Klepanie motora 1,4CRDi

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod jirka.zc » 27.09.2011 14:52

branor píše:Ahoj, vdaka za prispevok, takze odporucas? ziadny pokles vykonu alebo vyssia spotreba oproti povodnemu softveru? To zjavne klepanie pri urcitych teplotach je len tihsie, alebo zmizlo uplne?

:kia: :CZ: Horší to určitě není, to ztišení myslím celkový chod motoru, ale okolo tý dvacítky až 24 je to skoro stejné t.j. klepe a nejede,zabere až po došlápnutí pedálu do podlahy kolem 2200 ot.,ale zajímavé je, že občas jede normálně i při těchto zmíněných teplotách. Zdá se mi, že se to trochu zlepšilo do tý dvacítky. Vyzkoušejte a uvidíte, nic to nestojí a určité zlepšení tam pozoruji. :thu: :kia: :CZ:
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 30.07.2012 14:35

Zdravím všechny majitele a uživatele tohoto pěkného auta. Já mám vegu jako služební servisní auto letos od konce ledna. První dojem z motoru byl že je to hrozně líňoučké :( . Říkal sem si je to syrové uvidíme později. Po asi 5 000 km se začlo ozývat klepání z motoru když ručička otáčkoměru mýjela 1600 až 1900 ot. jak sem se dočetl je to asi normální. Před tím sem jezdil na fábii 1,2 / 47Kw. 225 000 km a žádný problém .Tak sem jezdil dál až sem měl o něco přes šest tisíc tak se projevila další věc , že nechtěl držet tempomat. Ale zase né pokaždý. Postupně sem vysledoval že to bylo jen do mírného kopce a rychlost začla klesat, když sem přepl palubní počítač na okamžitou spotřebu tak vubec nepřidával. Ale stačilo prošlápnout plyn až na podlahu a zase pustit a okamžitě stoupla spotřeba a rychlost se začla dorovnávat na nastavenou hodnotu. A takhle furt dokola než sem dojel do cíle nebo mě to přestalo bavit.Já bych to nazval dírou v plynu. Přesně do 2200 ot. motr byl hrozně líný a někdy se projevoval neochotným klepání. Jediný řešení bylo pedál až na podlahu potom konečně zareagoval a vydal se ku předu. Postupně sem zjistil že to dělá až když je venku vic jak 18 stupňů. Za chladna se stím dalo jezdit.
Tak sem zavez auto do servisu s popisem všech funkcí. Odpoledne mě volali že se závada neprojevila. Tak se to opakovalo ještě jednou. Když sem tam byl po třetí tak sem vypadal jako ***. Tak mě dali sebou jednoho technika přímo z dílny. A hurá zavada se projevila. Tak zkoušeli všechno možné snad 4krát přehrávali softvér a po sedmé návštěvě během asi čtyř měsíců konečně změna . Motor neklepe a jede tak jak za těch prvních 20 000 km ještě ani jednou nejel. A ani neklepe. V servisu mě řekli že to dělal nějaký "egr ventil" co přepouští výfuk plyny zpět kvuli emisím. Ještě sem s tím dál nejel , zatím mám jenom cca 200 km od opravy. budu dál informovat.
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod jirka.zc » 30.07.2012 17:52

:kia: :CZ: Zdravím hajdu4 a to co píšeš jsem zažil asi před rokem u nás v Č.Budějovicích, dopisoval jsem si ohledně toho i s hlavním technikem KIA Motors v Praze a nikdo si s tím nevěděl rady a po roce udělali ten opravný software a tím to skončilo. Technik se mnou jezdil s připojeným PC a nikdy to žádnou závadu naukázalo a tím to skončilo. Takže budu velice rád, když zase po ujetí nějakejch km za těchto teplot okolo 20 stupnu napíšeš co to dělá. Sice jsem si už tak nějak horko těžko zvyknul , ale stále se s tím nemůžu smířit, že takový motor vůbec pustí do provozu. Vždy se vymlouvali na to , že system vstřikování DELPHI který je u 1,4 používán má tento průvodní jev . U 1,6 se používá vstřikování BOSCH a tam to nedělá. :thu: :kia: :CZ:
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod branor » 30.07.2012 19:29

Tiez som zvedavy, mne v zime to auto jednoducho tiez jazdi lepsie... A cez leto sa niekedy citim, ako keby som jazdil na traktore... Ak je to nejaky EGR ventil dufam ze to priznaju a vymenia aj nam...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod Beda » 30.07.2012 20:21

Offtopic :
Kdyby nemusely automobilky honit emisni limity, tak by nevznikaly takove kraviny jako je EGR ventil a nedoladeny soft :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 01.08.2012 14:14

Auto mám lehce přes pul roku a mužu říct že teprve teď sem objevil motor :D :D :D :D . Není tam žádný zlenivělý řachtadlo. Od opravy tam mám skoro 500 km. město, dálnice ,okrsky a kolony. ranní start při 14 stupních i večerní start kdy to celý den stálo bylo 29. JEDE A JEDE A JEDE A NEKLEPE !!!! Krásně se rozjíždí od 1500 otáček a není problém řadit další rychlost ve dvou tisíc.Žádná díra v plynu a okamžitá reakce na změnu polohy plynu. A zdá se drží í tempomat. Prostě paráda. Mě zatím neviměnily EGR ventil jen ho přebrousily. Ale svítí kontrolka elektronika motoru. Už mě to vymazali , ale sviti znovu. Budu ještě chvilku testovat pak to tam zavezu znovu na výměnu toho egru. AHOOOJ :) :)
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 01.09.2012 15:27

Ahoj . Tak utekl měsíc na tachometru mám další 4000 km.Motor běží skoro pořád bez chyby. Jen posledních asi 14 dní se občas objeví zase ta "funkce" ale vždy jen na kraťučko a to asi do minuty postartu. pak už se to neobjeví. V servisu sem pořád ještě nebyl , takže kontrolka stále svítí. Jen mě překvapila hladina motorového oleje. Jen ze srandy sem zkontroloval měrku a nestačil sem se divit. bylo tam pod minimem , na tachometru sem měl 22 000km. U fábie sem nebyl zviklej kontrolovat olej ani když měla njeto 220 000 Km. Spravil to až celej litr ,pak měrku ukazovala pulku. Je fakt že sem nekontroloval olej u nového auta. takže nevím jakej byl výchozí stav.
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 01.05.2013 21:12

Ahoj
Tak zima odezněla a jakmile se začlo oteplovat problem se začal znovu objevovat.Při venkovní teplotě kolem 10 stupňů vše normální, po odstavení a znovu rozjetí po cca 30 min z motoru vysálalo teplo a něco ohřálo a motor už nechce jet, je línej a reaguje až na plnej plyn.když je venku 26 a startuju studený motor jedeu už od začátku blbě.
Stačí jet chvilku z kopce bez rychlosti v motoru se NĚCO ochladí a motor jede chvilku normálně. Po příjezdu do města po nějaké dálnici a popojíždění po semaforech doprovází každej rozjezd hlasité klepání motoru.
S písemným popisem techto závad sem auto odevzdal do servisu. Po týením bádání je rezumé že neví co s tím.Místo toho oby se egr ventil zavíral tak se čím dál víc otvírá a zavře se až při plném plynu. Čeká se na vyjádření od importéra z prahy.Možná přijede nějaký korejec a bude ladit software přímo ve voze a za jizdy.prej už to tak jednou řešili. Zítra si jdu pro náhradní auto.
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod branor » 02.05.2013 07:51

Ahoj, mam rovnaky problem uz od zaciatku, servis nevie co s tym a kedze mam auto uz presne 3 roky akosi som si na to zvykol. Samozrejme teraz v obdobi po zime to vnimam omnoho viac, lebo cez zimo bol klud, a teraz pri otepleni uz zacina blbnut... klepanie, pomalsie reakcie atd... toto auto je asi len sezonne na zimu :-) Ten motor neni slaby a vie sa spravat velmi svizne a aj silno, ale niekde je nejaka zrada a urcite to ma suvis s teplotou.... samozrejme som zvedavy ci sa na zaklate tvojej staznosti podari nieco dosiahnut, drzim palce a daj vediet o dalsom priebehu...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 03.05.2013 19:12

Zatím žádná změna. Budu je otravovat až po svátcích. Zatím sem dostal jako náhradní auto Rio 1,4 benzin 80 Kw. 9000 Km. Až mě překvapilo jak snadno mě ho pujčili a žádný prupovídky u toho taky neproběhly.
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 13.05.2013 17:12

nic se nezměnilo. auto podle carcontrolu stoji uz vic jak 12 dní. dozveděl sem se že čekají na nové auto aby mohli zkoušet vyměňovat jednotlivé dily a hledat co pomuže. tak uvidime. mám zkusit zavolat zase za týden.
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 23.05.2013 17:37

Zdravím Vás všechny. A nemám zrovna dobré zprávy. V servisu se snažily sehnat auto se stejnou specifikací. Nakonec mě pozvali abych si vyzkoušel že nakonec to moje auto nejede zas tak špatně. Seděl sem jako spolujezdec a na klíně sem měl servisní noťas který ukazoval stav EGR ventilu. I na volnoběh je otevřený asi na 30% při přidávání plynu se otvírá čím dál víc až poloha plynu dosáhne skoro maximální uroveň dojde k okamžitému uzavření a auto vyrazí kupředu.
Nejhorší je že oni to vidí ,cítí ale diagnostika nic neukazuje tím pádem je vše v pořádku a nedá se s tím nic dělat. Navrhli poslední možnost a to zkusit RACINGBOX . bude to stát asi 7000 Kč. Takže až bude namontováno a budu mít pár km najeto se zase ozvu. Ahoj
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod Beda » 23.05.2013 20:25

Racingbox za 7000,- je zlodejina stejne krabicky se na e-bay prodavaji za ~1700,- viz. http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... ed&_sop=15
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8286  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod PARIK » 04.06.2013 13:20

Ten Racinkbox navrhl autorizovaný servis.To se divím, dej prosím vědět jak to jede.Dík.
PARIK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  
Registrován: 14.05.2008
Bydliště: Hrbov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
14500 km @ 5.2 l/100km

Re: Klepanie motora 1,4CRDi

Příspěvekod hajda4 » 04.06.2013 18:26

Ahoj !
Jo ten Racinkbox navrhl přímo servis. Kia autopark brno božetěchova.
Velké očekávání a těšení se vystřídalo pomalu přicházející vystřízlivění. Dneska ráno mě to namontovaly. Chtěl sem ještě ať se mě mrknou na ložiska v kolech. Ozývá se mě hučení od podvozku ,které je znatelné cca od osmdesátký víš . přezul sem na letní ale je to pořád slyšet. vysvětlili mě že jsou to určitě kola že ložiska jsou v pořádku. Uvidíme však ono se to projeví. V pondělí jedu do Opavy tak snad se to nerozsype.
Po instalaci Racinkboxu je auto až překvapivě žívější a jede jak drak . Krásně tahá snad už od 1200 otáček a nedej bože tomu šlápnout trochu víc. je to perfektní. Ale postupně jak dneska přibývali km (během dneška 127 KM) a venku se trochu oteplilo odpoledne palubní počítač tady v brně ukazoval 19 stupňu, tak se ona funkce nechutě reagovat na plynový pedál projevovala čím dál častěji. Odpoledne když sem míříl domu po dálnici sem zkusil i tempomat a nedrží!!!!!!! Kurňa už mě to nebaví !! já chci už normálně jezdit a né pořád šlapat na plný plyn aby auto trochu reagovalo. :twisted: :evil: :!: :shock:
hajda4 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 13.01.2012
Bydliště: Veverská Bítýška  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2012)
233333 km @ 5.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé