klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

klepání vzadu za jízdy na nerovnostech

Příspěvekod Návštěvník » 29.04.2009 01:51

Musím dodat,že to není ani špatně uložené nářadí,ani přihrádky pod podlahou,ani roleta ,prostě jsem v zadu nic neměl.Je to klepání něco mezi plastovým a kovovým zvukem.Při první garančce mi budou měnit zadní tlumiče s uložením.Prý by to mělo pomoct.Jaký je Váš názor.případně rada nebo poznatek k tomuto problému.Vyzkoušel jsem vše.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Dajek » 29.04.2009 06:13

taky mi vzadu něco klepe, chystám se to taky řešit při garanžce, tlumiče to podle mě nebudou, spíš mi nesedí ten plastovej kryt co je zevnitř pátých dveří
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

...

Příspěvekod milan74kb » 29.04.2009 07:12

ja som mal cosi podobne, najskor sa to prejavovalo obcasnym klepotom pri prechode po nerovnostiach a potom neskor takym ako keby kovovym cinknutim, ako napnuty plech o napnuty plech.

Predminuly tyzden sme to zdvihli a zistili sme ze struna hore nedolieha na ten gumovy doraz co ju drzi v puzdre, zhodilo sa dole rameno, struny sa dali do dorazov a zatial to drzi a zvuk nepocujem. Je mi zahadou ako sa to mohlo posunut ale pricinou bolo toto, aspon to tak zatial vyzera, lebo po tej "oprave" zatial ten zvuk pocut nie je. Spravil som odvtedy okolo 1.000km. No ale zaklepeme na drevo :-)
milan74kb Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 5
Registrován: 07.11.2007

Příspěvekod Kosťa » 29.04.2009 09:32

Zdravím,
už jsem to tu kdysi psal, měl jsem podobný problém, takové "polokovové" poklepávání hlavně na nerovnostech, které se ozývalo někde vzadu. Také jsem vyndal naprosto všechno z auta (i dojezdovku), prostě úplně všechno. Hledal jsem cca týden a našel. Jedno poutací oko v kufru nebylo vůbec dotažené. Asi při montáži nandáno se šroubem, ale nedotaženo. Po utažení klepavé zvuky ustaly. Toto byla má zkušenost.
Uživatelský avatar
Kosťa Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 135  Témata: 6
Registrován: 14.11.2007
Bydliště: Praha 13 - Velká Ohrada  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2007)
20000 km @ 7.0 l/100km

Příspěvekod whilliam » 29.04.2009 18:25

milan aku strunu maš na mysli?
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

Příspěvekod thunder » 29.04.2009 18:26

a asi mame namysli vseci tie iste zvuky...lebo j aich pocujem tiez.ale ja ich pocujem aj v predu pod sebou a spolujazdcom...a pocut ich pomali aj pri najmensom prejazde nerovnostou..a kazdy sa ma pyta ze co to klepe a co su to za zvuky..mohli by to byt tycky stabilizatorov???ale pojdem za chvilu na garancku tak budem trvat na rieseni tohoto problemu.. :oops:
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

...

Příspěvekod milan74kb » 30.04.2009 08:13

william píše:milan aku strunu maš na mysli?

tu velku kovovou na naprave, hned vedla tlmica
ja som mal tento problem s pravym zadnym kolesom, a tiez skusalo sa to 3 mesiace vsetko mozne kym sme prisli na toto
ta struna ma hore aj dole dorazy z tvrdenej gumy a konce struny som nemal oprete o tie dorazy, bolo to take pootocene
a tym padom to obcas brinkalo / klepalo o to kovove krytie hore v com je ten gumeny doraz na hornom konci struny
milan74kb Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 5
Registrován: 07.11.2007

Příspěvekod titanus » 30.04.2009 10:13

@rak13 and all
uz to tu niekto pisal..ako jedna z moznosti je uvolneny vyfuk, ktorý nasledne klepe o spodok...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod Dajek » 03.05.2009 16:17

já jsem se zase jako každej víkend teďka hrabal v kufru a pídil se po zdroji toho zvuku :whistling: jednak mi nesedí ten kryt co kryje zevnitř dveře kufru a pak jsem taky ještě objevil, že celá ta podložka, co drží RZ mi drží jenom tak symbolicky a ještě spíš uprostřed, kraje nedolíhají, tak možná to může dělat i toto (ten zvuk, co to dělá u mě, de podle mě odněkuď z dveří kufru)
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod luboss » 03.05.2009 17:09

Ja som pri prejazde nerovnosti registroval taky vrzgavy zvuk zo zadu, ale po oprave obiteho laku okolo SPZ je ticho. Zrejme po demontovani dveri koli nastreku a ich namontovani podotahovali riadne vsetky skrutky a sucasti. Takze vychadza mi z toho, ze ten zvuk vznikal asi koli slabsiemu dotiahnutiu niektoreho z dielov :idea:
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

Příspěvekod Dajek » 03.05.2009 17:17

@luboss
to je taky možný, jinak díky za info, už jsem měl být taky objednanej na opravu těch dveří, ale měli plno a pak se to zase nehodilo mě, takže mě to čeká asi až ke konci měsíce, tak pak se uvidí, zatím mám ještě čas zjišťovat a promýšlet :-)
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 08.05.2009 22:18

Tak mi vyměnili zadní tlumiče a je po klepání.Taky jsem tomu moc nevěřil,že to budou zadní tlumiče.Ale teď už je v zadu ticho.Doporučuji všem,kteří mají tento problém,aby se na to zaměřili.Zatím čau.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod AllInOne » 08.05.2009 22:27

u mě, po přejetí nerovností se ozývá takové klepání z levé přední strany. Je to jen tehdy, pokud je kolo jakoby trochu vytočené doleva. Zkontrolovali mě vše na předku, vyměnili kosti,ale dělá to furt. Nedělá to když přejedu rovně díru,ale když je třeba nějaká nerovnost (koleje, nebo kostky)......takže když to servisman jde projet, tak dojede s tím, že to nedělá nic když projede dírou:)

Tak nevím nevím:-(
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod mirat » 09.05.2009 08:44

@AllInOne
Tak jsme na tom uplne stejne. Dej vedet, kdyz by si na neco prisel. Me v Car Trade v Plzni rekli, ze je to spatnym ulozenim tlumice. Ze to bylo povolene a nejaky bordel se tam dostal (byt jsem jim rikal, at zkontroluji kost - to rikali, ze ne, ze je to blbost po 20 000km). Ted mi ceka v jinem servisu 2. garancka, tak se na to taky zamerej. Ale jak rikam - mas uplne to same :-). Takze vime, ze ulozeni tlumice to nebylo (pac me to zacalo asi po 20km znovu) a ani kosti. Nejaky dalsi napad? Nekde na foru jsem tu nasel neco o tyci rizeni (ale kecal bych - budu to hledat a kdyztak to sem napisu). Pocitam, ze na konci mesice jdu na tu garancku.
mirat Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 10.09.2008
Bydliště: Rakovnik  Czech Republic (cz)

Příspěvekod AllInOne » 09.05.2009 09:18

mdiskuze píše:@AllInOne
Tak jsme na tom uplne stejne. Dej vedet, kdyz by si na neco prisel. Me v Car Trade v Plzni rekli, ze je to spatnym ulozenim tlumice. Ze to bylo povolene a nejaky bordel se tam dostal (byt jsem jim rikal, at zkontroluji kost - to rikali, ze ne, ze je to blbost po 20 000km). Ted mi ceka v jinem servisu 2. garancka, tak se na to taky zamerej. Ale jak rikam - mas uplne to same :-). Takze vime, ze ulozeni tlumice to nebylo (pac me to zacalo asi po 20km znovu) a ani kosti. Nejaky dalsi napad? Nekde na foru jsem tu nasel neco o tyci rizeni (ale kecal bych - budu to hledat a kdyztak to sem napisu). Pocitam, ze na konci mesice jdu na tu garancku.



Jebe mě to, protože to dělá jen na jednu stranu a už tak od 15 000 km. Prostě někde je zrada a jim se to moc nechce řešit. A jezdit někde po Brně a hledat nějakou nerovnost na které to udělá, to s tebou mechoš jezdit moc nebude.

Teď jsem domluvenej na výměně pravého předního tlumiče za týden - prý je nějaký KO. Ale mě bouchá levá strana. Uvidíme, určitě jak to nepomůže, zkusím otravovat jiný servis v okolí. A kdo mě s tím pomůže, zaslouží si mě jakožto klienta na budoucích garančních prohlídkách :shifty:)

Jakmile to bude OK, napíšu ti. Sice to není nic strašnýho, ale mě to se*e. Najeto momentálně asi 46 000km.
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé