doporučené převodové stupně na displeji

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod jirka.zc » 11.03.2010 18:20

Zdravím všechny nové majitele"VENDY" a musím se podělit s jedním podle mě "odfláknutým pomocníkem" a to doporučení rychlostních stupnů, je to teda podle toho jet správnej mazec, pro nás, co slyšíme motor, je to absolutně napřijatelné již od trojky , 5 a 6 nejvíce. Nevím co dělali inženýři při testování, měli by to podle mého názoru a praxe hodně rychle přehodnotit, protože kdo je tzv.na motor hluchý a řídil by se podle toho, tak si ho dost huntuje. Nevím jak u ostatních motorů , ale já mluvím o dieselu 66kW. Má někdo podobnou zkušenost??? :shock: :kia:
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Jakub » 11.03.2010 19:45

Ty symboly jsou určitě nastaveny tak, aby vyhovovaly "zeleným", ne motoru ;-)
Máš pravdu, kdo umí poslouchat motor, ten vlastně ani nemusí mít ani otáčkoměr.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod milan79 » 14.03.2010 17:41

Ale takto je to napr. aj u ceeda nie len u Vengy. Tiez suhlasim, ze pre cloveka co nie je hluchy je to nepouzitelne.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Standahe » 16.03.2010 00:09

Taky mě to překvapilo. Při jízdě po rovině to ještě ujde, ale do kopce nepoužitelné. Většinou je tam požadavek na přeřazení na vyšší stupeň, požadavek na nižší stupeň se objeví velice zřídka.
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Tomík » 05.05.2010 13:55

Zdravím,
souhlas s řazením do 4-ky bez displeje, u vyšších stupňů to docela odpovídá. Při řazení na nižší stupně nedoporučuju vůbec reagovat na displej jinak to i chcípne.
Venga 1,6 CRDi 94kW.
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Standahe » 07.05.2010 11:37

Asi konstruktéři už nestačili dopsat pořádný program. Když jsem se na to ptal technika, ten vůbec nevěděl, že tam takový napovídač je.
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod runis » 03.06.2010 19:10

Mi to příjde v pohodě. Nahoru na rovince mi to ukáže kolem 2000 ot/min a dolů to po mě chce řadit kolem cca. 1300 ot/min. Dokonce se mi zdálo, že když jsem jel do kopce, tak mi to ukázalo požadavek na přeřazení až někde téměř u 2200 ot/min. Ale mám naftu 1,6 CRDi. Tak možná proto.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Tomík » 04.06.2010 06:22

runis píše:Mi to příjde v pohodě. Nahoru na rovince mi to ukáže kolem 2000 ot/min a dolů to po mě chce řadit kolem cca. 1300 ot/min. Dokonce se mi zdálo, že když jsem jel do kopce, tak mi to ukázalo požadavek na přeřazení až někde téměř u 2200 ot/min. Ale mám naftu 1,6 CRDi. Tak možná proto.


To jsou přesně ty otáčky, kdy mě to taky informuje o přeřazení, ale z 3-4 je to podle mě dost málo a zbytečně trpí-veme to, ale není to ono.
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod sokipali » 07.09.2010 11:18

Zdravim,

mam Vengu 1.4 benzin. Tiez som si to vsimol. Smerom dole na podradenie mi kontrolka ani raz neblikla a to aj ked som to testoval do kopca a motor skoro zdochol. Smerom hore je to tiez cudne stale to preferuje 5 aj ked s nou nevladze. ...

Zaujimalo by ma ci je to len vada u par vozidiel alebo principalne to je zle.

Pali
sokipali Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 03.08.2010
Bydliště: Slovakia  Czech Republic (cz)

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Muaddib » 07.09.2010 11:44

Je to sice mimo vengu ale u ceeda me to vcelku i vyhovuje. Byl jsem zvyklej z fabie ji drzet trochu pod krkem a vytacet ji do otacek aby se to aspon hejbalo ;-) ale ted si nemuzu stezovat. Diky tomu jak je prevodovka sprevodovana tak na 3ku a 4ku po praze v klidku na 50 a nejcetim zadny skubani nebo takovy ten dusivy pocit kdyz je motor neprikrmenej. Ukazatel prerazovani mi tedy alespon u ceeda ( 1,6 93kW) ukazuje zhruba stejne jako jsem zvyklej radit. Prerazovat v rozmezi 2200-2500 otacek za minutu je v mestske jizde a i tak trochu pri ekonomicke jizde prakticky bezny ... Zvlast u motoru ktery je o 400 otacek na volnobech nize nez treba starsi skodovky
Muaddib Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 3
Registrován: 13.07.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2010)
28500 km @ 6.5 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Muaddib » 07.09.2010 11:47

Na me ten ukazatel spis pusobi jako .... Moc me vytacis budu hodne papat tak prerad. Smerem dolu ti radit nemusi protoze tam uz preci jen ta spotreba bude vice zanedbatelna nez v opacnem priade. Tot muj nazor.
Muaddib Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 3
Registrován: 13.07.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2010)
28500 km @ 6.5 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod mouzi » 08.09.2010 19:59

Je to jak pise Jakub, ten "naseptavac" je tam hlavne proto, aby motor jel na co nejmensi mnozstvi paliva, ne abyste si dobre zajezdili. Mne to na benzinovem Riu II doporucuje radit uz pri 2000 ot., coz je pro hlucheho asi v poradku, pro me ne. Nicmene byl jsem se na tuto skutecnost informovat v servisu a sef servisaku mi pravil, ze on osobne ve firemnim benzinovem Riu jezdi mezi 1800 a 2200 otackami, co je nad to je pry uz za vyssi pridel paliva. Kdyz videl muj udiv, ze by se otacky benzinaku pohybovaly v tomto spektru, tak rekl, ze tomu motoru to nevadi, proste dokud to vylozene nekucka a neskube, tak se nic nedeje. Samozrejme tyto otacky je moze udrzovat pri plynule jizde a po rovince, popr. z kopce. Do kopce nebo pri predjizdeni je samozrejmost podradit, i kdyz si PC mysli neco jineho. Taky jsem si vsiml, ze mi radi radit nahoru jen kdyz vic seslapnu plyn, ale kdyz udrzuji rychlost par vterin na stejnych otackach, tak symbol zmizi. Zrejme predpoklada, ze kdyz pridavam plyn, tak se rozjizdim a mam v umyslu radit nahoru. Kazdopadne (uz OT) mne i motoru chybi 6ka :(
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod peter562/12 » 09.09.2010 00:04

Manzelka sa podla toho riadi .nevadi to.no ale ked sa riadi podla toho hore kopcom a ked jej poviem ze motor kape a povie ze venga chce furt 5ku tak sa dostavam do otaciek ja a nie auto.a z vaznou tvarov sa na mna pozrie a povie ze co sa seriem ked venga nechce aby podradila.je to moja chyba lebo ked urobila vodicak co doteraz neviem ako nevedela radit. TAK SOM JEJ UKAZAL KDE TO UKAZUJE a terez sa podla teho riadi a hotovo .......
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod zulyk » 09.09.2010 06:05

zober nejaku lepiacu pasku, toho "nasepkavaca" prelep a pani manzelka sa bude musiet riadit podla seba :)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod peter562/12 » 02.11.2010 10:27

uz jej konecne drblo vtej hlavicke.a konecne sa podla toho neriadi.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé