Kia Venga

Re: Kia Venga

Příspěvekod branor » 14.03.2010 14:49

Ahojte, nad vengou dost uvazujem ale chcel by som poradit, kupit Diesel alebo Benzin? rocne najazdim cca 15000km vacsinou jazdy dlzky cca 20km --- denne tak 40km. uvazujem nad 1,4 diesel 6st prevodovka co myslite? samozrejme chcel by som aby sa to spravalo trosku sviznejsie nez moje stare auto peugeot 206 1,1...
a este perlicka, chcel by som tam tu panoramaticku strechu nemate nejake fotky pripadne video ako ta strecha pracuje pripadne ako vyzera auto z vnutra ked zasunuty tapacir a podobne? mne totiz v KIA povedali ze to musia dat vyrobit, lebo na slovensku u ziadneho predajcu taketo auto urcite nenajdem aby som si to odskusal a ohmatal a predavac na to vstavil vlastny plat :-D
Neviete o niecom? lebo inak mi povedali ze bud risknem alebo bez strechy :(
A dalsia otazka: neviete ci sa do kufra zmesti nejaky kocik? kedze uvazujem aj nad buducnostou :) niekto tu tusim oslavoval potomka takze by sa mohol pochvalit ako je to s kocikom...
Co vy na to?
DIKY za kazdy postreh...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Venga

Příspěvekod milan79 » 14.03.2010 16:28

Ak stavil na to vlastny plat, tak sa stav a chod si auto so strechou pozriet do Nitry(a polovicka vyhry bude moja :drink: ). Tam maju 1,6 benzin vo TX vybave a s 17 palcovymi diskami v bielej farbe.
Inak 1,4 diesel so 6 stupnovou prevodovkou sa mi oproti 1,6 dieslu zdala hlucnejsia a 1,4 benzin je leniva a hlucna ja som volil 1,6 diesel.
Inak ja osobne by som za tu strechu nedal 990€ ani nahodou. Strecha je elektricka ma viac polôh a tapacir sa da posuvat aj rucne. Ovladanie je hore nad spätnym zrkadlom. Mna to nejak moc neoslovilo. Moj nazor je to co das do stechy radsej priplat za motor.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod loty » 14.03.2010 19:53

Tu su nejake realne fotky zhora.... treba to trosku preluskat asi od str. 46....

http://translate.google.sk/translate?js ... l=fr&tl=sk
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod milan79 » 14.03.2010 21:29

Dost dobre spracovany pohlad na Vengu je aj tu: http://news.auto.cz/kia-venga-komercni-priloha je tam aj kopa fotiek, takze strechu si mozes pozriet aj tam.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod Dajek » 14.03.2010 22:23

myslím, že z těch odkazů. co se tu objevily, ti stačí těhle pár obrázků pro úplnou představu, jak to vlastně vypadá: ;-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

EDIT: ty fotky nejsou moje, jsou vytáhnutý z těch odkazů, co ti sem hodili ostatní :yes:
Naposledy upravil Dajek dne 15.03.2010 00:21, celkově upraveno 1
:kia: cee'd Sporty Wagon 1.6 CVVT Comfort Plus :love:
Uživatelský avatar
Dajek Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 362  Témata: 5
Registrován: 06.04.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Kia Venga

Příspěvekod branor » 14.03.2010 23:48

Dajek: tie tvoje fotky su naozaj super a ako tak uz mam predstavu ako to vyzera, povodne som myslel ze ta strecha sa zasuva z dvoch stran a v strede sa to spaja, ale podla tvojich fotiek sa mi zda ze su tam 2 moznosti bud uplne zaclonenie alebo nejaky polopriepustny material, je to tak?
nemas este nahodou foto s kompletne zaclonenou strechou v oboch pripadoch?

Inak sa mi ta strecha moc paci - nemozem si pomoct :) no ale ak ju kupim na 1,6diesel uz nenaskriabem , ale u tej 1,6 ma odraduje aj vyssia spotreba :(
Inak ja nie som moc skuseny znalec aut, tak prosim skuste mi poradit pri tej 1,4 diesel 66kw/90k bude aka optimalna rychlost na dialnici aby to cucalo co najmenej paliva?

dakujem
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod branor » 15.03.2010 09:27

A este ma nieco napadlo a myslim ze dost dolezite: da sa na vengu namontovat stresny nosic? aj ked tam bude stresne okno?

DIKY
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod loty » 15.03.2010 11:12

Podla fora vo FR a NL, stresny nosic nie je kompatibilny s panoramatickou strechou... vid foto zhora... nie je ho kde namontovat....
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod loty » 15.03.2010 11:42

este jedna pekna fotka s panoramatickym sklom...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod branor » 15.03.2010 12:58

loty píše:Podla fora vo FR a NL, stresny nosic nie je kompatibilny s panoramatickou strechou... vid foto zhora... nie je ho kde namontovat....

a nejaky neorginal?
a na verziu bez strechy ide nejaky nosic?
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod loty » 15.03.2010 15:16

asi este treba pockat katalog doplnkov + druhovyrobcov....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod branor » 15.03.2010 17:01

Tak to vyzera celkom fajn, zda sa ze ani ta strecha by tam nemusela zavadzat ale pisu ze sa to neda pouzit s tym stresnym oknom :(
Ale teda som asi rozhodnuty Kia Venga Continental silver 1,4 CRDi WGT 66/90 EX+strecha+tempomat+parkovacie senzory

Idem naostro okukat predajcov, nemate nejake rady na co by som sa nemal zabudnut opytat?

DIKY
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod snike » 15.03.2010 17:04

@branor: ... na cenu :lol: :lol: :lol: ... jinak gratuluji :drink: ... my budeme mít Vengu na konci dubna :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6103  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod ferino » 15.03.2010 19:52

No okrem romantiky v noci na tom stresnom okne osobne nevidim moc pozitiv. Skor negativ.
- nizsia torzna tuhost karoserie (co potvrdzuju aj novinari v testoch)
- vacsie prehrievanie interieru, a moc na tom nemeni ani "tienitko", t.j. otazne je ako to bude zvladat klima pocas parnych letnych dni. Otvorenie stresneho okna moc nepomoze, kedze bude piect na "plesinu", hlavne v nejakej zapche ked sa auto nebude hybat
- casom tesnost spojov, funkcnost elektroniky a mechaniky posuvu

Aj ked priznavam, ze lakalo by ma to tiez, ale z praktickeho hladiska by som to urcite zavrhol. Nevraviac ze doplatok je 990,-EUR.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Kia Venga

Příspěvekod PetrLa » 15.03.2010 20:48

ferino píše:No okrem romantiky v noci na tom stresnom okne osobne nevidim moc pozitiv. Skor negativ.
- nizsia torzna tuhost karoserie (co potvrdzuju aj novinari v testoch)
- vacsie prehrievanie interieru, a moc na tom nemeni ani "tienitko", t.j. otazne je ako to bude zvladat klima pocas parnych letnych dni. Otvorenie stresneho okna moc nepomoze, kedze bude piect na "plesinu", hlavne v nejakej zapche ked sa auto nebude hybat
- casom tesnost spojov, funkcnost elektroniky a mechaniky posuvu

Aj ked priznavam, ze lakalo by ma to tiez, ale z praktickeho hladiska by som to urcite zavrhol. Nevraviac ze doplatok je 990,-EUR.


jj souhlas...měl jsem střešní okno jednou a never more. Každé zbytečné hejblátko je v podstatě jen kurvítko, které se může pokazit a proto se podle Murphyho zákonů taky pokazí.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

PředchozíDalší

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé