Brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Brzdy

Příspěvekod Beda » 09.04.2011 11:05

Offtopic :
Takze misto pytlu cementu si do kufru nalozte Slavka a mate zadni brzdy jako zrcadla :tongue:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Brzdy

Příspěvekod souk69 » 09.04.2011 15:10

["Jakub"]Na těch zadních brzdách není nic neobvyklého. Pokud jste v autě sami a máte prázdný kufr, tak zadní brzdy vlivem popsaných příčin téměř nebrzdí. Proto zadní kotouče budou vždy v horším stavu než přední. Takže nikoliv cena vozu, ale obyčejná fyzika. Jak už někdo psal, pokud chcete hezké zadní brzdy, naložte do kufru pár pytlů cementu a párkrát pořádně zabrzděte.

;) No fyzika a prázdný kufr............ Samozřejmě že přední brzdy brzdí víc a zadní nejsou tak namáhané a tudíž opotřebované. Přesto by měly být jak přední tak zadní kotouče hladké , lesklé a čisté ( já tak to alespoň mám a jezdím převážně sám s prázdným kufrem). Pokud jsou v kotoučích nějaké rýhy, tak to podle mne značí o tom, že se mezi kotouč a desky dostal třeba kamínek, prach a ten to při brždění vydřel. :thd:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod lebka75 » 09.04.2011 20:03

já jezdím v autě nejčastěji pouze se spolujezdcem a prázdným kufrem a zadní kotouče jsou pěkně lesklé a bez rýh. Dnes jsem vyměnil po 75 000 km přední brzdy, nakonec jsem se rozhodl pro kotouče Brembo a destičky Textar, hned při první jízdě znatelný rozdíl, staré destičky byli už opravdu na hraně
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod ceedleguán » 10.04.2011 14:01

Taky jezdím jako Sláva ,taky nevozím 150kilovou tchýni a brzdy jsou lesklé. Pokud nejsou ,tak tam není něco v pořádku,viz ten kamínek ,prostě desky se dotknou jen v místě kamínku ,než se to sedře,ale v tom případě to musí být slyšet nebo cítit v pedálu.Díky tady tomu tématu vždy obejdu auto a opravdu mám všechny 4 lesklé.Přes Alu je tam dobře vidět.A pokud chcete mít jistotu,že nebrzdí,tak si po jízdě udělejte kontrolu prstem. Nebrzdící budou mít studený kotouč.Fungující teplý nebo horký.Samo ,že před tím je třeba párkrát probrzdit. :thu:
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod lebka75 » 29.04.2011 12:13

po kolika najetých km jste měnili zadní brzdy :?:
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Kmet » 29.04.2011 17:39

Cca 65tkm, ale neručím za to, že byly původní (i když tak vypadaly) ;)
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod marek7811 » 26.04.2012 11:46

S tou obyčajnou fyzikou máš pravdu ,ale nežijeme v dobe ľadovej...v dnešnej dobe sa dá všetko nastaviť tak ,že jednoznačne musí platnička brúsiť kotúč..o probléme ,že zadné brzdy brzdia menej vie každá automobilka...ide oto aký zvolia material..a o konštrukčné časti,nastavenie atď...na záver...KIA VENGA- zle zvolený material,alebo iné konštrukčné chyby vo výrobe..určite to nieje v poriadku..treba to 100% reklamovať..nedať sa odradiť predajcom ,že všetko je vporiadku!!! Boja sa lebo je to chyba od výroby!!!Zvolávanie všetkých áut pre kiu by bolo velmi nákladné...
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Kmet » 26.04.2012 19:09

*marek7811*
To, že zadní brzdový okruh brzdí méně není problém, ale záměr! :yes: Vyzkoušej si, jen tak pro "srandu", zastavit pouze s ruční brzdou (brzdí jen zadek a nemá nic společného s provozní brzdou) - uvidíš sám, o kolik metrů bude Tvoje brzdná dráha delší oproti úúúúúplně jemnému použití předních brzd. Důvod? Jednoduché - při brzdění se váha vozidla + kinetická energie přenese na přední nápravu a tudíž zadní odlehčí. Co myslíš, která náprava bude mít efektivnější výsledek pro zastavení vozidla? ;)

Nemluvím teď o použitém materiálu na kotouče a desky - to už je naprosto jiná "kapitola" 8-)
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 349  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2023)
15000 km @ 7 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod marek7811 » 12.05.2012 10:52

_kmet_ Nerozumiem,čo si tým myslel...to nieje podstata veci..to je druhá vec tomu trošku podobná..mne sa jedná len o jednu vec..a tou je ,že zadné brzdy na VENGE majú pri brzdení obrusovať rovnakým sposobom ako predné...(podotýkam obrusovať)nie brzdiť.. (je úplne jedno ktoré brzdia viac a ktoré menej)..čo musím povedať k tomu nedochádza a brzdy vyzerajú po pol roku ako 6-ročné...sú hrdzavé,sem tam viac hlučnejšie...(hrdza je na dotyk až vypuklá)...je pravda,keď auto stojí a nejazdí sa na brzdách sa objaví hrdza...ale keď autom začneme jazdiť tak majú platničky prebrúsiť kotúče..čo sa v tomto prípade nedeje...výrobca tvrdí,že všetko brzdí ako má...test je super...auto je OK...ale čo s toho keď mám zadné kotúče horšie ako sused na svojej 6-ročnej škodovke,honde a dokonca aj kii ceed...predajca mi povie,že málo jazdím a slabo brzdím....blbosť...jazdím najčastejšie po meste a to znamená ,že sa naskáčem po brzde viac ako niekto kto má dvojnásobne viac kilometrov po dialnici...pritom jazdím každý deň...po druhé: každý brzdí podľa možností a nie na akej značke jazdí...to znamená keď žene požičiam auto ktorá jazdí na HONDE tak jej musím povedať brzdi viac zlatko toto je VENGA!?
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Mexican » 12.05.2012 11:30

aj kotuce aj dosticky komplet vpredy vzadu po 120 000km. Predne dosticky by vydrzali cca 15 000, kotuce vpredu boli dobre, ale daval som keramicke platnicky a tak sli aj kotuce von. Zadne kotuce vyzerali horsie (kvoli bordelu z ciest) a dosticky boli ojazdene nerovnomerne
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod JULA » 12.05.2012 23:51

JoJo zadní brzdy taky mi při první garančce 2011, měnili kotouče v ramci záruky,taky rezavé a sem tam ryhy, jako by nebrzdily a u druhé garančky 2012 se měnily desky pry byly hrubozrne tak mi dali jemně a zatim měsíc jezdím a jsou kotouče krásně lesklé. Ale pokažde se snažili mě přesvěčit že je to v pořádku. I tak nejsem spokojen se servisem :kia: veškere připomínky dovedou okomentovat, že je to standartni nebo normalní co vůbec chci.
Uživatelský avatar
JULA Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 20.03.2011
Bydliště: Frýdek Místek  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1)

Kia Venga (2010)
41500 km @ 6.5 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Berka » 13.05.2012 09:47

Já myslím že se tady prolínají dvě různé věci. Jedna je ta, že zadní brzdy fungují tak jak popisoval Jakub. Druhá věc je ta, že jejich funkce není občas úplně bezchybná. Znám majitele ceeda který dostal nový zadní třmen protože docházelo k nepravidelnému sjetí destiček. Jedna byla jak nová a druhá na stejném kotouči byla sjetá. Prostě třmen se nepohyboval jak má a nešel spolehlivě rozhýbat. Cena třmenu jestli si dobře vzpomínám, je někde kolem 16 tis. Kč, což je rána.
Pokud je kotouč vydřený a má rýhy, je to většinou vina špatných destiček nebo nečistot. Ty se ale většinou projeví skřípáním a hlukem. To že jsou destičky originální nebo značkové neznamená že jsou kvalitní.
Nedávno jsem si nechal vyrobit na zakázku přední brzdový kotouč na motorku, k tomu zakoupil destičky Bendix (nebyly zrovna levné), které jsem považoval za ověřenou značku a po necelých 2 tis. km jsem je vyhodil protože mi ničily neskutečně kotouč a při malé rychlosti skřípaly. Kotouč by nevydržel ani sezonu. Koupil jsem jiné destičky a nejenže brzdí mnohem lépe, tak je navíc ticho a kotouč je v pořádku.
Takže bych řekl že ne vždy se dá spolehnout na značku destiček.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod jirka.zc » 13.05.2012 10:09

Zdravím všechny :kia: VENGISTY a poradím vám jeden vyzkoušený jednoduchý zlepšovák pro ty , kteří málo brzdí a jezdí nezatížený. Měl jsem první rok stejný problém se zadnímy kotouči, potom jsem kotouče vyčistil a jednou za čas a to hlavně po namočení kotoučů od deště nebo po umytí a jejich následném zrezivění prostě párkrát zabrzdím místo nožní brzdou jenom ruční brzdou. Je lepší několikrát za sebou několik vteřin, aby se zase kotouče moc nepřehřály, zkrátka všechno s citem. Od té doby mám kotouče lesklé i přes zimu. :kia: :CZ: :thu:
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 13.05.2012 19:56

;) Nie je nahodou ručná brzda na VENGE bubnová? ;)
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod bluesmaker » 13.05.2012 21:10

Ty máš vzadu bubon? Ja veru kotúč. Moje vsetky 4 kotúče su pekne vylestene, bez ryh. S brzdami spokojnosť. :)
KIA Venga 1.4.CVVT - Indigo Blue
KIA Xceed 1.5. T-GDI 7DCT MY23 - Black Pearl
Uživatelský avatar
bluesmaker Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 26.07.2011
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2023)
4500 km @ 6.3 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé