Výkon 1,6 CRDi 94kW

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 12.03.2011 21:58

Jj...já souhlasím, že můžeš mít výkon jaký chceš a když je blbá převodovka, tak to jet nemusí. Na rozdíl od některých, kteří ti napíši, že když je 94kW tak to prostě jet musí. To s vámi souhlasím. I to, že je to subjektivní. Ale fakt např. ten Getz se rozjížděl rychleji. Ano sledoval jsem to do zhruba jen 120km/hod. Dál nevím. Kluci už tady porovnávali Soula se stejným motorem s Vengou a vyhrál Soul. Velký rozdíl v hmotnosti tam zas takový není. Já Soula posoudit nemohu. Změřit to mohu zkusit, ale není to tak jednoduché v běžném provozu. V úterý jdu na brzdu. Nicméně ten motor těch 94kW může mít a přesto nemusí tak akcelerovat. Ve výfuku je ten filtr a ten brání rychlému roztočení turba. Je to špunt! A jestli je ta šestistupňová jen rozsekaný pětikvalt, tak by to s tou šesti mělo i lépe akcelerovat, protože má kratší převody. Chápejte, už se opakuji. Já vás tady nechci nasírat tím, že je Kia na ho...! Rád bych tvrdil, že je super. Venga má své mouchy, ale např. s tou 1,6 benzínem si myslím, že bude OK. Možná i s 1,4CRDi. Jel jsem jen s 1,4 benzín a do 100km/hod. v klidu. Ale nebylo to zatížené. Tak nevím jak dál. Ale nehaním to. Za ty peníze OK. Ale dát za tenhle motor tolik peněz a zjistit, že to nejede jak tady ostatní píši, to mě naštvalo. Takhle bych šel do 1,4 CDRi, nebo benzín 1,6. Jelo by to "podobně" a za podstatně míň peněz. Cenu jsem akceptoval z důvodu vynikajícího motoru, jak ho kluci tady chválí. A asi je. Ale bez PDF a Eura 5. Doufám, že se na mě nikdo za můj názor nezlobí, ale je to tak. Nikoho se nechci dotknout. Mě ty 1,9TDI normálně ujíždějí. Moje auto je možná o 100kg těžší, ale nemám 77kW, ani 81kW, ale 94kW. Takže bych se jich měl minimálně držet. Když už nebudu mluvit o pocitu jak táhnou, když s těmito auty jedu. A na rovinu, nejsem příznivec VW ani Škody. Spíš odpůrce, vzhledem k tomu, jak se Škoda chová doma. I když jsem si jí mohl za ty peníze koupit. Spíše jsem zvažoval zpět Hondu. Ale chtěl jsem Mini MPV. Vysněný Carens byl na mě drahý. Byla to novinka a já do ni šel, protože jsem Kii věřil. Jak říkám, prostor tam je, hezká taky. Ten zbytek píší i v jiných sekcích. Teď hlavně doufám, že ta koroze u ani ne rok starého auta půjde v pohodě odstranit a nebude to vidět. Protože pak už bych asi natrvalo změnil názor. Ale to je jíná a patří do jiné sekce. Tady se řeší motor. Doufám, že mi vyjde ten sraz a bude tam někdo se Soulem a konečně to porovnám. Ale jestli ten Soul jede, jak kluci píší, myslím, že budu ještě více zklamaný. :cry:
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod hermenet » 12.03.2011 22:06

matysekul píše:Proto pisu,aby zkusil zmerit zrychleni.Zatah je totiz velmi subjektivni pocit,ale cisla nelzou.S nejak vyrazneji priskrcenym vykonem motoru bys takovou maximalku neudelal.A nepocitej s max rychlosti vyssi,nez je papirova,podle mych zkusenosti to proste vic neda.Motor ma sice jeste rezervu,ale rychlost se zvedne maximalne z vetsiho kopce.

Taky si myslím, že je potřeba měřit zrychlení a na subjektivní pocity nedat. Pocit "zátahu" se přece mění i podle toho, jaký má člověk v kterém autě posez, jak je vysoko nad vozvokou atd. Co se týče maximální rychlosti, jsem taky toho názoru, že papírová maximálka bude mezní rychlost (pro reál, nikoli pro tachometr). Alespoň to tak odhaduju z benzínového ceeda: Je zpřevodovaný tak, že dosahuje maximálky (zhruba) v maximálních otáčkách. Pak nastupuje omezovač. To zpřevodování je ale to, co se mi na něm líbí.
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 12.03.2011 22:09

Až srovnám Soula se svou Vengou, rád se vám všem veřejně omluvím. Zatím nejsem přesvědčen kluci.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod milan79 » 12.03.2011 22:25

Runis, keby si kupil 1,4 CRDi, tak zaplaces este viac. Jedine co by bolo lepsie je spotreba. Ja som mal moznost pred kupou otestovat ten silnejsi 1,4 CRDI. Cele to bolo take nekultivovane, a zdalo sa mi ze od motora sa prenasa na cele auto dost velke chvenie. Na dvojke to hucalo ako motorova pila.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 13.03.2011 06:37

Kdyz radite provest mereni akcelerace z 0 na 100, tak mi poradte, do kolika to tak tocit pri tom mereni, nez preradim. Podle te krivky bych odhadoval tak asi do 4000?
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod ceedleguán » 13.03.2011 16:15

94kw má delší převody u 1,2,3,4,5. rychlost 6, zpátečka a stálý převod je stejný jako u 1.4 66kw. Ale pokud jelo auto tak ,že se nechytal Golf je nasnadě,že motoru asi nebude nic moc.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod safi » 13.03.2011 17:40

@runis
ja by som skusil tu akceleraciu zmerat s kvaltovanim pri 4000ot - max.vykon a potom este raz pri 3000ot - koniec max. momentu. bude to zaujimave porovnanie. potom napis vysledky A - hlavne bez pokuty
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod BednarMar1 » 13.03.2011 18:22

Vím, že se tady mluví o CRDi 94kW, ale přidám mé dojmy s benzíny. V rodině máme od značky Kia Ceed 1.4 80kW a Vengu 1.4 66kW. Co mě překvapilo, že oba vozy jedou takřka podobně. Ono u toho Ceedu vypadá papírově 80kW hezky, ale v praxi to je takřka nevyužitelné, jelikož ten vrchol přichází někde kolem 6400 otáček a hned za tím je omezovač. Jak píše Runis, tak někde je něco buď přiškrcené, nebo si nějak nerozumí motory s převodovkami. Značce Kia fandím, ale k těm projevům výkonu bych měl pár výtek. Např. koncernové TDI s podobným výkonem pojede jak z praku.
Uživatelský avatar
BednarMar1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 3
Registrován: 10.06.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod hermenet » 13.03.2011 21:49

@BednarMar1
Offtopic :
Pokud mluvíš o benzínech, tak to nesrovnávej s TDI. Při normální jízdě bude TDI se srovnatelným výkonem asi lepší než benzín CVVT. Jenže při normální jízdě nejde o to, kdo komu nakope [...] neboli kdo komu ukáže záda, ale o ekonomickou přepravu jedné a více [...] a nákladu z místa na místo (odpusťte vulgaritu vynechaných výrazů, políbila mě akční můza :P ).
Pokud bychom mluvili o závodění (nikoli o běžné praxi), pak je to něco zcela jiného. Je ale potřeba si osvojit vlastnosti motoru 1.4 80 kW, který začíná ukazovat své výhody oproti 1.4 66 kW až zhruba od otáček maximálního krouticího momentu (asi od 4000 otm). Jeho výhoda je v tom, že s blížícími se max. otáčkami neztrácí dech, ale spíš ho nabírá, a to až do omezovače (jeho výkonová křivka má stále vzrůstající kurz - krouticí moment zřejmě neklesá tak rychle, aby se to přírustkem otáček nedohnalo). Kdyby se závodilo ve sprintu ;) , byla by toto výhoda oproti řadě dalších výkonově srovnatelných aut (včetně těch TDIček). O vítězství se totiž nerozhoduje na startu, ale v cíli, kde už má stará 1.4ka možnost držet si své otáčky a mít navrch. Toť teorie pro trapiče motorů :twisted: .
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 13.03.2011 22:54

No ja to znova zopakuji, ten Golf mi spise mirne ujizdel.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod Prokeš » 14.03.2011 08:19

čau kluci ,ohledně 1.9 Tdi 77Kw v Oktávce tak tu má švára a můžu říct že na akceleraci strácí a dost, jeli jsme spolu na dovolenou(2000km) tak to můžu komentovat něco jiného je spotřeba tam je to bez diskuzí vede oktávie a to o 1 litr má to služební předtím měl 2.0 Tdi v automatu a to je jiné kafe, vloni jim měnily vozový park a v rámci úspory koupily klasiku a ani se nemohl rozjet a nadává že je to lenivé a tet uvažuje o čipu ,když to roztáhne tak to jede už dobře ale to zrychlení je slabé ,ty co jedou jsou čipované :thu: tak čus,...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 14.03.2011 21:58

Tak to já asi potkávám jen ty načipovené....
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 15.03.2011 15:29

Takže jsem dnes ráno byl v Českém Těšíně na brzdě TDIfun. Byly mi naměřeny (pro objektivitu uvádím, že s vložkou vzduchového filtru KN) tyto hodnoty: výkon 97,7kW/3950ot. (Kia uvádí 94kW), točivý moment 273nm/2035ot. (Kia uvádí 260nm). Motor má najeto 15.000km. Tuto firmu mohu pochválit, slušné jednání, zájem a vstřícnost. Dělají diagnostiku naftových motorů, chiptuning i více, ale to nemohu hodnotit, neboť kvůli tomu jsem zde nebyl a nemám zkušenost s upravenými motory touto firmou. Jinak OK. Co se týče mého problému, proč to moc nejde, uvedl technik, který měření prováděl, že je problém v Euro 5, protože ty filtry pevných částic ten motor brzdí a ještě i zvyšují spotřebu. A také je problém v dlouhém zpřevodování Vengy. Kroutil hlavou, že to má moc dlouhé převody a že dlouho trvá na brzdě, než to setrvačnosti dojde. Napsal jsem to zkráceně a snad i dobře. Tohle by vám musel vysvětlit on. Jinak křivka je dle něho hezká, pěkně plynulá, avšak bez výraznějšího zátahu. Prostě na papíře to vypadá dobře. Ovšem realita taková díky hrnci na saze a dlouhým převodům není. Rozvinuli jsme spolu diskuzi, na co, že vlastně ten hrnec na saze tam je? Brzdí motor, zvyšuje spotřebu. Možná sníží trochu emise, ale když to spotřebuje více paliva, tak nakonec stejně to tím spáleným palivem navíc doženu. A zátěž na ekologii při výrobě a likvidaci filtru už nikdo ani nezmíní. No a co se týká regenerace toho hrnce, tak on vám zachytí bordel-saze a na dálnicí je při regeneraci vypálí a vlastně "vysype" ven na cestu. Okrádají nás tímto o zážitek a přínos.....nevím, nevím. Snad to někdo dobře spočítal a není to zase jen nařízení EU pro kšeft. A osobně jsem pro lepší životní prostředí, to jen na okraj, aby mě tady někdo neukamenoval. :-) V příloze je graf mého motoru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod ceedleguán » 15.03.2011 15:55

Runisi jsou firmy ,které ten filtr odstraní i se softu . Včera jsem na jedné takové byl. Ale asi ti to řek i ten technik. http://www.tdichip.cz/kontakt
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 15.03.2011 15:59

Ceedleguán-děkuji. Jj vím o tom. Jenže víš jak to je, záruka. Já to auto bral, a byl to jeden z největších důvodů, i kvůli délce záruky. Takže se mi moc nechce nechat neznačkovým servisem NeKia jej vyhodit a ještě k tomu nechat upravit jednotku. Navíc mi technik servisu Kia tvrdil, že někdy Kia vydá nějakou aktualizaci softu a pak, když dojdeš na servisku, tak ti jí i nahrají a tím i vymažou chiptuning, nebo to odstranění funkce filtru atd. Takže by jsi zase musel zpět a nechat to znova udělat. Takhle se mi to nelíbí a navíc pořád budeš platit. Jo a Venga má novou jednotku tuším, snad to napíši správně EDC17. A ta je chráněná proti přepsání, prostě se to dělá hůře, ne jen přes zásuvku. Tak mi to, alespoň říkal technik z brzdy. Ještě tady přihazuji přílohu z časopisu AT magazín (Slovenský) 12-1/2008. Autor Ing. Ondáš, zde rozebírá své zkušenosti z praxe chiptuningu a power boxu. Jen pro zajímavost. Také jen zjišťuji a ještě nejsem rozhodnut. Jo kdyby to bylo přímo z Kie, jako že kdysi ty power boxy prodávali, to by bylo jiné. Tak člověk neví co a jak, hlavně aby něco nepokazil. Ale to znáte asi každý. Neřešil bych to, kdyby tam nebyl filtr a jelo to jako v Soulu bez toho hrnce na saze. Takhle se o to zajímám, protože se mi nechce demontovat kvůli záruky ten hrnec. Jenže kvůli záruky by asi připadal v úvahu jen ten power box. No uvidíme. A u mě to asi hned tak nebude. I když vlastně už jsem se na něčem domlouval se Safim. Tímto mu díky. :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé