VENGA 1.4 CVVT

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod Standahe » 20.01.2010 18:19

Zlatý komunisti - to žádný starosti a problémy s výběrem auta nebyly
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod loty » 25.01.2010 18:33

Ta zlava 500€ na Slovensku ma byt dlhsie.... kedze je kriza... No mohli by to zaokruhli na 1000€ ... :-)
Asi by sa im to este lepsie predavalo... /napriek tomu ze najdrahsia Venga je v NL a DE.../
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod bono.p » 31.03.2010 15:28

Kryshna píše:Doporucil bych zajit do salonu, jako jsem to udelal ja... a zjistil jsem (a ver ze Venga byla mym favoritem - teda minimalne do doby, nez KIA vytasila svuj sebevedomy cenik) ze pri sve vysce (188cm) se za sebe neposadim... resp. posadim, ale mam kolena narvana na predni sedacce.V teto fazi ma kufr nejmensi velikost, kdyz zadni sedadla posunu aby se zvetsil kufr, dozadu uz si nesedne ani moji pritelkyne (165cm, 53kg) ;) (samozrejme je velka moznost posuvu, ale to nic nemeni na faktu, ze vevnitr je - pro me - pocitove tesneji).
Sice nevim jake jsou ceny u Vas (mrknu na to), ale tady Venga s 1.6 motorem vyjde na temer stejnou cenu jako Ceed SW (v akci s vyb. Active plus) s tim samym motorem (sice bez ESP, coz me je tak nejak jedno - ale tu uz jsem na diskusi k Venze vysvetloval) a vybava komfortni je v temer stejne urovni...
Pro plastofily ma samozrejme Ceed i lepsi materialy (kazdopadne zpracovani Vengy vypada super, byt jsou plasty jako kamen).
A myslim, ze k te hmotnosti bude 1.6 idealni.
Pokud ovsem zvazujes vybavu nizsi... tu nejzakladnejsi, tak potom chapu... (i kdyz Ceed SW v absolutnim zakladu po dovybaveni klimou (stejne jako Venga), vychazi u nas v akcnich cenach jen o 15k draz...

Je tezke vybirat novy vuz... sam to vim, neb jsem nejdrive zacal s Vengou a koketoval s naftovym motorem, abych se potom nakonec zaradil tam, kam patrim... k benzinu.Ted jen zvazuji, zda 1.6, nebo druhou moznost 1.4 (ale s 80kW) - oboje v modelu 2010 ve vybave Comfort...
Sam nevim jak to dopadne...
Kazdopadne jsem si jeste domluvil testovaci jizdy ve Fiatu Bravo (1.4T, 6st.), Fiatu Linea (1.4T, 6st.), Chevroletu Cruze (1.8, 5st.) a take Ford Focus Combi s 1.6 16V... a Renault Megane GrT uz jsem sice vypustil, ale chci si 100% vyzkouset 1.6 16V s tou 6st.
Vsechna tato auta jsou dalsi moznou variantou (specialne me lakaji Fiatky s turbem) a vejdou se do meho limitu... ale Ceed SW zatim naprosto boduje (byt nema to "nezbytne" ESP).


Zaujimave, ja som sice mensi (180cm) ale za seba som si sadol kralovsky.. Ked som zadne sedadlo posunul hodne vpred (nie maximalne ale bol tam kufor cca 500 litrov) Tak som mal vzadu miesta zhruba ako v OI.Dalo sa sediet ale nemal som nohy v prirodzenej polohe.
Je tam ale jedna zasadna podmienka... akonahle clovek chce vnutit Venge polohu sedenia za volantom ako v Ceede resp inom nizkom aute, obera sa o priestor. Venga je priestranna iba pri posede autobusovom na aky bola aj navrhnuta.. Ako si mal nastavene sedadlo?
Fakt je, ze clovek by si mal vyberat auto aj podla vysky prislusnikov rodiny. Ja s mojou vyskou sedeho priemeru, nie prilis mohutnej postavy som Vengu vnimal ako priestranne auto.. :D
bono.p Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod Kryshna » 07.04.2010 12:26

No, musim jeste upresnit, ze pri me vysce mam trochu delsi nohy nez je prumer :D S tim prostorem je to dosti subjektivni... Octavie I je v zadu naprosta tragedie, absolvoval jsem s nim par cest na zadnich sedadlech do Brna a to je vazne ocistec.Kazdopadne na pozici ridice je to v naproste pohode - at jen nehanim ;)
Venga je prostorne auto, ale neco za neco... ;) a za ty prachy u me proste nema sanci... bohuzel (ac to byvalo jinak, sveho casu jsem o ni i dost uvazoval).
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod milan79 » 07.04.2010 14:50

A preto je dobre, ze je na trhu tolko znaciek a modelov. Kazdy si vyberie podla chuti, ale myslim si , ze konkurencia neponukne za tie prachy nic naviac a to uz nehovorim o 7 rocnej zaruke.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod peter562/12 » 26.06.2010 16:47

No ja neviem pre mna je venga super auticko,az na tu cervenu farbu. To bola podmienka manzelky.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: VENGA 1.4 CWT

Příspěvekod marek7811 » 29.10.2010 15:36

Kryshna píše:Huh, ja ji videl nakonec v Pha v NHCaru... a musim rict, ze jsem byl zklamany... na fotkach vypadala lepe... Ale co Vas nuti kupovat Vengu, kdyz za stejne penize dostanete Ceeda SW?
Diky za odpoved ;)

Odporúčam si do VENGY sadnúť prejsť sa par kilometrov a potom hodnotiť. VENGA musím povedať ma v reklame vobec nezaujala. Prvé pocity ...malé niečo ako YARISKA. až raz som išiel do Tesca a VENGA zaparkovala vedľa mojho auta a možem povedať láska na prvý pohľad. Tajne som kukal do interiéru na prístrojovku a vravím si paráda. Má to proste image z dnu či z von ktorý vykúka spomedzi všetkých áut okolo. Vidno , že to je niečo nové štýlové. KIA urobila proste niečo nové a nemožno ju porovnávať zo ceedom. Takže otázky prečo si nekúpil ceeda a kupuješ si VENGU?...no kupujem si VENGU lebo sa mi páči a neporovnávam pár euro hore či dole...dobre sa v nej cítim...v predu sú velké sedačky pre nás so ženou a v zadu može malá jednoročná cérka tancovať.....takže ako tebe sa páči a vyhovuje ceed mne sa páči a vyhovuje VENGA...pochopil by som ešte otázku keby sa ma niekto opýtal prečo si nekúpiš Hyundai IX20 ktorého podvozok je makší a motor nieje tak hlučný...(a to je pravda)...odpovedám: máš pravdu ale za mojich čias toto auto nebolo...ale čo sa týka imagu tak VENGA stále vyhráva!...
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: VENGA 1.4 CVVT

Příspěvekod peter562/12 » 29.10.2010 18:39

marek7811 napisal si to aj za mna.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: VENGA 1.4 CVVT

Příspěvekod reddevil » 29.10.2010 19:59

tiez som na tom nejak podobne ;)

:twisted:
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
Uživatelský avatar
reddevil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  Témata: 4
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
47000 km @ 6.7 l/100km

Re: VENGA 1.4 CVVT

Příspěvekod rudolf.tomka » 29.10.2010 20:21

aj mňa sa pýtali , prečosom si kúpil krabicu od topánok / KIA SOUL / až kým sa v nej nezviezli tak zmenili :shock: radikálne názor :thu: :kia:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: VENGA 1.4 CVVT

Příspěvekod dad » 29.04.2012 13:00

gratulujem, je to sice subjektivne-lebo aj ja som sa rozhodol rovnako :) , ale dobra volba, k tomu zatmaveniu-ja som bral auto teraz v piatok a v pondelok som uz objednany na folie-najtmavsie-mam s tym dobre skusenosti kvoli teplotnemu komfortu vzadu ( vzadu nie su ventilacne vyduchy ) a tiez ked vzadu nieco veziem cez folie nevidno a nedrazdi to dlhoprstych. cital som k tomuto motoru recenzie, ze ma velku spotrebu-hlavne pri dialnicnych rychlostiach, ale mne po prvej jazde vysla spotreba 7,6, novy motor, zapnuta klima, 5 ludi v aute a plny kufor a cesta na tretiny-mesto,dialnica,okresky v kopcoch, vacsinou jazdime dvaja az traja a s klimou iba par mesiacov v roku a motor este sadne tak dufam, ze sa budem blizit k vyrobcom udavanym hodnotam a to je vzhladom k velkosti auta super-ale podotykam jazda bola defenzivna-dialnica 120 a okresky cca 80. samozrejme zalezi na co to auto chces, ale ja uz v mojich rokoch nie som pretekar a hlavne som chcel priestranne a spolahlive auto s dobrou vybavou, ale zase male zvonku aby s tym manzelka lahko parkovala ( dal som dorobit park senzory ) a manzelka si tiez jazdenie vo venge pochvaluje - dobry vyhlad ( iba smerom dozadu problem-co riesia senzory ), vsetko ergonomicky dobre rozmiestnene, fajn audio s ovladanim na volante a co sa paci zenam - osvetlene makeupove zrkadielka vodica aj spolujazdca ( blbost, ale potesi ) :)
Venga 1.4CVVT EX
dad Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 29.04.2012
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: VENGA 1.4 CVVT

Příspěvekod lacko1114 » 18.06.2013 20:14

ja som si tiež kúpil Vengu aj ked som chcel Ceed ale po skušobnej jazde ktorú absolvovala aj manželka , jednoznačne vyhrala Venga . Mne to bolo podstatne jedno ale manželka po prevezení v Ceed - Venga padla volba na Vengu , má jednoznačne lepší výhlad do predu a aj spätné zrkadlá super výhlad . Cúvanie som vyriešil senzormi .Zatial u nás vládne spokojnosť . :thu:
lacko1114 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 8
Registrován: 04.10.2012
Bydliště: hlohovec  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé