LPG do Vengy...

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod airwaves » 14.02.2011 18:15

ČSN se jen hemží příkazy a zákazy a školeními a potřebou odborníků s kulatým razítkem - nelépe totalitní odborník kolem 55 let s pleškou , kufříkem a pupíkem.... :D který vás za patřičný obnos řádně proškolí v čemkoli a kdykoli :D (vyhl. 50, vazači, obsluhy tlakových nádob, kotelníci, řidiči VV, jeřábníci, svařeči, měřiči spalin atd atd). To je asi světová rarita kolik jsme schopni vydat v jedný fabrice potvrzení samolepek, známek a průkazek. Na papíře a v ČSN vypadáme jako největší machři v EU a na světě, v praxi koupíte kulaté razítko i s průkazem za patřičnou sumu a jsme pro smích.
Takže nálepku LPG jsem na autě nikdy neměl. Zatím to nikomu nevadilo a to jsem byl 2x na STK, 5x v itálii a v Rakousku, 8x v Německu. Nikdy jsem neviděl samolepkou LPG označené auto v Itálii, Německu a nebo Rakousku. Domnívám se, že každý hasič na autě najde za 10 vteřin plnící otvor LPG at je kdekoliv na rozdíl od vybledlé samolepky která po minutě požáru (třeba - příklad nebrat za slovo) zmizí. Ročně za prohlídku nedávám ani korunu, chodím na měření emisí spojené s touto prohlídkou jednou za dva roky před stk. Měření stojí cca do 1000 kč nevím přesně a končí vylepením zelené samolepky emisí na SPZ. Nenavádím k následování nebo sundávání nálepek a parkování v podzemních garážích. Každý kdo přesně dodržuje zákony a čsn je pro mě slušný člověk a vážím si ho. Jen si myslím a doporučuji důsledně se řídit vlastním rozumem a nedělat si život těžší než je. :D
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod -Petr- » 14.02.2011 18:39

lebka75 píše:tak já za roční prohlídku LPG neplatím nic, vždy to jenom oběhne s měřákem pokecáme dá mi razítko a frčím :thu: :thu: . Jinak se platívá cca kolem 200 kč, to tě s těmi 1000 kč asi trošku natahují, co v tom mají zahrnuté, co ti proboha účtují :?: Vstřikovače mám Valtek 30 a zatím jsem měnil jednou gumičky ( dostal jsem je od svého plynaře zdarma ). Z tohoto článku zase vyplívá, že FL do CEEDa není nutnost http://www.lkauto.cz/poradna/cena-prest ... d-lpg.html, já ho vymontoval, protože mi to s tím zlobilo. Jinak spotřebu LPG mám zhruba pořád stejnou, ať jezdím lehkou nebo těžkou nohou, to u benzínu se mi ten rozdíl celkem projeví dle stylu jízdy. Tak mnoho zdaru


Co účtují nevím, to mi řekl když jsem se ptal před montáží. Za rok, až tam pojedu, když se připomeneš, dám vědět :D Nevím jestli je cena u všech systémů stejná? Mám Elpigaz s řídící jednotkou 4+ generace, toroid. Jen otázečka přímo k tobě - kolik km na LPG jsi ujel úplně bez FlashLube?
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod souk69 » 14.02.2011 19:12

[quote="airwaves"]

Takže nálepku LPG jsem na autě nikdy neměl. Zatím to nikomu nevadilo a to jsem byl 2x na STK, 5x v itálii a v Rakousku, 8x v Německu. Nikdy jsem neviděl samolepkou LPG označené auto v Itálii, Německu a nebo Rakousku. Domnívám se, že každý hasič na autě najde za 10 vteřin plnící otvor LPG at je kdekoliv na rozdíl od vybledlé samolepky která po minutě požáru (třeba - příklad nebrat za slovo) zmizí. Ročně za prohlídku nedávám ani korunu, chodím na měření emisí spojené s touto prohlídkou jednou za dva roky před stk.

:help: Mě nalepili nálepky hned při přestavbě, na STK mě technik upozornil, že mám tu vpředu částečně poškozenou, abych si dal novou a při prohlídce jsem platil cca 200 kč :angry: Že bych měl smůlu na moc iniciativní techniky????????????? :cry:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod souk69 » 14.02.2011 19:14

:oops:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod -Petr- » 14.02.2011 19:25

To asi ne, ale je fakt, že já mám žlutou nálepku LPG jen na zadním skle, vepředu nic a pak takovou půlkulatou bílou u plnícího hrdla LPG. Ono bude záležet kus od kusu na montážní dílně.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod lebka75 » 14.02.2011 19:28

-Petr- píše:
lebka75 píše:tak já za roční prohlídku LPG neplatím nic, vždy to jenom oběhne s měřákem pokecáme dá mi razítko a frčím :thu: :thu: . Jinak se platívá cca kolem 200 kč, to tě s těmi 1000 kč asi trošku natahují, co v tom mají zahrnuté, co ti proboha účtují :?: Vstřikovače mám Valtek 30 a zatím jsem měnil jednou gumičky ( dostal jsem je od svého plynaře zdarma ). Z tohoto článku zase vyplívá, že FL do CEEDa není nutnost http://www.lkauto.cz/poradna/cena-prest ... d-lpg.html, já ho vymontoval, protože mi to s tím zlobilo. Jinak spotřebu LPG mám zhruba pořád stejnou, ať jezdím lehkou nebo těžkou nohou, to u benzínu se mi ten rozdíl celkem projeví dle stylu jízdy. Tak mnoho zdaru


Co účtují nevím, to mi řekl když jsem se ptal před montáží. Za rok, až tam pojedu, když se připomeneš, dám vědět :D Nevím jestli je cena u všech systémů stejná? Mám Elpigaz s řídící jednotkou 4+ generace, toroid. Jen otázečka přímo k tobě - kolik km na LPG jsi ujel úplně bez FlashLube?

celkem mám na LPG cca 57 000 km z toho 41 000 km bez FL a 16 000 km s FL
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod -Petr- » 14.02.2011 19:28

No tak to je super! Díky za odpověď :thu:
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod souk69 » 14.02.2011 19:35

;) No a právě této nálepky si všimla ochranka v podzemním parkovišti pod obchodákem, 3x mě vyvolávali rozhlasem a když jsem přišel k autu, stáli tam dva z ochranky a tvářili se divoce. Od té doby jsem parkoval vždy venku. Teď už jezdíme Ceedem, peugeot na LPG jezdí jen do práce a jen do jara. Pak mu stejně končí STK a tak půjde ................ :D
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod airwaves » 14.02.2011 22:48

Dneska když se dá namontovat plnící otvor pod víčko.....není co řešit. Jinak k tomu flash lube nebo podobným. Byl jsem informován v dílně kam jezdím a kde mi LPG montovali že doslova řečeno: kia a hyundaje maji perfektní motory (ptal jsem se na 1,4 a 1,6 CVVT) :thu: ale přimazávání při LPG bych tam vždy dal řekl majitel a pak i mechanik.
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod kipyc » 13.03.2011 22:14

No je neviem či nezačnem už čim skor riesit LPG do našej Vengy lebo pri mojich 8500 km za cca 5 mesiacov je veeeeelmi drahe jazdenie a to najmä pri dnešnych cenach benzinu je to bud o tom že prestaneme jazdiť autom... :angry: :cry:
KIA Venga 1,4 CVVT
kipyc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 01.11.2010
Bydliště: D.O.  Slovakia (sk)

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod lebka75 » 14.03.2011 18:26

:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod souk69 » 14.03.2011 19:20

;) No ale můžese klidně stát, že až se rozšíří auta na lpg, že na to navalí daň jako je na benzínu. Potom by se návratnost oddálila. :cry:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod lebka75 » 14.03.2011 19:22

jo v tomto státu se to dá i předpokládat, proto čím dřív si to nechá člověk namontovat, tak má ještě reálnou šanci na rychlejší návratnost :roll:
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod -Petr- » 15.03.2011 11:14

Přesně tak. Kdo zaváhá, ten nežere. ;)
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: LPG do Vengy...

Příspěvekod airwaves » 03.05.2011 22:01

Vozíte plnohodnotnou rezervu, dojezdovku a nepo lepící sprej a kompresor? Nevím jak se rozhodnout. Zda dát nádrž na LPG 23 cm vysokou 50 litrů a nad ni se mi vejde dojezovka a nebo nádrž 27 cm vysokou 62 litrů LPG ale pak už se dojezdovka nevejde. Musel bych ji mit v kufru a nebo ten sprej a kompresor. Co je lepší větší nádrř o 12 litrů a nebo dojezdové kolo? Ja bych skoro těch 12 litrů ale s tím sprejem a kompresorem nemam vubec zkušenosti jak to funguje. Zase je pravda ža za poslednich 14 let jsem nepichnul....
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé