klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 18.04.2017 12:07

no tak pokud je to pravda, tak ten klepot hodlám ignorovat :D 10.000.... :lol:

EDIT: nebo zkus být přesnější. Mám totiž Ceed v identické výbavě po havárii na díly a díly z něho velmi levně. Zadní náprava je jako nová, koupil bych z ní případně díly, které doporučuješ vyměnit. Ale můj mechanik (Kia) mě to celé doma rozebral a vyjma výměny stabilizačních tyček tam nic neobjevil.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Kaaprik » 28.04.2017 23:41

Jsou proste v haji ty gumy v ramenou. Okem nic nenajdes . Je potreba to vyndat a vymenit. Mechanik me to vyndal a az kdyz do toho zabodl sroubovak tak jsem vydel ze ty gumy jsou vytlaceny a spuchrele.
Uživatelský avatar
Kaaprik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 24.07.2009
Bydliště: Milovice n/L  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
247000 km @ 5.9 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod leo487 » 22.05.2017 18:34

Také se mi v poslední době začal ozývat klepavý zvuk od podvozku. Slýchávám to jakoby pod dvěřmi řidiče/B sloupkem. Je to takové tlumenější drncání (nedokážu posoudit zda kov-kov / kov-plast) při nižších rychlostech do 30 km/h. Byl jsem s tím i v servisu a auto mi bylo vráceno se strohými slovy - "..nic jsme Vám tam nanašli" (což mě ani nijak nepřekvapilo). Prolejzal jsem auto všude možně, avšak bez většího nálezu. Podezíral jsem ten podélný plast, co je po obou stranách zespoda na podlaze mezi nápravama, nicméně po dotažení se to nezlepšilo. Půjde asi o nějakou blbost, ale štve mě to. Neřešil jste někdo něco podobného už?
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 23.05.2017 11:00

Z tvého popisu toho moc posoudit nelze. Ale asi bych začal B sloupkem, sundat tapec a vypodložit ho. Často to klepe o uchycení pásu nebo kapsli airbagu. Taky mi cvakalo lanko aktivní opěrky ale tam bylo velmi složité zbavit se toho pazvuku.
Podvozek si nechej zkontrolovat, možná máš povolené uchycení výfuku.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod leo487 » 25.05.2017 19:08

Díky za tipy. Ono se to těžko popisuje. Spíš než v interiéru cítím zdroj někde pod autem. Uvnitř jsem také pátral, od volných sedaček, pásů, lomcoval dveřma, jestli neni třeba volný zámek..ale nic. Dnes jsem opět sondoval pod autem. Výfuk drží dobře, klepal jsem s ním, také nic, krytování kolem je taky v poho. Nikde nic povoleného jsem nenašel. Čepy, tlumiče apod. kontroloval servis, také bez úspěchu. Akusticky to slyším pod autem hned pod B sloupkem. Když jsem otevřel okýnko tak to neregistruju, díky hučení větru kolem. Nezbyde mi asi nic, než to pozorovat nebo zajedu do jiného servisu. Auto má 33tkm, takže nějaké velké mech. opotřebení na podvozkových skupinách moc neberu v potaz.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Davirek » 31.05.2017 07:30

Taky se mi už nějaký čas ozývá klepání v pravo vzadu když přejedu nějakou nerovnost. Je to takový plastový zvuk. V kufru vše drží, není to od žádných vložených předmětů v kufru. Přijde mi to jakoby klepal plast po plastu, nebo plast na plech. Když jsem strčil hlavu dozadu do kufru, tak na 95% zvuk vychází z toho polstrovaného krytu zadního pravého kola. Nevím, co tam vše je, ani jak se tam dostat. Jediný otvor, co tam je, vede k žárovkám na zadní světlo. Když tam dám ruku, co se dostanu, tak vzadu cítím nějaké žaluzie, asi něco k odvětrávání kabiny..
Nemá někdo nějaký tip? Diky
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 08:01

Je to taky možnost. Auto mám v těchto místech vytlumené. Jsou tam svazky kabelů a pak takové plastová žebrování jako odvuk vzduchu pro dovírání dveří. Někdo už někde psal, že právě ten odfuk mu dělal zvukovou kulisu.
Mě třeba na kostkách ve vyšší rychlosti se něco rozdrnčí z útrob palubní desky spolujezdce. Palubka byla 3x měněna a celá naprosto vytlumena a i tak jsem se toho pazvuku nezbavil, prostě netuším odkud to jde ačkoli poslední čas slyšet není :yes: Možná že tím horkem se ty dva materiály od sebe oddálily ;)
Každopádně lehké klepání také slyším stále od zadní pravé části a nemohu na to přijít.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Davirek » 31.05.2017 08:27

Nebo mě ještě napadlo jestli to nemůže dělat ten plastový kryt okolo kola. Pokud se dívám nad kolo, tak je přichycený šroubama. Když jsem sahal na ty žaluzie uvnitř, tak mi přijdou gumové. To podle mě tak klepkat nemůže. To bude něco tvrdšího. Většinou jezdím bez radia, takže mě to štve :-) V servise samozřejmě nic neslyší :-)
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 09:55

tohle se nedá radit, musíš zkoušet. Já mám třeba přední i zadní podběhy vytlumené. Není na škodu, je demontovat a opětovně nasadit.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Beda » 31.05.2017 11:35

Pri hledani klepani vzadu v aute je nejlepsi vyndat uplne vse i vcetne rezervy, akorat pak pozor na policisty :|

Na Sorentu jsem resil nedotazenou matku horniho spoileru 5tych dveri, ktera se sama povolila a vypadla mezi plechy (mela na sobe znamky toho, ze utahovana byla, ale asi nedostatecne). No a u Santa Fe na mne vypadla podobna matka, kdyz jsem odehnul stropni tapec na miste za spolujezdcem kvuli vymene drzaku anteny. No a na teto matce jsem nenasel vubec zadne znamky po nasazeni utahovaciho klice :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod leo487 » 31.05.2017 21:03

Jak píše Beda. Mohu toto potvrdit i pro ceeda. Dvakrát jsem po delší cestě nalezl ve spáře mezi kufrovými dvěřmi a narázníkem spadenou matičku, která právě v téhle spáře zůstala ležet. Pocházela od plastového krytu šroubů tuším, že z. lamp na z.vratech. Tehdá jsem z toho byl vyjukanej, kde se vzala ta matička (nějaká M4 jejíž součástí je podložka), po ohledání okolí, jsem zjistil, kam patří. Mj. také to vzadu trochu drnčelo.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 01.06.2017 17:52

asi to u sebe vzdávám. Dneska auto na žirafě a nezavislá kontrola tvrdila, že podvozek je celkově jako nový, vše bez vůle a gumová hýblátka naprosto ve výborné kondici.
Jediné co nám malinko příšlo k zamyšlení je poslední část výfuku s největším dílem, do něho při silném poklepání bylo slyšet jako by byla uvnitř lehce uvolněná příčka ale výměna asi není snadná nebo je?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Davirek » 02.06.2017 07:06

Co jsem teď vysledoval, tak když jsou v posledních dnech ty horka, tak to klepání téměř nejde slyšet. Přes noc, když se ochladí, tak ráno to slyšet jde. Při zvýšené teploty se materiály asi roztáhnou a vůle zmizí. Když se nad tím tak zamyslím, tak v zimě to bylo celkem dost intenzivní. Možná bude vůle někde v tom podběhu. Nevím, no.
XCeed 1.5 T-GDI MY24
Davirek Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  Témata: 3
Registrován: 30.05.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Polsondeside » 03.06.2017 09:20

tak tohle jsem tu někde četl a údajně je to vlastonst těch tlumičů Sachs. Musel bys vyměnit tlumiče za jiné a ještě si zkontroluj vůli horního uložení tlumičů a jestli nemáš volné prachové kryty tlumičů?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Kaaprik » 11.07.2017 10:07

Tlumiče jsem nechaval dělat taky a použil jsem toto.
https://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/levne-autodily/tlumice/hyundai_310/produkt/tlumice-tlumic-zadni-hyundai-i30-kia-ceed

Jsou levný a zdají se mě v pohodě. Nechtěl jsem vyhazovat peníze když jsem nevěděl výsledek.
Protože jsem spokojený objednal jsem ještě předky. Ty nemají v katalogu tak přiložím cenu z mailu.

Dne 4.7.2017 v 8:39 Pietro-autodíly Prodej napsal(a):
> Dobrý den,
> posílám ceny a označení předních tlumičů Daco na Kia 1.6 crdi 85 kW
>
> Dac 451734L a Dac 451734R za 842,-Kč/ kus. Tlumiče nejsou vystaveny na eshopu, doručení 2-3 pracovní dny po zaslání doručovacích údajů.

Myslím že to je slušná cena ne ?
Uživatelský avatar
Kaaprik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 24.07.2009
Bydliště: Milovice n/L  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
247000 km @ 5.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]