Zvuky při přechodu volantu přes nulovou polohu

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Zvuky při přechodu volantu přes nulovou polohu

Příspěvekod vorryy » 03.10.2020 20:18

Zdravím. Minulý rok jsem zde řešil, kde sehnat origo tlumiče a vše na horní uložení.Mam totiž problém, že se od přední nápravy při točení volantem při přechodu přes nulovou polohu (kola rovně) ozývají takové jakoby pružinové zvuky. Jakoby tam byla nějaká drážka. Věc se má tak, že jsem měl auto v servisu kia a tam mi po prohlédnutí problému co mám, udělali kalkulaci na výměnu tlumičů, pružin a vlastně komplet uložení. Že prý je nejspíš ulomeny kousek pružiny a ten způsobuje zvuk. Cena jen za matros cca 17000. Řekl jsem, že to zatím nechám být. Dnes jsem byl za známým mechanikem, který by to v pohodě udělal za tretinovou cenu materiálu a řekl jsem mu co mi to dělá a on má podezření ze by to mohla dělat převodka řízení. Neměl někdo stejný problém?
Jako to horní uložení s tlumiči mohu klidně udělat (najeto 110 000km),ale když to bude rozebrane, tak jestli by se nedalo udělat i to.

Díky
vorryy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 2
Registrován: 20.11.2010
Bydliště: Chlumčany  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé