Brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Brzdy

Příspěvekod souk69 » 31.03.2011 20:20

:yes: Jasně, tak to zkus pořádně probrzdit a hned se tedy uvidí, zda to byl ten problém :scooter:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Brzdy

Příspěvekod palo40 » 01.04.2011 07:45

V servise mi hovorili "poriadne na spiatočke rozbehnúť a zabrzdi mali by sa tie ryhy po čase stratiť a poriadne brzdiť,nie iba ľahko", to som nechcel hovoriť,že keď poriadne šlapnem na brzdu,tak som nalepený na prednom skle.Auto mám iba mesiac a zadné kotúče sú ozaj strašné... :lol:
palo40 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 2
Registrován: 25.02.2011
Bydliště: Detva  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
1820 km @ 6.3 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod peter562/12 » 01.04.2011 08:58

pisete je to slabe brzdenie. ja viac menej dupam na brzdu,a mal som to tiez na jednej strane vzadu.odkedy som to precistil tak to pomali mizne a je to pekne leskle.spiny tam bolo neurekom.pokial sa zanedba cistenie tak si vodic potom moze vymenit kotuce.moja predosla skusenost.vcera som videl kiu ceed no zadne kotuce mala tak akurat chopne na vymenu.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod vladislav » 01.04.2011 09:16

Přesně tak...O ty brzdy se chce starat..Jak u Vengy..Tak i u Ceeda,Soula..atd,atd...Já jsem ze začátku u Ceeda jim nevěnoval pozornost a měl hodně problémů...Pak po výměně kotoučů jsem si je vždy po půl roce vyčistil sám a od té doby jsem měl klid..Vždyt jde jen o dva šrouby..Sportage mám měsíc a už jsem měl ty brzdy také rozebrané...Když jsem je natíral...A před zimou a po zimě je budu čistit určitě si sám... :thu:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Brzdy

Příspěvekod souk69 » 01.04.2011 20:26

:thu: Já mám přední i zadní kotouče krásně lesklé, pouze po umytí auta do prvního brždění chytnou trochu rezevou lišku :yes:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Umbram » 01.04.2011 21:29

Tak jsem se byl podívat na mé zadní kotouče, a jsou podle mě OK,normálně se lesknou, a vzhledem k tomu , že teťkom s autem jezdí jenom manželka , která na brzdy myslím tak nedupe, tak si myslím ,že LUBOBUBO tam s těmi brzdy bude mít nějaký problém, nejsem žádný odborník, ale je to můj názor. Zkusil bych zvednout zadek na zvedáku a potočit kolem při sešlápnutém pedálu.
Jo a ještě k těm mým brzdám. Osobně jsem je ještě nerozebíral, ale hned s počátku koupě auta mi v servise lepili ty folie na destičky, tak to možná promazali, a proto mám zatím klid.
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh (09/2010)
Uživatelský avatar
Umbram Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 3
Registrován: 04.10.2010
Bydliště: okres Frydek-Místek,Dolní Domaslavice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
43000 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod branor » 02.04.2011 14:18

Dnes som tiez menil na letne a kukal som tie brzdy... Zda sa mi to ok, aj ked brzdy asi v kratkej dobe nastriekam, lebo zacinaju hrdzaviet, ale brzdove kotuce su pekne...
Predne uplne dokonale rovnomerne prebrusene ako zrkadlo, zadne trosku horsie, zhora aj dola kotuca 5mm nelesteny aj ked trosku tmavsie ako predne ale vidno ze sa pouzivaju...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod ceedleguán » 02.04.2011 19:53

Taky dnes vizuální kontrola.Přes alu je tam dobře vidět.Všechny 4 tak jak mají být. lesklé,bez rýh a rzi.Třmeny stříbrné. :thu:
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod -Petr- » 03.04.2011 11:20

Tak jsem se na to taky koukl, mám všechny brzdné kotouče stříbrné, lesklé jak vzadu tak vepředu.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Brzdy

Příspěvekod lebka75 » 03.04.2011 17:31

úplně jste mne znejistili :cry: a šel jsem se raději podívat a vše OK :thu: , budu teď měnit přední kotouče a destičky ( BREMBO sada 3400 kč )
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Venda » 03.04.2011 20:17

Já jsem s těma brzdama stejně jak píše souk69.Dnes jsem provedl vizualní kontrolu a žádnej větší problém.
KIA CEED SWII. 1.6GDi Ex. 9S
Uživatelský avatar
Venda Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  
Registrován: 19.08.2009
Bydliště: Volary  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2012)
18000 km @ 6.4 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 08.04.2011 14:04

:( Tak som si aj dnes pozrel brzdové kotúče a na zadných mám skorodovaný povrch s vyhladenými pásmi po brzdení. Vyzerá to tak že zadné brzdy nebrzdia celou plochou ale iba na niektorých miestach. Keď som prstom skúšal povrch kotúča, tak rozdile medzi vyhladenou a skorodovanou vrstvou som odhadoval tak na 0,2mm.
Zrejme budem musieť navštíviť servis aby mi to nejako v rámci záruky nastavili.

Edit: Tak som volal do servisu KIA v Piešťanoch a tam ma uspokojili, že pokiaľ mi auto brzdí tak je to OK a že sa na to pozrú pri servisnej prehliadke na ktorú mám ísť koncom mesiaca.

Obrázek
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Stefi » 08.04.2011 16:59

:? podľa všetkého si tak mal cudzí predmet a tento než sa obrúsil, alebo opetovne vypadol, spôsobil uvedené vyhladenie...... :shock:, alebo vysoko nesúrodé miesto na platničke(tvrdšie) :|
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Jakub » 08.04.2011 20:34

Na těch zadních brzdách není nic neobvyklého. Tlak v zadních brzdách je regulovaný podle zatížení zadní nápravy (u aut bez ABS to byl zátěžový omezovač tlaku, u aut s ABS je to elektronický rozdělovač tlaku EBD). Při brzdění se vlivem setrvačnosti většina hmotnosti auta přenese na přední nápravu (předek si sedne) a zadní náprava se naopak odlehčí. To znamená, že pokud se nám nemají zablokovat kola, musíme zadní nápravu brzdit daleko méně než přední (při couvání je to naopak, ale tam se nedosahuje velké rychlosti). To je důvod, proč jsou přední brzdy mnohem větší a robustnější. Pokud jste v autě sami a máte prázdný kufr, tak zadní brzdy vlivem popsaných příčin téměř nebrzdí. Proto zadní kotouče budou vždy v horším stavu než přední. U bubnů to je stejné, jen to člověk nevidí. Takže nikoliv cena vozu, ale obyčejná fyzika. Jak už někdo psal, pokud chcete hezké zadní brzdy, naložte do kufru pár pytlů cementu a párkrát pořádně zabrzděte. :D
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod slava » 09.04.2011 01:53

Já nemusím nakládat žádný cement. Moje brzdy mají co dělat se mnou, protože mám VŠECHNY brzdové kotouče jak zrcadla :yes: ;) :D
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé