Zadrhávanie volantu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod elkan » 26.03.2016 12:51

Včera jsem se na to zadrhávání volantu trochu soustředil při jízdě, je to tedy opravdu jen trochu, manželka to vůbec nevnímá. Zajímavé je, že pokud stojím s puštěným motorem, tak žádné zadrhávání nepociťuju kolem středové polohy volantu. Ale při jízdě to cítit je. Zkuste to taky, zajímalo by mě, jak je to u vás.....
Tak mě napadlo, jestli to třeba není dáno šířkou a průměrem kola, že řízení překonává větší odpor řízení při vychýlení z přímého směru, jen taková úvaha, pokud to dělá jen při jízdě....
něco jako gyroskopický jev?
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Petrik » 26.03.2016 13:18

Je to tak ako pises. Ked stojim s nastartovanym motorom a krutim volantom, tak to necitim. Pri jazde sa to prejavuje. Vacsinou to citim pri mestskych rychlostiach pri prejazde tiahlych zakrut v case, ked sa uz zakruta vyrovnava a volant vraciam naspat.

Vymena vymedzovacich vloziek o ktorych som pisal vyssie, u mna nepomohla. Problem sa opat prejavil, aj ked v mensej miere. Zadrhavanie stale citim a s tym spojene aj skripanie.
cee'd SW II 1,6 CRDi 100 kW Obrázek
Ceed SW III 1,5 T-GDi Gold, MY21, 7 DCT, LEDpack, NAVIpack Obrázek
Uživatelský avatar
Petrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  
Registrován: 09.08.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
17039 km @ 0 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Petr Masák » 11.04.2016 12:44

Zdravím ,nějaké nové informace o závadě? Jak dopadl Beda?

Já mám problém opět i po výměně sloupku řízení, nyní je auto v servisu.
Uživatelský avatar
Petr Masák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 4
Registrován: 22.05.2010
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
55000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Beda » 11.04.2016 19:39

:?: Mne se tento problem netýká :no:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod William » 12.04.2016 18:27

nemůže to být olejem v servu??? dělá mi to většinou v zimě . :(
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Petrik » 13.04.2016 22:02

Ceed ma cisto elektricky posilovac.
cee'd SW II 1,6 CRDi 100 kW Obrázek
Ceed SW III 1,5 T-GDi Gold, MY21, 7 DCT, LEDpack, NAVIpack Obrázek
Uživatelský avatar
Petrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 99  
Registrován: 09.08.2008
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2021)
17039 km @ 0 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Keram » 15.04.2016 21:28

No takže napokon predsa len uznali že je chybný stlpik riadenia, časom sa to stále zhoršovalo, dokonca to začalo zadrhavať už aj pri naštartovanom aute v stoji, doslova ten volant pukal vždy pri zatočení.
Keram Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 01.11.2015
Bydliště: Topoľčany  Slovakia (sk)

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod Petr Masák » 16.04.2016 18:42

Omluvám se Bedovi, myslel jsem Mbirona. Již se mi pletou jména, nejsem nejmladší.
Dnes jsem převzal auto ze servisu v Mukařově. Opět byla provedena výměna sloupku řízení.
Nyní je snad vše v pořádku, auto používá manželka a říká že řízen je OK.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat Mukařovu za opětovné perfektní služby. Auto zároveň prošlo servisní prohlídkou i technickou. Jak jsem již někde psa,l raději si zajedu 60 km do Mukařova než si nechat sr.. na hlavu jinde.
Uživatelský avatar
Petr Masák Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 4
Registrován: 22.05.2010
Bydliště: Neratovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
55000 km @ 7.5 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod t0x!n » 18.04.2016 10:55

Zeptam se jinak, vsiml jsem si asi to, o cem je celou dobu rec, stojim a tocim volantem pri zapnutem motoru, tak vse bez problemu, ovsem jakmile se rozjizdim a otocim volantem asi o 1/2 otocky at uz doleva ci doprava, tak citim takove jakoby malinkate "krupnuti", toto je jedina situace kdy neco podobnyho citim. Moje otazka smeruje k tomu, pokud by to bylo ona zminena zavada s vymenou sloupku rizeni a neresil bych to (momentalne me to teda vubec nejak neobtezuje), je moznost, ze kdyz to nebude reseno, tak se k tomu navaze neco dalsiho, na co by ta "nevymena" mohla mit vliv? Jen bych dodal, ze to "krupnuti" je asi podobne tomu jak kdyz mate zapnutou smerovku a volant se vraci zpatky a vypina "packu" blinkru a cvakne.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod ajvn » 18.04.2016 18:48

Zkusím popsat, jak to dělá občas mě, u jiných je to třeba jiné. Nějaké "křupnutí" to fakt není a už vůbec ne při rozjezdu. Projevuje se to tak od rychlosti 50km/h a to tím způsobem, že pokud chceš změnit směr, kterým právě jedeš ( tzn, že volant je chvíli v klidu ), musíš na pootečení volantu chvilkově vyvinout větší sílu, je jak "přilepený" v daném směru.Nejhorší je to na dálnici, tam je to na " daní do zubů" konstruktérovi, který toto vymyslel a v podstatě už šest let ( podle reakcí zde na fóru i jinde ) to fabrika nedokázala vyřešit. Nechápu to. Ještě mě napadlo přirovnání - jak kdyby měl na volantu ozubené kolo se západkou a jak točíš volantem, tak vždy se to posune o jeden zub a pak musíš vyvinout na chvilku větší sílu, aby to šlo dál...No asi jsem to moc nevysvětlil, ale fakt jsem se snažil :) . Ale podle tvého popisu bych si tipnul, že to máš ok, nebude tam problém.Určitě bys to poznal.
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 3
Registrován: 20.03.2014
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod mv12 » 18.04.2016 20:25

@t0x!n:
nemohlo by to u tebe být toto: http://kia-ceed.net/showthread.php?t=2214?
Ale na to TSB ti asi nesedí datum výroby...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod t0x!n » 18.04.2016 21:22

ajvn: ne tak jakoby "uspavani" rizeni a nasledne "probuzeni" trhnutim nemam, ale vim, ze nekteri stejny problem resili u i30 kdyz jsem ji vlastnil, u toho meho me napadlo jestli to nema, tak co docineni s tim co se tady resi, ale asi ne, je pravda, ze to lupnuti-kroupnuti je jen takove mirne, ale dal bych ruku do ohne za to, ze par tydnu zpet to jeste nedelalo


mv12: koukal jsem ale mas pravdu datum nesedi, oni tam pisou skoro do konce roku 2014 a ja kupoval auto 11/2015 a vyrobeny je dle nalepek (na nekterych dilech jsem je odlepoval, protoze uz odpadavaly pomalu samy) 3/2015

ale diky za postrehy, budu to sledovat dal a pokud se nebude nijak menit nebudu to resit, je to prkotina :)
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod elkan » 18.04.2016 22:32

Mě v tom řízení nic nelupe, jen musím překonat lehký odpor při vychýlení z přímého směru. Nikdy mi to teda moc nevadilo,a dokonce si na to snad i zvykám. Řešit to zatím nebudu, záruka je 7 let, takže je čas. Každé rozebírání přináší riziko pozdějšího vrzání a ulomených úchytů. Mě pořád nejde do hlavy, proč se to projevuje jen za jízdy.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod t0x!n » 19.04.2016 08:40

s tim nemuzu nez jen souhlasit, u i30 jsem resil tunu problemu, 1/2 byla v interieru a jak vse dokola rozdelavali, tak pak pri jizde pres jakekoli diry, spary ci neco podobneho to auto totalne cely vrzalo z 10ti mist naraz (zeme mu lehka a novy majitel at nema moc nervu :D), hold plasty jsou bohuzel smejdovsky, vse se jen zacvakava do sebe, takze jakmile clovek neco rozdela, nikdy to uz neni tak jak z vyroby
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Zadrhávanie volantu

Příspěvekod nexter » 19.04.2016 11:30

Pripajam sa k tomuto problemu. Ja to pocitujem ako "prilepenie" volantu. Nasledne musim vyvinut zvyseny tlak na zmenu smeru co ma za nasledok ze jazdim ako "opity" od ciary ku ciare. Dokonca sa mi v piatok stalo ze som tymto sposobom vybehol na obrubnik :shock: Nastastie sa nic nestalo isiel som v obci (pomaly), bola to velmi uzka cesta. Fakt ma to prestava bavit. Najhorsie je to ze to nerobi pravidelne ale sporadicky. Niekedy mam tyzden pokoj a niekedy niekolko x za den. A pri mojom stasti ked pojdem na reklamaciu tak auto pojde ako hodinky :D
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé