Garanční prohlídky VENGA

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 16.08.2014 14:53

mv12 píše:Pokud se nepletu (nevím to na 100%), :kia: u Vengy předepisuje výměnu svíček po 2 letech nebo určitém počtu km (tuším kolem 40 tis.), takže jestli uplynuly 2 roky, tak to asi měli vyměnit a nebude to nějaký nápad servisu, jak vytřískat něco navíc. Sice nechápu, proč po dvou letech výměna svíček (u starého auta jsem to měl jen podle km), ale to už je jiná věc...


ano je to tak teda aspom v manuali Venga MY2011 som to vycital 2roky alebo 40tkm pekne svinstvo by som si aj tak priniesol svoje nech je nizsia cena.som to pozeral a na mojom ceede je vymena po 60.000 alebo 48mes. v pripade niklovych sviecok len teraz zistit ake su tam :?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod fairo » 17.08.2014 11:35

To trhanie pri voľnobehu je cítiť v aute stále a dokonca aj ručička otáčkomeru sa trochu pohne.Od výmeny sviečok som najazdil asi 200km a nelepší sa to.A tiež ta zvýšená spotreba..Budem musieť ísť znovu do :kia: Trnavy a reklamovať výmenu sviečok :x?!?
KIA Venga EX 1.4CVVT Caramel Gold
priemer za dva roky a 26 000km : 5,8l/100km
Uživatelský avatar
fairo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 17.06.2012
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod fairo » 19.08.2014 18:02

Dnes som bol reklamovať chvenie a trhanie motoru pri voľnobehu a tiež zvýšenú spotrebu po druhej servisnej prehliadke v :kia: Trnave.Mechanik auto prezrel a reklamáciu uznal,bola vadná sviečka,"ťuknutá" elektróda.Ospravedlnil sa.že si to nevšimol pri výmene sviečok.Zatial to vyzerá v poriadku,spotrebu budem kontrolovať
KIA Venga EX 1.4CVVT Caramel Gold
priemer za dva roky a 26 000km : 5,8l/100km
Uživatelský avatar
fairo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 17.06.2012
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 20.08.2014 19:51

A potom ze kupuj kvalitne originalne dieli ...
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod rudolf.tomka » 20.08.2014 20:54

i takéto veci sa stávajú pri garančke, keď sa mechanici ponáhľajú http://hyundaiclub.net/viewtopic. ... da#p365992 :cry: viď obr., sviečka v krúžku, a potom , že "nepáli" :x
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 23.08.2014 09:13

co sa ma co ponahlat.maju urcene normohodiny a ked si uctuju 2 hodiny na vymenu oleja a filtrov + sviecok tak co sa tam ponahla.ak by som sa ponahlal spravim to za polovicu aj s kavickou ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod fairo » 27.08.2014 17:41

Od reklamácie už nemám žiadne problémy s motorom a aj spotreba sa upravila.Deň potom mi volal neaký pán z :kia: a pýtal sa na spokojnosť so servisom .Popisal som mu situáciu s cenami oleja aj sviečok a tiež reklamáciu.A aj to že prijímaci technik odišiel a ani sa nezaujímal o výsledok.Preto aj hodnotenie tohto servisu ale hlavne technika som dal veľmi nízke.Dotyčný pán z :kia: bol veľmi prekvapený s mojim hodnotením a vraj som prvý ktorému sa nepáčia ceny za olej a sviečky a tiež prístup prijimácieho technika.Tak teraz neviem,či iba ja mám pcit,že ceny sú prehnané vysoké a že technik sa vôbec nezaujíma ani o výsledok reklamácie.To nepočítam straty,že si musel zobrať voľno v práci a náklady na benzín.
Teraz mám rok na otázku:kam ísť na tretiu servisnu prehliadku
KIA Venga EX 1.4CVVT Caramel Gold
priemer za dva roky a 26 000km : 5,8l/100km
Uživatelský avatar
fairo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 17.06.2012
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 28.08.2014 21:35

vsade je to rovnake a vsetci predajcovia sa pri reklamacii tvaria prekvapene ze to tu este nemali ako ked som naposledy reklamoval hodinky(dar od firmy) a pani mi vravi ze tieto sa este nikomu nepokazili a ja jej na to ze uz som vo firme 3-ti za 3 mesiace :lol: ceny su jednoznacne predrazene ako priklad ti poviem ze Castrol Edge Profesional 5W-30 kupujeme liter za necele 3€ pri odbere xy sudov za rok a cena v servise je 10x vyssia
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod bluesmaker » 29.08.2014 06:51

fairo píše:Od reklamácie už nemám žiadne problémy s motorom a aj spotreba sa upravila.Deň potom mi volal neaký pán z :kia: a pýtal sa na spokojnosť so servisom .Popisal som mu situáciu s cenami oleja aj sviečok a tiež reklamáciu.A aj to že prijímaci technik odišiel a ani sa nezaujímal o výsledok.Preto aj hodnotenie tohto servisu ale hlavne technika som dal veľmi nízke.Dotyčný pán z :kia: bol veľmi prekvapený s mojim hodnotením a vraj som prvý ktorému sa nepáčia ceny za olej a sviečky a tiež prístup prijimácieho technika.Tak teraz neviem,či iba ja mám pcit,že ceny sú prehnané vysoké a že technik sa vôbec nezaujíma ani o výsledok reklamácie.To nepočítam straty,že si musel zobrať voľno v práci a náklady na benzín.
Teraz mám rok na otázku:kam ísť na tretiu servisnu prehliadku


Skus nabuduce NR, u mna zatial vzdy spokojnost
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 29.08.2014 09:33

ja zas NR neodporucam svokru tam obtiahli na 2 garancke o vyse 300€ :thd:(ceed1 po FL 1.4i) a znami tam kupil auto (Carnival do firmy) ktore malo zmeneny rok vyrobi a zistilo sa to az pri totalnej buracke ked poistovna vyplatila nizsiu sumu prave kvoli tomu ze auto bolo oficialne starsie ako bolo v papieroch(ano aj to sa da na :SK: )
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod bluesmaker » 29.08.2014 10:36

ja osobne som tam ziaden problem zatial nemal, to sa o inych Kia servisoch povedat neda...
vsetky sluzby, platby aj polozky, ktore mi nauctovali v NR boli v poriadku a aj nizsie ako inde.

Tvojej svokry je mi luto, ale nechat sa osklbat o extra 300e na garancke, tak tam nebude aj s nou nieco v poriadku... 8-)
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 29.08.2014 11:09

To skor s tebou nebude nieco v poriadku ked vsetci na NR nadavaju a ty takmer jedinny ich tu obhajujes 8-) .mozno si rodinny znami alebo zamestnanec ktory zhana zakaznikov takymto sposobom, je to zena a oni velmi dobre vedia na koho si mozu dovolit a na koho nie.nemala moc na vyber kedze auto potrebovala hned, bud zaplatis alebo nezaplatis a myslim ze ti je jasne ze ked nezaplatis auto ti nevydaju a reklamacny proces vykonanej a hlavne zaplatenej prace/faktury je na :SK: boj s veternymi mlynmi.Zaplatila, auto si prevzala a od vtedy nitriansku :kia: nenavstivila nasla si podla nej lepsi a hlavne lacnejsi servis.a to neni jedina moja negativna skusenost s NR servisom .. :tongue:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod marmi » 29.08.2014 21:30

spd001 píše: auto bolo oficialne starsie ako bolo v papieroch(ano aj to sa da na :SK: )

Měla štěstí v neštěstí.Taky mohlo být kradené nebo opravené z kradených součástek.To je v čez-ku tak každé desáté :(
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod bluesmaker » 30.08.2014 13:04

spd001 píše:To skor s tebou nebude nieco v poriadku ked vsetci na NR nadavaju a ty takmer jedinny ich tu obhajujes 8-) .mozno si rodinny znami alebo zamestnanec ktory zhana zakaznikov takymto sposobom, je to zena a oni velmi dobre vedia na koho si mozu dovolit a na koho nie.nemala moc na vyber kedze auto potrebovala hned, bud zaplatis alebo nezaplatis a myslim ze ti je jasne ze ked nezaplatis auto ti nevydaju a reklamacny proces vykonanej a hlavne zaplatenej prace/faktury je na :SK: boj s veternymi mlynmi.Zaplatila, auto si prevzala a od vtedy nitriansku :kia: nenavstivila nasla si podla nej lepsi a hlavne lacnejsi servis.a to neni jedina moja negativna skusenost s NR servisom .. :tongue:



Haha, aspon si si mohol skryt, ze si auto kupoval v Kia predajni/servise s ktorym nemam jedinu pozitivnu skusenost a kritizujem ich za to. Preco si si kupoval ty svoju kiu az tu a nie v tych inych troch, ktore mas blizsie k Sali? Tak neviem kto kde ma znamich alebo kto kde pracuje.... ja v rehabil.centre a znamich mam vo vw.

Pisal si, ze sa svokre predrazila 2.garancka o 300e. Tomu trochu nechapem, lebo je 7rocna zaruka, auto ti udrzia v pojazdnom stave... garancka ma tam vysla cca 220e aj so svieckami atd. Musela tam mat nieco co si zavinila asi sama... Neobhajujem ziaden servis, len driapu od nas €, len si musime vybrat, kde a ake sluzby nam vyhovuju, mne zatial tie v nr. (Mozno by mi aj v kosiciach,ale tie mam trochu odruky)
Moja skusenost zatial so vsetkymi autoservismi (aj 2 inych znaciek) su, ze ked pride nejaka necakana zavada/porucha/oprava, tak mi vzdy volali na mobil este predtym ako sa do toho pustili, ci to maju robit a kolko to bude stat € (ak to nie je v zaruke)... co kie ale su...
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod spd001 » 30.08.2014 17:50

preto lebo tam uz poznam majitela(dovtedy som ho nepoznal) a on mi spravil na "nove auto" cenu ako na predvadzacku a vpodstate som si mohol kupit rovno diesel a bol by som na tej istej cene ako bola oficialna pre benzin ale nechcel som.to je jedno nebudeme to tu riesit ja tiez neobhajujuem PN a je velmi pravdepodobne ze tam na vymenu oleja ani nepojdem, bud si ju urobim sam a on mi da razitko s fakturov(po dohode) alebo pojdem tam kde bude rozumna cena dopredu dohodnuta a moznoze nakoniec skoncim aj ja v NR alebo NZ a mozno BA (aj tak som tam kazdy tyzden)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé