Kúpiť - nekúpiť

Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod srobik2000 » 18.03.2011 08:12

Vážení kolegovia vlastníci poradte, či si majú kupovať tento model nový zákaznici.
Ja keď zrátam koľko krát som bol v servise a postoj servisných technikov a predajcu som rozhodnutý že nikdy auto značky KIA!!

Od Septembra 2010 mi chrasti a klepe predna palubovka a pristup predajcu a servisu je na úrovni !0! NEVEDIA TO OPRAVIŤ!!
Veľa veci čo opravovali tak som musel reklamovať...

Keď som mal záujem o kúpu tak to ospevovali... teraz mi dokonca povedali že som si "sam auto zhnusil" ja nato že vďaka ich servisu.

NEDOPORUČUJEM!!!!! NEKUPUJTE!!!!!!
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod Aha » 18.03.2011 09:23

To asi píšeš o :kia: Venga? Zkus jiný servis u vás :SK: a uvidíš co ti řekne servis ;) .Jestli to samí co předešlí nebo něco jiného :| .
KIA -Kupujete Ideální Auto
Uživatelský avatar
Aha Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 505  Témata: 2
Registrován: 21.12.2009
Bydliště: Netřebice okr. Český Krumlov  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6)
TOP sponzor (1)

Kia Sportage IV (2016)
57004 km @ 7.0 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod snowko » 18.03.2011 10:58

Nuz, mozno je to dan za novy model, ale asi aj KIA nieco nedotiahla. Kolega si pred 4r kupoval Suzuki SX4, co bol tiez novy model vtedy a v servise bol len na kontrole auta raz za rok. Ja osobne som prvy rok uzivania Vengy bol v servise uz 3x, sice s hlupostami mozno ale predsa. 1. odlepena izolacia nad motorom, 2. vymena palubneho pocitaca za novy nefunkcny, 3. casto rozvietena kontrolka ESC. Opravili len tu izolaciu. Myslim si, ze Venga je vyborne auto s nedotiahnutymi detailami. A to chrastenie plastov mam uz aj ja. Kto vie ako su na tom majitelia v Nemecku, kde su lepsie cesty. Uz som to tu raz pisal, skuste si pozriet fora inych znaciek aut...tam je klud, ticho...dva prispevky za den, aj to moze o kadecom napovedat. Dufam len, ze pri Sportage si dali viac zalezat, lebo ked zacnu chrastit plasty v aute za 22 000 EUR po pol roku, tak to bude uz trapne.
Sam by som dal Venge za priestor, pohodlie znamku 1, dielenske spracovanie taka slaba 2ka, ale nemal som predtym ziadne auto, takze mi vela veci mozno pride normalnych...a niekto kto ma povedzme Ford by len krutil hlavou...:)

srobik2000 píše:Vážení kolegovia vlastníci poradte, či si majú kupovať tento model nový zákaznici.
Ja keď zrátam koľko krát som bol v servise a postoj servisných technikov a predajcu som rozhodnutý že nikdy auto značky KIA!!

Od Septembra 2010 mi chrasti a klepe predna palubovka a pristup predajcu a servisu je na úrovni !0! NEVEDIA TO OPRAVIŤ!!
Veľa veci čo opravovali tak som musel reklamovať...

Keď som mal záujem o kúpu tak to ospevovali... teraz mi dokonca povedali že som si "sam auto zhnusil" ja nato že vďaka ich servisu.

NEDOPORUČUJEM!!!!! NEKUPUJTE!!!!!!
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod Prokeš » 18.03.2011 12:03

čau, bud máš smůlu na kus ale určitě skus jiný servis, mam sice Soula není vyrobený u nás ale to je asi jedno a zatím je ticho žádné vrzání a to doufám tak zůstane, je to divné už si tu aj kluci stěžovali na rez okolo skla , a už to dělají dost dlouho aby to vychytali, měli by se začít víc snažit jinak ostrouhají ,nabídka aut je velká.... :thd:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod ms45 » 18.03.2011 23:28

provokuji :!: , ale co zkusit ix20, mám jí od 23.11. najeto 4.300 km, nic v ní nechrastí, PP bez problémů, jízdní vlastnosti (1,4) na naše podmínky (zejména na běžných komunikacích 90 km/hod) ideální, zrychlení z 50 KM/hod na 90-100 Km/hod za cca 4 vt. (na 3) - i mnohem silnější vozidla v uvozovkách nevěří a nechávají si při předjíždění odstup :thu: ). Zřejmě se poučili z vengy :D , ale přestože se mi původně zdálo, jako když jedu na přehuštěných pneu, tak nyní OK (mám ještě fabi I kombi a nyní se mi zdá při jízdě s ní, jako bych jel po prázdných pneu) - tím chci říci že na dobrých komunikacích není žádný problém, byl jsem včera v Německu - s dětmi (už jsou skoro dospělé a chtěli nějaké ty hadry :tongue: ) - jarní prázdniny - ve 4, po přejetí hranic žádný hluk od podvozku cesta 100 km tam a 100 km zpět (se snahou o úsponý provoz, ale časté předjíždění kamionů, rychlost v obcích 50, mimo obec cca do 110 spotřeba dle PP 5,8 L, čerpáno před jízdou v ONO 31,90 Kč - v Německu cena benzínu cca 1,5 euro). V porovnání s perfektním výhledem z vozidla , zejména na u nás v současné době na četné díry v komunikacích - v Němeku nejsou !!!, stabilitou vozidla, zrychlením , spotřeboou atd. - myslím si (alesoň prozatím OK výběr) . Jinak přeji všem uživatelům Vengy, ale í jiných vozidel mnoho šťastných km. :drink:
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod ombreluk » 19.03.2011 00:01

ms45 píše:provokuji :!: , ale co zkusit ix20, mám jí od 23.11. najeto 4.300 km, nic v ní nechrastí, PP bez problémů, jízdní vlastnosti (1,4) na naše podmínky (zejména na běžných komunikacích 90 km/hod) ideální, zrychlení z 50 KM/hod na 90-100 Km/hod za cca 4 vt. (na 3) - i mnohem silnější vozidla v uvozovkách nevěří a nechávají si při předjíždění odstup :thu: ). Zřejmě se poučili z vengy :D , ale přestože se mi původně zdálo, jako když jedu na přehuštěných pneu, tak nyní OK (mám ještě fabi I kombi a nyní se mi zdá při jízdě s ní, jako bych jel po prázdných pneu) - tím chci říci že na dobrých komunikacích není žádný problém, byl jsem včera v Německu - s dětmi (už jsou skoro dospělé a chtěli nějaké ty hadry :tongue: ) - jarní prázdniny - ve 4, po přejetí hranic žádný hluk od podvozku cesta 100 km tam a 100 km zpět (se snahou o úsponý provoz, ale časté předjíždění kamionů, rychlost v obcích 50, mimo obec cca do 110 spotřeba dle PP 5,8 L, čerpáno před jízdou v ONO 31,90 Kč - v Německu cena benzínu cca 1,5 euro). V porovnání s perfektním výhledem z vozidla , zejména na u nás v současné době na četné díry v komunikacích - v Němeku nejsou !!!, stabilitou vozidla, zrychlením , spotřeboou atd. - myslím si (alesoň prozatím OK výběr) . Jinak přeji všem uživatelům Vengy, ale í jiných vozidel mnoho šťastných km. :drink:


Reknu to asi takhle. Venga se vyrabela asi 3/4 roku a pak prisla IX20. Talze lidi se uz naucili vyrabet spravne na Venze a pak prisla IX20, mezi temito auty je asi 40 jinych vyrobnich postupy nez u Vengy takze lidi uz byli zvykli to vyrabet, a bohuzel venga bylo nove auto tak tam se vzdycky nasla nejaka chybicka. A korejci meli uz vychytane takove malickosti na IX20 oproti Venze. Nechci nikomu rikat ze si nemel koupit to ci ono Ale proste vim jak se to vyrabi.
Kia rio, orange , koupil 14.12.2008, teď najeto cca 17 000km =)
Uživatelský avatar
ombreluk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 2
Registrován: 21.10.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Rio II (2008)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod ms45 » 19.03.2011 00:15

právě proto jsem napsal předchozí příspěvek, ale pro Vengu zase mluví 7 let záruka , ix 20 5 let, ale chyták na klienty co koupil, po 3 létech záruka , ale s výjímkou na snadno opotřebitelné díly (tlumiče, spojka, brzdy atd. ) - je to stejné i u Vengy ?
Zase u Vengy podmínka servisní prohlídky 7 let x cca 4 - 7 tisíc (u dieslu možná ještě o trochu více).
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod srobik2000 » 19.03.2011 08:49

Aha píše:To asi píšeš o :kia: Venga? Zkus jiný servis u vás :SK: a uvidíš co ti řekne servis ;) .Jestli to samí co předešlí nebo něco jiného :| .


Áno píšem o VENGE. Zámerne som chodil len do toho istého servisu aby som nepočúval zase "jaj to Vám zle opravili... za to mi nemôžeme...." a podobne reči.
Človek nikdy nevie , kedy robí dobre a zle. Nuž pôjdem tam ešte raz nech to opravia.... cez zimu sa vyhovárali na tvrdé "stuhnuté" plasty a povedali že keď sa oteplí tak to nebude robiť. Auto určené asi len do teplých krajov. :lol: :angry: xixi

Čo sa jedna podľa predaja tak sa Venga určite nepredáva, tak ako si výrobca predstavoval. Keď presťahovali výrobu na Slovensko.
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod ombreluk » 19.03.2011 10:40

ms45 píše:právě proto jsem napsal předchozí příspěvek, ale pro Vengu zase mluví 7 let záruka , ix 20 5 let, ale chyták na klienty co koupil, po 3 létech záruka , ale s výjímkou na snadno opotřebitelné díly (tlumiče, spojka, brzdy atd. ) - je to stejné i u Vengy ?
Zase u Vengy podmínka servisní prohlídky 7 let x cca 4 - 7 tisíc (u dieslu možná ještě o trochu více).


Veci jako jsou tlumice, spojka atd. jsou myslim jine ale nevim jak je to ted u brzd
Kia rio, orange , koupil 14.12.2008, teď najeto cca 17 000km =)
Uživatelský avatar
ombreluk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 2
Registrován: 21.10.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Rio II (2008)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod tomasisko » 19.03.2011 14:21

srobik2000 píše:Čo sa jedna podľa predaja tak sa Venga určite nepredáva, tak ako si výrobca predstavoval. Keď presťahovali výrobu na Slovensko.


Celkom mi to vyhovuje, paci sa mi mat auto ktore nie je casto vidiet na cestach. Priemerne stretnem jednu za mesiac.. Az na minuly piatok ked som videl 3 behom hodiny
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod ceedleguán » 19.03.2011 15:50

Srobik 2000:Hodně jsem pročítal i jinde na četu tvé trable s autem.Asi opravdu nepovedený kus.Někde ti dokonce radili ,abys ho vrátil.Snad se povede to auto konečně dát do takového stavu ,aby jsi byl s ním už spokojený.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod peter562/12 » 20.03.2011 17:22

ja musim napisat ze ked som chcel kupit nove auto tak som chodil viac jak rok po auto predajniach.a pravdu povediac tak potom som uz na kazdom aute nasiel nieco co mne vadilo.a verte vadilo.vengu som vybral preto ze niesom f-1 a taktiez niesom zase lenochod na ceste.ale hlavne pre ten fantasticky pohodlny priestor pre posadku auta.a je toho viac co sa mne paci na tom aute ako nepaci..
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod branor » 23.03.2011 22:44

Ja som sice podstupil par navstev v servise, ale nemozem si stazovat, auto funguje zatial spolahlivo, tvrdsie tlmenie mi celkovo vyhovuje aspon lepsie sedi v zatackach, onedlho oslavime 1 rok co ho mame a veci ktore sme riesili mozem nazvat len malichernostami, ktore chapem, kedze sa jedna o novy model. Samozrejme nechcem tym ospravedlnovat KIU, lebo tieto veci sa podla mojho nazoru daju riesit aj promptnejsie, ale povedzme si zalezi hlavne od ludi co vasu reklamaciu vybavuju... Takze moj nazor je asi taky ze auto za tu cenu a s tym komfortom by som tasko inde hladal. Vrzganie plastov nechcem prechvalit, ale zatial v unosnej norme - v zime viac, teraz tusim nic... a inak rad pocuvam nahlas hudbu :-D. Trosku viac ma trapia kamienky co obijaju zadne dvere, pojdem to vyskusat nech si to kuknu v servise a kupil som dlhsie univerzalne zasterky tak vyskusam ci to nebude lepsie...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod rbw00 » 11.05.2011 11:12

Ahoj, mám presne ten istý problém. Kam chodíš do servisu? Už si sa niekam posunul v riešení tej palubovky? ja som už tiež zufalý. Bol som tam niekoľkokrát. Síce mi tam dali nejaký tmel medzi palubovku a okno, ale problém pretrváva a vyhovárajú sa, že to pracuje celá palubovka a že "to sú KIE", FAKT SUPER PRÍSTUP. Ale keď som ho kupoval tak to bolo naj auto na trhu a všetko bude super a blá blá blá.
rbw00 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 11.05.2011
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
33000 km @ 6.5 l/100km

Re: Kúpiť - nekúpiť

Příspěvekod srobik2000 » 15.05.2011 16:10

Ja do NR aj mi povedali ze mozem ist aj do ineho servisu... ale ja len tam, aby potom kritizovali pracu druhych. Tento tyzden im budem volat ci sa nieco zmenilo , ci sa to uz naucili na druhych autach... nebudem moju vengu davat na pokusy!!! :no: ;) MOTORCAR NITRA s.r.o.
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Další

Zpět na Venga

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé