Komfort a jazdne vlastnosti

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod ceedleguán » 21.04.2011 12:52

Tá zadní část vozu je hodně povedená :thu:
ceedleguán
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod NOD32CZE » 27.04.2011 17:17

Tak už mám Vengušku doma :thu: zejtra jí protáhnem na Slovensko :SK: :kia:
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod snowko » 27.04.2011 17:32

Waw! ta seda sa mne na Venge paci najviac. Vacsinou vidavam strieborne, biele a cervene. Tak gratulujem ku krasnemu autu! A nezabudni si ju aj nafotit a podelit sa s nami
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 27.04.2011 20:56

Gratuluji a přeji spokojenost a spoustu pohodových a bezproblémových kilometrů! :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod NOD32CZE » 29.04.2011 21:11

Diky par fotek jsem nafotil do alba.S Venguskou jsme maximalne spokojeni.Cesta na SK probehla bez jedineho problemu auto potichy na 1,4 dostatecne zivy...Podvozek me osobne vyhovuje spotreba 6-7L/100km asi 30-40% dálnice zbytek okresky (tankodromy fakt jsem myslel že jsem v jednu chvily urval kolo .Najednou v zatace vymol a poradnej a pak ty extra nezalatany silnice fakt sila trochu neco kruplo u pravyho kola ale zatim je vsechno v pohode)...Jediny co me dost prekvapilo ze v zadu ten plech kde je prilepena znacka :kia: je dost mekky (zaviral jsem kufr a chtel jsem ho dozaklapnout hm trochu se prohnul mno z dalky neni nic poznat ale z blizka je to trochu videt ze je v miste nepatrnej pozustatek jak se prohnul :oops: a vubec asi budou dost mekky plechy takze si budu muset dat pozor na kroupy)...

Budu muset zajed do servisu po tech vymolech se nejspis uvolnila predni maska na jedny strane s kapotou je vetsi mezera...Mno uvidim co jeste najdu jeste me ceka cesta z5 do CR.
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod zulyk » 16.11.2011 22:32

nechcem zakladat novu temu tak to dam sem:

kolegovia, ktori vlastnia Vengu, co poviete na tuto temu, ktoru riesia kolegovci od ix-20 ky:

http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=23198
napoveda: riesi sa tam konstrukcny zasah do napravy
Naposledy upravil zulyk dne 02.09.2019 06:56, celkově upraveno 2
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

DoDo - Odstránenie skákania a búchania zadnej nápravy

Příspěvekod ra10069 » 16.11.2011 23:47

Vo vyšších rýchlostiach na nerovnostiach (väčšina bežných ciest v SK a možno aj v ČR) zadná náprava odskočí a prejavuje sa aj dosť hlučným prejavom (buchotom). Má to na svedomí zlé miesto uchytenia tlmičov k priečkam nápravy. Je to sabotáž, alebo úmysel, aby také skvelé auto ako Venga (ix20) malo aspoň nejaký nedostatok??? Nie je náhoda, že sa podvozok odlaďoval v Nemecku??? Bližšie k tejto téme na http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=23198 hyundai fóre ....je to viac ako zaujímavé, jednoduchou úpravou uchytenia tlmičov sa zmení správanie vozidla na nepoznanie...
Naposledy upravil Beda dne 17.11.2011 13:50, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraneny duplicitni prispevky se stejnym odkazem.
KIA Venga 1,4 CVVT LX SUMMER
Glowing Red
2000km @ 6,8l/100km
Obrázek
Uživatelský avatar
ra10069 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 12.11.2011
Bydliště: Lučenec  Slovakia (sk)

Re: Zadná náprava - úprava uchytenia tlmičov

Příspěvekod safi » 17.11.2011 10:31

Rovnaké odkazy na hyundai forum boli v troch témach. všetko som pesunul sem, ďalej to môžete riešiť v tejto téme.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod tomasisko » 17.11.2011 11:48

mne to tiez odskocilo ale na nerovnej ceste (v zakrute vyliaty zatvrdnuty beton) a do zakruty som sa rutil ako "prasa" a vedel som o tej nerovnosti, taktiez musim povedat ze auto pokracovalo smerom kam som chcel ist, takze z toho nevznikla ziadna kriticka situacia

kazdy den prechadzam cez mostny uzaver ktory je osadeny v zakrute mosta a auto neskoci co sa neda povedat o mojom predchadzajucom aute, na nom som sa snazil prejst spomenuty spoj s vyrovnanymi kolesami aby som eliminoval odskocenie zadku, pri venge to neriesim

podvozok je tvrdy ale to mas aj na premiovych autach skus sa previezt na X5-ke a das mi zapravdu
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod Prokeš » 17.11.2011 12:41

mam sice Soula ale tvrdí že podvozek je stejný ,přečetl jsem odkaz na Hyundai foru ale nevím takovou úpravu než namontovat by to chtělo podrobit pořádný zkoušce, může to být tišší ale v jiných situacích to může být na škodu, koukal jsem se na zadní tlumiče a jsou tam vyražený značky Kia a Hyundai a nějaký čísla jináč nic jiného sem nenašel ale mam to nastříkaný takže se to mohlo zakrýt , chtělo by se podívat kdo to ještě nemá stříkli , jináč nemůžu říct že by mně to někdy odskočilo nebo zadek utekl ale když budu měnit tlumiče někdy tak to chce určitě dobrou značku, kola mam 15 jak letní tak zimní když dáte zimní(Sáva) tak je to pohodička jsou měkké a aj jízda podstatně lepší , na letních jsou Korejský tak ty sou tvrdý jako bejk ,asi hodně dlouho vydrží, někde jsem četl že aj v pohodě sto tisíc km,takže při výměně vybrat správné gumy a bude to pohoda né tak tvrdé,a že by pro Němce montovali jiné tlumiče se mi zdá dost nepravděpodobný (lepší) a kdyby jo tak to by byli pořádný parchanti a chtělo by to pořádně rozmáznout třeba i v televizi,tak čau... :drink:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod ra10069 » 17.11.2011 13:03

zulyk píše:nechcem zakladat novu temu tak to dam sem:

kolegovia, ktori vlastnia Vengu, co poviete na tuto temu, ktoru riesia kolegovci od ix-20 ky:

http://hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=23198

napoveda: riesi sa tam konstrukcny zasah do napravy

je to zaujímavá téma niečo na tom bude, chcú to dať otestovať do SM. Ak sa potvrdia tie domnenky, že je zadný tlmič zle uchytený (posdľa logiky by mu viac vyhovovalo uchytenie smerom viac k si kolesa-potom ba mohol lepšie vykonávať svoju prácu-väčšie rozmedzie práce tlmiča nie len tak do 1/3 možného zdvihu...)
tak to je potom bomba...otázka je komu to tak vyhovuje...keď sa náprava odlaďovala v Nemecku u odborníkov. Snáď aby nebola taká konkurencia koncernovým súrodencom? potom by sa mohol o 6 tis.€ drahší Golf plus horšie predávať. Aj moja stará Fabka má tie tlmiče uchytené na konci ramena tak ako je to logicky správne...
KIA Venga 1,4 CVVT LX SUMMER
Glowing Red
2000km @ 6,8l/100km
Obrázek
Uživatelský avatar
ra10069 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 12.11.2011
Bydliště: Lučenec  Slovakia (sk)

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod snike » 17.11.2011 13:04

Prošel jsem si celé téma na Hyundai fóru ... a za sebe musím napsat, že mi to přijde jako laciná reklama na Frantaservis s.r.o. ... který by rád vydělal na pochybné a dle mně nesmyslné úpravě podvozku ix20. Jak tam psal Matysekul, celý problém a jeho řešení je podpořeno dalšími dost podobnými příspěvky, od nově registrovaných členů :?: ... ale to je věc tamějších moderátorů, aby si ověřili jestli jde o jednoho člověka :yes:

Já něco s Vengou již najezdil a jen napíšu, že její jízdní vlastnosti se mi stále líbí :thu: ... a nějaké neočekávané a nebezpečné odskočení v normálních rychlostech jsem rozhodně nezanamenal.

O článku ze SM si myslím taky své :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod safi » 17.11.2011 13:08

@Prokeš: čítal som v jednom článku o Soule, že prvé Souly mali veľmi tvrdý podovozok , tak ho dala KIA odladiť do Lotusu.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod runis » 17.11.2011 16:35

Safi má pravdu. Měli problém s podvozkem, tak to dodělával Lotus. Zlepšení prý bylo obrovské. Co se týče korejců, už jsem to psal, je problém v laciných tlumičích s velkým vnitřním třením. Kdyby byly ty tlumiče kvalitnější, tak to tak nebude bouchat na dírách. O tomhle už psalo hodně novinářů a netýká se to jen Vengy a Ix20. I když u těchto vozů je to hodně zmiňováno. Nicméně je pravdou, že tlumiče s nižším třením, levnější a méně kvalitní, používají i jiné automobilky. Ale většinou jen do těch nižších výbav. U vyšších už dávají lepší, v ceně se to ztratí a je to poznat na kvalitě jízdy. Jinak bych s Frantou souhlasil v tom směru, že tlumič má být co nejblíže kola. Také mě to docela překvapilo, když jsem byl poprvé pod autem. Klidně bych si to tam také dal. Ale vzhledem k tomu co dělám, jedině s homologací. Aby byla záruka. A osobně si myslím, že i kdyby korejci shledali tohle řešení jako lepší, tak to nepřiznají. Ale cenu bych uvítal nižší....i když zase vzhledem k tomu, že se vyrobí jen pár kusů a něco ho to také stálo.....kéž by to mělo homologaci. Takhle za mě škoda.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Komfort a jazdne vlastnosti

Příspěvekod zulyk » 17.11.2011 17:31

ra10069 píše:
zulyk píše:nechcem zakladat novu temu tak to dam sem:

kolegovia, ktori vlastnia Vengu, co poviete na tuto temu, ktoru riesia kolegovci od ix-20 ky:

http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=23198

napoveda: riesi sa tam konstrukcny zasah do napravy

je to zaujímavá téma niečo na tom bude, chcú to dať otestovať do SM. Ak sa potvrdia tie domnenky, že je zadný tlmič zle uchytený (posdľa logiky by mu viac vyhovovalo uchytenie smerom viac k si kolesa-potom ba mohol lepšie vykonávať svoju prácu-väčšie rozmedzie práce tlmiča nie len tak do 1/3 možného zdvihu...)
tak to je potom bomba...otázka je komu to tak vyhovuje...keď sa náprava odlaďovala v Nemecku u odborníkov. Snáď aby nebola taká konkurencia koncernovým súrodencom? potom by sa mohol o 6 tis.€ drahší Golf plus horšie predávať. Aj moja stará Fabka má tie tlmiče uchytené na konci ramena tak ako je to logicky správne...


chlape, podla akej logiky ma byt tlmic ulozeny niekde inde ako momentalne je? vyvojove centrum v nemecku asi nevie ako maju byt uchytene tlmice, skus im teda poslat navrh ;) je to blbost a stale si stojim za tym, ze na celkovej charakteristike pruzenia sa predsa nepodiela iba tlmic, aj keby mal inu polohu ale cela naprava, cez ulozenia, cez samotnu priecku, cez pruziny a samotne tlmice ;)
Naposledy upravil zulyk dne 02.09.2019 07:03, celkově upraveno 2
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé