Brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 13.05.2012 21:44

;) No prevádzkové brzdy maju vzadu kotúč (ten mám oproti predným podstatne v horšom stave) ale niekde som videl že parkovacia zadná brzda je bubnová.
Bohužiaľ to znova nikde neviem najsť. ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Brzdy

Příspěvekod dodorendvan » 14.08.2012 08:40

Zdravím všetkých.V piatok som bol na druhej garančke.Na zadnom kotúči mám ryhy.To som technikovy nahlásil.Rozprával som sa z mechanikom a ten povedal že kotúče sú veľký problém Kii.On by ten kotúč aj vymenil ale musí dostať súhlas.Samozrejme technik začal blabla že na kotúče sa záruka nevzťahuje.Tak auto ešte nemá ani dva roky a oni neuznajú záruku.Páni vyhýbajte sa týmto servisom.Ja som bol v Araver Trenčín.Sedemročná záruka-marketingový ťah.
dodorendvan Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 70  Témata: 1
Registrován: 14.11.2010
Bydliště: trencin  Slovakia (sk)

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 14.08.2012 14:24

ziadny marketingovy tah, treba si len pozorne precitat podmienky zaruky, to je vsetko ;) ziadna automobilka ti predsa neda zaruku na kotuce 7 rokov :) inac, pises ze mas na kotuci ryhy, toto ti mohla sposobit napr. akakolvek necistota, ktora sa dostala medzi kotuc a brzdove dosticky ....
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod marek7811 » 02.09.2012 16:00

-zulyk- a ty si si poriadne prečítal, že problém má viac áut...pravdepodobne to nenasvedčuje tomu,že bude problém v nejakej nečistote!!!..čo myslíš? ešte raz sa zamysli...mal som podobný problém ako -dodorendvan- vzadu ryhy a hrdza...prostre niečo nefungovalo tak ako malo...či brzdové platničky,kotúče atď...nevedel nik v KII...ale vedeli,že autá daný problém majú , ale na rovinu to neprezradili...už ani neviem koľko krát som tam bol ,lebo to bolo viac krát...ale viem toľko,že si treba tvrdiť vlastnú pravdu a nenechať sa odbiť ich rečami...mladý pán v KII mi oznámil, že keď mám dobrého právnika tak do toho môžem ísť...inak on s tým nič neurobí...a to ma naštartovalo až tak ,že mi prebrusovali kotúče...závada sa však neodstránila!!!tak nakoniec vymenili staré kotúče za nové pričom nemenili brzdové platničky...keď som sa informoval v ostatných servisoch.. kotúč sa mení zároveň s platničkami...no ,ale budiš povedal som si keď to nebude fungovať bude to ich problém...a tak aj bolo!!! nové kotúče a problém za pár dní...tak som prišiel do KII mladý pán povedal,že sa na to kukne a odišiel som na dve hodini...výsledok kotúče ako tak OK ručička nádrže klesla o viac ako jednu paličku...no budiš ak to pomôže...určite poriadne skákal na brzdu pri testovacej jazde a poriadne ťahal ručnú brzdu ,aby sa platničky prispôsobili kotúčom...musím povedať,že to konečne pomohlo...niesu lesklé ako predné ale prebrusujú sa rovnomerne a to je dobre...Podstatná vec čo chcem napísať je fakt ktorý bude každého s podobným problémom zaujímať je ten, že všetko práca plus materiál bola na účet KII...Rada na záver ak máte podobný problém na rovinu povedzte predajcovi ,že to budete riešiť cez inšpektorát SOI...ale pozor reklamovať môžete iba do dvoch rokov...na danú časť ako sú brzdy...predajcovia tvrdia ,že na to nieje záruka,lebo je to opotrebovatelná časť auta, ale aj moje tenisky boli a vymenili mi ich pretože mi pukla podrážka!!! podla zákona: "Články, ktoré zbavujú predajcov povinnosti záruky môžu byť považované za zneužívajúce a spotrebiteľ môže využiť právo na svoju ochranu napriek tomu, že v zmluve nie je zachytené"
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 03.09.2012 07:31

to, ze ma zopar ludi na fore problem s brzdami, este nic neznamena, dalsich x ludi problemy nemaju... a vyjadrenia nejakeho technika ma nezaujimaju.. asi tak k tomu zamysleniu ..

ked mas ten kilometrovy vykon aktualny, tak to si za dva roky nabehal s autom nula nic a to sa potom necudujem, ze mas brzdy v stave ako si ich opisal, dlhe statie, hrdza na kotucoch, prihrdzavenie brzdovych dosticiek, malo km ... a problem je na svete

na kolegu som reagoval iba z dovodu, ze tam zatiahol tu 7rocnu zaruku, vela ludi si mysli, ze pride po 6 rokoch do servisu a brzdy im v pohode vymenia... samozrejme, ze takto to nikde nefunguje, pokial mas ale takyto problem s autom na zaciatku (zalezi na veku, km nabehu, celkovom opotrebeni brzd, atd.) jasnee, ze to treba reklamovat
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod PetrCBR » 03.09.2012 12:35

Tak treba u me bylo potreba vymenit zadni desky driv nez predni.
Nikdy nerikej ze neco nejde ... vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze to nejde a udela to.
PetrCBR Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 102  Témata: 2
Registrován: 26.07.2008
Bydliště: Rožnov p.R.  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Brzdy

Příspěvekod marek7811 » 06.09.2012 11:15

-zulyk- ...ty si predajca v KII?...zamysli sa! ...ako si prišiel na to ,že iné autá taký problém nemajú...hmm? bol si ich skontrolovať???...áno to ,že má pár ľudí na fore problém čo znamená...? v praxi veĺké ***.. a to už nehovorím o ženách!!! myslíš si ,že každý si to všimne? väčšine keď to brzdí znamená, že je to v poriadku...(mne v KII robili testy či brzdia ako majú a testy dopadli v poriadku)..ak si kúpi VENGU polovica žien čo predpokladám , že je to viac ženské auto ako pre chlapov...tak 99% žien to má na háku ...plus ďalšie percentá chlapov čo to majú na háku...plus percentá čo ich odbijú ,že je všetko OK,lebo brzdia podľa testu OK...a potom je tu pár ľudí na fore ako ty.. ja ..atď...na záver tejto témy: väčšina kupujúcich laikov si proste nevšíma čo sa schováva za puklicou,lebo ono to nevidno...a keď niesu pri prezúvaní auta,alebo pri ročnej záručnej kontrole tak ich to ani vo sne nenapadne... Ďalej odpoveď na margot mojich kilometrov hľadáš chybu kde nieje ,alebo topiaci sa aj slamky chytá:o)...tie kilometre sú zo dňa keď som sa registroval...ale ak ťa to zaujíma tak mám päť krát viac ako si si myslel... jazdím každý deň do práce...kukni sa na foto -LUBOBUBO- tak také brzdy som mal asi za štyri mesiace od kúpi...a čo si myslíš prečo mi KIA nedala zaplatiť faktúru??? z lásky ku mne??? alebo pre moje modré oči???
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 07.09.2012 08:33

tebe chlape o co teraz vlastne ide? zamysliet by si sa mal asi ty. vytahujes tu nieco, ci je venga zenske auto alebo, ktorych uzivatelov ako zaujima stav brzd, nepodstatne veci... este mi povedz, ze vsetky vengy maju zle brzdy a mali by ist hromadne reklamovat stav zadnych brzd.. :D
kolko mas ty najazdenych kilometrov je mi srdecne jedno, vychadzal som z toho, co tam mas uvedene.. kedze si svoje brzdy bol reklamovat, kotuce ti vymenili, blahozelam, tak spokojne jazdi a bud rad ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod marek7811 » 08.09.2012 19:15

Ktorých užívateľov ako zaujíma stav brzd, nepodstatne veci...:o))) že ja si s tebou píšem?! ...a ešte máš dokanca iné auto...čo ty môžeš poradiť?!...čo sa zapájaš do debaty o VENGE???!!!tu sa dávajú konkrétne rady ak máš také auto ...ak máš podobný problém či nejaké skúsenosti...čo ty tu riešiš...a hlavne mudruješ...ja si myslím, že mojim komentárom som VENGISTOM pomohol ...sú to moje skúsenosti a nie nejaké tápanie ...a to posúdia oni...tvoj názor tu už po mojich príspevkoch nebude nikoho zaujímať...je ti to jasné?????????????
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod peter562/12 » 08.09.2012 19:39

ryhy som mal aj ja.uz 2x vzdy po zime rucne vycistim zadne kotuce.a potom niekedy brzdim len na rucnu brzdu.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 08.09.2012 20:15

marek7811 píše:Ktorých užívateľov ako zaujíma stav brzd, nepodstatne veci...:o))) že ja si s tebou píšem?! ...a ešte máš dokanca iné auto...čo ty môžeš poradiť?!...čo sa zapájaš do debaty o VENGE???!!!tu sa dávajú konkrétne rady ak máš také auto ...ak máš podobný problém či nejaké skúsenosti...čo ty tu riešiš...a hlavne mudruješ...ja si myslím, že mojim komentárom som VENGISTOM pomohol ...sú to moje skúsenosti a nie nejaké tápanie ...a to posúdia oni...tvoj názor tu už po mojich príspevkoch nebude nikoho zaujímať...je ti to jasné?????????????


do ktorej debaty sa ja zapajam, to sa ty laskavo nestaraj, mas tu 15 prispevkov vseho vsudy a uz si velky poradca :D tvoja rada vengistom naozaj pomohla, ked je problem s brzdami, treba to ist reklamovat alebo riesit so servisom, no to mas pravdu, ini uzivatelia by na to ani neprisli, keby ta nemali :D

ako som uz napisal, bud rad ze si rad a spokojne jazdi ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod Beda » 09.09.2012 07:46

 ! "Beda" píše:
Doporucuji klid zbranim necht nemusime zasahovat a resit hadky :!:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8306  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod KIASTORM » 09.09.2012 08:36

Preco,nech si vymenia adresy. :lol:
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 09.09.2012 14:12

peter562/12 píše:ryhy som mal aj ja.uz 2x vzdy po zime rucne vycistim zadne kotuce.a potom niekedy brzdim len na rucnu brzdu.

Ja neviem ale nikde som čítal že ručná brzda na VENGE je bubnová a preto zatiahnutie ručnej brzdy nevyhladí kotúče. ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Prokeš » 09.09.2012 16:18

co to je za blbost snad venga má kotouče na všech kolech ne ...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé