Zvýšené otáčky motora po štarte

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod whilliam » 17.06.2010 11:26

A to budeš prekvapený v zime keď ti to bude točiť 1800-2000ot/min. :tongue:
whilliam Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 2
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
38077 km @ 7.58 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod MAKU19 » 07.07.2010 20:09

:D Tak som to dnes znova zažil, ale už som si dal pozor na sledovanie "budíkov". Tak zrýchľovanie sa prejavu hlavne až po zaradení 3 , otáčky sú tak 1300 až 1500 a rýchlosť na rovine dosahuje 30 - 40 km/hod bez nohy na plynovom pedáli. Tak to je po štarte pekné prekvapko keď to človek zažije prvý krát! :D
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod vladislav » 07.07.2010 21:04

:lol: Je poznat,že málo lidí jezdilo s auty které měly ještě manuální..sytič...Budme rádi,že dnešní auta startují bez prošlapávání plynu, vytahování manuálního sytiče apod..Jo to byla doba.. ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod ferino » 07.07.2010 21:34

vladislav píše::lol: Je poznat,že málo lidí jezdilo s auty které měly ještě manuální..sytič...Budme rádi,že dnešní auta startují bez prošlapávání plynu, vytahování manuálního sytiče apod..Jo to byla doba.. ;)


Ja aj take auto este mam a som rad ze si mozem nie len zaspominat, ale aj zajazdit s celou tou pripravou potrebnou pred jazdou. :D
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod PetrLa » 08.07.2010 15:34

no není tomu zas tak dlouho co jsem jezdil Škodou 130L - pětikvalt....to bylo žihadlo :-D (ironie)
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod MAKU19 » 08.08.2010 18:16

:( Znova sa vraciam k tejto téme po určitých skúsenostiach (4700km).
Zistil som že vlastne že po štarte automaticky sýtič určitú dobu udržuje motor vo vyšších otáčkach, čo sa prejaví najmä po preradení 1-2-3, kedy musím na 3 niekedy na sídlisku pribrzďovať aby som nemal problémy s riadením. Neviem či sa potom tento jav nepodpisuje aj na moje zvýšenej spotrebe 8,3l/100km keďže väčšinou jazdím po meste a či by nebolo vhodné ísť do servisu skontrolovať nastavenie sýtiča? :oops:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod zulyk » 08.08.2010 18:54

sytic je automaticky, to jest, po zahriati motora sa automaticky vypina, cize neviem co vlastne by si chcel kontrolovat, pokial ti nesvieti ziadna kontrola ohladom emisii alebo riadiacej jednotky, nevidim v tom problem, zasa na kratke trate a po meste je zvysena spotreba samozrejmostou

ale pre istotu by ti mohli auto napichnut, ci tam niesu zaznamenane nejake zavady :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod MAKU19 » 08.08.2010 20:32

;) Ja som len chcel vedieť či je normálne takéto chovanie alebo je to iba problém môjho auta_ :oops:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod zulyk » 09.08.2010 07:13

ja myslim ze z mojho prispevku je jasna aj odpoved, zvysene otacky pri studenom motore je uplne normalna vec ;) :kia:
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod titanus » 09.08.2010 09:40

@MAKU19
mas jednu bezkonkurencnu vlasnost, auto ti nemoze na 1 - 3 nikdy zdochnut :lol: teda aspon podla tvojho opisu...ak tomu teda spravne rozumiem (zase) tak mas natolko zvysene otacky ze zaradujes rychlost bez toho aby si pridaval subezne pri pustani spojky plyn? ze auto udrziava najme pri studenom motore zvysene otacky je vec samozrejma ale aby auto po zaradeni "samo" zrychlovalo ?? nechal by som v tom previezt mechanika ale aby si sedel vedla neho a hlavne mu pozeraj na nohy ako a kedy radi, ci nebude chybicka tam :D


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod MAKU19 » 09.08.2010 10:24

;) Pýtal som sa v servise KIA a tam mi povedali že je to vlastnosť automatického sýtiča a pokiaľ sa motor nezohreje na pracovnú teplotu tak tento jav trvá a auto skrátka ide rýchlejšie než šofér očakáva.
Nastavenie charakteristiky sýtiča nevedia ovplyvniť. :oops:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod titanus » 09.08.2010 10:30

tak uz ostava len jedno nastavenie - sofera :) casom si zvyknes...horsie bude ze ked sadnes do ineho auta tak ti to par krat "zdochne" ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod srobik2000 » 27.12.2010 15:47

Katikakus píše:
MAKU19 píše:
Katikakus píše:Toto neni problem, ale standardni chovani motoru za studena. Ridici jednotka zvysi privod paliva na volnobeh. Takovy elektronicky sytic.

Tve prvni auto, co?

:( No doteraz som nikdy nemal problém s tým aby sa mi auto po zaradení jednotky samovoľne zrýchľovalo (to NIE JE VOĽNOBEH) až som musel šlapnúť na brzdy. Vždy sa pomaly rozbehlo do zaradenia dvojky, teraz to bolo nekontrolovateľné! :shock:
P,S.
:thu: Je to moje 6 auto ale prvá VENGA KIA :thu:


Ten "sytic" funguje i pri zarazene rychlosti. Bez plynu se elektronika snazi drzet otacky na cca 1000 ot./min nez se motor zahreje. Tzn. ze kdyz pustis spojku, tak elektronika pridava az se otacky zvysi na 1000/min. Zvyseni otacek ze standardnich 800 na 1000 mi nekontrolovatelne neprijde. Ujistuji te, ze je to normalni a delali to vsechna moderni auta se kterymi jsem mel moznost jezdit.


Presne tak sa správa aj moja Venga, Už si dávam pozor, že na prvom stupni sa auto rozbieha a rýchlo aj bez plynu alebo pri minimálnom plyne neprimerane rýchlo sa pohne !!! Skúsili ste pri nezaradenom rýchlostnom stupni nastaviť s plynom rôzne otáčky motora a udržať ich? mne sa to nedarí ...
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod Jakub » 28.12.2010 00:04

On tam ve skutečnosti žádný sytič není. Otáčky a bohatost směsi nastavuje řídící jednotka podle předdefinované mapy na základě mnoha údajů (mj. i teplota motoru). Ovlivnit by to šlo jen přehráním softwarové mapy, ale těžko bude jiná k dispozici. Při nízkých teplotách dokáže studený motor na 1 zrychlovat i bez přidávání plynu. Je to běžný jev, studený motor potřebuje vyšší otáčky (odpor vlivem ztuhlého oleje, palivo má tendenci se srážet na chladných stěnách válce).
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Zvýšené otáčky motora po štarte

Příspěvekod JonnY » 29.12.2010 18:11

.
Naposledy upravil JonnY dne 08.02.2017 00:04, celkově upraveno 1
JonnY Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 261  
Registrován: 22.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé