Nastavení rádia

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod runis » 24.08.2010 12:38

V ČR mi TA jede. Alespoň v okolí Prahy mi to přelaďovalo na F1, když začalo dopravní zpravodajství. Byl jsem tam tento víkend a šlo to. V SR ho vypínám, protože některé stanice si tím dle mého mínění vynucují jejich poslech i přes to, že žádné dopravní info nevysílají. To rolování textu jde myslím jen na USB. V rádiu to svítí trvale, jen to občas přeskočí na další část textu.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod tomasisko » 16.09.2010 11:10

trosku mimo TA ale ohladom umiestnenia reproduktorov

4 reproduktory su v prednych a zadnych dverach ale neviem kde su zvysne 2 repro, ze by to boli tie dva kruzky v A stlpikoch???
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod loty » 16.09.2010 11:32

ano, to su vyskove repraciky....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod LUBOBUBO » 04.10.2010 17:29

titanus píše:@reddevil
vysvetlenie je jednoduchsie ako to vyzera a nie za vsekym je to chyba :kia: ;)

v cechach traffic info (TA) nefunguje preto lebo tak radia nevysielaju! :no: dost casto tento problem riesi svagor z prahy ked pride na SR a pri pocuvani CD mu to "samo" prepne na trafic a vzdy dostane skoro infarkt...proste TA v CR nie je podporovane...

na slovensku ti r-text nefunguje preto lebo slovenske radia tieto informacie nevysielaju :no: a tym padom sa ani nezobrazuju...kedysi vysiali nazvy skladby a interpreta tusim radio OK ale momentalne ziadne...


Musím ťa poopraviť. Na Slovensku RadioText rádiá vysielajú! Ale: niektoré (SRo1,Devín,...) vysielajú tzv. "statický RText" t.j. text je stále rovnaký, s obsahom vysielania sa nemení a iné rádiá napr. F*N "dynamický RText. Ten sa s obsahom mení (interpret, názov skladby). Je to platená služba, takže ak si to rádio zaplatí a sú na to techn. prostriedky, RT sa odvysiela.
Iná vec je príjem RT. Nie každé rádio resp. autorádio vie RT spracovať a tým aj zobraziť. Je to skôr výsada stolných tunerov a drahších autorádií. Mám obavu, že rádio vo Venge touto funkciou nedisponuje (návod som nečítal).
Toľko na vysvetlenie. ;)
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod LUBOBUBO » 04.10.2010 17:57

titanus píše:@reddevil
vysvetlenie je jednoduchsie ako to vyzera a nie za vsekym je to chyba :kia: ;)

v cechach traffic info (TA) nefunguje preto lebo tak radia nevysielaju! :no: dost casto tento problem riesi svagor z prahy ked pride na SR a pri pocuvani CD mu to "samo" prepne na trafic a vzdy dostane skoro infarkt...proste TA v CR nie je podporovane...

na slovensku ti r-text nefunguje preto lebo slovenske radia tieto informacie nevysielaju :no: a tym padom sa ani nezobrazuju...kedysi vysiali nazvy skladby a interpreta tusim radio OK ale momentalne ziadne...


Musím ťa poopraviť. Na Slovensku RadioText rádiá vysielajú! Ale: niektoré (SRo1,Devín,...) vysielajú tzv. "statický RText" t.j. text je stále rovnaký, s obsahom vysielania sa nemení a iné rádiá napr. F*N "dynamický RText. Ten sa s obsahom mení (interpret, názov skladby). Je to platená služba, takže ak si to rádio zaplatí a sú na to techn. prostriedky, RT sa odvysiela.
Iná vec je príjem RT. Nie každé rádio resp. autorádio vie RT spracovať a tým aj zobraziť. Je to skôr výsada stolných tunerov a drahších autorádií. Mám obavu, že rádio vo Venge touto funkciou nedisponuje (návod som nečítal).
Toľko na vysvetlenie. ;)
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod titanus » 04.10.2010 18:39

ja som reagoval na prispevok viewtopic.php?f=183&t=1730&start=30#p46400 kde nechapl preco mu v cechach nefunguje TA u nas ano a u nas mu nejde RT ale ide TA, uznavam ze som to zovseobecnil to popravde naladene radio Sro1 ci Devin som v zivote nemal :D ci radio vo Venge ma funkciu RT to tiez neviem ale urcite jeho pripad nebol zavada ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod LUBOBUBO » 05.10.2010 17:37

Rádio vo Venge RT nemá! Dnes som si pozrel manuál aj pošťukal na rádiu, takže túto funkciu tam nehľadajte. :kia: :SK:
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod branor » 06.10.2010 10:46

No u mna sklamanie, tuto funkciu som uz pokladal za samozrejmost... Myslite ze radio vyššej kategorie pre vengu s dotykovym displejom tuto funkciu má?
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod LUBOBUBO » 06.10.2010 21:15

Ako som už vyššie písal, RT majú zväčsa len drahšie prijímače. Záleží na značke a modely rádia. Neviem aký prijímač má Venga v najvyššej výbave, je možné že túto funkciu RDS podroruje. Treba vyskúšať ak je také auto po ruke :D . Aj keď mne osobne táto funkcia vôbec nechýba. V stolnom prijímači to má skôr opodstatnenie. Šofér má kukať hlavne na cestu :) .
Uživatelský avatar
LUBOBUBO Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 15.04.2009
Bydliště: B.Bystrica - Levice  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
62500 km @ 6.7 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod branor » 07.10.2010 07:32

No ja by som si to tiez nevsimol a v podstate nechyba mi to, ale spolujazdec je narocnejsia osoba a ta vacsinou macka knofliky, ja som rad ze radio hra a nesumi :-) :drink:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod snowko » 20.02.2011 11:06

Ahojte,

stava sa vam niekedy na Venge, ze nastartujete a radio sa neda zapnut? Vzdy pomohol opakovany start, ale dnes nie. Opakovane som 2x vytiahol kluc zo zapalovania, nastartoval a nic. Radio nereagovalo na ziadne tlacidlo. Uz som bol zmiereny, ze pojdem do servisu, ale ked som z auta vystupil, zamkol a opatovne odomkol, tak radio zase fungovalo. Keby ze s tym pridem do servisu, tak radio bude urcite fungovat. ...
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod milan79 » 20.02.2011 12:26

Tak toto sa mi este nestalo, ale ja radio vobec nevypinam. Po nastartovani vzdy zacne hrat to co hralo predtym.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod snowko » 20.02.2011 12:34

Ani ja ho nevypinam. Je stale zapnute. Ale dnes po nastartovani sa nezaplo, ani nereagovalio na tlacidla... No pokial to zase naskocilo, tak mi to az tak nevadi, ale nebude to asi uplne normalny stav :?

milan79 píše:Tak toto sa mi este nestalo, ale ja radio vobec nevypinam. Po nastartovani vzdy zacne hrat to co hralo predtym.
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Nastavení rádia

Příspěvekod milan79 » 20.02.2011 12:55

Tak to teda normalny stav nieje :thd: . Problem bude indentifikovat pricinu, lebo ako pises, tak to robi nepravidelne a vacsinou ked clovek pride do servisu, tak ako naschval vsetko funguje.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Radio

Příspěvekod terqi » 30.04.2011 08:12

Prosím o radu,kde se dá sehnat propojovací kábl pro AUX výstup z autorádia. Kia Venga.Děkuji za radu!!! :help:

EDIT Titanus: Zlucene do sekcie Venga.
terqi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 07.03.2010

Kia Venga (2010)
100 km @ ? l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé