Zadrhávanie volantu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Keram » 01.11.2015 22:15

Čaute, potreboval by som prekonzultovať problém riadenia na vozidle Kia Ceed 1,6 CVVT, r.v. 2010.
Problém spočíva v tom, že pri jemnej korekcii volantom cítim že musím prekonať určitý odpor a následne už ide točiť ľahko. Je možné to prirovnať ako keby bol volant prilepený, reps. ľahko pridretý. Zvláštne je, že počas prevádzky v letných mesiacoch funguje všetko OK, ale akonáhle poklesne teplota pod cca. 15 st. už je problém. Bol som s tým samozrejme v autorizovanom servise ešte minulú zimu a povedali mi, že diagnostika žiadny problém nenašla a mechanický problém tam taktiež nevidno. Pre istotu vraj nahrali nový software do serva. Ešte doplním info, že mi nejaký čas predtým menili stĺpik riadenia, pretože som bol reklamovať jemné pukanie pri točení volantu v určitom uhle vytočenia kolies.
Známy automechanik mi načrtol možnú príčinu a to vadný snímač krútiaceho momentu na riadení.

Za Vaše postrehy, prípadne rady vopred ďakujem.
Keram Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 01.11.2015
Bydliště: Topoľčany  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod knecht » 02.11.2015 11:45

Přesně to stejné chování mám u Ceedu 2012, takže to asi nevyřešili. A taky to dělá jenom v zimě.
knecht Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 1
Registrován: 11.11.2013

Kia cee'd (2012)
60000 km @ 7.0 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod mbiron » 02.11.2015 20:17

Nechat prehrat soft, to same jsem uz mel, je to v zavadach.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod ajvn » 12.11.2015 15:52

Tak toto se tu opravdu řešilo minulou zimu a myslím, že nevyřešilo. Jen to všem přes léto přestalo dělat :) . Také jsem se s tím potýkal, v servise ale žádnou chybu na diagnostice neobjevili. Letos se mi to opět s příchodem chladu objevilo, tak mě napadlo, jestli to nemůže mít souvislost s topením, tedy spíš směrem, kam jde teplý vzduch. Takže jsem manuálně nastavil směr výdechů topení na sklo a do prostoru ( čili vypl autom. klimu ), ne na nohy a zatím mám zcela klid. Netvrdím, že jsem to vyřešil, ale jak píši, zatím mi to funguje ( a doufám, že i bude dál, byl jsem už z toho na nervy ). Posilovač je pod volantem, takže je možné, že ten teplý vzduch nedělá dobře elektronice, která je v něm, ale možná je to celé jen náhoda a problém se zase objeví, ale zkusit se to může, no ne? ;)
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 3
Registrován: 20.03.2014
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Keram » 16.11.2015 22:39

čaute, ďakujem za postrehy, inak s tým kúrením by to malo celkom logiku.. možno vysoké teploty pri kúrení spôsobujú rozťažnosť materiálov a mohlo by to ovplyvniť nejakú súčiastku. Skúsim nekúriť, či postrehnem nejakú zmenu. Inak, áno, už mi samozrejme nahrali nový software ako prvú vec, ale žiaľ nepomohlo. Všimol som si že to cítim aj v stoji s naštartovaným motorom a počujem jemný vrzgot, resp. zadrhávanie v priestore medzi volantom a palubnou doskou. Možno mi tam niečo pokafral mechanik, ktorý mi menil stlpik riadenia pri reklamácii... Neviem, v kii na mňa pozerajú ako na hypochondra :), pretože už som tam bol 2 krát na zdiagnostikovanie problému a práve vtedy sa to neprejavilo..
Naposledy upravil Keram dne 16.11.2015 22:42, celkově upraveno 1
Keram Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 01.11.2015
Bydliště: Topoľčany  Slovakia (sk)

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod rudolf.tomka » 17.11.2015 09:58

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Petr Masák » 18.11.2015 12:30

Mě to dělalo taky a ještě k tomu vypadával posilovač (asi 3x)
Byl problém jet na dálnici rovně. Když chtěl jeden korigovat směr, musel zabrat a tím jel zase na druhou stranu. Vypadalo to jak po 6 pivech. :)

přehráli soft , chvíli to pomohlo, pak opět.
Nakonec výměna celého sloupku s posilovačem a je klid.
Uživatelský avatar
Petr Masák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 4
Registrován: 22.05.2010
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
55000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod elkan » 19.11.2015 11:22

Já mám něco podobnýho už od nového auta, a zdá se mi, že je to jako udělaný schválně, přesně v prostředku, při úplně přímým směru mi volant jakoby lehce drží v této poloze, a když chci korigovat doprava nebo doleva musim překonat malý odpor. Dá se na to zvyknout, při větším zatáčení žádný problém, ale trochu mi to vadí při udržování přímého směru. Musim ale zdůraznit, že je to jen malinko, přímý směr udržim úplně normálně.....
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod achiles » 19.11.2015 14:53

Schválně to určitě není. První rok se to u mě taky občas objevovalo a přisuzoval jsem to 17" kolům nicméně pak to nějak samo odeznělo nebo v servise přehráli soft a ani mi to neřekli. Mě to tedy dost štvalo při jízdě po dálnici a jsem šťastný, že se to již neprojevuje.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod LiborJ » 01.12.2015 09:52

Přišlo ochlazení a s ním opět potíže s řízením. To s tím topením můžu potvrdit - prvních 30 - 50 km řízení v pořádku, pak 50 - 100 km drhne a pak zase ok. Vzdálenosti se liší podle venkovní teploty. Otázkou je, jestli má topení vliv na elektroniku posilovače, nebo mají různou tepelnou roztažnost mechanické součásti posilovače (což je asi problém klik otevírání dveří). Každopádně je tam něco špatně. Už jsem psal na jiném místě tohoto fóra: 2x doagnostika, poté auto v servise na pár dní na zkoumání, závada se neprojevila :help:
Kia Cee´d SW 1,6 GDI, Exclusive 2013
Uživatelský avatar
LiborJ Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 05.08.2013
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
35000 km @ 7 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod HarvyM » 02.12.2015 08:06

Ahoj, musím se přiznat, že mě to dělá také, ale beru to jako vlastnost a ne jako závadu. Pokud by jste našli v servise nějaké řešení, které bude stálé tak to sem napište a já si tam pak zajedu.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Žuky » 21.01.2016 01:31

A ako sa vam chova volant napr. pri priamom rozjazde na krizovatke alebo pri cuvani? Necitite v nom akoby nepatrne jemne trhnutie?
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod SyrupOne » 23.01.2016 20:48

Koukam ze nejsem sam! Dela mi to uplne stejne, ale jen kdyz chci jemne korigovat smer doleva. Doprava vse OK. Minuly rok to v zime nedelalo, az ted.
Uživatelský avatar
SyrupOne Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 11.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod William » 24.01.2016 09:17

Tak to mám také a pozoruji to už druhý rok,předloni jsem na to upozornoval při prohlídce a řekli mi že je vše ok,připadal jsem si jako blbec,ale dělá to prostě pořád v tý přímý poloze volantu,jakoby ho musím lehce odtrhnout.horší je to v poloze comfort,přepnul jsem to na sport a přijde mi to trošku normálnější ale spíš to bude jen pocit....
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod zaplosak » 24.01.2016 11:40

HarvyM píše:Ahoj, musím se přiznat, že mě to dělá také, ale beru to jako vlastnost a ne jako závadu. Pokud by jste našli v servise nějaké řešení, které bude stálé tak to sem napište a já si tam pak zajedu.

No jako vlastnost nevím, nikdy mi to ani náznakem neudělalo, můžu přepínat všechny tři styly jak chci a vždy řízení funguje jak má.... :o
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé