ix20

Re: ix20

Příspěvekod vladislav » 15.12.2010 17:00

Teda to jsou docela pálky za ty garančky :? ...Já mám za sebou už 4x garančku se Ceedem a vždycky jsem se vešel do 4000Kč...
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 29.12.2010 22:10

;) jj Za blbost se platí :) Dávat takové pálky za gar. To ode mě nikdy neuvidí. :no:
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod milan79 » 30.12.2010 10:25

A preco by mal byt niekto blby ked ide n garancku do servisu.? Su ludia , ktori su pracovne vytazeny a nemaju cas lezat pod autom menit si olej alebo hladat nejakeho garazoveho mechanika,takisto su ludia, ktory by ten cas aj mali, ale sa im to robit nechce ( ma prachy a ceny mu nevadia), tak si to da vymenit v servise a potom su ludia co nechcu prist o zaruku , tak ako o nu prides Ty. Neprajem Ti samozrejme nic zle, ale ak by sa Ti vyskytla neja vaznejsia porucha na aute, tak potom sa karta obrati. Ja si myslim, ze to je kazdeho osobna vec , ci na garancky bude chodit, alebo nie, ale nazyvat tychto ludi blbymi je trochu silna kava.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 10:37

;) Nepsal jsem ,že jsou blbí lidi ,ale ,že za blbost se platí. Tím myslím ,že já bych to řešil tak,že si najdu levnější servis,ale jak jsem psal,ode mě nikdy neuvidí za litr oleje 600,- Tak padlý na hlavu zas nejsem. ;)
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod ms45 » 30.12.2010 12:11

Ještě k ceně garanček. V té ceně není jen olej (ikdyž tvoří podstatnou část ceny a je pravda, že na tom si servisy mastí kapsy, protože cena za 1 l z 200 l sudu je cca 40 % toho co účtují - 6O % jim jde do kapsy - záleží jaké mají množstevní rabaty). V ceně je i výměna ojejového a pylového filtru, napojení na počítač s vyčtením závad a dalšího o čem ani nemáme páru, kontrola podvozku, motoru, potrubí, desinfekce klimatizace, kalibrace snímače ESP, promazání zámků, atd. Udělá to vše soukromník v garáži navíc často bez jakékoliv diagnostiky ? Normovaně je na to čas cca 1,5 hod, což při ceně cca 6OO Kč/h dělá necelých 1OOO Kč za práci + materiál (nejdrašší ten olej). Cena za práci tvoří vždy asi tak 1/3 ceny.
U prohlídky v tzv. sudých se přidá výměna svíček a chladící kapaliny (po 40 tis. se mi zdá obojí také předčasné), výměna brzdovky a norma na práci vzroste na 2,5 hod.

Vím že jsou to docela pálky, ale když jsem zajel do tzv. garážového servisu, tak tam chtěli také 490 Kč/h a měnili přední péra cca 3 hodiny.

Také bych chtěl mít 600/hod. (řadoví doktoři je u nás asi na výplatní pásce budou brzy mít a možná ještě více), ale popravdě ten servis musí investovat do zařízení (zdviháky, výbava, přístroje , revize, metrologie, atd.), proškolení mechanika, aby měl dále na investice a mechanik z toho má jen zlomek. je pravda, že chudý nebo krachující servis se i přes krizi bude těžko hledat.

Rozepsal jsem se jako kdybych tu zlodějnu obhajoval, ale jen je třeba si vše porovnat a kvůli tomu, že ušetřím 1000 Kč, nebo nebudu některé předepsané úkony dělat přijít o záruku :?: Ať si to každý udělá dle svého.
Krédo prodejce je - když máš na auto, musíš mít i na prohlídky, jinak máš smůlu.
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

Re: ix20

Příspěvekod milan79 » 30.12.2010 13:13

Korejcobijec píše:;) Nepsal jsem ,že jsou blbí lidi ,ale ,že za blbost se platí. Tím myslím ,že já bych to řešil tak,že si najdu levnější servis,ale jak jsem psal,ode mě nikdy neuvidí za litr oleje 600,- Tak padlý na hlavu zas nejsem. ;)


Takze zaver tvojho prispevku je aky? Ten kto si necha vymenit olej v znackovom servise je podla teba padnuty na hlavu. Nech si kazdy zvazi co je pre neho vyhodnejsie, ci absolvovat garancky a mat zaruku, alebo to risknut usetrit peniaze a prist o zaruku a modlit sa , aby sa na aute neobjevila nijaka vaznejsia porucha.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 13:52

;) Závěr je,že bych se zeptal a to si piš ,že se zaptám na tu cenu oleje.Ale mě se to netýká,protože já budu mít olej svůj. Můj nájezd je 7tis. ročně a nesnesl bych,kdyby mi po těch km vyleli olej . Proto jim dám levnější. Když má jít každý rok ven ,tak proč za takové prachy? Kdyby byli co k čemu ,tak nabízejí i levnbější oleje. i pro ty co najezdí míň. Ale to by pak nemohli rýžovat na jistém výdělku. :kia:
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod titanus » 30.12.2010 14:11

Offtopic :
trochu vidim problem v tom ze predajca nema kristalovu gulu a nedokaze povedat ze to auto za mesiac nepredas a novy majitel zacne tomu trochu inak nakladat a to by s "levnejsim" olejem mohol byt problem hlavne ak by sa nieco pototo :) to za kolko ho tam leju je vec druha...ja som napriklad za prvy rok najazdil 15.000 a pvazoval som to za strop, druhy rok som najazdil 25.000km

7 rocna zaruka neznamena to ze sa za 7 rokov nic nepokazi ale to ze za 7 rokov sa vam o to auto budu servisy starat a tym znizia moznost pokazenia na minimum a k tomu patri aj vymena oleja hoci zial pre niekoho dost predrazena...nastavene intervali jednotlivych vymen nemaju nastavene len tak pre nic za nic a kedze nedokazu povedat ze tento vodic jazdi krasne a malo jemu staci vymena oleja po roku a pol no tento naklada autu co sa don zmesti ten bude menit olej po 9000km tak pristupili ku kompromisu a len cas ukaze ci spravne alebo nie... a aj :kia: sa uci co bolo vidiet pri predlzeni intervalu na vymenu oleja z 15.000km na 20.000km ;)

vela servisov dovoluje doniest si vlastny olej tak kto chce usetrit a nerobi mu problem objednat si ho cez net a ma nato cas, tak nech sa paci ta moznost tu je :yes: no rozhodne by som toho co tak neuci nekorunoval na blba ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 14:22

;) Celá věc se točí kolem Helixu.Ten olej stojí 4 litry kolem 700,- a to je to co se zde řeší.Pokud někdo bere olej v sudech ,tak ho má za ještě lepší cenu.Ale je vidět ,že si Kia a Shell udělal dobrý kšeft. tot vše. ;)
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 14:35

Shell Helix Ultra 5W-40 (5W40) 4 litry | Libor
Nechápu. Na garančce u KIA mi řekli, že potřebuju tenhle olej, ale chtěli za něj dvojnásobnou cenu!!! Zlodějna. Objednal jsem ho u vás a v Kia servisu sice protahovali obličeje, že jsem to nekoupil u nich, ale mít takový zisky. Hm... Ještě že existuje konkurence.
Vzhledem k tomu, že mi ho ve značkovým servise doporučili, tak to bude jednoznačně kvalitní olej.To je jen namátkově přímo z četu :thu: http://www.seznam-pneu.cz/motorove-olej ... -s65533150
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Mexican » 30.12.2010 14:55

ms45 pri tych cenach by som zmenil servis. Mam prakticky auto rovnakej triedy ako ty (zaradene do rovnakeho planu udrzby) a platil som toto (ceny su v Kc)

22.12.2010 105.982 VistaCar Hodonin - Prehliadka po 105000km 2.017,00
18.06.2010 90.100 VistaCar Hodonin - 6. garancna prehliadka 5.811,00
11.12.2009 75.411 Vista Car Hodonin - 5. garancna prehliadka 2.500,00
25.07.2009 60.215 Vista Car Hodonin - 4. garancna prehliadka 4.700,00
11.02.2009 45.747 Vista Car Hodonin - 3.garancna prehliadka 3.701,00
05.09.2008 30.873 Vista Car Hodonin - 2. garancna prehliadka 5.600,00
05.04.2008 15.302 Vista Car Hodonin - 1. Garancna prehliadka 3.300,00

je to CRDi, vzdy menim vsetko podla pokynov vyrobcu (teda aj chladiacu zmes, brzdovku a vzduchovy filter kazde 2 prehliadky, olej, filtre klimy a oleja a pod kazdu prehliadku
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 15:21

;) tak ty ceny jsou solidní. ;)
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod ms45 » 30.12.2010 19:05

Původní téma bylo ix 20 a dost jsme díky mě od toho téma odbočili, ale já mám auto měsíc, tak ty ceny jednotlivých garanček nakonec můžou být značně odlišné (ikdyž asi levnější ne). S tím olejem taky zvažuji že přinesu svůj, ale znáte to, co když si ho mechanik odnese nebo ho strčí servis na prodejnu a mě tam na truc dají nějaký svinstvo, nebo se servis za to, že jsem mu nenechal vydělat na autě nějak podepíše (ne na vše platí záruka). Nejlepší by bylo být po celou dobu u auta nebo se alespoň dívat zasklenou stěnou, ale který servis to umožňuje (vymluví se na bezpečnostní předpisy a pod.).

jinak k té ix20, skoro vůbec s ní ted 14 dní nejezdím (jezdím společně s manželkou fabií), protože je mi líto jí brát na ty současné silnice. Hlavně ty odlétující kamínky bušící do plechu mě silně vadí. chtělo by to větší zástěrky nebo nějaké úpravy (Venga by to měla mít stejné, co jsem koukal ceed tak to musí být hodně podobné) více jsem psal např. viewtopic.php?f=185&t=2388.
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

Re: ix20

Příspěvekod Korejcobijec » 30.12.2010 19:17

:roll: Já teda taky sem tam vyjedu ,ale nevšim jsem si ,že by šutry tloukly o kastli. Můj názor je ,že záleží na velikosti posypu u vás a taky o vzorku zimních gum.Třeba to pasuje do sebe a vzorek to šumně vyhazuje. :)
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: ix20

Příspěvekod ms45 » 30.12.2010 19:39

Nebouchá to o kasli, ale zespoda do prahů, přestože je tam tlumicí hmota, tak je to dost slyšet. U fabie je to výrazně utlumenější.
Sype se drtí (to je asi všude stejné) a ta se samozřejmě zamačkává do vzorku, který jí pak odtředivou silou vyhazuje ze vzoru (bohužel i do spodku auta).
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé