HSA asistent rozjadu do kopca

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod tomasisko » 09.12.2010 09:44

ani rychlost nemusis mat staci brzda spojka
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod milan79 » 09.12.2010 09:46

branor: mne to tak funguje ako pises, akonahle pustim brzdu, tak auto par sekund zostane stat.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod Tomík » 09.12.2010 10:35

zdar,
zjistil jsem, že záleží jak silně (v kopci) sešlápneš brzdový pedál. Stává se mi, že pokud ho jenom lehce sešlápnu a na krátkou dobu, taky nezabrzdí. Naopak při silném šešlápnutí se zablokuje a stojí ty cca 3s. Zkus to.
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod snowko » 09.12.2010 11:38

A skusali ste si to niekde mimo premavky na kopci? Tiez som mal tento problem..tiez na Pristavnom moeste v BA a zistil som, ze auto musim 100% zabrzdit a zastavit a aj viac stlacit brzdovy pedal. Ked tam ten tlak je, tak potom to auto aj podrzi a necuvne.

branor píše:No ja s tym asi nieco mam, pri vstupe do garaze mam kopcek par stupnov cca 3 odhadovo a tam mi auto zabrzdi, ale uz 2x som sa pohyboval v kolone smerom na pristavny most v BA, ale ani raz to nezabrzdilo a kopec je tam omnoho strmsi... Spojku plyn ovladam, ale naschval som skusal a vzdy ma poklo dozadu bez znamky brzdenia... Robim nieco zle?
Myslel som ze ak sa rozbieham z 0km/h a mam stlacenu brzdu spojku a zaradenu rychlost a som v kopci malo by ma vzdy zabrzdit na tie 2-3s...

Ake mate skusenosti?
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod peter562/12 » 09.12.2010 17:06

no z brzdenim to asi nieco ma.lebo nefunguje to furt.na mojom mieste tak to vyhodim.nie raz zdochol motor,ked som sa rozbehoval. a pravdu napisat tak mne to vadi.nemam vobec problem-brzda,spojka,plyn.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod branor » 09.12.2010 19:46

Tomík píše:zdar,
zjistil jsem, že záleží jak silně (v kopci) sešlápneš brzdový pedál. Stává se mi, že pokud ho jenom lehce sešlápnu a na krátkou dobu, taky nezabrzdí. Naopak při silném šešlápnutí se zablokuje a stojí ty cca 3s. Zkus to.
čus


No ja to skusal dosledne, pri posunoch vzdy zastavim uplne a brzdu aj dotlacim silnejsie aj na 5s ale auto hned po uvolneni brzdy cuva... pritom ako som spominal ked idem do mensieho kopca tak obcas zabrzdi, ale na tom pristavnom moste za 10min nezabrzdil ani raz a to som uz skusal 2x... nie ze by som bez toho nemohol zit, radsej by som uvital inu vybavu, ale tak bolo to zaplatene a prd z toho :-(
uz sa mam objednat na vymenu PP (dufam ze na pockanie), aj ked to asi nepomoze, ale toto budem asi reklamovat az na garancke, lebo bez auta sa mi nechce ostat :-)...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod Tomík » 10.12.2010 15:38

Tak to bude fakt chtít reklamačku, protože to není normální :? .
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod zafirys » 11.12.2010 22:05

čafte!
Mne to zo začiatku nešlo, stále mi skapal motor, no už mi to fachčí...a 1x som to naplno využila na prístavnom moste v ba...a to som mala stresy práve z rozbehu v kopci :yes:
ťuk ťuk...verím,že to bude fičať v pohodke :)
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod ms45 » 15.12.2010 12:41

Přidávám moje zkušenosti z ix20, po přečtení uvedené rubriky jsem z toho měl také obavy, ale funguje to dobře. Auto cca 2 vt. drčí a pak začne couvat. Pokud zabrzdím v kopci, pustím brzdu, zařadím a plynule se rozjíždím tak v menším kopci se rozjedu skoro na volnoběh (hodně pomalu pouštím spojku) ve větším kopci je třeba plyn rychle přišlápnout v záběru spojky. Celkově ale spojka moc dobře nefunguje. Při prudším puštění i při řazení z 3 na 4 s autem to lehce škubne. To jsem u předchozích aut nepoznal. (škodovky od 105 (to už si ale nepamatuji) po fabii) .
ms45 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 38  
Registrován: 08.12.2010
Bydliště: Domažlice  Czech Republic (cz)

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod branor » 09.03.2011 08:55

Uz onedlho sa chytam na garancku, tak si chcem overit par informacii ohladom HSA.
Brzdi Vam to takto?
Stojim v kopci - kolona
1. Drzim spojku, brzdu - stojim
2. Zaradim jednotku, pustim brzdu - auto stoji
3. Pustam spojku, pomaly pridam plyn - auto sa o cca 3s odbrzdi a idem dopredu
4. Za 2m zastavim, spojka, brzda, jednotka stale zaradena a cakam
5. Pustim brzdu - auto stoji
6. Pustam spojku, pomaly pridam plyn - auto sa o cca 3s odbrzdi a idem dopredu
nasledne sa maju opakovat body 4,5,6 a tak aj donekonecna?

Pytam sa preto ze mne to tymto postupom nefunguje a nefunguje to ani vtedy ak jednotku vyhadzujem na neutral, ale to je zbytocna robota...
Maximalne mi to zastavi 1x a potom v tom istom kopci uz ani raz...

Potvrdte mi prosim tento postup ci je spravny, aby som v servise nebol za blbca :(

DAKUJEM
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod Tomík » 09.03.2011 21:03

zdar,
už jsem to tady objasňoval jakou mám zkušenost já. Nevím jestli je to můj pocit, ale záleží jak silně sešlápnu brzdový pedál a v jakém kopci (sklonu) jsem. Při lehčím šešlápnutí to moc nereaguje ;) . Jinak na to držení spojky já nejsem-radši vyřadím. Sice jsou kvalitní ( :oops: ) , ale přesto na ní nestojím. To jen můj názor :) .
čus
P.S. vyzkoušej si i rozjezd do kopce na zpátečku-taky to brzdí
Naposledy upravil Tomík dne 10.03.2011 08:24, celkově upraveno 1
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod branor » 09.03.2011 21:45

No ale mne to takmer v 90% pripadoch nebrzdi, a spojku vyradim len vtedy ak viem ze postojim v kolone viac ako 10s. Ale mozno robim nieco zle, tak chcem vediet ci vam to funguje aj podla popisu co som napisal...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod snowko » 10.03.2011 11:40

Ako si pisal, tak by to malo fungovat...az na to, ze ked mas zosliapnutu brzdu, aktivuje sa HSA asistent, tak po pridani plynu sa auto hned pohne a nestoji 3 s. A k tvojej otazke: mne to funguje tak, ze sa na to nespolieham. Myslim, ze na tom istom kopci mozem 2x zastavit na rovnakom mieste a moze to fungovat oba razy alebo len raz -mne to pripada ako by to velmi zaviselo od sily stlacenia brzdoveho pedalu. Co asi aj zavisi. Pokial by ten system fungoval napriklad tak, ze ked sa aktivuje, ze vodica informuje nejakym pipnutim, tak by to uz bolo spolahlivejsie.

branor píše:Uz onedlho sa chytam na garancku, tak si chcem overit par informacii ohladom HSA.
Brzdi Vam to takto?
Stojim v kopci - kolona
1. Drzim spojku, brzdu - stojim
2. Zaradim jednotku, pustim brzdu - auto stoji
3. Pustam spojku, pomaly pridam plyn - auto sa o cca 3s odbrzdi a idem dopredu
4. Za 2m zastavim, spojka, brzda, jednotka stale zaradena a cakam
5. Pustim brzdu - auto stoji
6. Pustam spojku, pomaly pridam plyn - auto sa o cca 3s odbrzdi a idem dopredu
nasledne sa maju opakovat body 4,5,6 a tak aj donekonecna?

Pytam sa preto ze mne to tymto postupom nefunguje a nefunguje to ani vtedy ak jednotku vyhadzujem na neutral, ale to je zbytocna robota...
Maximalne mi to zastavi 1x a potom v tom istom kopci uz ani raz...

Potvrdte mi prosim tento postup ci je spravny, aby som v servise nebol za blbca :(

DAKUJEM
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: HSA asistent rozjadu do kopca

Příspěvekod snowko » 06.05.2011 10:12

Dnes cestou z Petrzalky na Pristavny most som zastal asi 10x v zapche pri tom stupani na most a pri kazdom rozbiehani hill assitent auto podrzal. Milo ma to prekvapilo, aj ked som uz aj zabudol na tuto funkciu. Mal som stale zaradenu jednotku, zosliapnutu spojku a len som brzdil podla potreby. Predcasom sa tu niekto pytal, ze ci HAC funguje na Venge korektne aj viackrat po sebe - tak dnes fungoval.

branor píše:No ja s tym asi nieco mam, pri vstupe do garaze mam kopcek par stupnov cca 3 odhadovo a tam mi auto zabrzdi, ale uz 2x som sa pohyboval v kolone smerom na pristavny most v BA, ale ani raz to nezabrzdilo a kopec je tam omnoho strmsi... Spojku plyn ovladam, ale naschval som skusal a vzdy ma poklo dozadu bez znamky brzdenia... Robim nieco zle?
Myslel som ze ak sa rozbieham z 0km/h a mam stlacenu brzdu spojku a zaradenu rychlost a som v kopci malo by ma vzdy zabrzdit na tie 2-3s...

Ake mate skusenosti?
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Předchozí

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé