Zadek auta sedí nízko

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 03.02.2020 09:07

Karensky píše:
Karensky píše:Eibach? Sportovní? tzn lehce snížený podvozek ve výsledku? Nebo klasika? Zkus se trochu rozepsat:-) protože co jsem se tak doptal Kia ceed a H i30 jsou ty zadní pružiny průser a cca do roka si sednou prakticky u každého auta....A vážně se mi nechce co rok hádat se servisem at mi vymění pružiny.....už teď když to mají dělat podruhé začíná cosi brblat o vlastnosti a ne vadě. a až slova o soudním znalci a případném řešení sporu jinak jim nahodí vrásku a začínají měnit názor....

NO takže po dopisování s dealerem, zastoupením atd je výsledek ten, že mi vymění pružiny i tlumiče za jiné. A to v specifikaci pro ruský trh snad :shock: takže jsem zvědavý celkem...ale počkám si, protože pružiny mají, ale na tlumiče se snad bude čekat snad až do nového roku :lol: Tohle vážně nevymyslíš......


Takže minulý týden proběhla výměna. Mám vzadu jiné tlumiče i pružiny. Rozdíl je viditelný při prázdném i naloženém autě. Nezkoušel jsem ještě plné zatížení, ale je to výrazně lepší minimálně opticky. Ještě chci otestovat na dálnici a taky pořádně zatížené, ale snad se tlak na dealera a zastoupení vyplatil. Podotýkám vše provedeno na záruku....respektive dle dealera jde o goodwill, ale to je jedno, šlo to na jejich účet:-)
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod medvide » 06.03.2020 17:56

Zdravím všechny, moje anabáze s pružinami, po 2 měsících čekání na vyjádření z KIA a odsouhlasení výměny na záruku z nich nakonec vypadlo, že záruka neplatí, protože mám tažné zařízení.
Nevím co si o tom myslet, ale zkusím na ně zatlačit přes pohrůžku znalcem atd..
Slyšel někdo z Vás o tom, že záruka na podvozek padá montáží tažného zařízení oficiálním dealerem KIA?
Z celé firmy KIA mám pocit, že cokoli je záruční oprava je normální vlastnost auta.
Uživatelský avatar
medvide Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 04.03.2018
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2018)
356 km @ 6.8 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Berka » 07.03.2020 11:02

To mi přijde jako vtip. Auto je na tažné přeci stavěné, schválené a tak musí s možným zatížením počítat a mít stejné parametry jako bez něj. Úplný nesmysl. To je jako by někdo řekl, že jsi používal kufr a něco do něj nedejbože nakládal.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod medvide » 08.03.2020 07:28

Bohužel smutná realita. Vyjádření přímo z KIA. Zkusím z nich vypáčit kontakt na někoho kdo o tom rozhoduje v KIA, na stránkach KIA není nic kam by se dalo zavolat či napsat.
Na dotaz proč při studeném motoru i po 5-ti minutovém stání po nastartovaní cuká spojka, odpověděli, že to dělají všechny CEED-y, že je to normální a na reklamaci to není.

Tož tak :)
Uživatelský avatar
medvide Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 04.03.2018
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2018)
356 km @ 6.8 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Kiakdejv » 08.03.2020 13:56

Trošku odbočím od posledních příspěvků a rovnou se zeptám Berky na sportovní pružiny Eibach. Kde si je na Ceeda koupil? Našel jsem je jen na stránkách BSR.
Je ideální použít snížené pružiny na originální seriové tlumiče? Mám obavy, aby vůbec v krátkém chodu stíhaly tlumit. Celá sada i s tlumiči totiž stojí nesmysl. :D
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Berka » 08.03.2020 14:40

Koupil jsem je na Ebay přes německého prodejce, zhruba do týdne jsem je měl doma. Ano, tyto pružiny můžeš použít s originálním tlumičem, jsou tak stavěné. Kupodivu mají útlum dobrý a celkově se jednalo o vynikající nastavení. Originály to překonávalo o světelné roky. Auto reagovalo na zatáčení mnohem lépe, podstatně líp drželo stopu, prost se z toho stalo auto s téměř dokonalým podvozkem. Doporučuji sadu s nejmenším snížením oproti originálu. Chtěl jsem ti dát odkaz na prodejce, ale bohužel ho nemůžu dohledat, najde mi to historii nákupů jen do roku 2018.
Pokud bych něco takového musel dělat znovu, rozhodně bych šel opět do pružin od Eibachu a případně k nim dal tlumiče Bilstein B6. Ale to jen protože na mé auto neexistuje druhovýroba tlumičů (GT má jiné nastavení podvozku) a než dávat šílený peníze za originály, tak věřím že tato kombinace se jim vyrovná, možná ji ještě překoná a za menší částku.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod souk69 » 08.03.2020 16:02

při studeném motoru i po 5-ti minutovém stání po nastartovaní cuká spojka, odpověděli, že to dělají všechny CEED-y, že je to normální a na reklamaci to není.

Tož mě na Ceedu spojka necuká ani okamžitě po nastartování, natož po 5 minutách. . Takže to NEBUDE normální vlastnost. A tažné mám a na dovolenou tahám obytný přívěs cca 900kg a nepozoruju unavené zadní pružiny.
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Kiakdejv » 08.03.2020 18:23

Berka píše:Koupil jsem je na Ebay přes německého prodejce, zhruba do týdne jsem je měl doma. Ano, tyto pružiny můžeš použít s originálním tlumičem, jsou tak stavěné. Kupodivu mají útlum dobrý a celkově se jednalo o vynikající nastavení. Originály to překonávalo o světelné roky. Auto reagovalo na zatáčení mnohem lépe, podstatně líp drželo stopu, prost se z toho stalo auto s téměř dokonalým podvozkem. Doporučuji sadu s nejmenším snížením oproti originálu. Chtěl jsem ti dát odkaz na prodejce, ale bohužel ho nemůžu dohledat, najde mi to historii nákupů jen do roku 2018.
Pokud bych něco takového musel dělat znovu, rozhodně bych šel opět do pružin od Eibachu a případně k nim dal tlumiče Bilstein B6. Ale to jen protože na mé auto neexistuje druhovýroba tlumičů (GT má jiné nastavení podvozku) a než dávat šílený peníze za originály, tak věřím že tato kombinace se jim vyrovná, možná ji ještě překoná a za menší částku.


Děkuji za tip. :thu: Určitě na Eibachy mrknu. Jízdní vlastnosti je hlavní důvod proč bych to měnil a taky je pravda, že když vezu dva lidí vzadu nebo něco málo naložím zadek hodně sedne a jízdně je houpavý.
Také se přikláním k nejmenšímu snížení. Bilstein B6 je dobrá volba, když doslouži tlumiče volil bych je taky.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod medvide » 11.03.2020 07:14

Pro Souk69 - cukání dělají jen benzínové 1.6, gratuluji k lepším pružinám a tiše závidím :)
Uživatelský avatar
medvide Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 04.03.2018
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2018)
356 km @ 6.8 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 25.05.2020 11:41

Karensky píše:
Karensky píše:Eibach? Sportovní? tzn lehce snížený podvozek ve výsledku? Nebo klasika? Zkus se trochu rozepsat:-) protože co jsem se tak doptal Kia ceed a H i30 jsou ty zadní pružiny průser a cca do roka si sednou prakticky u každého auta....A vážně se mi nechce co rok hádat se servisem at mi vymění pružiny.....už teď když to mají dělat podruhé začíná cosi brblat o vlastnosti a ne vadě. a až slova o soudním znalci a případném řešení sporu jinak jim nahodí vrásku a začínají měnit názor....

NO takže po dopisování s dealerem, zastoupením atd je výsledek ten, že mi vymění pružiny i tlumiče za jiné. A to v specifikaci pro ruský trh snad :shock: takže jsem zvědavý celkem...ale počkám si, protože pružiny mají, ale na tlumiče se snad bude čekat snad až do nového roku :lol: Tohle vážně nevymyslíš......

Tak mi vyměnili pružiny i tlumiče za jiné, specifikace rusko, čekalo se skoro tři měsíce. Pocity dobré, opticky si ta auto nesedne dolů hned jak tam sedí dva dospělí - což v minulosti bylo....Takže když to shrnu, v 60tkm mi vyměnili pružiny a v cca 94tkm pružiny i tlumiče.....Jinak řečeno auto žádnou vadu nemá, ale kupodivu i přes to Vám to vše vyměníme....A nebo aby ode mě měli klid? :D
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Indy Jones » 25.05.2020 16:31

Ja si hodil dozadu zatezova pruziny od losjeford a a auto muzu nacpat jak chci a drzi vysku paradne a prestal to byt korejsky turista s batohem :D :D :D a jeste jsem vymenil stab. tycky za silnejsi na obou napravach a podvozek sedi :thu: :thu:
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod Karensky » 27.05.2020 08:07

Určitě taky jedno z řešení. Nicméně auto mám relativně nové, tři roky a 100tkm, takže se mi do toho ještě nechce úplně investovat tímhle způsobem. A vzhledem k tomu, že díky bývalé práci pořád dobře orientuji v tom na co mám jako zákazník právo, tak si klidně nechám ten zadek na jejich náklady ještě dvakrát vyměnit, že:-)
Jediné co asi udělám je výměna autorádia za nějaký multimediální kousek s navi.
Kia Xceed GT line 1,5 benzin rv2023
Kia Ceed SW 1,6 Crdi 100kW rv2017
Karensky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  
Registrován: 11.06.2019
Bydliště: Frankfurt nad Mohanem  Germany (de)

Kia XCeed (2023)
11000 km @ 6.3 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod medvide » 01.07.2020 10:32

Zdravím přátelé,
hlásím radostnou zprávu, po intervenci přímo v KIA kdy si ověřili stáří vozu a nízký nájezd kilometrů, uznali záruku a pružiny vyměnili.
čili i ti co mají tažné mají šanci na výměnu v rámci záruky.
vyměnili za údajně inovované pružiny, zatím "drží", uvidím za rok :)
Uživatelský avatar
medvide Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 04.03.2018
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2018)
356 km @ 6.8 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod tomceedsw » 05.08.2020 15:22

Ahojte,
dnes som nahodil na zadnú nápravu záťažové pružiny MAD HV-373148 na moju KIA ceed SW /rv. 2010/ 260 000 km.
Rozdiel 5,5 cm, posúdite podla foto. Zatiaľ max spokojnosť.
kia ceed pružiny web.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomceedsw Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.02.2010
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Zadek auta sedí nízko

Příspěvekod tomceedsw » 05.08.2020 15:33

Postup pri výmene,
stačilo povoliť tieto skrutky na ramenách a rameno odklopiť, samozrejme za pomoci a podpory ďalšieho zdviháku.
Potom to išlo ľahko vymeniť.
5.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tomceedsw Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 05.02.2010
Bydliště: Slovakia  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé