Výkon 1,6 CRDi 94kW

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod milan79 » 10.03.2011 13:57

A dovod preco by ta nemal ist cisty vzduch je aky?
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod ceedleguán » 10.03.2011 14:04

Že to až tak dokonale nezachytí velmi jemné částice a ty můžou za čas způsobit dřívější opotřebení dílů. 40% je nějak moc.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod milan79 » 10.03.2011 14:14

:lol:
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod ceedleguán » 10.03.2011 14:26

Když se tak směješ ,tak mi vysvětli ,proč ho nedávají standartně.Pokud víc propustí a víc zachytí ,tak bude náchylný na dřívější výměnu . Nebo se vypere v pračce?Já jen takovým věcem nevěřím a myslím si o tom svoje
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod milan79 » 10.03.2011 14:32

Preco asi, lebo je drahy a servis potrebuje zarabat aj na vymene filtrov. Filter sa normalne cisti. Su na to cistiace tekutiny, ktore sa nastriekaju nechaju posobit a potom sa to oplachne pod tecucou vodou.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod snike » 10.03.2011 15:06

@milan79: ... taky moc nechápu co je na tom, co napsal ceedleguan, úsměvného :?: S tímhle filtrem bych se hlavně bál o turbo :yes: ... nečistoty procházející skrz turbo, rozváží lopatky ... výměna turba je pak jistá :yes:

Zde viewtopic.php?p=1167#p1167 píše své zkušenosti s tímto filtrem micronimus :!: ... a zde viewtopic.php?p=767#p767 Beda :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 100.888 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6112  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
100888 km @ 8.00 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod milan79 » 10.03.2011 15:07

Usmevne mi bolo na tom to, ze filter nezachyti jemne necistoty, comu zas ja neverim, ze je to tak.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 10.03.2011 15:10

Jak napsal Milan. Je rozdíl dát filtr za 600, nebo 1900,-Kč. Navíc už ho nemusíš pak opakovaně měnit, jen ho vyčistíš. A servis chce vydělávat pořád, stejně jako automobilka hledí na cenu. Tak nevím, co je na tom k nepochopení. Dají se koupit pro spoustu motorů např. i lepší písty a ojnice, kované klikové hřídele atd. Ale jsou drahé, protože jsou např. kované, tak je tam automobilka také normálně nedá. Teď neřeším značku auta. Jen, že ta možnost u některých aut je. Prostě servis chce žít a automobilka řeší poměr cena/kvalita/zisk. No a toho turba bych se moc nebál. Tyhle filtry se dělají i pro turbomotory. Navíc už byly prováděná opakovaná testování těchto filtrů a bavlna i lépe filtrovala než papír. Tj. dokázala zachytit více prachu. Nicméně, kdo chce čemu věřit, to je jen jeho volba. Rozhodnout se musíme každý sám.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod matysekul » 10.03.2011 15:17

Je sice proti logice,ze filtr s vetsi propustnosti vzduchu lepe filtruje nez filtr klasicky,ale kdyz necemu chces verit tak tomu veris ;)
KIA Cee´d II SW 1,6 GDI Exclusiv 45000km
Uživatelský avatar
matysekul Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 779  
Registrován: 16.03.2008
Bydliště: Česko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW II (2015)
45000 km @ 6.5 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 10.03.2011 15:51

Ta propustnost je uváděna o 40%. Asi jsem to nenapsal. Nedělám jim reklamu. Jen jsem napsal, že ho mám. Netušil jsem, že to tady někoho namíchne. Nikomu ho nenutím. Proto jsem také psal odkaz na sekci Soul. Ale myslím, že to bude i někde v Ceedu. Ať si každý udělá názor sám. Že má větší propustnost? No už ti to neodcituji přesně, jsou to roky, co jsem se o to zajímal, ale pokud si to pamatuji dobře, s papírem je ten problém, že se více a dříve zalepí než bavlna. U té se časem vlákna roztřepí, ale nepřetrhají na rozdíl od papíru(ten se ještě i dříve slepí nečistotami), protože jsou pevnější a pak lépe filtrují a údajně i s větší propustnosti. Pak je to asi otázka i plochy filtru(tady bych ti asi dal za pravdu ta vypadá menší než je stávající papírový-zde asi zas bude ale záležet na tom, jak proudí vzduch přes ten který filtr, myslím něco jako aerodynamický odpor-dle toho jak je průřez filtru vůči směru vzduch natočen atd. Napsáno hodně laicky a možná i blbě, snad mě pochopíte (neumím to tak napsat a už to nenajdu). Každý si vybírá sám. Já osobně jsem žádný test na tohle nedělal. A ani nejsem schopen nikomu dokázat co je lepší. Ale bavlna motoru neuškodí a ušetříte. Kdysi těch testů na tohle bylo dost. Výsledky mluvily takhle. A určitě jsou i lepší věci, než to co se sériově dává do auta. Nenutím nikomu, jen píši, že já si ho koupil. Honda mi s tím jezdí 8 let a nic. Kolega má Octavu Mk I, RS 1,8 turbo a něco kolem 200.000,-km a taky nic. Do teď. Nicméně turbo už píská a chystá repas. Ale jak jsem tady koukal, tak když turbo vydrží kolem 150000km tak je to asi OK. Tímto z mé strany uzavírám KN filtr. Možná by se měli ozvat ti, kteří ho měli a mají s ním zkušenost. Ne jen teoretici. Nic ve zlém. A klidně i špatnou. Já to jen uvítám. Není problém ten filtr kdykoliv zahodit. I před návštěvou servisu. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod Venousek » 10.03.2011 22:06

Ahoj Runisi, tak já přidám taky z vlastní zkušenosti, ale nemohu nic dokázat, je to jen můj dojem. Do našeho druhého auta (mitsubishi spacestar 1,8 přímý vstřik benzínu GDI 90 kW) jsem před pár lety koupil také sportovní KN filtr a opravdu jsem měl pocit, že je to lepší, ale nic zase světoborného, možná klidně i placebo efekt. Asi po roce na výměně oleje a všech filtrů jsem zapomněl říct, že tam mám vlastní vzduchový filtr a tak mi ten můj málem vyhodili, naštěstí se zarazil a nechal ho na stole, takže jsem si ho vzal zpět. Koupil jsem sadu na čištění (která samozřejmě také není zadarmo), jenže pak jsem se k tomu nějak nedostal a chvíli jezdil s normálním filtrem. A teď k věci. Myslím, že jsem ti to už vykládal, jak jsi byl u nás na návštěvě. Při jízdě do mírného kopce začal blikat kontrolka diagnostiky a auto se přeplo do nouzového režimu. V servise zjistili jakousi chybu, která mohla být vadnou řídící jednotkou nebo řídící jednotkou škrtící klapky nebo přímo vadnou škrtící klapkou. Tu ale vyčistili a prý nic. No jenže každá z těch věcí stála ca 20-30tis a objednávali by to z Rakouska a pokud by to zrovna nebylo ono, ale tou druhou věcí, tak by nám peníze nevrátili, protože ani oni by to nemohli vrátit do R. Pak se 14 dní rýpali v elektrice, protože mysleli, že je to chyba elektriky, ale zatím nic nenašli. Pak se mi omlouvali, že bohužel neví, rýpali by se dál, ale už by si účtovali hodinově a to bych se nedoplatil, takže se zachovali fér, já auto vzal zpátky a platil jen tu diagnostiku. Pak jsem prubnul do něj natankoval nejdražší benál (Shell V-Power) a pořádně projel a od té doby, bez problémů, tak nevím. Možná bylo fakt něco ucpaného a blblo to a tím lepším palivem jsem to promazal, fakt nevím. Ale je tu i malá šance, že to bylo tím filtrem, který tam byl předtím a projevilo se to až v tu chvíli.
Ale jak říkám, neber ten můj názor moc vážně, mohlo to být opravdu cokoliv jiného, ale zatím to neřeším, protože to jede. KN filtr včetně čistící sady mám někde ve skříni, možná že to někdy zkusím a možná ne. Dej každopádně vědět, jaké budeš mít z toho filtru další poznatky.
Omlovám se, že je to spíše negativní na ten filtr, ale psal jsi, že chceš vědět jakýkoliv názor. Ale jak říkám, spíše to asi nebylo tím filtrem, když v tu dobu poruchy tam zrovna nebyl, ale jen rok předtím.
Měj se a ať se daří a ať ti to funguje bez problémů.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod rudolf.tomka » 10.03.2011 23:03

pre @runisa , tak jazdí mwoj :kia: SOUL / sorry za kvalitu, natáčal som to sám :) /
http://rudolftomka.rajce.idnes.cz/KIA_SOUL_jazda/ video
Naposledy upravil rudolf.tomka dne 10.03.2011 23:26, celkově upraveno 1
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1704  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod runis » 10.03.2011 23:21

Re Venousek-v klidu a dik za konstruktivni nazor. Ja jim nechci delat reklamu. Jen jsem zde nepsal, ze jsem si ho koupil. A v podstate jen z ekonomickeho hlediska. Na Honde ho mam 8 let a zadny problem. A tady v tom bordelu na Ostravsku to asi.dostane radne zabrat.

Re Rudolf-tak mam dojem, ze to jezdi kazdemu lepe nez me. I polskemu maluchovi. Ja ted jezdim jako prase. Kazdou chvilku skoro 4000. Aby to jeste trochu povolilo. Zbozne prani. Na tom rajceti to jsou jen fotky, nebo i video? Na mobilu se mi to ukaze jen jako foto.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod ceedleguán » 11.03.2011 00:17

Takže Runisi vypalujete saze? :roll:
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Výkon 1,6 CRDi 94kW

Příspěvekod akstra » 11.03.2011 00:31

Mám 10-ročnú skúsenosť s KN filtrom v Octavii 1,9 TDI - veľká spokojnosť, z času načas vyčistiť a je to. Pred jeho používaním mi 2x odišla váha vzduchu v priebehu cca 80 000 km, potom k súčasným 220 000km bez poruchy.
akstra Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 09.03.2011
Bydliště: Turzovka  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2011)
23300 km @ 5.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé