Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod robovenga » 13.07.2012 12:16

Prý je to bolest u těchto motorů a výrobce zatím nemá úpravu softveru motoru ... Jak to jezdí vám ? Při nastartování studeného motoru auto při rozjezdu nejde plynule - motoru sami kolísají otáčky a jede se přískokem až do zahřátí ... To platí po městě - rozjezdy 1- 2 rychlost .. Docela mě to štve a auto to taky neprospívá ...
Naposledy upravil robovenga dne 13.07.2012 20:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Studené starty u 1,4 motoru s přískokem ...

Příspěvekod Jenda » 13.07.2012 12:51

Nic takového nepozoruji u svého motoru 1,4 CVVT 80 kW. ;)
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Studené starty u 1,4 motoru s přískokem ...

Příspěvekod murarikm » 13.07.2012 19:33

Mě to dělá spíš něco jiného. Po nastartování studeného motoru auto nejde do otáček i když přidávám plyn, trvá to asi 1-2 minuty, pak to přestane a auto jde pěkně za plynem. Řekl bych, že to je kvůli mazání, natlakování mazací soustavy.
KIA CEED SW 1,4 SPORT, srpen 2011, tmavě modrá
murarikm Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 1
Registrován: 26.01.2012
Bydliště: Křelov  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod Umbram » 13.07.2012 22:25

No mně to dělá stejně jako "murarikm", akorát né 1 až 2 min.,ale 1,2 až 3 rychlostní stupěň, pak už to jede normálně. Neřekl bych ,že je to kvůli mazání,uřčitě to není schválně , ale je to vada a řek bych ,že v softveru. Je to jako když na starších autech jste nedali sytič nebo málo,aspoň tak mi t připadá. Jde tam prostě málo paliva. No ,ale hlavně ,že to zatím startuje.
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh (09/2010)
Uživatelský avatar
Umbram Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 3
Registrován: 04.10.2010
Bydliště: okres Frydek-Místek,Dolní Domaslavice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
43000 km @ 6.5 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod robovenga » 14.07.2012 07:16

Asi jsi to trefil .. jako když nejde správně automat. sytič . Mě v KIE řekli , že o tom problému ví a že se na tom " pracuje " .. Softwer ale zatím nová nemají ... nechápu . Prostě vypustili do světa zmetek ..Jinde by byla svolávací akce ale KIA dělá mrtvého brouka .Takže přískoku zdar
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod Beda » 14.07.2012 09:22

Pri uprave software vetsinou svolavaci akce nejsou nikde, proste maji prikaz ti ho prehrat pri dalsi garancni kontrole :idea: Svolavaci akce jsou v pripade, ze se jedna o nebezpecnou zavadu, viz. Toyota plynovy pedal a samovolne zrychlovani apod. :idea:

Proste otravujte s tim v servisu a oni se zacnou snazit, stejne tak lidi otravovali se skubanim motoru 1.6 CRDi u cee'du a oni vydali software.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod robovenga » 14.07.2012 21:01

To mám ženská teda pech . Bude jezdit přískokem ještě půl roku ..))) Občas se ale stejně zeptám , jestli něco nevymysleli .. Ptal jsem se na to už ale týden po koupi a sama prodejkyně mi řekla, že jí to samě dělá i předváděčka a i ostatní Vengy 1,4. To bylo ale v zimě a myslel jsem ze to pomine příchodem tepla . Ach jo , a já jí chtěl původně koupit Fiestu . Proč KIA pouští do prodeje nedodělky ..?
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod -Petr- » 15.07.2012 22:16

Mě to dělalo jen prvních 2000 km, pak se to sklidnilo. Problém u mně byl v pedálu plynu - chce to pořádně sešlápnout, když to jen lechtám tak mrška skákala.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod Skrew » 16.07.2012 01:32

Já mám ceeda 66kW a občas mi to dělalo něco podobného. V zimě když byly ty mrazy. Když jsem se rozjížděl, tak to prostě v jeden moment zabralo a vyrazilo kupředu a když jsem chtěl přeřadit na dvojku a jen trošičku jsem sundal nohu z plynu aby to při současném sešlápnutí spojky nevyletělo do otáček tak auto okamžitě brzdilo že mě to skoro až hodilo na volant. Nešlo se plynule rozjet. Ale to bylo asi první kilometr jen v těch mrazech, teď v létě nic.
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod MAKU19 » 16.07.2012 07:48

;) Obdobný prípad týkajúci sa vysokých otáčok po štarte je popísaný vo vlákne Zvýšenéo táčky po štarte. ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod MAKU19 » 16.07.2012 07:58

Beda píše:Pri uprave software vetsinou svolavaci akce nejsou nikde, proste maji prikaz ti ho prehrat pri dalsi garancni kontrole :idea: Svolavaci akce jsou v pripade, ze se jedna o nebezpecnou zavadu, viz. Toyota plynovy pedal a samovolne zrychlovani apod. :idea:


:( No nepamätám si zvolávaciu akciu pre toto vozidlo, hoci TSB pre jednotlivé závady tohto vozidla by mohli byť podkladom. Ja osobne s vypadnutou hadicou chladiča (strata chladiacej kvapaliny) som musel sám požadovať nápravu, nikto ma na základe TSB nepozval do servisu. :evil:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod Jakub » 17.07.2012 08:00

Důvod proč se k zákazníkům dostává software motoru zdánlivě s chybami je jednoduchý, akorát ho nikdo neřekne naplno. Psal jsem o tom už kdysi při problémech se softwarem 1.6 CRDi. Tohle totiž dělají všechny automobilky. Důvodem jsou emisní normy. Zákazníci chtějí výkonný motor s nízkou spotřebou a proti tomuto požadavku jdou přísné emisní limity. Automobilky tak mají 2 možnosti:

a) Udělat uškrcený motor co nepojede, ale vyhoví emisím
b) Emisní normy nějak obejít

Asi je jasné že a) by se zákazníkům moc nelíbilo. Takže automobilky zkoušejí b). Legislativa počítá s tolerancí emisí v provozu díky opotřebení motoru (tj. normy pro nová auta jsou přísnější než následně při pravidelném měření emisí na STK). Kromě tolerancí z opotřebení provozem se počítá i s tolerancí při výrobě, proto se emise kvůli homologaci musí dodržet jen u prvních sérií, pak se počíta s tolerancí výroby. A toho automobilky využívají. Vyvinou motor s nějakým ideálním nastavením vyhovujícím zákazníkům a zároveň měkčím normám pro provoz. Aby splnili přísné limity, tak udělají pro první série software, kterým motor přiškrtí. Takový motor nepojede ideálně (viz zmíněné cukání za studena, popř. cukání dieselů CRDi), ale zato splní emise. Zákazníkům co si budou stěžovat se v servise nahraje původní software, stejně tak původní funkční software dostane další série co už má povolené měkčí limity. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Ověřovací série přísné limity plní....
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Studené starty u Venga 1,4 66 kw motoru s přískokem ...

Příspěvekod robovenga » 17.07.2012 14:33

To je hezké ale já si stěžuji a ... nic . Auto se začíná projevovat postupně jako nedodělaný zmetek .. Začíná bouchat podvozek , chrastit přístrojovka ... Za chvíli budeme rádi že ta věc vůbec jede i s cukáním .. o:( :kia: :cry:
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé