Hrdzave zadne kotuce

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Hrdzave zadne kotuce

Příspěvekod 71Jany71 » 09.03.2016 16:57

Z dôvodu kúpy druhého auta moje Rio stálo vonku na daždi cca 3 týždne bez pohnutia a dokonca som aj omylom zatiahol ručnú brzdu (na rovine nezvyknem zaťahovať). A výsledok? Nemohol som sa ani len pohnúť...zadné brzdy úplne prihrdzaveli. Kotúče boli ako keby na daždi ležali 3 roky.
Našťastie pomohlo dať dole zadné kolesá a kladivom mlátiť bo brzdách, aby dostali poriadné otrasy. Potom sa už dalo pohnúť, no so značným drhnutím. Prešial som asi 40km počas ktorých som pomaly pribrzďoval a keď sa to trochu očistilo, tak som v 90km/h prudko šľapol na brzdu až do zastavenia. Toto som zopakoval asi 30 krát a brzdy sú zase ako nové :thu:
KIA RIO SEDAN 12/2006 1,4 71kw 122 000km 6,2 - 6,8 l/100km v lete do 7,7 v zime
Uživatelský avatar
71Jany71 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 4
Registrován: 04.09.2011
Bydliště: SK  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2006)
122000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hrdzave zadne kotuce

Příspěvekod Skrew » 01.04.2016 18:38

Že kotouče reznou když se nepoužívají, s tím jsem se smířil. Nedávno mě ale zaskočila jiná nemilá věc. 1. března mi při garančce (po 95 tkm) měnili brzdy - zadní kotouče i destičky. Jaké bylo mé zděšení když jsem po týdnu zjistil že je ne ta část kotouče kterým se brzdí, ale ten střed na kterém je přišroubované kolo rezavý jak liška. Úplně to září na dálku. Na obou stranách. Fotky jsou pořízené cca 14 dní po výměně.
70057004

Co si pamatuju, u starých kotoučů jsem si nikdy ničeho podobného nevšiml. A přední kotouče měněné na podzim jsou taky OK.
6996

Když jsem si byl stěžovat v servisu, tak mi řekli že to je normální, že tam je originál KIA díl. Když jsem trval na tom že to rozhodně není normální, tak se se mnou pán z Autobondu prošel po parkovičti a ukázal mi že nějaké staré Clio to má taky rezavé. Tím mě teda moc nepřesvědčil. A že jestli chci, tak mi to natřou, samozřejmě na moje náklady.

Jaké s tím máte zkušenosti? Stalo se to taky někomu dalšímu? Kdybych to věděl dopředu, tak bych si ty brzdy u nich nikdy udělat nenechal, je to poprvé co jsem s KIA servisem vyloženě nespokojen.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Hrdzave zadne kotuce

Příspěvekod elkan » 01.04.2016 22:51

To je teda humus, to snad není možný, že je to takhle rezavý. Koukal jsem na moje auto, je teda jen půl roku starý, má za sebou první zimu i se solí, ale je to krásně černý. Takže pokud tam dali originální kotouč, tak by takhle vypadat neměl. To by chtělo nafotit, a poslat do zastoupení kia.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Hrdzave zadne kotuce

Příspěvekod crui5er » 02.04.2016 02:42

@elkan: Skrew má ročník 2010, tedy starší generaci, která nemusí mít povrchovou úpravou kotouče jako u ročníku od roku 2012. Uznávám ale, že to vypadá dost nepěkně a taky bych pochyboval o OEM kvalitě.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Hrdzave zadne kotuce

Příspěvekod Skrew » 09.04.2016 07:38

Tak vy máte nové auta a kotouče z výroby, ty jsem měl taky černé. Jak jsem psal, tak vyměněné přední jsou taky ošetřené. Ale asi si v Autobondu řekli že na další výměnu brzd k nim za 5 let už stejně nepřijedu, tak to ojebali a dali mi tam ty nejlevnější. Mají pravdu. Nepřijedu. K nim už ani na garančku.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Předchozí

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé