doporučené převodové stupně na displeji

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod tomasisko » 02.11.2010 11:47

doporucene rychlostne stupne su na zaplakanie, mohli radsej urobit zobrazovanie aktualneho stupna ako doporuceneho

smerom dole mi to nikdy este nic nedoporucilo
skusal som tam dat aj v 30km/h 5ku motor klepal ako pri 40stupnovej horucke ale na displeji nic dokonca som skusal aj s tym chvilu ist ale skapalo mi to
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod stanix » 02.11.2010 15:01

Našeptávač je u Kie slušně řečeno k ničemu. Co jsem si ale všiml u FL Fóbije a Oktáfky je "umělá inteligence" PP lepší. Už při začínajícím poklesu ot. při jízdě do mírného kopečka PP "předvídá" a radí podřadit, kdežto u Sída si tvrdošíjně trvá na 5. :blink: Ale je mi to fuk, hluchej nejsem a škodofky u mě stejně skončily Fávem a dál je to VW šajsdrek :yawn:

>> K.I.A. Cee´d SW 1.4 CVVT MY11 <<

" Když chcete něco udělat, udělejte to raději hned. Zítřek nemusí přijít. " S.Š.
Uživatelský avatar
stanix Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 3
Registrován: 25.10.2010
Bydliště: Vyškov okolí  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
101000 km @ 6.5 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod peter562/12 » 10.11.2010 18:08

tak som tiez skusil ist na 5-ku co najmensiou rychlostou a cuduj sa svet. pytalo si uz 4-ku.tak povzbudeny som zase skusal ist na 4-ku co najmenej a pytalo si 3-ku potom som skusal ,ale na dvojku uz neukazovalo.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Korejcobijec » 11.11.2010 15:58

Já se na tyto hodnoty vůbec nedívám a jezdím si podle svého.V rozpětí 2-3 000ot.Pod dva podřadím ,nad 3 přeřadím. :thu:
Korejcobijec
 


km @ l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod bul » 11.05.2011 21:39

Displej doporučující řadit rychlostní stupně je k ničemu a určítě i hluchý by minimálně u Vengy 1.4 CVVT poznal, že pokud by podle něj řadil, tak něco není v pořádku. Hlavně, že v příručce pro uživatele se píše, že "nemáte jezdit v malých otáčkách".
bul Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 28.03.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod -Petr- » 12.05.2011 11:14

Potvrzuju, že i u Ceeda to je tak. Je to nepoužitelný, ale hlavně že má výrobce možnost napsat, že to má asistenta řazení. Hned po koupi jsem s tím jel na reklamaci a tam mi vyjeveně řekli, že "oni to tak mají taky, tak to závada není". :shock: Co mě zaráží - proč to dávají i nadále do nových typů aut? Když o tom přece musí vědět? V mém případě to ukazuje o stupeň méně než je potřeba v tu chvíli a chce to tam cpát pětku už od 70 km/h a vůbec to nerespektuje, jestli se motor roztáčí nebo jestli jeho otáčky klesají (při jízdě do kopce na čtyřku). Podřadit mi to ukázalo za ten rok co Kiu mám cca 3x, dvakrát asi čtvrt vteřiny před tím, než to chcíplo..... opravdu to je paskvil. To by mně zajímalo, jestli jde o "vlastnost" nebo o "závadu" podle mého jde o laxnost výrobce.

Je to stejný jako byste si koupili skříň a dveře k ní přilepili izolačkou. Samozřejmě izolačkou :kia:
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod vasatkoj » 15.07.2011 14:14

Asistentem se přímo neřídím, ale když nepospíchám tak sám od sebe řadím v podobných okamžicích jak radí asistent. Nemá to nějakou hlubokou inteligenci, je to navržené pro klidnou ekonomickou jízdu. Zařadit pětku v 70ce a pak zrychlovat na rovince mi nepřijde neobvykle, motor rozhodně neprotestuje a hladce zrychluje. Spíš je problém že mi neukazuje podřazení.

P.S. Tchánovi v Golfu 1.2 TSI ukazuje přeřazení na šestku již v 60ti. Doba, kdy se motory musely vytáčet alespoň na 3000 otáček je dávno pryč.
Johny

Kia Sportage 1.6 MHEV DCT Exclusive 4x2
Kia Ceed SW 1.6 CVVT Comfort Plus MY 2010, 12/2010
Uživatelský avatar
vasatkoj Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 6
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Praha-východ  Czech Republic (cz)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Šmoulič » 02.12.2014 22:34

vasatkoj píše:Asistentem se přímo neřídím, ale když nepospíchám tak sám od sebe řadím v podobných okamžicích jak radí asistent. Nemá to nějakou hlubokou inteligenci, je to navržené pro klidnou ekonomickou jízdu. Zařadit pětku v 70ce a pak zrychlovat na rovince mi nepřijde neobvykle, motor rozhodně neprotestuje a hladce zrychluje. Spíš je problém že mi neukazuje podřazení.

P.S. Tchánovi v Golfu 1.2 TSI ukazuje přeřazení na šestku již v 60ti. Doba, kdy se motory musely vytáčet alespoň na 3000 otáček je dávno pryč.


Jojo, přesně tak... :)
KIA Ceed SW II 2014, 1.6 GDI FIFA
Šmoulič Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 08.10.2014
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
24500 km @ 6.8 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod l_laco » 15.12.2017 12:44

Nie je možné toho asistenta niekde v Menu vypnúť úplne?
:kia: :SK:
Kia Ceed SW 1,6 GDi SlovakXedition 2014
l_laco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 24.10.2017
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2014)
118000 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod pacesol » 16.12.2017 19:13

:D :D :D :thu: :thu: Já jsem strašně dlouho přemýšlel, jestli se ďábelským našeptávačem ekoteroristů někdo řídí a opravdu asi ano. A to jste ještě nejeli v autě s kosočtvercem na kapotě. Tam jsem to jednou vyzkoušel a ono to chcíplo už u dvojky. Mám kamaráda, který razí teorii, že by se benzínový motor neměl točit přes 3 tis. otáček. Ano. Neušetří a motor totálně skorozničil. Po sundání ventilového víka byla hlava kompletně zamazaná vazelínou z oleje. Jednalo se o kombinaci olejových výparů z oleje, který se nezahříval na správnou teplotu a tím špatné funkce detergentů v oleji. Olej se prostě usazoval kam mohl. Já osobně na ta čísla nehledím. Řadím cca 300 otáček pod omezovačem. :drink: :kia:
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod mv12 » 16.12.2017 19:53

Při tak extrémním stylu řazení se asi nedostaneš dál než na trojku :lol: Aspoň já, pokud s 1.6 GDI začnu od jedničky přeřazovat někde u 6000 ot. tak na té trojce jedu už určitě kolem stovky. Nevím teď přesně, ale hádám, že při té stovce jsem na trojce teprve někde mezi 4-5 tis. otáček, takže moc dál se takovým stylem řazení pokračovat nedá... :D Ze čtyřky na pětku bych to odhadoval až někde dost hodně za 150 km/h, možná kolem 160, a kolik to jede při 6 tisl. ot. na pětce ani netuším, to jsem asi vyzkoušel jen jednou kdysi dávno :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod souk69 » 16.12.2017 19:55

:? No že někdo řadí podle nějakého našeptávače a čeká na pokyn, až mu motor chcípne :thd: ....... Nechápu takové řidiče. ;) Snad slyším zvuk motoru a řadím podle toho a podle dalších podmínek. Ani podle otáčkoměru.... Jak by asi takový ,,řidič" byl schopen jet v minulosti, když auta neméla ani otáčkoměr natož nějaký našeptávač řazení :tongue: .............
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod pacesol » 16.12.2017 19:59

mv12 píše:Při tak extrémním stylu řazení se asi nedostaneš dál než na trojku :lol: Aspoň já, pokud s 1.6 GDI začnu od jedničky přeřazovat někde u 6000 ot. tak na té trojce jedu už určitě kolem stovky. Nevím teď přesně, ale hádám, že při té stovce jsem na trojce teprve někde mezi 4-5 tis. otáček, takže moc dál se takovým stylem řazení pokračovat nedá... :D Ze čtyřky na pětku bych to odhadoval až někde dost hodně za 150 km/h, možná kolem 160, a kolik to jede při 6 tisl. ot. na pětce ani netuším, to jsem asi vyzkoušel jen jednou kdysi dávno :D
6 řadím někde kolem 160. Tu ale nedotočím, protože u 210 mi začnou vibrovat kola a gumař mi je nechce dovážit. :? :? By mne zajímalo, jakou zpětnou vazbu si z toho vezme našeptávač. :tongue: Ne ale vážně. 1,6 cvvt má super od trojky poskládanou převodovku 4,5,6 na sebe nádherně navazují a přesahy jsou max 1.100 otáček.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod Beda » 16.12.2017 20:02

Kdykoliv sedam do sluzebniho cee'du, tak ten naseptavac vypinam, docela mi vadi :thd: ... kdyz vam do rizeni nekeca manzelka ci pritelkyne, tak je to navigace a nebo v tomto pripade naseptavac, jak ma clovek radit :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: doporučené převodové stupně na displeji

Příspěvekod mv12 » 16.12.2017 20:16

Mě nevadí, tak to mám zapnuté, ale ignoruji ho ;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé