Brzdy

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Re: Brzdy

Příspěvekod Stefi » 03.10.2012 21:01

:? kdo byl na 11.srazu tak viděl ca udělá, kvalitní práce a material, když se brzdiče pořádně nevyčistí, destička se seká a nadměrně opotřebuje, a je jedno jestli máte origo anebo nadstandart, díky mému provozu po dostatečně solených silnicích u nás a v Bavorsku, kotouče nádherně zrezly a štít brzdy, ten plech co je z vnitřní strany kola úplně proreznul, z levé strany jsem část přinesl do servisu v igelit. pytlíku mám něco přes 95 tisíc km na předku mám druhé kotouče a rovnako i destičky, v zádu třetí kotouče anejmíň čtvrté destičky, druhé v pořadí jsou v mém Blogu, destičky šli origo, teď jsem zháněl jen zadek a úkol zněl jasně s částečnou nerez ochranou, věděl jsem že je nabízí ATE,cenu jsem dostal po známosti slušnou cca 3500,- Kč i s destičkami,(kotouče jsou prej japan,,, :| ) s tím že mají úkol sehnat přední perforované, a to bude asi Zimrman nebo Brembo, destičky na předek mám už delší dobu za hubičku TRW
Toto je popisovaný stav v piatok pred srazom
IMAG0160.jpg
IMAG0161.jpg
, ty destičky byly dávány při návratu po 10. srazu při cestě ze :SK: a origo odešly ani ne po 20 tisícich km a zimě :no: :no:, snad z fotek bude vidět kvalitu materiálu :thd: :thd:Jinak jsem musel měnit i jak říkáme prachovky, pozor máme je z dvou dílů, delší jako hadička odpovodajícího průměru a něco jako divnejší těsnící kroužek a toto je vetšího průměru na zadek asi obě sady cca 500 kč, a asi stejně to je i ve předu jen průměr je větší, není to nic podobné manžetám jak se to někde už rozebíralo :angry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 04.10.2012 07:00

:( Ja som hlavne sklamaný z toho že keď si kúpim auto za 15000€ s povinnou drahou garančnou prehliadkou každý rok tak nebudem musieť dávať auto na zdvihák a kontrolovať a čistiť zadné disky (pričom na rozbratie brzdových čelustí nemám ani skúsenosti ani náradie). To snáď aj majitelia iných značiek a drahších aút sa osobne musia starať o kotúče??
Na to by mal servis pri garančke upozorniť a ponúknuť vyčistenie keď už to nespadá do záruky. :?
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod reddevil » 09.10.2012 09:54

To iste mam aj ja na Venge... Takyto stav je vsak uz snad od 5 ci 7 tisic km!!! Reklamoval som to asi 3x, neuspesne, vraj tam ide necistota, kamienky, prach a od toho to je... neverim!!! Kamos ma presne taku istu Vengu, kupenu o 2-3 mesiace neskor a unho su zadne brzdy leskle ako zrkadlo rovnako ako predne, pricom jazdi tie iste cesty v tom istom meste, takmer rovnaky sposob jazdenia... :shock: A ked idem okolo nejakej Vengy na parokovisku, uz ako *** pozriem ako su na tom a vsetci to maju ok...

V servise KIA to prebrusili a vycistili, vobec to vsak nepomohlo a tie kotuce vzdu vyzeraju fakt hrozne... a navyse som za to musel este aj zaplatit!!! A to nebolo ani dvojrocne auto, na to sa zaruka nevztahuje? :?

Nehovoriac o tom, ze rucna brzda je absoloutne nahovno... v podstate vobec nefunguje tak ako ma. Inak by sa auto so zatiahnutou rucnou brzdou samo nepohlo aj z mierneho kopca a pri pomalej rychlosti po zatiahnuti rucnej brzdy nepreslo este dalsich 5-6 metrov. Nastavovali ju uz viackrat, zaberala na 3-4 zube, no po par km ju musim zatiahnut snad kolmo :D (dajme tomu 7-8 zub) :evil:
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
Uživatelský avatar
reddevil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  Témata: 4
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
47000 km @ 6.7 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod MAKU19 » 09.10.2012 14:30

:( Dá sa nejakým spôsobom zistiť či rozdelenie tlaku na predne a zadne brzdy je správne nastavené ? Mne sa zdá že v mojom aj v Tvojom prípade je tlak na zadné kotúče zle nastaveny, mal by byť väčší aby sa zadné brzdy chovali podobne ako predné. :x
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 09.10.2012 14:34

na starosti by to malo mat EBD, elektronicke rozdelenie brzdnej sily na obidve napravy, predpokladam, ze keby s tym bol problem, asi by to vyhadzovalo kontrolku brzd ...
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod Beda » 09.10.2012 18:16

Jen detail a zkouseli vam zadni brzdy odvzdusnit :?:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod twingoman » 23.01.2013 15:07

Zdravim,
v tomto zimnom a vlhkom obdobi sa mi na Venge casto stava, ze ked auto stoji cez noc vonku, rano su brzdy uplne "primrznute" a ked sa s autom pohnem, tak je to celkom zaujimavy zvuk, ako sa oblozenia odtrhnu od kotucov. Viem, ze priestor medzi brzdovym oblozenim a diskom je minimalny, ale dokaze to prihrdzaviet za jednu jedinu noc?
Je to normalne, vyskytuje sa to aj u vas?
Dakujem.
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Brzdy

Příspěvekod tomasisko » 23.01.2013 15:51

mne sa to obcas (velmi sporadicky) stane aj v garazi ale nie az tak brutalne ako popisujes, iba take male puknutie.

proti tomuto javu som dal na zem do garaze kovove L-ko po celej sirke garaze teraz ked parkujem uz iba spomalim auto a poslednych par desiatok cm auto dojde a zostane stat na spominanom L-ku (p.s. lepsie ako vselijake parkovacie asistenty)

na firemnej fabii ked som v zime nechal zatiahnutu rucnu brzdu niekolko dni sa mi koleso zablokovalo a neslo vobec uvolnit, tak som auto nechal tak a na druhy den bolo bez problemov
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod twingoman » 23.01.2013 18:48

To L-ko je dobry napad, len sa obavam, ze keby som ho nechal na parkovisku pred domom, do rana by ho isti spoluobcania radi zrecyklovali :D
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Brzdy

Příspěvekod miroslav » 24.01.2013 17:24

ano má kotouče na všech kolech úplně stejný jako Soul. A ruční brzda je bubnová v zadních kotočích . Moc dobré.
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Brzdy

Příspěvekod Tony » 25.01.2013 13:03

Já měl už 3x problém se zaseknutým brzdovým válečkem na předních kolech. Odvařil jsem tak komplet destičky i kotouče. Váleček šel na záruku (500Kč) ale desky a kotouče jsem si musel zaplatit (po dohodě cca 2,5tisíce) a nikoho nezajímá, že ty kotouče (70tisic km) odešly kvůli tomu válci...

No a teď mívám jiný problém. Jak jsou ty mrazy a ten zasraný mrznoucí déšť tak se mi kotouče obalí námrazou a když se rozjedu tak můžu šlapat na brzdu jak chci ale auto jede v klidu dál a ani ASR ani ESP nesepne... prostě člověk cítí v pedálu, že se nic neděje. Taky vám to tak namrzá? Než se to dá dokupy a začne to aspoň trochu brzdit tak to je tak 300m jízdy, což je dost o hubu...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod zulyk » 25.01.2013 14:00

ano, ked je taketo pocasie, tak sa to stava.... treba na to mysliet a co najskor si brzdenim ocistit kotuce .... ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Brzdy

Příspěvekod Berka » 25.01.2013 19:06

Manželce se to stalo včera, mě zatím ne. Zjistil jsem, že tento rok mi čeká výměna komplet brzd. Kotouče jsou ze všech stran totálně orezlé, destičky už taky nevypadají moc nově a navíc s příchodem zimy je každé brzdění slyšet jak se nejprve odírá bordel z kotoučů a až pak je klid. Až se normálně bojím co na mne vykoukne při rozborce. Destičky jsem už objednal Brembo, za cenu o které se mi ani nezdálo že se dají vůbec koupit a u kotoučů čekám až mi prodejce zjistí zda mi sežene vrtané kotouče Zimmermann. Prý je už dříve na ceeda měl, ale momentálně nejsou k dipozici a neví kolik stály. Takže zjišťuje a pak dá vědět. To bych měl opravdu radost :) Když je neseženou tak dám na celé auto Brembo. Bohužel zatím je nedělají v kategorii MAX, takže chci počkat, jinak koupím jen standardní. Jen pro info: Brembo destičky sada na nápravu cca. 750-850 Kč, kotouče Brembo cca. 1150Kč/ks. Tomu říkám slušné ceny za slušnou kvalitu.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Stefi » 25.01.2013 19:23

:shock: Tomáši, Brembo není vše lék, měl jsem je na 406 Kupé, komplet předek bez pár kaček 15 litrů,(zadek byl rovněž, a řešení jak u :kia: , ty snad ani nebrzdily, vše držel předek, na zadek jsem dal ATE) tam jsem je měl z prvo-výroby, tak jsem na nich trval a po výměně stály již za ho***, dnes to pomalu pro všechny značky seká pár výrobců a jen se to rozdílně balí, je to obdobně jak s turbami, pomalu jsou to jeden velký kartel :evil:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Brzdy

Příspěvekod Berka » 25.01.2013 19:50

Já vím že nemůžu očekávat něco extra, ale očekávám že bude minimálně dodržena základní kvalita, že si Brembo nenechá kazit pověst nějakým aušusem. Jak jsem psal, chci ještě počkat zda neseženou vrtané Zimmermany, tam už očekávám špičkovou kvalitu. Tedy ne kvůli těm vrtaným dírkám, ale proto že je to Zimmermann. Ať tak či tak, určitě to nebude horší než originální brzdy, navíc dost drahé.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé