ale o půl roku později se ukázalo, že nemám.. :!: Během krátké doby se problém s brzdami objevil dvakrát, tak jsem jel do servisu znovu a najednou už o problému věděli a software mi přehráli. Od té doby je vše v pohodě (snad) a brzdy nebo ABS se chovají jinak. Fakt nepochopím, jak si můžou dovolit tohle neřešit. Ten pocit když člověk šlápne na brzdu a nic je fakt k nezaplacení...
KIA Ceed SW II 2014, 1.6 GDI FIFA
Šmoulič Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 08.10.2014
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
24500 km @ 6.8 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod crui5er » 01.02.2017 20:04

@Pslada: Díky za příspěvek a zdravím Kadaň. Mám úplně stejný problém s ABS a furt jsem si říkal, že jsem asi přecitlivělej. Po přečtení tvého příspěvku jsem se ale ujistil, že jediný, co je tu přecitlivělý, je ABS :D Taky servisuju v Asas Most, takže se hned zítra objednám na přehrání SW. Nechápu, že to nedělají automaticky :no:
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Mirse » 02.02.2017 08:08

Ahoj do Kadaně, dej potom prosím vědět, jak si v Asasu pořídil :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod mv12 » 02.02.2017 10:18

@Crui5er: vždyť to tu sleduješ už hodně dlouhou dobu :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod crui5er » 02.02.2017 14:46

@mv12: No právě že sleduji, ale zatím jsem se ještě s nikým neztotožnil. Jsou tu jen případy, že to nebrzdí vůbec, ztvrdne pedál a ABS nereaguje. Tak jsem to alespoň pochopil. Mě se pedál chová tak jak by u ABS asi měl, ale ta citlivost už ne. Pak tu někdo nahodil TSB týkající se právě ABS, ale to bylo mimo můj rok výroby. Takže jsem se s tím nějak smířil a hlavně se snažím jezdit tak, abych ABS vůbec nepotřeboval :D

@mirse: určitě poreferuji :)
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod mv12 » 02.02.2017 15:07

To máme tak nějak nastejno. TSB se mě netýkalo a taky jezdím, že běžně o ABS v podstatě nevím. Dlouho jsem jezdil bez problému, jen mi přišlo ABS citlivější a občas při přejetí větší příčné nerovnosti při brždění se mi zdálo, že ABS zareagovalo zbytečně a divně se jakoby seklo. Spokojeně jsem si jezdil skoro 2 roky dokud se nestalo to ztvrdnutí pedálu a výpadek brždění, když jsem náhodou jednou musel důrazně zabrzdit v kombinaci s nerovnostmi na silnici... Ale je fakt, že po přehrání softu je mj. ABS znatelně zdrženlivější...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod matocz » 02.02.2017 22:39

Ahoj, taky mám už po přehrátí sw brzd (ABS), bylo to asi před 2 roky a od té doby je s brzdami klid. Ten problém se projeví vždy pouze na nerovnostech - pedál stvrdne a pak to nebrzdí, pomůže pouze povolit a znovu zabrzdit. U mě to byl v případě výskytu problému intuice ještě ze Škody 120, ale je to průšvih u nových aut. Takže radím všem, aby se na aktualizaci minimálně zeptali u svého servisu, oprava existuje a funguje - ověřeno.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé