Garanční prohlídky VENGA

Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod jirka.zc » 13.02.2011 10:46

:CZ: :kia: Zdravím všechny a byl jsem na první garančce po roce najel jsem pouze 13 tis km. V servisu KIA Balcar v Č.Budějovicích jsem si po dohodě mohl dodat svůj olej a to TOTAL QUARTZ INEO C3, 5W-30, dá se sehnat okolo 180 Kč litrovka s DPH a je to přesně specifikace pro naše diesly s filtrem pevných částic. Za olej jsem platil 6x180 Kč. Půl litru my zbylo na příští výměnu, pak už koupím jenom 5 litrů. Náplň je 5,3 litru.
I tak jsem platil v servisu 2427 Kč a za zhruba 2 hodiny nebylo co řešit.
119 Kč likvidace olej.filtru - to je bomba co ? :help:
238 kč použití testovacího nástroje
712 kč prohlídka rok diesel
433 Kč olejový filtr
17 Kč těsnění zátky
888 Kč pylový filtr - byl už dost zanesený :help:
Vzduchový byl dobrý pouze vyčistili
20 kč pomocný materíál
Cena oleje v servisu za litr je prý 422,- Kč s DPH (nějaký Shell)
Úspora na oleji zhruba 1400,- Kč. :thu:
Jinak bylo auto bez závad. Zatím spokojenost. :drink: :CZ:
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod vladislav » 13.02.2011 10:59

@jirka.zc
Možná by nebylo na škodu zkusit garančku v Jindřichově Hradci..Tam je olej přes 300Kč..Takže by odpadlo jeho shánění..Žádnou likvidaci filtru jsem nikdy neplatil..Testovací nástroj také ne....Co vím tak jezdí sem i lidi z Budějic i z Prahy...Ale zase bys měl servis dál při uplatňování nějaké reklamace atd atd..Takže by to možná nakonec asi vyšlo na stejno.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod Venousek » 13.02.2011 23:26

Zdra Jirko, jen mě tak napadá proč jsi se vlastně rozhodl pro koupi diesela s ročním nájezdem okolo 13 tisíc km? Přesně takový nájezd jsem počítal i já, a proto jsem šel do benzínu. Dávat navíc 55 000 na diesel se mi opravdu nechtělo, nikdy by se mi to nevrátilo, protože když jsem počítal spotřebu o litr více, tak se mi to vrátí za 15-20 let a mezitím se podle mě pravděpodobně u dieselu začnou projevovat už i jiné věci, z důvodu technické náročnosti toho systému oproti jednoduchému atmosférickému benzínu.
Samozřejmě je to každého věc, ale jen mě to tak napadlo.

Edit:

Ale jinak docela čumím, že se ti podařilo přijít na garnačku s vlastním olejem a donutit je to použít. To je asi největší položka, ze které mají nějáký vývar, takže smekám klobouk dolů :thu: Nepředpokládám, že tam máš známé..
Naposledy upravil Beda dne 14.02.2011 08:58, celkově upraveno 1
Důvod: Slouceny dva po sobe jdouci prispevky ... stacilo pouzit tlacitko Upravit.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod Kmet » 14.02.2011 07:09

*Venousek*:
V O-Hrabové taky není problém donést si svůj olej a myslím, že i ostatní materiál :thu: . Aspoň já s tím neměl nejmenší potíže :yes:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod jirka.zc » 14.02.2011 18:27

Venousek píše:Zdra Jirko, jen mě tak napadá proč jsi se vlastně rozhodl pro koupi diesela s ročním nájezdem okolo 13 tisíc km? Přesně takový nájezd jsem počítal i já, a proto jsem šel do benzínu. Dávat navíc 55 000 na diesel se mi opravdu nechtělo, nikdy by se mi to nevrátilo, protože když jsem počítal spotřebu o litr více, tak se mi to vrátí za 15-20 let a mezitím se podle mě pravděpodobně u dieselu začnou projevovat už i jiné věci, z důvodu technické náročnosti toho systému oproti jednoduchému atmosférickému benzínu.
Samozřejmě je to každého věc, ale jen mě to tak napadlo.

Edit:

Ale jinak docela čumím, že se ti podařilo přijít na garnačku s vlastním olejem a donutit je to použít. To je asi největší položka, ze které mají nějáký vývar, takže smekám klobouk dolů :thu: Nepředpokládám, že tam máš známé..


:kia: :CZ: Nazdar" Venousek",co se týká návratnosti investice máš částečně pravdu, ale to není ten pravý důvod v mém případě, je pravda , že 1,4 benzín jede docela slušně, ale pro nás "nafťáky" je to úplně něco jiného ,žádné otáčky , zátah od spoda, 6 kvaltů prostě těžko se to vysvětluje s prominutím tomu, komu je to jedno jak se motor " chová" hlavně když to jede. Když jsem minulý týden čekal ma prohlídku, tak jsem si zase sjel s předváděčkou benzínem a musí říct, že těch peněz za naftáka nelituju. Láska je láska. Jo a podle techniků v KIE, když budu honit benzín jako honím naftu,(sportovní jízda nebo město) tak ta spotřeba se vzdálí na 2 litry a více.
Jo a na příští prohlídku si donesu i ostatní filtry a sám je nechám ekologicky zlikvidovat, tu zlodějnu za likvidaci v servisu nehodlám podporovat, škoda že jsem to nevěděl dříve. Podle současných cen bych ušetřil asi dalších 7 stovek. :kia: :CZ:
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod Venousek » 15.02.2011 08:48

Jo máš pravdu, když jsi na naftu zvyklý tak to chápu. A máš pravdu i s tím, že když na to šlápnu a hlavně i na dálnici, tak se ta spotřeba drasticky zvedne. I ten zátah odspodu je celkem zajímavý, ale zase na druhou stranu u obsahu 1,4 je asi trochu zavádějící mluvit o sportovní jízdě, na to máme ještě jiný vůz doma také benzín, ale s přímým vstřikem. Já sem se taky díval při výběru na ty parametry a trochu mě u dieselu v téhle motorizaci zarazily ty parametry u hodnoty zrychlení, což vychází právě ve prospěch benzínu. A to o více jak 1,5 vteřiny. Ale to je dáno tím, že ten diesel má o 100 kg více v pohotovostní hmotnosti. Ale jinak já to taky nehoním, spíše jezdím podle předpisů, na tuhle motorizaci se to ani stejně nedá ani v benzínu ani v naftě. My jsme s tím počítali a proto u nás byla volba jasná. Jen jsem byl právě překvapen tím tvým nájezdem. Je to zajímavý argument, ještě jsem takový neslyšel, ale jak říkáš je to srdeční záležitost, jak u tebe, tak i v našem případě :thu: :drink:
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod Kmet » 15.02.2011 17:14

Ahoj kluci Vengoví ;)
Jelikož teď chvilku jezdím Vengou 1.4 benzín, tak koukám *Venousku*, že ten plyn hodně, ale opravdu hodně lechtáš :thu: - já tu holku moc nehoním (1.4 ani nejde - včera mi snadno ujela Felicie :shock: ) a průměrku mám za 300km 7.9l :| ......... ale pěkná ta Venga je :yes: :yes: :yes:

edit:
ještě jsem si vzpomněl - zamykání!
Nemá ta moje dálkový, jen na klíč centrál a stalo se mi toto:
Po zamčení klíčem se zase odemkla a zamkla se až napodruhé. Udělala to už třikrát a vždycky jsem při tom dostal pecku od kliky statickou el. - může to mít souvislost? :?
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod tomasisko » 15.02.2011 22:27

no neviem tak isto mam 1.4ku benzin a mne sa to auto zda dost zive co sa tyka akceleracie, horsie je to az na dialnici zrychlovanie zo 100 na 130, podla mna staci len dobre zabehnut motor a auto prestane byt lenive
samozrejme nie je to ziaden sportak a trhac asfaltu
bol som skusat v salone 1,4ku benzin (ix20) aj diesel (venga) obe auta nemali takmer nic najazdene a obe boli lenive
na mojom som neexperimentoval a vytacat som ho zacal az na konci zabehu

k tomu zamykaniu, tak isto pouzivam kluc v zamku a mne zatial nezamklo iba ak boli niektore z dvier nedovrete, takze to beriem ako kladnu vlastnost - nezamknem skontrolujem ci spolujazdec dobre zavrel dvere
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod Venousek » 15.02.2011 23:01

Kmet píše:Ahoj kluci Vengoví ;)
Jelikož teď chvilku jezdím Vengou 1.4 benzín, tak koukám *Venousku*, že ten plyn hodně, ale opravdu hodně lechtáš :thu: - já tu holku moc nehoním (1.4 ani nejde - včera mi snadno ujela Felicie :shock: ) a průměrku mám za 300km 7.9l :| ......... ale pěkná ta Venga je :yes: :yes: :yes:

edit:
ještě jsem si vzpomněl - zamykání!
Nemá ta moje dálkový, jen na klíč centrál a stalo se mi toto:
Po zamčení klíčem se zase odemkla a zamkla se až napodruhé. Udělala to už třikrát a vždycky jsem při tom dostal pecku od kliky statickou el. - může to mít souvislost? :?


Ahoj, máš pravdu, že jezdím podle předpisů, však tahle motorizace ani není na závodění. K té spotřebě, tak tu mám celkem nižší hlavně kvůli toho, že v drtivé většině jezdím známou trasu do práce, asi 15 km tam a 15 zpátky mezi Bohumínem a Ostravou a mám tam jen 2 semafory, takže hodně předvídám, dá se to držet kolem 6-6,5 v létě. Teď v zimě spíše kolem 7l/100. S tím zámkem ti neporadím, mám úplně jiný systém. Maj sa. :drink:
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod bigl » 11.03.2011 18:29

Kmet píše:*Venousek*:
V O-Hrabové taky není problém donést si svůj olej a myslím, že i ostatní materiál :thu: . Aspoň já s tím neměl nejmenší potíže :yes:


v hrabové je super servis pohoda fakt max. spokojenost
bigl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 22.10.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Sephia (1995)
131 km @ 6.5 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod MAKU19 » 27.04.2011 14:02

:SK: Tak dnes som bol na prvej garančnej prehliadke v KIA CARS IQ Piešťany po13000 kmm a po roku.

- filter olejový 7,61€
- pelový filter 35,68 €
- olej 5w-40 3,4 litra 50,71€
- autovidol 1,25 €
- servisná prehliadka 35,68 €
- kontrola Hiscan 22,32 €
- skúšobná jazda 6,7€
- likvidácia oleja a filtra 4,38 €
Celková cena prehliadky 164,33€.

Neviem čo je HISCAN, prečo sa zvlášť účtuje ani čo je Autovidol (možno kvapalina do ostrekovača??) :(
Bol som spokojný so službami, cenu dávam na zrovnanie.
Kedže servis sa náchádza na okraji mesta tak ma zaviezli po pristavení vozidla domov a po servisnej prehliadke prišli pre mňa. :) (To bola asi tá skúšobná jazda) :lol:
Pýtal som sa na PP pre vynulovavanie priemernej spotreby, zatiaľ nemajú pokyn na výmenu.
Zadnú pravú brzdu kde sa mi asi zachytil kamienok prezreli, je funkčná, nie sú tam rozdiley pri brzdení.
Pýtal som sa na priemernú spotrebu ktorá je u mňa 8l/100 km, tak mi povedali že to sa ešte môže zmeniť. :(
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod zulyk » 27.04.2011 15:05

HISCAN nebude nahodou napojenie vozidla na diagnostiku?

mas uz dost najazdenych kilometrov, spotreba je teda ako hovoris vysoka, pochybujem, ze sa to samo zmeni, skus dofukat pneumatiky alebo zmen styl jazdy :D
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod MAKU19 » 27.04.2011 15:29

Ten HISCAN by mohla byť ta diiagnostika ale prečo sa zvlášť účtuje?? Dá sa spraviť garančka aj bez tejto diagnostiky??
Spotreba už nebude asi iná, mám obuté nové letne NOKIANY ale na dialnici aj keď chodím 110-115 km/hod sa pod 8,5l/100km nedostanem. :angry:
Skrátka chýba tam 6 prevodový stupeň a VENGA má asi veľký odpor vzduchu. Pri jazde na normálnych cestách to vychádza pod 7l/100km ale tretinu svojej jazdy chodím po dialnici.
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod branor » 27.04.2011 15:40

Ahojte, nikdy som taketo veci neriesil, mozno pre niekoho banalita, ja sa chcem radsej spytat :-)
Chystam sa na 1. garancnu prehliadku cca za 3 tyzdne, v servise mi ponukli moznost vlastneho oleja a odporucili:
Shell Ultra AV-L 5W-30 vraj ten pouzivaju a mam si doniest 5L
Co ale viem ze do mojho motora by malo ist asi 5,3L - asi mi zvysok doleju zo svojho.
Nasiel som este olej SHELL Ultra Diesel 5W-30 popisany ze znizuje spotrebu a cisti motor - ale to teraz pisu vsade...

Poradi niekto co je lepsie? Mam objednat ten Ultra AV-L alebo Ultra Diesel?
Rocne najazdim cca 21000...

DIKY :drink:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Garanční prohlídky VENGA

Příspěvekod tomasisko » 27.04.2011 15:56

kup co ti doporucili

AV-L ma schvalenia od urcitych automobiliek co ultra diesel nemusi mat
taktiez musi sediet ACEA podla servisnej knizky
skus kuknut napriklad tu:
http://olejposta.sk/?s=1&m=3&t=3&v=3&p=0&a=0
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Další

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé