Světlá výška - zvýšení

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 22.02.2016 12:50

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli jenom mě připadá, že světlá výška ceedu SW 2013, hlavně u zadní nápravy je moc nízká? Už se mi párkrát stalo, že i když jsem neměl auto nijak moc naloženo, že jsem si škrtl spodkem. Řešil jste někdo zvýšení? Myslíte že může pomoci něco takového: http://www.sportovniautodoplnky.cz/dora ... az-o-3-cm/ respektive, jestli to nějak nezhorší jízdní vlastnosti apod.

Na vině bude určitě i nádrž na LPG v prostoru pro rezervu, ale nemyslím si že by vážila zase tak moc, abych s bál přejíždět některé (pravda nesmyslně vyskoké) retardéry...
Díky za jakékoli tipy, názory.
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod syberius » 22.02.2016 15:20

Že bych si škrtnul spodkem, to se mi ještě nestalo, ale zástěrkama pořád. Hlavně při parkování. Koupil jsem si ty rozšířený. Zvýšení bych nedělal, i kdyby to šlo. Auto by pak zcela jistě špatně sedělo.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod MP1 » 23.02.2016 23:01

Dosť to tam slabo drží. Už my asi aj vypadli, zajtra pozriem.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2195  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod Žuky » 24.02.2016 13:34

Celkovo svetla vyska Ceedov/i30 na tie nase tankodromi je dost nizko. :|
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod t0x!n » 24.02.2016 13:44

asi tak, ja jsem 14 dni potom co jsem koupil ceeda urval ten spodni plastovy kryt pod motorem na jednom miste u sroubu, na parkovacim miste kde byl "najezd" na chodnik kde bylo parkovaci misto jsem najel po predku pomalu, to slo, ale jakmile jsem z mista vycouvaval, chytl se ten plast o "hranu" chodniku a uz jsem jen slysel ranu, nastesti to resila podlozka, ktera se dala pod sroub ktery ten kryt drzi, takze nelita ve vzduchu na jedne strane...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 24.02.2016 13:54

Zkusím koupit ty dorazy do pružin a dát je alespoň do zadních tlumičů. Nečekám žádný zázrak, ale montáž i případná demontáž, pokud to bude na prd, by měla být otázkou pár minut a cena je taky o ničem...
Dám pak vědět, jestli to mělo nějaký smysl...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod t0x!n » 24.02.2016 16:14

na I30 to resil jeden clovek z fora: tady mas tema, pomohlo to: http://hyundaiclub.net/viewtopic. ... 0&start=15 tak muzes koupit ty a budes mit jistotu, ze padnou

Tak se docela podarilo. Koupil jsem 4x http://www.sportovniautodoplnky.cz/dora ... az-o-3-cm/ , verze Dorazy pružin u podvozku II (průměr 105, výška 33, tloušťka 10 mm) a do kazde zadni pruziny narval 2 kousky.
Nez se trosku zmackly, rozdil byl cca 4,5 cm, kdyz se trosku omackaly, rozdil je asi tak 3 cm.
A je to znat, jsem prave na chalupe a otestovano, v kritickych mistech to pomohlo.

Vliv na jizdni vlastnosti minimalni, auto je vzadu trosku vic tvrdy na dolicich, kazdopadne az se zase vratim tak to vyndam.

Priste tam mozna narvu 3 kusy do kazdy pruziny :-)


P.S. pokud budes chtit trvale reseni = vymena pruzin, tak si tam na foru najdi uzivatele Hardcam, je ze stejneho mesta jako ty, ten takhle menil primo pruziny na jednom ze svych vozitek, dal dily dodava, takze by jsi mozna primo od nej mohl mit ty pruziny (ja takhle od nej kupoval olej Total G310 do svyho Ceeda)
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 24.02.2016 16:18

Díky, zrovna jsem se vrátil od auta (ještě mám metr v kapse :-)) objednal jsem jen dva kusy těch samých jako uživatel z fóra i30 tak uvidím jestli to k něčemu bude...
Pružiny asi měnit nechci, ale díky za tip!
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod MP1 » 24.02.2016 21:03

MP1 píše:Dosť to tam slabo drží. Už my asi aj vypadli, zajtra pozriem.

Jednu som už stratil, druhá guma sa tam drží z posledných síl.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2195  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod Brix » 26.02.2016 17:41

Oproti staršímu Ceedu, kterého jsem měl je Ceed II opravdu o dost nižší. Když jedu do garáže, při vyšším nájezdové hraně, tak pravidelně škrtám plastový kryt asi před výfukem a to jedu sám ve dvou bych to asi urval. Gumy do pružin je zajímavý nápad, ale chtělo by je dát napevno.
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 26.02.2016 19:14

Tak můžu přidat zkušenost s montáží těchto dorazů pružin.

Vezmu to postupně:
e-shop naprosto v pohodě, jeden den odpoledne objednáno, druhý den odesláno a třetí den jsem měl balík na poště. Objednal jsem tu nejmenší variantu - vnější průměr 105mm výška 33mm

Po vybalení trochu překvapení. Opravdu nevypadaly jako na obrázku v eshopu. Vypadaly jako tyto o třetinu levnější, které jsem záměrně neobjednal, protože se mi nepozdávala kvalita... To, že nebyly rozříznuté není podstatné.

Na několika místech jsem je provrtal, protože jsem je plánoval přitáhnout k pružině elektrikářskými stahovacími páskami. Pak jsem sundal zadní kolo a strávil cca hodinu a půl různě zkroucený při pokusech je tam naládovat. Nedal jsem to. Zkoušel jsem je namazat olejem, aby lépe klouzaly, ale jediný efekt byl, že jsem se pořádně ušpinil. Netvrdím, že někdo šikovnější je tam nemůže narvat, ale u mě to skončilo tak, že jsem jejich okraje natolik orval, že by tam už stejně nedržely.

Nedá mi to a musím sám sebe citovat a napsat, že jsem se hluboce mýlil :-D
vargosz píše:montáž i případná demontáž, pokud to bude na prd, by měla být otázkou pár minut


Takhle měly podle eshopu vypadat:
Obrázek

Ale přišlo toto:
Obrázek

Další pokusy zatím vzdávám :-) Pružiny měnit nebudu a nezbývá mi než si dávat větší pozor na to kam jedu...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod t0x!n » 26.02.2016 19:36

nepujdou vlozit lepe, kdyz se cely auto zvedne na zvedaku?
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 26.02.2016 19:42

To nevím, možná jo. Určitě by k pružinám byl lepší přístup...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod 4sAd » 26.02.2016 21:24

vargosz: Tyhle srandy se montují zásadně na zvedáku. Už z principu toho, jak mají fungovat, je tam prostě nenarveš, když máš auto na zemi. Jednou jsem je musel použít na starém Meganu. Normálně hodíš auto na zvedák, stačí kolo po kolu, nacpeš tam tu gumu a pak optrně spuštíš auto zpátky. Guma tam pak drží jak přibitá, pokud teda nevjedeš do nějaké extra velké díry, která by hodně propružila kolo.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Světlá výška - zvýšení

Příspěvekod vargosz » 26.02.2016 22:04

Počkat, to si nerozumíme. Jedno zadní kolo samozřejmě bylo zvednuté heverem a sundané a ani tak to nešlo... Možný lepší přístup na zvedáku jsem myslel tak, že by celé auto bylo nad hlavou, odkud by k pružinám byl lepší přístup, ale takovou možnost nemám :-)

Věřím, že to může fungovat, ale buď jsem nešika, nebo jsou na Ceeda potřeba dorazy nižší...
Kia cee'd SW II (2013) 1.4 CVVT COMFORT / LPG
Uživatelský avatar
vargosz Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 4
Registrován: 23.01.2014
Bydliště: Slaný  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
118000 km @ 8 l/100km

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé