Vrzající brzdový pedál MY11

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod NOD32CZE » 11.05.2011 08:40

Ahoj všichni,chtěl bych se zeptat hlavně těch co mají Vengu r.v.2011 či vám vrzá při sešlapu brzdový pedál.Když jsem jí přebíral bylo vše v pohodě po ujetí 500km mě začal pedál vrzat.Dnes jsem byl v servise prý jsem první co si stěžuju a nemaj stím zkušenosti čili mě to zkoušeli promazat a podají dotaz přímo k výrobci...Zkoušeli jsme toto u další nové Vengy a hned bylo slyšet že to také dělá takže že by seriová vada :?: No uvidíme :|
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod marek7811 » 19.05.2011 15:24

Ahoj kupoval som VENGU 10.11. 2010.. mám podobný problém..ked zošlapnem brzdový pedál vydáva vrzkajúce,škrípajúce zvuky ako na dakom starom aute..počujú to aj spolujazdci..neviem čo s tým garančku mám za 5 mesiacov približne..či počkať ,alebo s tým ísť hneď do servisu..
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod NOD32CZE » 19.05.2011 22:36

Hm zajímavý takže je to i na starších...Mě v servisu říkali že se musej zeptat výrobce :kia: tak prej mám týden počkat...No zítra jim písnu co zjistili zázračného a kdyžtak dám vědět...
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod NOD32CZE » 20.05.2011 12:13

Takže verdikt na vrzající pedál je takovýto :1. Vrzající pedál se nemění, pouze je doporučeno promazání. :no: tak nevim protože promazání nepomohlo :thd: :cry:
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod marek7811 » 24.05.2011 21:08

V každom prípade máme na to záruku. Ak na iných autách to ide ...tak máme právo sa dožadovať rovnakej kvality...ak tvrdia,že to možu iba premazať a nejde im závadu odstrániť je to ich problém, že sú neschopný..treba sa sťažovať ...podať písomne reklamáciu..niekedy pomože aj návšteva druhého servisu :kia: ale hlavne netreba byť na nich makký...po tom čo ti povedali...treba sa tvrdo dožadovať, že si prajem mať brzdenie takej kvality ako má brzdenie napr...auto určené ako predvádzacie...tam sa to dá rýchlo porovnať daná kvalita brzd...v poslenom prípade sa treba obrátiť na inštitúcie ktoré chránia spotrebiteľa..ak mne povedia čo tebe tak nech si ma neprajú páni a paní Ing.,...
marek7811 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  
Registrován: 24.09.2010
Bydliště: Nemcovce  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
5500 km @ 6.5 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod NOD32CZE » 30.05.2011 08:23

Kdyžtak dej vědět co ti sním udělali...Popřípadě změnim servis :kia: Dííík
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod NOD32CZE » 29.06.2011 16:24

Zmenil jsem servis brzdy uz nevrzou neco tam menili sice nevim vubec co ale hlavne ze to je v pohode...
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod vindis » 01.07.2011 13:16

Mam ten isty problem. Brzda vrze od najazdenia cca 100km. V servise povedali, ze to maju tak vsetky Vengy a ze mozno az pridem na garancku (za rok) tak uz vyrobca doda doporucenie ako problem riesit. Zatial nevedia. Zaujimave je, ze aj ked hovorili, ze na tom nic nerobili tak par dni boli brzdy ok. Bohuzial problem sa objavil znova.
Venga 1.4Crdi 66kW
The devil is in detail...
Uživatelský avatar
vindis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 6
Registrován: 30.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod runis » 01.07.2011 15:15

Me ta zatim nedela. Tak at se ten tvuj servis zacne snazit.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod vindis » 01.07.2011 17:04

Musim povedat, ze po prispevkov na tomto fore a vlastnych skusenostiach zacinam mat pochybnosti o Venge.

Prva vec, ktoru som zaregistroval hned po odvezeni auta od predajcu bolo vrzanie pristrojovky. Neskor som zistil, ze to robi pravy tubus. Vramci hladania priciny som si vsimol, ze cela spodna cast pristrojovky je zle osadena. Tak to zpravili. Vrzanie sice zmizlo, ale ostali ine pazvuky, rozne klepania z palubky, od zadnych lavych dveri, atd zostavaju.

Vypadli mi z kapsy nejake mince vedla rucnej brzdy. Ked som ju zdvihol, tak vsetko to prepadlo dierou, ktora je medzi spodnou stranou rucnej brzdy a stredovym panelom, niekam do utrob auta. Kto vie, ake poklady sa tam najdu za par rokov.

Zadne dvere sa dali zatvorit len hrobou silou. To tiez zpravili.

Nechapem, jak si moze Kia dovolit pustit taketo auto z tovarne. To nerobia kontrolu kvality?

Tiez ma prekvapuje kvalita plastov. Nevadi ze su tvrde, ale pride mi divne, ze vsetko je tak lahko ohybne. Skuste rukou pohybat stredovym panelom v oblasti prevodovky, pod volantom alebo jak je uchyteny pas.

Par takychto detailov dokaze pekne otravit pocit z inac celkom slusneho auta.
Venga 1.4Crdi 66kW
The devil is in detail...
Uživatelský avatar
vindis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 6
Registrován: 30.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod milan79 » 01.07.2011 19:10

Podobne auto je aj mercedes triedy B a ten je v podstatne lepsej kvalite, takze pri kupe dalsieho auta treba do vyberu zaradit aj tuto znacku :D
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod tomasisko » 01.07.2011 19:17

:-D ked som minule ukazoval 6 rocnemu synovcovi v starom casopise Kia No 3 Concept povedal ze sa to podoba na Mercedes B (iba trochu inymi slovami)
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod Midloch » 09.10.2011 19:45

Máte někdo nějakou zprávu, co se teda musí vyměnit (opravit) u vrzajícího pedálu brzdy? Mám stejný problém a chystám se do servisu, tak že bych je rovnou nasměroval
Díky
Venga 1,4 CVVT 66kW 2011/03
Uživatelský avatar
Midloch Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 21.09.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
3500 km @ 6.8 l/100km

Re: Vrzající brzdový pedál MY11

Příspěvekod konrad » 01.12.2015 00:16

milan79 - presne tak ako pises :-) mozes sa potom obratit na mna :-) poradim, dohodnem co budes potrebovat :-D
konrad Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 11.06.2013


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé