ceed 2013 - problém s brzdami?

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod achiles » 19.11.2013 11:11

Ahoj,

mam takový dotaz. Již se mi několikrát stalo, že na rozbytém nebo zvlněném povrchu úplně vypadly brzdy na třeba 1-2 sekundy a pedál nešel moc stlačit. Nebylo to žádné křečovité brždění, povrch byl suchý, rychlost do 50km/h a každý by předpokládal, že auto normálné zabrzdí. Asi mi všichni reknete, že se jedná o ABS, nicméně mé předchozí auto (Octavia 2) se takhle nikdy nezachovalo, proto se ptám, jestli se vám to také již někdy stalo. Já osobně se v autě začínám bát jezdit, protože mi toto nepřipadá normální a půjdu s tím do servisu.

V tom prvním popisovaném případě, kdy jsem brzdil jen lehkou silou se ani ABS nerozsvítilo. Nedávno jsem však jel trochu rychleji (cca 100km/h) a zabrzdil trochu prudčeji, kdy se opět patřičný brzdný účinek dostavil třeba po dvou sekundách, rozblikalo se ABS a ještě se mi zapnuly varovky (panické brždění). Opět bych ani v této situaci neočekával zapnutí abs - brzdy jsem nezadupnul, jen brzdil trochu silněji než obvykle (možná až po tom, co auto nebrzdilo jsem pedál sešlápl naplno).

naštěstí jsem vždy brzdil v dostatečném předstihu, nicméně stát se toto v krizove situaci, tak může jít o život. Kia mě začíná pěkně štvát, nejdříve vybíjející se baterka a teď ty brzdy. V řídící jednotce závad samozřejmě nic není...


Edit BEDA: mozne reseni viz. viewtopic.php?p=100968#p100968
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod zulyk » 19.11.2013 11:17

pravdepodobne velmi citlive ABS ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod snike » 19.11.2013 12:29

@achiles: Sám píšeš, že se ti to takhle chovalo na rozbitém a zvlněném povrchu, takže holt kola neměly tu správnou přilnavost a na chvilku ti seplo ABS :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod spacirx » 19.11.2013 12:56

Teď si vzpomínám, že sem s tím jeden čas měl také podobný problém a to ve velmi malé rychlosti (při otáčení se do protisměru před naším barákem) jsem najížděl do uličky která měla asfalt asi o 1-2cm výše a když jsem v tom místě lehce přibrzdil, tak mi to koplo do pedálu jak ABS a chvíli to nebrzdilo! Kolo v tu chvíli nemohlo být při tak malé rychlosti ve vzduchu, aby se při tom lehkém přibrždění zastavilo a spustilo se tak ABS.

Jedno období se to stávalo opravdu pravidelně při podobných situacích a pak to ustalo.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod syberius » 19.11.2013 13:36

Tohle se mi na zvlněném povrchu stává také a je to opravdu dost nepříjemné. Mám jedno misto když jedu z práce, kde je před semaforem zvlněná silnice a tam se to stává pravidelně. Zatim se mi to nestalo při vyšší rychlosti. Asi to bude na ceedu normální chování a nevím jestli s tim v servisu něco svedou. Každopádně mě to taky zaráží.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod HarvyM » 19.11.2013 13:49

Mě se to naštěstí ještě nikdy nestalo (nebo jsem si toho nevšiml). Ale na FB profilu KIA o tomto psal jeden chlápek, který se kvůli tomu vyboural. Auto prostě přestalo brzdit a tak to strhnul mimo silnici protože by jinak sejmul auta předním. Podle mě to musí být závada, přeci auto nepřestane nikdy brzdit?! Ikdyž se zapnou ruzný pomocníci tak auto vždy brzdí. Jen tě kope (nebo jak to nazvat) což je signál, že ti pomocník pomáhá. Zkusil bych dotaz na toho týpka z FB jak to KIA vyřešila a nebo přímo na KIA.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod snike » 19.11.2013 14:05

Základ pro brždění je přilnavost a pokud auto jede rozbité hrbolaté a třeba i prašné silnici, tak kola moc přilnavost nemusí mít :no: Samozřejmě dále záleží na tlumičích, pneumatikách a dalších věcech. Řidič šlápne na brzdu, sepne se ABS a nastane na chvilku pocit, že auto nebrzdí :shock: Pokud by se tohle projevovalo při každém brdění, pak je to samozřejmě vážný problém :!: Již se mi to taky stalo a to jak u vozů :kia: tak i u jiných značek, ale vždy to bylo na nekvalitní silnici :yes:

@Michale: Na FB každý napíše jen to co se mu hodí, takže to beru s velkou rezervou ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod LiborJ » 19.11.2013 17:16

Už jsem si myslel, že jsem jediný majitel ceedu, který má problém s brzdami. Auto mi taky přestalo brzdit po najetí na příčnou nerovnost. Dvakrát to bylo při rychlostech 50 - 80 km/h, tak jsem se jenom trochu leknul. Po třetí to bylo na D1 asi při 130 km/h, když začla auta přede mnou brzdit před nějakým zůžením. Šlápnul jsem ostřeji na brzdu, předek auta nadskočil (panelka D1), a ABS povolilo a už nezabrzdilo. Protože jsem měl zkušenost z předcházejících dvou případů, brzdu jsem povolil a zašlápnul znovu. Naštěstí se brzdy chytly a já ještě s malou rezervou zastavil. Zapotil jsem řádně a na kiu nadával zbytek cesty. Následovala návštěva servisu, zkušební jízda s technikem. Závada se neprojevila a tedy konstatování, že je vše v nejlepším pořádku. Bylo mi vysvětleno jak funguje ABS. Mé předchozí auto Ford Focus, mělo také kompletní výbavu asistenčních systémů, v krizových situacích jsem si zvyknul brzdit co to dá a ABS s ESP si to vždycky přebrali. Bylo slyšet, že praují, kontrolka zablikala a auto zastavilo! Jsem zvědav, až napadne sníh a začne to klouzat. Jestli budou brzdy jako zámky dveří, tak bude ceed asi brzo na šrot. Kliky na dveřích taky fungujou podle (asi) směru větru. Jednou jdou otevřít lehce, jindy mám pocit, že se v zámku něco zaseklo. Na Focusu po šesti letech a 90 000 km vše funguje bez problémů, Zato ceed, mě docela štve. Kdyby alespoň BRZDIL !!!
Kia Cee´d SW 1,6 GDI, Exclusive 2013
Uživatelský avatar
LiborJ Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 05.08.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
35000 km @ 7 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod achiles » 19.11.2013 18:14

1) ABS spíná podle mě moc brzo a i v malých rychlostech. Na suchu to žádný přínos určitě nemá, ba je to spíš na škodu
2) u octavie se ABS zapínalo opravdu jen v extrémních situacích, kdy bych to čekal. U kie se seplo minilálně již 5x za 4 měsíce v situacích, kdy to vůbec nebylo potřeba.
3) bohužel nemam návyk silně sešlapovat brzdový pedál v okamžiku aktivace ABS (podle mě to octavia ani nevyžadovala). Nejsem si jistý, zda by silné sešlápnutí eliminovalo tu 1-2 sekundovu pauzu, kdy auto nebrzdí. To musím natrénovat někde na sněhu.
4) technicky by mohlo být ABS vyřešeno inteligentněji, než že řidiči bude tupě vytvářet protitlak na brzdový pedál. Kdo se s tím setká poprvé (nebo i opakovaně), tak na to velice špatně reaguje.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod maxipes6 » 19.11.2013 18:40

No osobne som sa s týmto ešte nestretol, a to jazdím aj po českej dialnici, aj po prašných cestách. Ale možno sa mi ešte nezohrali všetky faktory do hromady.
Kia Cee'd II 1.6 GDI TX (Výbava popísaná v GARÁŽI)
maxipes6 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 116  Témata: 20
Registrován: 10.06.2013
Bydliště: Sobotište  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2012)
111111 km @ 6.8 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod pacesol » 19.11.2013 20:52

Závada může být zcela jinde. Vůbec nemusí souviset s ABS a brzdami ale s špatnými tlumiči. Vadný tlumič sepne zcela jistě ABS. Doporučuji jednoduchý test. V malé rychlosti zabrzděte na kanále. Ten není potřeba na českých cestách hledat. Sami poznáte okamžitou reakci ABS při ztrátě přilnavosti vinou vadných tlumičů. Kolik km máte najeto na problémových autech?
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod syberius » 19.11.2013 23:05

Já to pozoruji hned od počátku , takže by to museli už s vadným tlumičem vyrobit. Tlumiče za to asi nemůžou. Bude to spíš ne zcela ideální nastavení ABS. Otázkou je zda se s tím dá něco dělat, nebo je konstrukční nedostatek.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod achiles » 19.11.2013 23:51

já mam najeto jen 7000km a tlumiče jsou dle mě OK. Toto chování potvrdili již 4 lidi s téměř novým ceedem a všichni se shodli na tom, že je to velice nepříjemný pocit. Po přečtení několika článků a diskuzí na internetu usuzuji, že je to asi normální chování. Jen mě překvapuje, že se moje předchozí auto s ABS za 3 roky takhle nikdy nezachovalo a ceed za 4 měsíce už asi 5x (vždy v situacích, kdy bych to nečekal). Až se to stane příště, tak zkusím silné sešlápnutí brzdy, zda auto bude brzdit nebo ne. Je možné, že jsem doposavad při zásahu ABS spíše pedál odlehčil, respektive držel ho stále stejně, ale abs mi pedál přizvedlo. Nevim, je to divné :(
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod surf666 » 20.11.2013 01:17

Stejně jako ostatní s tím mám i Já opravdu dost děsivou zkušenost. Potřeboval jsem na zvlněné dlažbě zastavit (nejel jsem více jak 30km/h), když mi chodec skočil malém pod auto a pedál mi při prudkém seslapnuti ztvrdnul a jakoby se zablokoval a auto jen pomalu zastavilo...modlil jsem se, at to zastaví dřív než bude chodec pod autem a vyšlo to, ale nervy to byly velké!!!
Okamžitě jsem naštvaný volal do KIA servisu a hned jsem tam taky zajel. Technik mi při testu, kdy zkusil auto řídit a zabrzdit na příčné nerovnosti řekl, že nic zvláštního na tom neshledává a že je to funkce ABS, ale taky se mi to moc nezdá.

Po domluvě s achilem dáme vědět, až napadne sníh.... to se ABS okamžitě projeví a budeme to moci otestovat bez ničení nových pneu.

..jo a tlumičema to dle mne rozhodně nebude, mám úplně nové auto (najeto 3000km) a udělalo mi to poprvé když jsem měl najeto sotva 500km.

Díky za další postřehy.....taky bych rad našel toho člověka co psal na ten facebook a který kvůli tomu boural...

Odesláno z mého ASUS Pad TF300T pomocí Tapatalk
Kia Ceed SW (2014) 1,6 GDi Exclusive
surf666 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 75  Témata: 3
Registrován: 07.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2023)
12100 km @ 0 l/100km

Re: ceed 2013 - problém s brzdami?

Příspěvekod HarvyM » 20.11.2013 07:48

Když budete potřebovat tak to můžu v Praze vyzkoušet s Váma na mém rok starém Ceedu, třeba tam máte něco jinak než já :?:
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé