ceed 2013 - problém s brzdami?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod LiborJ » 26.02.2016 10:20

Tak se na mém ceedu objevil další problém s brzdama. Auto stojí na parkovišti cca 1 hod. nebo déle, teplota tak +2˙C, do toho déšť se sněhem. Nastartuji, ujedu pár desítek metrů asi třicítkou k prvni křižovatce, šlápnu na brzdu a NIC! Auto brzdí jako s vypnutým motorem - to znamená skoro vůbec. Po otření potu z čela, rozjetí se a opakovaném druhém až třetím zabrzdění vše v normálu. Stalo se mi to 3x během jednoho dne, pak další den při odjezdu z práce a od té doby nic. Nesešly se asi ty správné povětrnostní podmínky. Jet s tím do servisu, tak jsem zase za blbce :no: . Stejná situace mě potkala přesně před rokem při odjezdu z aquaparku v Pasohlávkách. Přijeli jsme tam ve fujavici, přes den obleva, z parkoviště jsem ujel tak 100m bez potřeby šlápnout na brzdu a pak při výjezdu na hlavní silnici brzdy nebrzdí. Naštěstí zrovna nic nejelo... Kdyby jel od Brna kamion, tak už mám asi po trápení se s ceedem :oldman:
Kia Cee´d SW 1,6 GDI, Exclusive 2013
Uživatelský avatar
LiborJ Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 05.08.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
35000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod Stefi » 26.02.2016 13:02

:? Já mám už léta ve zvyku, po prvním vyjetí zabrzdit, někdy i vícekrát(naučilo mne to asi jak píšeš ty, z dvora rovinka a pak z kopce na hlavní ;) a předtím ještě uprostřed kašna a když jede něco oproti musím objet z druhé strany, pár krát jsem se zapotil :twisted: ). Připisuji to, že kotouče a destičkky jsou mokré a pak se na nich vytvoří film a je vymalováno, rovněž za deště, nebo za zimních plískanic a sněžení občas ťuknu na brzdy, hold nemám supersport, kde by to dělal automat a brzdy jsou stále připraveny a suché :tongue:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod deegr » 27.02.2016 13:06

Já se nestačím divit. Mám se ceedem najeto už přes 20 000 km, ale takový problém jsem nezaznamenal ani jednou. Auto mi brzdilo vždy, když jsem potřeboval a moc se mi nechce věřit, že by GT mělo jiné ABS, či ho mělo alespoň jinak nastavené.
Kia pro Ceed GT Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
deegr Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 95  Témata: 2
Registrován: 09.11.2014
Bydliště: Janovice nad Úhlavou  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd GT II (2015)
20000 km @ 7.8 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod snike » 27.02.2016 13:33

Taky mi Ceed brzdil behem najetych 105 tis. km bez problemu. To co popisuje LiborJ bude porucha a ne bezny jev ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod LiborJ » 29.02.2016 16:19

Problém s brzdou brzdící jako bez posilovače se dá hodit na mokré a studené kotouče a destičky. Ale pravdou je že se mi to zatím u žádného auta ještě nestalo. V den kdy se tento úkaz projevil již 2x, tak jsem si před další jízdou kotouče prohlédl, prstem osahal (mám i na zimu alu, tak to nebyl problém), nic divného jsem nezjistil a po rozjezdu první zabrzdění zase jako bez posilovače. To bylo asi před měsícem a od té doby auto brzdí normálně (to znamená nic moc, ale zastaví ;) ). Jinak když jsem konzultoval podivné chování ABS na nerovnostech s technikem v KIA v O - Třebovicích, tak mi potvrdil, že je to u ceeda běžný jev a ať jsem rád, že mám 1,6. 1,4 má lehčí předek a prý brzdí ještě hůře. To mě fakt potěšil! Na co v KIA čekají? Až někdo neubrzdí a zabije se? To se zase svede na řidiče a automobilka bude z obliga. Několikkrát v týdnu vystřídám KIA ceed 2013 a Toyotu Yaris 2014. Yaris je sice malé auto (do Chorvatska bych v něm radši nejel), ale funguje v něm za každého počasí všechno pořád stejně. Brzdy brzdí o 100% lépe, řízení v zimě nedrhne a kliky dveří jdou pořád stejně lehce. Ceed je pěkné pohodlné auto, ale mechanicky mi příjde hodně odfláknuté...
Kia Cee´d SW 1,6 GDI, Exclusive 2013
Uživatelský avatar
LiborJ Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 05.08.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
35000 km @ 7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod t0x!n » 29.02.2016 16:34

neni spise problem v brzdove kapaline a tim, ze parkrat zabrzdis tak ji natlakujes? je to divny mel jsem shodny auto (i30 2013 1.4 benzin 2 roky) brzdilo bez problemu, ted mam ceed a taky zadnej problem a to muzu mit i mokry cely kotouce, to co mas ty bude zavada a proste se to servisu nechce resit, takze by to chtelo pro dukazni bremeno vzit do ruky napr. telefon, pri rozjezdu natocit ono brzdeni, ze se nic nedeje a zajet do servisu, na vyrizeni ze zakona 30 dnu, nenech si srat na hlavu, zrovna u brzd to neni moc legrace...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod crui5er » 09.03.2016 20:21

Rychlý dotaz. Vy co jste tu popisovali problém s tím, že auto na nerovnostech, štěrku, sněhu atd. nebrzdí, tak vám ztvrdne pedál a auto si to šine dále ve směru jízdy nebo je i slyšet práce ABS (bouchání)? Dnes jsem lehce přibrzďoval tak 40m před jedním přejezdem, který se dá rozumě přejet tak v 40-50km/h. Najednou tak v 60km/h cca 20m před přejezdem sepnulo ABS a tak jsem brzdovému pedálu pořádně naložil... auto si však jelo skoro stejnou rychlostí dál a dál až za přejezd. Po celou dobu bouchalo ABS. Silnice byla černa a na první pohled suchá, což asi nakonec nebyla, protože padala asi mrznoucí mlha, ale účinek ABS mě docela nemile překvapil. O pár stovek metrů dál jsem znovu zkusil brzdy a auto zastavilo na fleku a bez použití ABS.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod syberius » 09.03.2016 21:11

Já jsem žádný kopání od ABS necítil. Pedál prostě ztvrdl a auto jelo dál.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod crui5er » 09.03.2016 21:18

Kopání do pedálu od ABS jsem taky necítit, ale byl slyšet rachotivý zvuk typický pro ABS. U tebe to bylo bez dalších zvukových projevů? Prostě jen ztvrdl pedál?
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod syberius » 10.03.2016 07:43

Jestli se něco ozývalo, tak já to neslyšel.

Jinak po přehrání software ABS už toto nedělá, ale subjektivně mám pocit, že při sepnutí ABS je frekvence oněch kopanců dost nízká a kola jsou v dost dlouhých intervalech zablokovaná. Byl jsem na škole smyku a přišlo mi, že oproti jiným autům s ABS jsem se klouzal mnohem víc.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod mv12 » 30.04.2016 10:18

Též se mi stala ta situace, že zcela ztuhne pedál a auto nezabrzdí. Normálně na sněhu a pod. mi ABS reaguje standardně, prostě trochu kope, ale tentokrát po přejetí příčné nerovnosti při brždění před stopkou ztuhl pedál a s malým jakoby chrastěním auto jelo dál i po suchém čistém asfaltu. Už jsem náznaky zablokování pedálu po přejetí nerovností pozoroval dřív, ale vždy to bylo krátké přibrzdění, takže jsem to neřešil. Intenzivně zase tak často nebrzdím, spíš se snažím předvídat. Diagnostika nic neukázala, ale neměl jsem aktuální (letošní nebo loňský, to nevím) SW pro ESP/ABS, tak mi ho aktualizovali (prý to ale dávají automaticky při garančce všem).

EDIT: Tak jsem včera pořádně vyzkoušel, jak se auto chová s novým SW pro ESP/ABS. Nemohu to samozřejmě říct 100%, ale myslím, že problém se zaseknutím ABS a nebrzděním po přejetí větší příčné nerovnosti je vyřešen. Doufám. V každém případě mohu říct, že auto se při takovémto brždění chová zcela jinak. Testoval jsem to na místě, kde se mi asi před týdnem stalo, že při brždění pedál zatuhl a auto nechtělo zastavit (brzdil jsem z asi 90-100 km/h). Je tam sice čistý asfalt, ale série příčných nerovností v různé "nekvalitě" ve vzdálenosti pár metrů od sebe. Bohužel nevím, jestli by mi tam pedál zatuhl předtím vždy nebo to byla náhoda, ale prodejce mi říkal, že to místo zná a že to tam udělá každá KIA. Že když se mu to tam stalo poprvé, tak se taky vyděsil. Včera jsem to tam projel 5x. Zkoušel jsem to v různých rychlostech - poslední zkouška v asi 140 km/h (to už jsem autu věřil, tak jsem si troufal :lol:).
Auto se chová zcela jinak a jsem nadmíru spokojen. ABS reaguje trošku později - dokonce se mi 1x podařilo na chvíli rozpískat pneumatiky... To by se asi nemělo stát :?: , ale já moc velký přítel ABS nejsem, takže mi takové nastavení nevadí a jsem radši, když zareaguje zpožděně, než aby reagovalo přehnaně. Při přejetí nerovnosti ABS velmi krátce zareaguje a po přejetí se hned "vyplo", dokud za chvíli nenásledovala další nerovnost. Takže za mě to vypadá hodně dobře. Jednou jsem pak pro zajímavost zkusil brzdy na těch nerovnostech zcela vší silou zadupnout (což jsem předtím za ty 2 roky snad ani nikdy neudělal - nebyla naštěstí taková potřeba) a ABS zareagovalo naprosto správně, citlivě vibrovalo a auto při tom hodně rychle zastavilo a hned se rozblikaly i výstražné blikačky :D Samozřejmě nemůžu zcela vyloučit, že se někdy náhodně ABS zase sekne, ale spíš věřím, že problém je vyřešen. Rozhodně se teď ABS chová jinak. Mám z toho velmi dobrý pocit. Ještě jsem zvědav, jak se bude auto chovat na nějakém nepřilnavém povrchu - kamínky, sníh, led. Jestli i tam bude nějaká pozorovatelná změna oproti předchozímu stavu.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod spacirx » 02.05.2016 07:46

Já bych neřekl, že to vypadá hodně dobře, ale konečně normálně! :D Nechám si to taky přehrát, už se mi blíží 2. garančka. Mě se to dokonce už stalo i v místě kde jsem o žádné nerovnosti nevěděl (necítil jsem tam nikdy nic) jen jsem si před zatáčkou přibrzdil. Cca ze 120km jsem plánoval přibrzdit tak 100km. Chvíli přibrzdilo a pak nic, takže jsem to projel trochu rozevlátě tu zatáčku :D Trochu se mi sevřely půlky
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod mv12 » 02.05.2016 12:02

Uvidíme ještě, co s tím udělá mokro, špinavá silnice (kamínky apod.) atd. Ale z toho, jak se to chovalo na těch příčných nerovnostech doufám, že už to bude OK...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod MihaCeed » 06.07.2016 21:18

My Ceed (2013), benzin 1.4 má jen 36 000 km. Minulý měsíc brzdový systém nebyl funkční.
Brzdový pedál uzamčené a nemohl jsem to tlačit bez ohledu na to, jak tvrdě jsem se snažil. Jel jsem v hustém provozu kolem 40 km / h a vůz nebyl zastavení. Bohužel jsem narazil do sloupu veřejného osvětlení.
Naštěstí nikdo nebyl zraněn, ale auto utrpěla škodu. Po havárii jsem restartován auto a brzdový pedál pracuje normálně.
Mechanický inženýr (veřejné expert) a mechanik zkontroloval systém a jen našel chybu počítače označující chybu síla G (kvůli defektu pneumatiky po havárii), také vysvětlili brzdy elektronický systém restartuje poté, co jim stiskněte několikrát nebo restart auto. Oba z nich neřekl, co je zdrojem přilepená brzdového pedálu byl.
Po přečtení nit jsem tě viděl aktualizovaný počítač auto opravit problém. Fungovalo to?
Můžete mi prosím vysvětlit znovu, jak to opravit?
Obávám se, že se to může stát znovu větší rychlostí.
(Using google translate to post here)
MihaCeed Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Zagreb  Croatia (hr)

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod MihaCeed » 08.07.2016 11:46

Beda píše:Kia vydala TSB 721-2013, kde upozornuje, ze nektere vozy muzou mit problemy s vysokou citlivosti ABS, konkretni rozsah vozu:

Model: 2013MY Cee'd (JD) vozidla s ESP
- Europe (3/5DR) : 15.05.2013 ~ 12.08.2013
- Europe (WGN) : 16.05.2013 ~ 12.8.2013
- Europe (3/5DR HPV) : 15.05.2013 ~ 15.8.2013


Podle ROM ID vam v servisu zjisti, zda mate postizene auto a pripadne prehraji software ESP.


Může někdo sdílet TSB z tohoto příspěvku. Dealer nevěří, co se stalo během mé nehodě. můžete poslat na můj e-mail nebo jej sdílet přes nějakou stránku. E-mail je kebermiha (et) gmail. com, Děkuji.

Můj Kia je vyráběna na 7.6.2013.
MihaCeed Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Zagreb  Croatia (hr)

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé